Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy Kime Yenilse Zorunuza Gitmezdi?

Ben bu üyeleri gerçekten anlayamıyorum galiba. Neymiş efendim, Luffy'de olan şansın hiçbiri diğerlerinde yokmuş. Peki güzel kardeşim, Luffy olan billurlar diğerlerinde var mı? Luffy dediğimiz reisül-ala seri başından beri her ark savaşmış, bu savaşlarda genellikle o arkın baş düşmanını almış, Mf'ye gitmiş, bütün yonkolar ile yüz yüze gelmiş ki bazılarına kafa atmış birisi. Diğer taraftan bakıyoruz tayfa üyelerine; savaştıkları kişiler belli, arklarda yaptıkları belli, bazı arklar fiziken olsalar bile ruhen yoklar, bazılarında hem fiziken hem de ruhen yoklar. Neymiş; Luffy'de olan şans kimsede yokmuş...Bi zahmet olmasın kardeşim be! Millet pamuk tülbentler içerisinde yolculuk yapıp Wano'ya gelir, diğer tarafta adam hayatını ortaya koyarak Wano'ya gelir ki orada da değişen durum yok. Ve bunlar eşit şanssa sahip olmalı....Bu seride her şey adamına göre. Yan karakterlerin şansı yan karakter ağırlığına göre, ana karakterinki de ona göre. Davul bile dengi dengine yani.:)

Ben bu üyeleri gerçekten anlayamıyorum galiba. Neymiş efendim, Luffy'de olan şansın hiçbiri diğerlerinde yokmuş. Peki güzel kardeşim, Luffy olan billurlar diğerlerinde var mı? Luffy dediğimiz reisül-ala seri başından beri her ark savaşmış, bu savaşlarda genellikle o arkın baş düşmanını almış, Mf'ye gitmiş, bütün yonkolar ile yüz yüze gelmiş ki bazılarına kafa atmış birisi. Diğer taraftan bakıyoruz tayfa üyelerine; savaştıkları kişiler belli, arklarda yaptıkları belli, bazı arklar fiziken olsalar bile ruhen yoklar, bazılarında hem fiziken hem de ruhen yoklar. Neymiş; Luffy'de olan şans kimsede yokmuş...Bi zahmet olmasın kardeşim be! Millet pamuk tülbentler içerisinde yolculuk yapıp Wano'ya gelir, diğer tarafta adam hayatını ortaya koyarak Wano'ya gelir ki orada da değişen durum yok. Ve bunlar eşit şanssa sahip olmalı....Bu seride her şey adamına göre. Yan karakterlerin şansı yan karakter ağırlığına göre, ana karakterinki de ona göre. Davul bile dengi dengine yani.:)
Savunayım derken gömmek güzelmiş. Ortamlarda plot armor yok dersiniz, kim bilecek?

Son düzenleme:
Sadece Kid mi? Bege'yi Mom, Law'u Dof haşat edecekti Luffy'ler olmasaydı. My sweetheart Bonney de bahtsız. Teach tecavüz edecekti az daha. Umarım iyidir ve iyi yerlere gelir. Seviyorum Bonney'i.
Chopper'ın tankladığı Yonkou'yu tanklamış olmasında tartışacak bir şey yok bence. Tanklayamasa mesele olurdu asıl.
He evet yonkou nere, süpernova nere diye düşünülebilir ama yukarıda dediğim sebep yeterli bence. :bilmem:

Law konusunu ise hiç açma kardeş. Sırf Luffy'nin yanında güçlü durmasın, daha önce seride işlenmedi diye, 13 yaşında ruhu bedenine pamuk ipliğiyle bağlı halde, kimsenin iyileştiremediği hastalığı iyi edecek kadar yetenekli bir cerraha 13 sene kullandırdığı meyveyi uyandırtmadı adam. :artiz:

Ace'i gözlerinin önünde deldiler. Kendisine de ölümcül bir yara açıldı. Daha ne olacak ?
Bilmem. Kolu bacağı kopabilirdi, tayfasından bir kaç kişi ölebilirdi. İşlediği cürümün dengi değil Ace'in ölümü. Adamı zaten idam edeceklerdi.
Luffy sadece bunu engelleyemedi.

Her arc dediğin adam iki sene güvenli bir adada eğitim alırken diğerleri yeni dünyayı arşınlıyorlardı.

MuzluYulafEzmesi

Luffy'nin başına gelen şeyler ( Çoğunlukla . HER ZAMAN DEĞİL . ÇOĞUNLUKLA ) kendi seçimlerinden ve salaklığından dolayı başına geliyor . Luffy'nin başına gelen her şey şanssızlığından dolayı başına geliyor bu nedenle şanssızlığına eşit bir şansa sahip olmalı yanlış bir düşünce bence ( Böyle düşünmüyor olabilirsin . Belki ben yanlış anladım ) Ama başına gelen olaylar çok büyük olaylar olduğu için bu kadar şanslı olmayı hak etmemeli bence :) :D Plot Armor'ı savunman oldukça üzücü bu arada :hıh:

Hmm sen bu yazıdan sadece bunu anladın demek.:(
Dostum tüm argümanın Luffy'i billuru muhteşem diye övmek. Ne anlamam gerekiyor?
Ben bu üyeleri gerçekten anlayamıyorum galiba. Neymiş efendim, Luffy'de olan şansın hiçbiri diğerlerinde yokmuş. Peki güzel kardeşim, Luffy olan billurlar diğerlerinde var mı? Luffy dediğimiz reisül-ala seri başından beri her ark savaşmış, bu savaşlarda genellikle o arkın baş düşmanını almış,
Aldı da nasıl aldı? Örneğin Crocodile dövüşüne kadar kimlerle savaştı? Arlong ile dövüşmek ölürken gökyüzünden su düşmesine sebep oluyormuş sanırım. Cesur yürek bee! (!)

MuzluYulafEzmesi

Bu tartışmanın başlığını hep Zoro'nuza Gitmezdi ? şeklinde okuyorum . Kim kafama soktuysa şunu :(

Her ark dediğin iki sene güvenli bir adada eğitim alırken diğerleri yeni dünyayı arşınlıyorlardı.
Kimler onlar mesela? Oruç Reis en son bulutların üzerinde uçuyordu. Yaptığı şey de Big Mom'ın adamını yenmek sadece. Kid'in yaptığı şeyler de Big Mom'ın mekanına teğet geçmek, Shanks'e yeltenmek(Adamın belki de en büyük olayı. Onda da küsküyü yedi), Kaido tarafından hayatta bırakılmak. Bu mu Yeni Dünya'yı arşınlamak. Öncesine gitmiyorum bile. Laylaylom yolculuk yaparlarken Luffu mekan basıyordu.

Luffy'nin başına gelen şeyler ( Çoğunlukla . HER ZAMAN DEĞİL . ÇOĞUNLUKLA ) kendi seçimlerinden ve salaklığından dolayı başına geliyor . Luffy'nin başına gelen her şey şanssızlığından dolayı başına geliyor bu nedenle şanssızlığına eşit bir şansa sahip olmalı yanlış bir düşünce bence ( Böyle düşünmüyor olabilirsin . Belki ben yanlış anladım ) Ama başına gelen olaylar çok büyük olaylar olduğu için bu kadar şanslı olmayı hak etmemeli bence :) :D Plot Armor'ı savunman oldukça üzücü bu arada :hıh:
Sen plat armor de, ben mangada bahsedilen şans ya kader diyeyim ama bu durumun sadece Luffy'de olduğunu savunmak beyhude. Herkesin başına geliyorken neden sadece Luffy'ninki konuşuluyor ben onu merak ediyorum sadece.

Luffy'nin aptallığı demişsin de Robin'in kaçırılması, Sabaody'de ahtapot arkadaşı kurtarması, Sanji'yi Big Mom'ın elinden kurtarmaya çalışması, Momo'ya yardım için Wano'ya gelmesi falan ne aptallığı orayı çözemedim.

Dostum tüm argümanın Luffy'i billuru muhteşem diye övmek. Ne anlamam gerekiyor?

Aldı da nasıl aldı? Örneğin Crocodile dövüşüne kadar kimlerle savaştı? Arlong ile dövüşmek ölürken gökyüzünden su düşmesine sebep oluyormuş sanırım. Cesur yürek bee! (!)
Sadece"Luffy'nin billurları" diye mi övdüm, yoksa" Tayfadakilere göre Luffy'nin billurlarını" diye mi övdüm. Arkadaki farkı sana uzun uzun anlatmak isterdim ama zaman yok.

Kimler onlar mesela? Oruç Reis en son bulutların üzerinde uçuyordu. Yaptığı şey de Big Mom'ın adamını yenmek sadece. Kid'in yaptığı şeyler de Big Mom'ın mekanına teğet geçmek, Shanks'e yeltenmek(Adamın belki de en büyük olayı. Onda da küsküyü yedi), Kaido tarafından hayatta bırakılmak. Bu mu Yeni Dünya'yı arşınlamak. Öncesine gitmiyorum bile. Laylaylom yolculuk yaparlarken Luffu mekan basıyordu.
Bu beğenmediğin şeyleri bile yapmıyordu Luffy yalnız onu diyorum.
Aksiyona girmeyi gerekçe diye gösterdin diye de dedim.

He bu yazdıklarına da katılmıyorum ama ona o kadar da takılmaya gerek yok.

Bu beğenmediğin şeyleri bile yapmıyordu Luffy yalnız onu diyorum.
Aksiyona girmeyi gerekçe diye gösterdin diye de dedim.

He bu yazdıklarına da katılmıyorum ama ona o kadar da takılmaya gerek yok.
Adamların en iyisi seride 3 tane aksiyona girmiş, sen onu Luffy'nin önünde haklı buluyorsun...Ne diyeyim ben buna. Peki o zamana yaptıklarına neden bakmıyorsun? En basitinden Sabaody'de övdüğün adamlar amiral gelecek korkusuyla yanıp tutuşurken, Luffy amiral umursamadan arkadaşını kurtarıyordu. Bak bunlar da aksiyon. Ya da bazıları insanları katlederken Luffu ülke kurtarıyordu. Bunlar da aksiyon...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık