Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Katakuri dövmekten yorulduğu için kaybetti. Kaybetti de denmez aslında bilerek bıraktı adam, yeter dedi usandı. Luffy hiç bir branşta Katakuriden üstün değildi. Bugün dövüşseler yine döver Katakuri. :)
Brulee, Kata'ya kendini bıraktın/bilerek kaybettin diye bir şey demiyor. ''Bilerek sırtının üzerine düştün değil mi? Çünkü ilk önce öne düşüyor gibiydin'' diyor. Adam her halükarda düşüyor zaten.

Luffy sağ kol seviyesidir diyen 58 kişi de Luffy fanı anasını satayım.(Dahası fan olunca söylediğinin otomatik olarak yanlış olması gerekiyor sanırsam) Hayır değildir diyen 25 kişi de mangayı doğru anlayan azınlık grup. :ehe:
Ankette sadece iki seçenek olsaydı haklıydın. Misal Luffy'nin Kata'yı X konuda geçtiğini ama yine de sağ kol etmediğini düşünen kişiler yok mudur ?

Ankette sadece iki seçenek olsaydı haklıydın. Misal Luffy'nin Kata'yı X konuda geçtiğini ama yine de sağ kol etmediğini düşünen kişiler yok mudur ?
Vardır. Anket de buna uygun değil mi zaten? Atıyorum "İrade ve dayanıklılıkta Luffy öndedir ama sağ kol seviyesi değildir." diyen birisini bu anket seçenekleri yarı yolda bırakmaz. Yani sağ kol değilse o kişiye göre, sağ kol değildir der geçer.

Yalnız ben böyle yazdım da ne demek istediğini tam olarak anlayamadım açıkçası.

Ama arada fark var.WB'nin orda denizcilere saldırken salladığı mızrağı Akainu durduruyor.Tam gücü olmayabilir yani WB'nin.Katakuri ise Luffy'nin gördüğümüz en üst tekniklerinden biri snakeman'den gelen culverini meyve kullanmayarak durduruyor. Mesela Kata'nın güçlü mochisini Luffy'nin meyve kullanmadan durduramaz bana göre.
Aynı atağı kolları ve omuz bölgesiyle durduramıyor. Demek ki bacak ve kol arasında öyle bir fark var hacı.

Burda durduramıyor? Hatta bildiğin baya baya uçuyor.

Bound Man ise doğrudan her vuruşta uçurdu zaten. Onun saldırıları daha da güçlüdür büyük ihtimal.

İyi de aynı mızrak yarası Luffy'de de var.

Dostum bu tartışma bir yere varmaz. Ben bırakmayı teklif ediyorum.
Ben de aynı yara luffy’de var diyorum işte.

Aynı mızrak luffyde var. Aynı kanı luffy kaybediyor. Bunun üstüne luffy 3 saat g4’süz olduğu için çok dayak yiyor.
Ama luffy yine de bunun iyi bi fikir olduğunu düşünüyor. Bunu anlatıyorum ben de.

Vardır. Anket de buna uygun değil mi zaten? Atıyorum "İrade ve dayanıklılıkta Luffy öndedir ama sağ kol seviyesi değildir." diyen birisini bu anket seçenekleri yarı yolda bırakmaz. Yani sağ kol değilse o kişiye göre, sağ kol değildir der geçer.

Yalnız ben böyle yazdım da ne demek istediğini tam olarak anlayamadım açıkçası.
Sen iki seçenekten yola çıkarak bir değerlendirme yapmışsın ya. Ben de diyorum ki Luffy'nin sağ kol olmadığını düşünüp diğer seçeneklere oy verenler de vardır. Dolayısıyla sağ kol etmez diyenlerin sayısı 25'ten daha fazla olacağı için senin iki seçenek üzerinden yaptığın değerlendirme yanlış olur diyorum :)

Brulee, Kata'ya kendini bıraktın/bilerek kaybettin diye bir şey demiyor. ''Bilerek sırtının üzerine düştün değil mi? Çünkü ilk önce öne düşüyor gibiydin'' diyor. Adam her halükarda düşüyor zaten.
Ben brulee dedi demedim ki. Adamın kendini bırakma kısmı sıkıntı. Dayak yediği için değil, dövmekten yorulduğu için kendini yere bırakıyor. Öyle saatlerce baygın kalma durumu da yok.

Zoro Jack'ten ya da King'den tek yerse Luffy fanları bu konuyu istediği kadar dile getirebilir.
Bir kişi, fanı olduğu karakteri istediği kadar övebilir buna kimse bir şey diyemez. Ancak Zoro bir kimseden dayak yediğinde bir Luffy fanının Zoro'yu küçümsemesini ya da tersini doğru bulmuyorum. Şakasınaysa başka tabi.

Ben durup durup "uff Kaido nasıl tekledi beeeaaa" falan mı yazıyorum ? Neye binaen böyle yazdın o kısmı bir açarsan..
Tahrik için üstteki gibi bir cümle kurmana gerek yok. Demogoji sanatını kullanarak istediğini yapman mümkün.

Niyet okuması yapmak istemiyorum ama çoğu mesajında bu fark ediliyor. Eğer gerçekten niyetin bu değilse benim evhamıma ver ama birçok mesajında ben bunu seziyorum.

Aynı atağı kolları ve omuz bölgesiyle durduramıyor. Demek ki bacak ve kol arasında öyle bir fark var hacı.

Burda durduramıyor? Hatta bildiğin baya baya uçuyor.

Bound Man ise doğrudan her vuruşta uçurdu zaten. Onun saldırıları daha da güçlüdür büyük ihtimal.
Ben Kata hepsini durdurur demedim ki :D İlk culverinde sadece koka basıyor diğerinde de block mochi kullanmamış.Dövüşün sonlarına doğru black mambayı da block mochi yapıp savunuyor.Bana göre Luffy Kata'nın güçlü tekniklerini fiziksel olarak Kata'nın yaptığı gibi durduramaz.Meyvesiz tamamen fiziksel güçten bahsediyorsak Kata daha güçlü bence.Ki meyveyi katarsak Katakuri'de g4 Snakeman'in elini yamultuyordu.

Ben de aynı yara luffy’de var diyorum işte.

Aynı mızrak luffyde var. Aynı kanı luffy kaybediyor. Bunun üstüne luffy 3 saat g4’süz olduğu için çok dayak yiyor.
Ama luffy yine de bunun iyi bi fikir olduğunu düşünüyor. Bunu anlatıyorum ben de.

Bırakma teklifim geçerli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık