Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy mi, Sanji mi?

bence sanji ve zoro da soru hızını kullanabiliyorlardır özellikle zoro shishi sonson yaparken bir anda patlıyor göremiyon bile vurdugunu. sanjide aynı şekilde ani çıkışlar yapıyor. ama bu olayın Ababası luccidir luffy g2 modda onu geçebiliyorsa karada luffy tayfanın en hızlısıdır net

sanji en az luffy kadar hızlı ama luffyi gecemez.sanjininde hızı övüldü ama luffyninki hem övüldü hem gözümüze gözümüze sokuldu.ilki px saldırdıgındaydı,sonra hodynin su mermileri arasında dans etti,en son cc gastanet yaparken adam daha anlamadan arkasında bitti.frankyinin sözüne dikkat edin ne kadar hızlı bu böyle ? :D

sanjinin hız gücü tekmelerinin patlayıcı özellignden ileri geliyor.soru denen teknik yerin saniyeler içerisinde 10dan fazla tekmelenmesiyle olusuyor.sanji ne yaparsa yapsın tekme gücü ne kadar artarsa artsın,e.oda ona soruyu vermedi buda onu luffyden geride kılıyor.luffy orjinal hızının yanına kendini normal insanlardan kat be kat hızlı yapan g2 formuna sahip.adam sadece o teknigi bularak lucci gibi rokushiki efsanesini gecti hızda.düsünün şimdiki halini.sanjiyi geppo ögrendi diye övüyoruz ama lucci daha o zamanlar su anki sanji kadar hareket kabiliyetişne sahipti bence en az.

sonra geppo denen teknigin hızla alakası yok havayı dogru sekilde tekmelemekle alakalı ve yüksek konsantrasyon gerektiriyor.naminin bedeni bile yapabildigine göre hız önemli degil.ama g2yi namiye verirsek bedeni kaldırmaz ;) hız ve geppo farklı seyler;vergo gibi süperman modunda kullansan bile anketteki hız yerdeki hareket kabiliyeti üzerine ve sanji bence luffyi elimizdeki verilerle gecemez.

muhtemeln bir cok arkadas okamalardan kacmasına bir cok seyi yordu ama,luffy rayleighten kacmayı ve ataklarını savusturmayı ögrendi bir ada dolusu okama tek rayleigh edermi hız söz konusu olsa ? adam kizarunun hızıyla asık atıyor.

daha öncede bir cok yerde dile getirdim.soru tekme gücüyle patlayıcı harekete kabiliyeti ayaklarına haki gönderirsen narutodaki chakra gibi hızın katlanır.rayleigh ve shanks bu muhtesem hızlarını buna borclular bence, keza garpta öyle.sanji bunu çömüş olabilir.ama hala g-2 ve soru farkı var yani luffynin hızına 10 sanjininkine 9.5 veriyorum ben ;)

luffynin kizaru ile aşık atması söz konusu bile olamaz. olursa bile oda hatanın alasını yapmış olur. kizaru dediğin adam ışık hızında gidiyor. ışık hızına yakın bir tek yıldırım var. luffynin bunlardan hızlı olması zaten mümkün bile değil. hata yanlarına bile yaklaşamaz
rayleigh yaslıyken hemde 20 yıldır sadece içip,karı kızla gönül eglendirmişken nasıl yaptı ? bir cok tayfanın gemisinin pruvası kaptanı hakkında güc bildirir.dikkatini cektimi bilemem ama,oro jacksonda iki tane deniz kızı var. hızları tartısılmaz olan varlık deniz kızı... rakibi bile yok ve e.oda bir degil iki tane çizmiş,biri roger digeri rayleigh.

sen wbnin sahip oldugu yıkıca güce ragmen roger ona nasıl denk oldu sanıyorsun? bu basit bir analiz hızıyla.rayleigh kizaruyu tuttu,kizaru kıpırdayamadı bile ısıga döndü gidicekti ? gidebildimi ?supernovalarla dalga gecen o adam nerede?ayagının altındaki adama ısını vurana kadar rayleigh gelip tekmesini yönlendirdi :D kizarunun gücü tam ısık hızı degil binlerce kez söyledim bunu.gercek ısık hızına cıktıgında dünyayı dolasırsın,adam duracagı yeri bilemez.o yüzden hedef secip öyle o hıza cıkıyor.ama üst düzey beden ve haki gücüne sahip adamların hareket ve odaklanma sıkıntısı yok.garp,roger,shanks,rayleigh kizaruyla hızda bas ederler.

enelde yıldırım hızına sahip ama oda bunu tam güc yapamıyor,e.oda meyvelerin güclerini insanlara yedirerek sınırlamıs.dünyanın en hızlısı kizarudur belki su an ama rayleigh genc olsaydı ondan hızlıymıs bence bu gözümüze sokuldu.ben zaten su an luffy kizarudan hızlı demiyorum ama rayleigh egittigine göre gün gelicek hızı herkezi asıcak,roger tarzı dövüsüyor çünkü tabi bence ;)

rayleig biraz daha orada kalsaydı kizaru rayleigi paketliyordu yalnız farkındaysan. bunu kendisi de belirtti zaten. genç hali kizaru ile çekişemez. sadece hız konusunda ama. vs yapsalar tabikide genç rayleig alır tartışmasız ama hız konusunda hiçbir şekilde kimse kizaru ile aşık atamaz
amiralleri yüceltmek için forumda bir yanılsama var.sanki ben yanlıs manga sayısını okudum.rayleigh diyorki,eger genc olsaydım yardıma giderdim yani diyorki seni paket ederde giderdim.ama şimdi bile sana yenilirm demiyor.hatta kizaru alay ediyor diye kızıyor beni tutuyorsun daha fazlasınımı yapmak istiyorsun diyor :D

aynı kizaru seni yenmek için buradaki ithafımızdan fazlasına ihtiyacmız gerek diyor.yani kendini bırak sentoumaru ve pxler varken seni yenemeyiz diyor.forumda bir tutturmuslar kizaru rayleighi yenerdi sizemi inanayım rayleighle kizaruyamı ? kizarudan iyimi bilceksiniz yada rayleighten ? madem adam yaslı koskoca calm belti nasıl gecti,macta ilk dakikalarda uzun zamandır oynamadıysan kasılırsın ama sonra acılır nefesin.ne belli öyle olmıyacagı.

madem bu kizaru bu kadar adam neden herkez gittikten sonra sentoumaruyla birlikte rayleighi yakalmadı yanında duruyordu ? neden bana bunun cevabını ver ? adam kendi agzıylan diyor seni yenmemiz için daha fazla güc lazım diye.

hız konusunda kizaru en hızlı diyebilirz ama ona denk adamlar cıkıcak shanks muhtemelen kizarudan hızlıdır bunu bir kenara yaz. hızını gördügünde demişti dersin, adam 2 metreden oturur pozisyonda üstüne atılan sake kabından kacıyor otururken...kizaru dedigin adam ayagının altındaki adamı öldüremiyor rayleigh engelliyor. dedigim gibi bu bir az teori,az da his ama seytan meyvesiyle gelen gücten cok daha büyük bir güc var buda haki zamanı geldiginde görücegiz,tabi luffy roger ayarına geldiginde ;)

shanksa atılan sake hızlı değildi. adam yonkou bırak da o mesafeden de sakeden kurtulsun. rayleig genç hali kizaruyu paketler bunu bende söyledim zaten. aksini kimse iddaa edemez ki. amiralleri ben yüceltmiyorum oda söylüyor. adam antisi olduğu halde 10 gün savaşıyor. amiral seviyesi böyle birşey işte. tamamen zıt meyveyle 10 gün dövüşmek. kizarunun amacı rayleigi paketlemek değildi emin ol. rayleig orada alırdı ama ciddi yaralar da alırdı bence. adam ışık hızında meyve edip hareket ediyor ve sen ışık hızından daha hızlı şeyler olduğunu iddaa ediyorsun yapma lütfen hocam;) seriyi benden daha uzun zamandır izliyorsun, sence ışık hızından daha hızlı birşey olması çok saçma değil mi?
bende diyorumki...kizarunun acıgı var ısık hızına tam olarak anlık yer degiştirmesi haric ulasamıyor.öyle olmasa marco kizaruyu wbye saldırırken durduramazdı,rayleigh, zoro ayagının altında 50 cm mesafeden saldırırken kizaru, kurtaramazdı.mangada bile ısık yogunlasıyor seklinde çizilmiş animede daha net göstermişler.zaman harcıyor.apoonun saldırısından sonrada ısık hızında toparlanmadı.ısık hızına cıkıyor olsa bile kontrol edemiyecegi için kendini sınırlıyor.ama e.oda böyle sacmalamaz o yüzden gücünü kısmıstır diyorum.ısık hızındaki adam 4 yonkouyu 2 dkda alır gelir,hazır baslamısken goroseide alır dünyanın efendisi olur yıldırımda onla asık atamaz ;)

o yüzden anlık yer degiştirmede kizarudan daha hızlı bir karakter yok,ama iş vsye gelince saldırırken ve yogunlasmak için zaman harcarken onu gecicek adamlar vardır diyorum,bunada en iyi örnek shanks bence.oda kendisine sapkasını veren kaptanının izinden gidiyor bence.eline kac tane meyve gecmiştir,yememiş,adam 3 haki, elinde kılıc, über hız, olayı bu bence.

yani kosu yarısması yapsan kizaru en hızlı ama efektif kullanmaya gelince hızı ona denk adamlar cıkar diyorum,hatta bence su an var ;)

legend_luffyy

ben eşit demek istiyorum ancak luffy nin bi adım önde olduğu bariz ortada:fool:

amiralleri yüceltmek için forumda bir yanılsama var.sanki ben yanlıs manga sayısını okudum.rayleigh diyorki,eger genc olsaydım yardıma giderdim yani diyorki seni paket ederde giderdim.ama şimdi bile sana yenilirm demiyor.hatta kizaru alay ediyor diye kızıyor beni tutuyorsun daha fazlasınımı yapmak istiyorsun diyor :D

aynı kizaru seni yenmek için buradaki ithafımızdan fazlasına ihtiyacmız gerek diyor.yani kendini bırak sentoumaru ve pxler varken seni yenemeyiz diyor.forumda bir tutturmuslar kizaru rayleighi yenerdi sizemi inanayım rayleighle kizaruyamı ? kizarudan iyimi bilceksiniz yada rayleighten ? madem adam yaslı koskoca calm belti nasıl gecti,macta ilk dakikalarda uzun zamandır oynamadıysan kasılırsın ama sonra acılır nefesin.ne belli öyle olmıyacagı.

madem bu kizaru bu kadar adam neden herkez gittikten sonra sentoumaruyla birlikte rayleighi yakalmadı yanında duruyordu ? neden bana bunun cevabını ver ? adam kendi agzıylan diyor seni yenmemiz için daha fazla güc lazım diye.
Melih şu Kizaru'nun seni yenmek için fazlasına ihtiyacımız var dediği manga sayfasını gösterebilir misin ? Yanlış anlama belki ben bulamamışımdır, baktımda göremedim.

Burada ki duruma göre Kizaru'nun Rayleigh'i yenme şansı daha yüksek. Kizaru'da yorgunluk belirtisi yokken, Rayleigh yorulmaya başlamış, balonda ki 'he' yani yorulma efektleri ortada.

Sentoumaru'nun o dövüşte bir etken olacağını düşünmüyorum, en fazla kendisini kestirtir dahil olursa.
Rayleigh'in ve Kizaru'nun hızlarını düşünürsek, buna ayak uyduramayanlar telef olur. Daha öncede bahsetmiştim, one piece'te böyle bir olgu var bence.

if we tried to capture you here ,even we...would need make some preparations diyor.we diyor sentoumaru ve pxide katıyor.seni yakalamak için ben tek yetmem,baska hazırlıkta gerekir diyor.sana daha öncede söylemişimdir.readerın cevirisi güvenilir degil.en güvenilir ceviri eger ekleme yoksa animenin fansubıdır.ordaki ingilizce dublaj orjinal ve gercek olan.çünkü ingilizceden bile farklı anlamlar cıkıyor kaldıki japoncadan...ama readerın cevirisi 512 sayfa 2 de öyle diyor.

benim anime arsivimdeki fansuba göre orda şöyle söylüyor if we were to try and catch you,it would requrie a bit more dedication than we have right now demiş.yani neresinden bakarsan bak,su anki gücümüzle seni yakalayamayız fazlası lazım demiş. ;) kizaru kabul ediyor bizim forum kabul etmiyor.

smoker @

bencede smokerın hızı luffyden fazla, ccnin yanına giderlerken gösterildi yeri yakmıs luffy yine smoker önce gelmiş adım farkla bile olsa,ama orda smoker daha cok ucuyor.o yüzden luffy yerde gittigi sürece smoker onu gecebilir yinede bence anlık yer degiştirmeye gelirsek,ccnin gastanet attıgı sahneden sonraki luffynin hızı,hemde öncesiden aldıgı darbeyide sayarsak muhtesem cidden... yani ani yer degiştirmede smokerı gecer bence.

Hızda bir anlık ve uzun mesafe kat etme arasında fark var bence. Smoker uzun mesafe kat etmede Luffy den hızlı bence de Sanji de uzun mesafede Luffy den hızlı olabilir ama bir anlık hızlar, hareketler, refleks, saldırı larda Luffy Smoker dan da Sanjiden de hızlıdır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık