Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy Neden One Piece İzleyicileri/Okuyucuları Tarafından Haksızlığa Uğruyor?

Luffy çizer taraflı bir güce mi sahip?

• Kullanılan toplam oy
    156
  • Anket kapatılmış .
Ben One Piece'te dövüşleri ya da güç dengelerini ciddiye alamadığım için o konularda diyecek pek bir şeyim yok.
Nami gelmeden önceki bölümlerde Luffy benim için gayet ilginç bir karakterdi. Diğer shounen ana karakterlerine nazaran dövüş dışında da kafası çalışan biriydi. Sonrasında Nami'nin tayfanın beyni olmasıyla, Luffy'e azarlarının komedi malzemesi olmasıyla Luffy sadece dövüşte zekasını gösteren biri oldu. Sanji, Robin de gelince iyice 4 yaşındaki çocuğa döndü.
Ben Alabasta'da Vivi'ye çölde o meşhur lafları eden, Zoro'nun durumunu analiz edip onu tehdit eden Luffy'i daha çok görmeyi çok isterdim. Ben o Luffy'i sevdim.
Luffy ağır abi, oyun kurucu, büyük stratejist olsun demiyorum, öyle beklentilerim hiç yoktu. Çılgın-manyak-zeki kombinasyonlu bir karakter olsa çok daha seveceğim biri olurdu.
Serinin eski zamanlarını gerçekten çok özlüyorum ya. Sadece Luffy ve Zoro'nun beraber takılacağı bir alternatif evren olsa seve seve okurdum.
Doğru bir analiz. Luffy ağabeyinin ölümüyle biraz akıllanır değişir vs. derdik iyice şaklaban oldu. Balıkadam adasında Jimbei Otohime'nin ölümünü anlatırken Luffy'nin uyuması iyice sövdürtmüştü. Gidip Law'a bana ihanet edecek misin diye sorması falan... hiç değinmiyorum.

Doğru bir analiz. Luffy ağabeyinin ölümüyle biraz akıllanır değişir vs. derdik iyice şaklaban oldu. Balıkadam adasında Jimbei Otohime'nin ölümünü anlatırken Luffy'nin uyuması iyice sövdürtmüştü. Gidip Law'a bana ihanet edecek misin diye sorması falan... hiç değinmiyorum.
Aynı şeylere takılmışız. Cidden çok sinir bozucu.

Anlam veremediğim yorumlar var, yazar 20 senedir bize bir eser sunuyor ve severek takip ediyoruz. Sıkılanlar varsa, saçma olduğunu düşünenler varsa bırakın abi, çok zor olmasa gerek. Naruto, bleach vs kıyaslamalarıda bir mantığa oturmak zorunda değil, kiminin o kiminin bu hoşuna gider. Kendinizi üzmeyin arkadaşlar lütfen.

Anlam veremediğim yorumlar var, yazar 20 senedir bize bir eser sunuyor ve severek takip ediyoruz. Sıkılanlar varsa, saçma olduğunu düşünenler varsa bırakın abi, çok zor olmasa gerek. Naruto, bleach vs kıyaslamalarıda bir mantığa oturmak zorunda değil, kiminin o kiminin bu hoşuna gider. Kendinizi üzmeyin arkadaşlar lütfen.
Bu yorum biraz eksik olmuş. Beğenmiyorsanız sizde yazın okuyalım da demen gerekirdi yakıştıramadım.

Luffy kadar evreni etrafında büken bu kadar yazar tarafından ittirildiği okuyucuya hissettirilen başka bir baş karakter okumadım. Belki Fairy Tail'den Erza olabilir o da ana karakter kadrosuından idi ama baş karakter değildi. Onun haricinde hep şunu derim Onepunch-Man'de Saitama'nın yenilebileceğine inanırım, Luffy'nin One Piece'de bir adaya gidip oradan zaferle çıkmayacağına (gerekeni neyse yapılır çünkü) inanmam.

Seri her yerinden retcon her yerinden deux ex akan bir seri ve baş karakter "hak etti" diye konu açılmış lel :D Abi OP fan kitlesinin fanı olduğu bir iş yapmak isterdim. Dünyanın en kebap işi çünkü :D

@Damien Sen bu yorumlardan sıkıldıysan sen de ortamı bırak git o zaman. Böyle vizyonsuz bakış mı olur ? Yılların yatırımı ve emeği var. Saçma bulanlar bu seriyi başından sonuna her anını saçma ve boş bulmuyordu ki. 23 senelik seri bu aynı istikrarda değil ki. Elbette yeri gelecek gömülecek yeri gelecek övülecek. İkisine de yer var. Rahatsız oluyorsan bu senin sorunun kimsenin değil.

Luffy kadar evreni etrafında büken bu kadar yazar tarafından ittirildiği okuyucuya hissettirilen başka bir baş karakter okumadım. Belki Fairy Tail'den Erza olabilir o da ana karakter kadrosuından idi ama baş karakter değildi. Onun haricinde hep şunu derim Onepunch-Man'de Saitama'nın yenilebileceğine inanırım, Luffy'nin One Piece'de bir adaya gidip oradan zaferle çıkmayacağına (gerekeni neyse yapılır çünkü) inanmam.

Seri her yerinden retcon her yerinden deux ex akan bir seri ve baş karakter "hak etti" diye konu açılmış lel :D Abi OP fan kitlesinin fanı olduğu bir iş yapmak isterdim. Dünyanın en kebap işi çünkü :D
Seride çok ağır deus ex var buna katılıyorum da retcon için aklıma bir şey gelmedi, örnek verir misin? Uzun zamandır takip etmekten olsa gerek cidden hatırlayamadım, Oden ile Beyazsakal'ın durumları var bir aklıma gelen. Bir de Gomu Gomu meyvesi var ama o olay henüz netleşmedi.
Evet bu deus ex olayı da cidden tat kaçırıyor. Sanırım shounenlerin hepsi böyle olduğu için alıştım artık. Sabaody-Marineford arası o yüzden çok iyiydi herhalde, ilk defa bir belirsizlik vardı, böylece seriye yeni bir hava gelmişti. Gerçi Marineford savaşında o kadar insan arasında yine her şey Luffy odaklıydı, tam sayılmaz. Ama yine de daha iyiydi.

@Damien İyi bir okuyucu için eleştirecek hiçbir şey bulamamak eleştirecek çok fazla şey olmasından daha zordur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık