Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Belli kişiler için yazıyorsan ve art niyetin yoksa. Bu benim evhamımdır.

Belki çok ilkesel/idealist yaklaşıyorum konuya ama "luffy fanları" "Zoro fanları" gibi ibareler bile genelleme içerdiği için ipin ucu hepsine değiyor ister istemez. Ben yine de dikkatli ve insaflı olmaktan yanayım.
Haklısın genelleme oluyor kimi durumda. Genelde dediğim kişiler için ortaya yazarım. Senlik bir durum varsa seni alıntılarım zaten :good:

Hmm anladım. Yalnız mantığı yok bu işin. Luffy'nin sağ kol olmadığını düşünen adam sağ kol değildir seçeneğini işaretler. Ne diye iradeyi falan işaretleyip bıraksın? O zaman tersi de geçerli. Sağ koldur diyenler de hakiyi falan seçip bırakmıştır. Aynı mantıkla tersten baktım gördüğün gibi. Ha bir de kararsız bir kesim vardır, ona da yapacak bir şey yok.

Neyse, benim söylediğim şey gayet açık idi. O 59 kişi içerisinde Luffy fanı diyemeyeceğimiz tonla insan var. Tartışmayı fanlık seviyesine indirip oradan argüman üretmek saçma oluyor demek istiyorum.
Bana göre anket seçenekleri sıkıntılı zaten. Luffy sağ kol seviyesi mi değil mi diye soruyorsan;

- Evet sağ kol seviyesidir
- Hayır sağ kol seviyesi değildir şeklinde iki seçenek koyarsın; olay biter.

Ankette Luffy'nin Kata'yı hangi kulvarlarda geçtiğini soruyorsan o zaman X, Y, Z koyarsın; olay biter.

Şimdi bu anket bana göre ikisi de değil. O yüzden Luffy'nin lehine ve aleyhine oyların olabileceği bir anket. Konuyu açan arkadaş böyle tercih etmiş ama ben bu şekilde belirlemezdim anket seçeneklerini.

Son dediğin doğru. Fanlık çerçevesinde değerlendirmemek lazım. Aksi halde X karakterin fan sayısının fazla olduğu her anket yanlı ve yanıltıcı olabilir.

Ben de diyorum ki, k.haki eksikliğinden dolayı bir ton dayak yemesine rağmen dövüş içerisinde kendisini geliştirerek rakibi ile aynı seviyeye geliyor ve yeniyor. Buradan şu çıkıyor. Bugün yine karşılaşsınlar, bu sefer Luffy daha rahat yener. Bu sefer k.hakisini geliştirme sürecine ihtiyacı olmayacak çünkü. Haliyle bir ton sopa yeme derdi de olmayacak. Pata küte dalabilecek gönül rahatlığıyla.

Şu saatten sonra Kata istediği kadar kıçını yırtsın, Luffy'ye diş geçiremez artık.
Bi daha karşılaşsalar Kata sinirlenip bound mandan 3 darbe yer mi? Kata kendini mızraklayıp 3 saat kan kaybeder mi?

Kata’nın handikapla yediği hasar çok fazla. Kata luffy’i mızrak yarası olmasa da eninde sonunda indirir ama g4’süz luffynin o kadar handikapı kapatacak hasar gücü yok. G4’ün hasar gücü var ama yeterli süresi yok.

Bu konuyu uzatasım yok fazla. Ben böyle düşündüğümden yenemez diyorum. Ama luffy yener diyenler g4 kullanıp ölüsü 40 dk dayanmış kata’yı 3-4 saatte indirir mi diyor yoksa kata’yı sarsmayan normal yumruklarla zayıflatıp sonra g4 açar mı diyor merak ediyorum açıkçası.

Luffy’nin düşmanı güçlüydü ve luffy dövüşürken güçlendi. Şimdi kendine eşit adamla dövüşürken nasıl güçlensin?

Kata’nın “artık seni kendime denk görüyorum” cümlesinden sonra bile güç artışı yok zaten. Olsa daha iyi belli edilirdi. Kata luffy’nin gear 4’ünü de görmüş bi adam. G4’lü luffy’nin kendine denk olduğunu düşündü ve dövüş sonunda gördük ki haklı çıktı. 3 saat dövüşürken luffy güçlenmeye devam etse snakeman kata’yı yerden yere vururdu. Ama eşit dövüştüler. 3 saatlik dövüşten önce de sonra da eşitler yani.

Bana sorarsan luffy bu arc net geçer sağ kolları. G4’süz hali bi şekilde sağ kol seviyesi olur. G4 açınca yonkou tutacak seviyede olur. Ama şuan 4-5 saat sağ kol seviyesinde dövüşebilse de hiçbirini yenebileceğini sanmıyorum.

Şöyle.. Bir karakteri gereğinden fazla abartırsan (aynısını benim için de düşünen vardır) bu bazı kişilerin gözüne batar. Luffy severlerin benim açımdan sıkıntısı, Luffy adil dövüşler kazanmadığı halde Luffy'ye sürekli seviye atlatmaları. Croco, Moria, Mingo, Katakuri vs. Zaten bu dövüşler Luffy'nin patır patır geçtiği dövüşler olsa, "Luffy fanları beklentilerini yükseltmekte sonuna kadar haklı, adam gümbür gümbür yağdırıyor" denir ve ortada bir sorun olmaz. Lakin durum böyle olmadığı için Luffy'nin tosladığı duvarın (Kaido) sesi olması gerektiğinden daha fazla çıktı forumda. Olay bu. Ki baktığın zaman normal. Çünkü bıçağın diğer yüzünde Luffy'nin geçtiği rakiplerin seviyesine çıkmadığını belirten bir kitle var. Hal böyle olunca insanların "biz demiştik" minvalindeki tepkileri ister istemez oluyor :bilmem:

Tahrik konusuna gelince... Forumda eskisin. Buna karşın son zamanlarda faal olduğunu görüyorum. Tabi faal olup yorum yapmıyor da olabilirsin bilemiyorum. Bu yüzden benim hakkımdaki izlenimlerini de bilmiyorum lakin ben laf yerine geldikçe iğnelerim. Hususi olarak ya da alakasız yer ve zamanlarda, "uff ne koydu bee, Luffy eziktir vs." tarzı mesajlar atmam. Nadiren atıyorsam da ortamdaki birini hedef almışımdır. @Rayiden, @tiveyi ya da @vuchiva vitaçiyuv gibi... Bu isimler de zaten sürekli acı-tatlı alıştığım isimlerdir. Aynı şekilde onlar da zaman zaman beni dürtürler falan.. Onun haricinde birilerini tahrik edeyim kavga gürültü çıksın gibi bir amacım yoktur. Zaten yorumlarını görmek istemediğim 20-22 kişi engelli vaziyette. Dolayısıyla o kişilere laf atmamın da bir anlamı yok. Belki dışardan bakıldığında dediğin gibi görünüyor olabilir ama beni az-çok tanıyan genel tarzımın bu şekilde olduğunu bilir. Art niyet değil, Luffy'ye bakış açım Luffy fanlarından farklıdır yani öyle diyeyim :sapkali:
La daha 7. sayfayı okuyordum niye beni 26. sayfaya summonluyorsunun :(

Bi daha karşılaşsalar Kata sinirlenip bound mandan 3 darbe yer mi? Kata kendini mızraklayıp 3 saat kan kaybeder mi?

Kata’nın handikapla yediği hasar çok fazla. Kata luffy’i mızrak yarası olmasa da eninde sonunda indirir ama g4’süz luffynin o kadar handikapı kapatacak hasar gücü yok. G4’ün hasar gücü var ama yeterli süresi yok.

Bu konuyu uzatasım yok fazla. Ben böyle düşündüğümden yenemez diyorum. Ama luffy yener diyenler g4 kullanıp ölüsü 40 dk dayanmış kata’yı 3-4 saatte indirir mi diyor yoksa kata’yı sarsmayan normal yumruklarla zayıflatıp sonra g4 açar mı diyor merak ediyorum açıkçası.

Luffy’nin düşmanı güçlüydü ve luffy dövüşürken güçlendi. Şimdi kendine eşit adamla dövüşürken nasıl güçlensin?

Kata’nın “artık seni kendime denk görüyorum” cümlesinden sonra bile güç artışı yok zaten. Olsa daha iyi belli edilirdi. Kata luffy’nin gear 4’ünü de görmüş bi adam. G4’lü luffy’nin kendine denk olduğunu düşündü ve dövüş sonunda gördük ki haklı çıktı. 3 saat dövüşürken luffy güçlenmeye devam etse snakeman kata’yı yerden yere vururdu. Ama eşit dövüştüler. 3 saatlik dövüşten önce de sonra da eşitler yani.

Bana sorarsan luffy bu arc net geçer sağ kolları. G4’süz hali bi şekilde sağ kol seviyesi olur. G4 açınca yonkou tutacak seviyede olur. Ama şuan 4-5 saat sağ kol seviyesinde dövüşebilse de hiçbirini yenebileceğini sanmıyorum.
Son round öncesi Luffy kendi kendine konuşurken bir arzusunu dile getirdi "Onu geçmek istiyorum. Her şeyiyle onu yenmek istiyorum." K.hakisini güçlendirdikten sonra ise artık gerekli seviyeye ulaştığını düşündüğü için "Seninle artık işim bitti." dedi ve pata küte daldılar birbirlerine. Sonuç olarak ben Luffy'nin o arzusuna ulaştığını düşünüyorum.

Diğer sağ kollarla ise uzun süre dövüşebilir artık. Çoğu darbeden kaçınabilecek seviyeye geldi. B.hakisi ise bir handikap ama. G4'süz aman aman zarar veremeyebilir lakin darbe de yemez kolay kolay. 4-5 saat dövüşmek falan sorun değil yani.

Neyse, anlaşamamış olsak da mantık çerçevesinde güzelce yazmışsın düşüncelerini. Eyvallah. :sapkali:Arc'ın gidişatını bekleyip görelim öyleyse.

Son düzenleme:
Ya şu bi gerçek beyler. Luffy'nin bu seviyeyi tam anlamıyla sindirebilmesi için Kata gibi bir adamla bir kez daha dövüşmesi lazımdı. Luffy sürekli kendini geliştirdiğinden aslında belli bir seviyesi yok. Gelişme aşamasındaki her karakter için geçerli bu aslında. Bizimkinin gelişme hızı aşırı ondan beklenmedik sonuçlar alabiliyor. Ama Luffy'de insan. Güçlerine hakim olmak ve kendini geliştirmek için antremanman yapması tecrübe kazanması sürekli bir aksiyon içinde olması lazım. Öyle tek yiyeceği adamlarla savaşarak ya da kolayca indirebileceği düşmanlarla uğraşarak değil, direnebileceği varlık gösterebileceği adamlarla dövüşüp gelişmeli.

İnsanlar haklı olarak Luffy Kata'dan daha az vurdu daha çok darbe yedi Kata birçok sefer üstün geldi diyor. Ama mesela şuan ikisi de en iyi halindeyken dövüşse Luffy bu sefer Kata'ya tam anlamıyla üstünlük kurabilecek kadar geliştirirdi kendini. Zaten yapması gereken böyle bir rakip bulmak.

Bu veledi zina beni çok kıllandırıyor ya. Şüpheyle yaklaşıyorum buna. Luffy Kaido'nun en güçlü adamını indirsin Kata gibi ağırlığı olan bir elemanla kapışsın daha güzel olur lan. Gerçi bu embesil de inanılmaz güçlü bir şey çıkarsa o dövüş de zevkli olur.
Bir şey diyeyim mi? Bu veledi zina King'ten falan güçlü çıkarsa zerre şaşırmam, hatta beklentim o yönde. Kizaru'nun bu sümsüğün gücünü Wb'nin gençliğine benzetmesi çok ciddi bir şey. Shounenlerde böyle gerizekalı tipler aşırı güçlü çıkıyor genelde. Klasik Majin Buu örneğini vereyim hemen. Db hayranı Oda efendi bu karakterini Majin'e benzetirse çarşı pazar fena karışır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık