Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy Kime Yenilse Zorunuza Gitmezdi?

Adamların en iyisi seride 3 tane aksiyona girmiş, sen onu Luffy'nin önünde haklı buluyorsun...Ne diyeyim ben buna. Peki o zamana yaptıklarına neden bakmıyorsun? En basitinden Sabaody'de övdüğün adamlar amiral gelecek korkusuyla yanıp tutuşurken, Luffy amiral umursamadan arkadaşını kurtarıyordu. Bak bunlar da aksiyon. Ya da bazıları insanları katlederken Luffu ülke kurtarıyordu. Bunlar da aksiyon...
Bak benim övdüğüm bir şey yok. Öven sensin.
Diyorsun ki, "Aksiyona giriyor, güçlü olmalı."
Ben de sana diyorum ki; "Luffy iki sene güvenli bir adada eğitim alırken bu insanlar iki sene aksiyona girmiş. Senin bu mantığınla hepsinin Luffy'den güçlü olması vs." gerekir.
Luffy de amiral falan takmıyor değildi. Shicibukai görünce tüm tayfasına "KAÇÇÇÇIIINNNN!" diye bağırmış, sonrasında da malum shicibukai'ye "LÜTFEN YAAAPPPPMAAAA!" diye yalvarmıştı.

Ben de sana diyorum ki; "Luffy iki sene güvenli bir adada eğitim alırken bu insanlar iki sene aksiyona girmiş. Senin bu mantığınla hepsinin Luffy'den güçlü olması vs." gerekir.
Luffy de amiral falan takmıyor değildi. Shicibukai görünce tüm tayfasına "KAÇÇÇÇIIINNNN!" diye bağırmış, sonrasında da malum shicibukai'ye "LÜTFEN YAAAPPPPMAAAA!" diye yalvarmıştı.
Yahu yaptığın şey hayatlarının sadece belli bir kesitini alıp onları haklı çıkarmaya çalışmak. Neden diğer zamanları da göz önüne almıyorsun? Böyle bir mantık mı olur...Ki bu iki yılda da bunların en iyisi 3 olaya karışmış. Luffy sadece 6 ayda milyon tane olay yaşamıştı. Bir de Luffy'nin olaylarını kazanıp kazanmama durumuna göre değerlendirirken bu adamları girdikleri her mücadeleyi kazanmışlar gibi değerlendiriyorsun.

Bir Kata'ya yenilse zoruma gitmezdi. Ki o dövüşü de tam bir galibiyet olarak görmüyorum.
Kata'nın dövüşmek için daha haklı sebepleri vardı, en azından dövüşün başlangıcında durum böyleydi. Onun dışındakilere yenilmesini ben de istemezdim.

Ada güvenli değildi. Doflamingo'dan bile güçlü, Luffy'nin hala yenemediği hayvanlar yok muydu orada? Nasıl güvenli oluyor. :D

Kaidou ile eşit dövüşebilen Moria.
Görmüş mü? :D İsimsiz birisi demedi mi onu ya. Pek kaale almaya gerek yok.

Yahu yaptığın şey hayatlarının sadece belli bir kesitini alıp onları haklı çıkarmaya çalışmak. Neden diğer zamanları da göz önüne almıyorsun? Böyle bir mantık mı olur...Ki bu iki yılda da bunların en iyisi 3 olaya karışmış. Luffy sadece 6 ayda milyon tane olay yaşamıştı. Bir de Luffy'nin olaylarını kazanıp kazanmama durumuna göre değerlendirirken bu adamları girdikleri her mücadeleyi kazanmışlar gibi değerlendiriyorsun.
Bak ben senin dediğin şeye istinaden bir önermede bulunuyorum. Benim dediğim mantıksızsa sebebi senin dediğinin mantıksız olmasından.
Dahası bahsettiğimiz mekan yeni dünya. Orada ne kadar aksiyonsuz kalmış olabilirler ki?
Luffy'nin o en olaysız, Doğu Mavi'de girdiği aksiyonlar ortada. Yeni dünyanın en sakin yeri bile daha sorunludur oradan.
Yeni dünyadan bahsediyoruz. :artiz:

Ada güvenli değildi. Doflamingo'dan bile güçlü, Luffy'nin hala yenemediği hayvanlar yok muydu orada? Nasıl güvenli oluyor. :D
Yanında Rayleigh vardı. Bunu da mı konuşalım. :artiz:

MuzluYulafEzmesi

Sen plat armor de, ben mangada bahsedilen şans ya kader diyeyim ama bu durumun sadece Luffy'de olduğunu savunmak beyhude. Herkesin başına geliyorken neden sadece Luffy'ninki konuşuluyor ben onu merak ediyorum sadece.

Luffy'nin aptallığı demişsin de Robin'in kaçırılması, Sabaody'de ahtapot arkadaşı kurtarması, Sanji'yi Big Mom'ın elinden kurtarmaya çalışması, Momo'ya yardım için Wano'ya gelmesi falan ne aptallığı orayı çözemedim.
Plot Armor sadece Luffy'de yok tabii ki . Ben bunu savunmuyorum zaten . Hasır Şapka Korsanları üyelerinin hepsinde Plot Armor var . Sadece Hasır Şapka Korsanları ile sınırlı da değil .
Luffy'nin başına gelen olayların her zaman aptallıkla ilgili olmadığını da vurguladım zaten .

Kaido tayfasini katledip Moria ile taş taş geçmiyor muydu ya? Eşit dovusur mu olmuşlar :ehe:
Moria'yı öyle bir travmaya sokmuş ki ölümsüz ordusu olsa kazanacağına inaıyordu:/

Bak ben senin dediğin şeye istinaden bir önermede bulunuyorum. Benim dediğim mantıksızsa sebebi senin dediğinin mantıksız olmasından.
Dahası bahsettiğimiz mekan yeni dünya. Orada ne kadar aksiyonsuz kalmış olabilirler ki?
Luffy'nin o en olaysız, Doğu Mavi'de girdiği aksiyonlar ortada. Yeni dünyanın en sakin yeri bile daha sorunludur oradan.

Yanında Ray olması tehlikesiz mi yapıyor? Hele hakinin ölüm kalım anlarında geliştiği evrende Ray eminim Luffy'yi el üstünde tutmuştur. :/ Garp'ın küçüklüğünde Luffy'yi nasıl eğittiğini de unutma. Onlarda da neredeyse ölüyordu.

Sabaody'ye gelene kadar sadece Doğu Mavi'de yolculuk yaptılar zaten. Adam iki yıllık araya kadar iki tane lord indirmiş, hükümetin mekanını basmış, iki defa amiralle yüzleşmiş, yetmemiş başka lordlar ile savaşmış, yetmemiş Mf savaşına katılmış... Ama bunlara karşı Yeni Dünya'daki 3 olayı haklı bul...İlginç. Demek amiraller Yeni Dünya'ya gitse çöp falan olacak.

Plot Armor sadece Luffy'de yok tabii ki . Ben bunu savunmuyorum zaten . Hasır Şapka Korsanları üyelerinin hepsinde Plot Armor var . Sadece Hasır Şapka Korsanları ile sınırlı da değil .
Luffy'nin başına gelen olayların her zaman aptallıkla ilgili olmadığını da vurguladım zaten .
O zaman biz neyi tartışıyoruz ki.:) Ben de herkeste olduğunu, ama daha çok çalışanın/mücadele edenin daha şanslı olmasının normal olduğunu söylüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık