Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Bu şekilde bakınca çok kötü bir dizi. Dediğim gibi, sizi içine alan atmosferi sayesinde dizi bu kadar popüler. Yoksa 10 üzerinden 3-4 alır.
Bu puanlamayı neye göre yapıyorsun? En baba HBO yapımlarının içinden eleştirmek için eleştirecek olsan şaçmalıklar ve tesadüfler silsilesi ayıklayıp gömersin. Kusursuz bir yapım varmış gibi bu kadar inceci olmaya gerek yok. Boru gibi dizidir KV. Konusunun katmanlı yapısı, oyunculukları, döneme damga vurmuş kendine has karakterleri ve sürükleyicilğiyle bu ülkeden daha iyisi çıkmadı. Dünya genelinde de zirve olarak konumladırabileceğimiz diziler dışında, popüler kültüre meze olmuş bir çok yapımdan daha çok ederi vardır. Eleştirirken kantarın topuzunu kaçırmamak lazım.
Youtube’da sürekli karşıma gelmeye başlamıştı. Birkaç sahne izledim. Ana karakter haricinde oyunculuklar iyiydi.

Fazla önyargılı davranmışım. Yine izlemem ama sandığım kadar da kötü diziye benzemiyor.
İlk 55 bölümü kaymak gibi akar. İnsanı ekrana kitler, büyük bir ilgiyle izletir. İnanılmaz sürükleyici bir dizi. Zaten halı hazırda ilgi çekici olan konusunu dönemin efsane tiyatro oyuncularının performanslarıyla süsleyince zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan. Yayınlandığı dönem keko, barzo dizisi diye izlemedim bunu. Uzun dönem görmezden geldim. Yıllar sonra du bakam neymiş bu tantana dedikten sonra 3 - 4 kere izlemişimdir. Öyle tatlı akıyor. Şu diziyi HBO çekseydi yer yerinden oynardı globalde. Öyle potansiyel var.

Bu puanlamayı neye göre yapıyorsun? En baba HBO yapımlarının içinden eleştirmek için eleştirecek olsan şaçmalıklar ve tesadüfler silsilesi ayıklayıp gömersin. Kusursuz bir yapım varmış gibi bu kadar inceci olmaya gerek yok. Boru gibi dizidir KV. Konusunun katmanlı yapısı, oyunculukları, döneme damga vurmuş kendine has karakterleri ve sürükleyicilğiyle bu ülkeden daha iyisi çıkmadı. Dünya genelinde de zirve olarak konumladırabileceğimiz diziler dışında, popüler kültüre meze olmuş bir çok yapımdan daha çok ederi vardır. Eleştirirken kantarın topuzunu kaçırmamak lazım.

En baba HBO dizisinde de tabii ki saçmalıklar vardır. KV'de her bölüm 3-4 tane saçmalık bulursun. Oyunculuğa lafım yok. Konseydekiler 1 saat konuşsun o salonda, yine reyting rekoru kırar dizi.

Türk dizi ortalaması zaten 10 üzerinden 1-2'dir. KV 6 puanla rahat zirve olur. Polat yüzünden 2 puan kırıyorum. Yine de sürekli bir beylik laf söyleme zorunluğu ve güç dengesinin söylendiği gibi olmaması beni rahatsız etti diziyi izlerken.

Rus baronunu tek operasyonla indirdiler. Ivanov'un silahlı gücü korkunç büyük dediler, yüzme bilmeyen Abdül ile sokak serserisi Memati'nin içinde olduğu operasyon ile adamı öldürdüler.

Helikopter ile gündüz vakti bina tarıyorlar. Olay olmuyor.

En baba HBO dizisinde de tabii ki saçmalıklar vardır. KV'de her bölüm 3-4 tane saçmalık bulursun. Oyunculuğa lafım yok. Konseydekiler 1 saat konuşsun o salonda, yine reyting rekoru kırar dizi.

Türk dizi ortalaması zaten 10 üzerinden 1-2'dir. KV 6 puanla rahat zirve olur. Polat yüzünden 2 puan kırıyorum. Yine de sürekli bir beylik laf söyleme zorunluğu ve güç dengesinin söylendiği gibi olmaması beni rahatsız etti diziyi izlerken.

Rus baronunu tek operasyonla indirdiler. Ivanov'un silahlı gücü korkunç büyük dediler, yüzme bilmeyen Abdül ile sokak serserisi Memati'nin içinde olduğu operasyon ile adamı öldürdüler.

Helikopter ile gündüz vakti bina tarıyorlar. Olay olmuyor.
OZ, Sopranos vs 10'sa ki 10 KV bir Türk yapımı olmasına rağmen herkesçe övülen 55 bölümlük kısım net 7'yi görür. Bu dizinin doğru düzgün hd çekimi bile yok benim bildiğim. Eldeki imkanlarla globaldeki dizilerin ellerindeki imkanlar arasında uçurum var ki bu da prodüksiyona yansıyor. Ama dediğim gibi ne konusu ne bunu işleyişi ne sürükleyiciliği ne de karakterleri yabana atılacak cinsten değildi. Yoksa KV dediğimiz dizi yönetmen değişimi ile ivme düşürmüş Pusu ile birlikte bütün külliyatının evveliyatını sevmiştir. Bir Türk dizisi olarak da o saatten sonra çöpten hallicedir.

İlk 55 bölümü kaymak gibi akar. İnsanı ekrana kitler, büyük bir ilgiyle izletir. İnanılmaz sürükleyici bir dizi. Zaten halı hazırda ilgi çekici olan konusunu dönemin efsane tiyatro oyuncularının performanslarıyla süsleyince zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan. Yayınlandığı dönem keko, barzo dizisi diye izlemedim bunu. Uzun dönem görmezden geldim. Yıllar sonra du bakam neymiş bu tantana dedikten sonra 3 - 4 kere izlemişimdir. Öyle tatlı akıyor. Şu diziyi HBO çekseydi yer yerinden oynardı globalde. Öyle potansiyel var.
Benim de önyargı sebebim aynen buydu. Etrafımda diziyi sevenlere dikkat ettim en gıcık olduğum tiplerdi. Birkaç sahne izlemek yanıldığımı anlamama yetti. Karahanlı, kılıç, ziya, necmi, doğu gibi karakterlerin oyunculuğu hoşuma gitti. Bi polat olmamış.

Benim de önyargı sebebim aynen buydu. Etrafımda diziyi sevenlere dikkat ettim en gıcık olduğum tiplerdi. Birkaç sahne izlemek yanıldığımı anlamama yetti. Karahanlı, kılıç, ziya, necmi, doğu gibi karakterlerin oyunculuğu hoşuma gitti. Bi polat olmamış.
İzle reyiz. Bölümleri kısa, şimdiki Türk dizileri gibi 3 saat değil. 1 saat diye hatırlıyorum. Büyük bir zaman ayırman gerekmiyor.

Önemli olan diziyi izlerken akması, eğlenmek, bir sonraki bölümü merakla açmak ise bu dizide bunlar var. Baktın akmıyor bırakırsın. Ömer Baba sahnelerini geçmeyi unutma sadece. :D

İzle reyiz. Bölümleri kısa, şimdiki Türk dizileri gibi 3 saat değil. 1 saat diye hatırlıyorum. Büyük bir zaman ayırman gerekmiyor.

Önemli olan diziyi izlerken akması, eğlenmek, bir sonraki bölümü merakla açmak ise bu dizide bunlar var. Baktın akmıyor bırakırsın. Ömer Baba sahnelerini geçmeyi unutma sadece. :D
Selam verdiğinde hz musa’nın hayatını anlatmaya başlayan deli mi bu?

Aslında izlemeyi düşünüyorum da diziye pek vakit ayıran biri değilim. İzlemek istediğim birkaç yabancı dizi de var. Bunu baya ilerde izlerim artık.

Selam verdiğinde hz musa’nın hayatını anlatmaya başlayan deli mi bu?

Aslında izlemeyi düşünüyorum da diziye pek vakit ayıran biri değilim. İzlemek istediğim birkaç yabancı dizi de var. Bunu baya ilerde izlerim artık.
Evet ta kendisi. :)

Vakit bulamazsan bir şey diyemem tabii. Ama listene almana sevindim.

Kurtlar vadisi olmasa memleket bugün bile tiyatro kökenli oyuncuların diğerleriyle arasındaki farkı kavrayamazdı o denli fark yarattı adamlar.
Hala kavradıklarını düşünmüyorum.

Dizi zaten mantık hatalarıyla dolu. Güzel olan şey sizi içine alan atmosferiydi.

İlk aklıma gelen saçmalıklar;

- Çakır denen kabadayı ''Ortadoğu'nun para baronu'' diye tanıtılan İplikçi Nedim'in elini kırması.
- Şevko'nun bir başka yakaladığına direkt sıkmasına rağmen, Polat'a sıkmaması.
- Seyfo'nun Duran Emmi'nin yeğeni mi vardı diye sorgulamaması.
- 6 baba ölürken ekrana yansıması.
- Polat'ın savcının öldüğü zaman iki silahla poz kesmesine rağmen hiçbir şekilde içeri girmemesi. Saçmalığın zirvesidir bu.
- KGT'nin 1. adamı olan Polat'ın 6 dil bilmesi ve uluslararası bankayı Laptop'un şarjı bitmeden hacklemesine rağmen 2. adam olan Abdülün yüzme bilmemesi.

Ve en çok gözüme batan saçmalık;

- Sokak serserilerinin ülkeyi yönettiği söylenen konsey üyelerine elini kolunu sallayarak ulaşması. Güllü Erhan Nizamettin'in evine giriyor. Testere'yi 6 tane adam koruyor, Polat hemen içeri giriyor.

Bu şekilde bakınca çok kötü bir dizi. Dediğim gibi, sizi içine alan atmosferi sayesinde dizi bu kadar popüler. Yoksa 10 üzerinden 3-4 alır.
Çakır ile Polat iplikçiyi kaldırırken zaten kaybedecekleri bir şey yoktu. Kalemleri kırılmak üzereydi ve son kurşunlarını laz ziyanın desteğini arkalarına almak için sıktılar ve başarılı oldular. Nitekim Testere de konuyu bunlar nasıl İplikçiyi kaldırırlar diye olaya itiraz etmiş ama Baron Laz Ziyanın sesini kesmek için bunun üzerine gitmiyor.

Şevkonun asıl amacı Polat değil Çakır. Zaten sonraki bölümde kendisi de söylüyor, hata bende sık kafasına gitsin diye. Hem Polattan hem Çakırdan oluyor.

Seyfoya dayısı benim yeğenim diyorsa aksini sorgulamaya cüret edemez. Yapısı müsade etmez.

Savcı ve silah konusunda haklısın ama o dönemin kanunları nasıldı bilmiyorum. Bir polis kanalı yorumlamıştı bütün vadiyi.

Polat ve Abdülhey farklı şartlar için yetiştirilmiş iki eleman. Abdülheyin görev alanı Ortadoğu. Bu alanda görev alması için yüzme bilmesine gerek yok. Zaten üst düzey zekaya sahip olduğu için değil, görüntüsü ve dillerine yatkınlığı sebebiyle bu coğrafyada görev alabilecek bir piyon olabilmesi.

KGT yapısı itibariyle tek adamla yönetilen bir yapı. Pusuda da Polatın veliahtı Akifti. Diğer elemanlar hep asıl patronu destekleyen özelleştirilmiş satranç taşlarıydı.

Polat üst düzey bir devlet ajanı. Testere de sokak serserisinden halliceydi zaten. Onun elemanlarını atlatması çok makul değildi.

Testereyi öldürmekle 6 babayı öldürmek farklı sonuçlar doğurabilirdi. 6 babanın ölümü sonrası kırılacak kalemi Laz Ziyanın bir sözüyle geri yerine konabilirken Testerenin ölümünün sonuçlarına henüz katlanamazdı Polat. Önce Laz Ziya ile Testereyi birbirine kırdırdı. Kendini güçlendirdi. Sonrasında kalemler kırıldı.

Oyuncularla problemler yüzünden vadi hızlandırılmış bir hale bürünmüş. Karakter gelişimlerini tam izleyemedik bence. Keşke hak ettiği doyuruculuğa ulaşsaydı...

Çakır ile Polat iplikçiyi kaldırırken zaten kaybedecekleri bir şey yoktu. Kalemleri kırılmak üzereydi ve son kurşunlarını laz ziyanın desteğini arkalarına almak için sıktılar ve başarılı oldular. Nitekim Testere de konuyu bunlar nasıl İplikçiyi kaldırırlar diye olaya itiraz etmiş ama Baron Laz Ziyanın sesini kesmek için bunun üzerine gitmiyor.

Kaybedecek bir şeyi olmayan herkes para baronlarının mekanını bazsın, elini ayağını kırsın. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam etsinler. Nereden bakarsan bak, Ortadoğu'nun para baronu denen adama 6 kişiyi öldürerek ulaşırsan o kısım olmamıştır.

Şevkonun asıl amacı Polat değil Çakır. Zaten sonraki bölümde kendisi de söylüyor, hata bende sık kafasına gitsin diye. Hem Polattan hem Çakırdan oluyor.

Öldürdüğünü söylemeden de yemleyebilirdi. Polat elimde gel al deyip cesedini bırakırdı. Bu adamlar yıllardır sefirlik yapan, kumarhane işleten insanlar. Bu kadar salak mı?

Seyfoya dayısı benim yeğenim diyorsa aksini sorgulamaya cüret edemez. Yapısı müsade etmez.

Duran Emmi'ye karşı çıkıp ''hayır olamaz, senin bir yeğenin yok'' demesini beklemiyorum zaten. Aklından hiçbir şekilde geçmemesi saçma. Robot mu bu adam? Sorgulayamaz, düşünemez vs diyorsunuz. :d Beyninin içindeki düşünceye de mi Duran Emmi engel oluyor?

Savcı ve silah konusunda haklısın ama o dönemin kanunları nasıldı bilmiyorum. Bir polis kanalı yorumlamıştı bütün vadiyi.

Hiçbir dönemin kanunu bir savcı öldükten sonra 2 tane otomatik tüfek doğrultmuş kişiyi dışarıda bırakmaz.

Polat ve Abdülhey farklı şartlar için yetiştirilmiş iki eleman. Abdülheyin görev alanı Ortadoğu. Bu alanda görev alması için yüzme bilmesine gerek yok. Zaten üst düzey zekaya sahip olduğu için değil, görüntüsü ve dillerine yatkınlığı sebebiyle bu coğrafyada görev alabilecek bir piyon olabilmesi.

Ortadoğu'da hiç göl, ırmak, dere vs. yok zaten. Polat nasıl nefesini tutup kendisini geliştirdiyse, aynı şey ona da yapılmalıydı. Hiç mi nefessiz kalma ihtimali düşünülmedi? Polat'a 20 dakikada banka hackleten KGT, yüzme öğretmiyor.

KGT yapısı itibariyle tek adamla yönetilen bir yapı. Pusuda da Polatın veliahtı Akifti. Diğer elemanlar hep asıl patronu destekleyen özelleştirilmiş satranç taşlarıydı.

Bunu ne için yazdın?

Polat üst düzey bir devlet ajanı. Testere de sokak serserisinden halliceydi zaten. Onun elemanlarını atlatması çok makul değildi.

Türkiye'yi yönettiği söylenen konseyin silahlı gücü olarak tanıtılan Testere için sokak serserisi diyerek haterlık yapmışsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık