Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Sonuç olarak kötülerin kötü oldukları çok hissettirilmiyor demene katılıyorum ama bu dizi didaktik bir eser değil ve öyle bir zorunlulukları olduğunu da düşünmüyorum. Kimisi diziyi izleyip mafyacılık oynamaya kalkar kimisi de ülkenin yakın tarihi ile ilgili dersler çıkartır vs izleyene kalmış.

Kimileri de Abuzer Kömürcüyü örnek alıp kimyager olur. Saraylara mal atar.

Niye olm necatinin oyunculuğunu at 10 numara yapım en azından turkiye standartları için ayrıca milyonlar uzerinden kalite argumanı yapamıyorsak senin soylemen ile mi vasat olucak bu iş
Türkiye standartlarını dahil etsen de cıks. Kanalizasyon içindeki yüzlerce minik boktan bir tanesi. He belki çocukluktan kalma hissiyatlar var ortada. Evet, bu objektif bir bakışı zorlaştırıyordur muhtemelen ama cıks.
Milyonları nitel olarak değil la nicel olarak ele aldım ve tabiki onlara kıyasla ben karar merci olabilecek durumdayım :hhh: :cool:

Ama böyle hatalar bir karakteri daha gerçekçi yapıyor bence ve Polat'ın Çakır'ın kötü yanlarını görmezden gelmesi onu daha doğal bir karakter yapıyor.
Söylediklerinin bir kısmında haklısın ama bir karakter gelişimi var diyorsan da bu bence iyi işlenemedi. Daha düne kadar şeker çocuk Ali'ydi. Bir anda mafyayı sempatik bulur hale geldi ve burada bir karakter geçişi olmuşsa da bunu göremedim ben. Yani Çakır'a kardeşim benim diyen hala Ali idi.

Sonuç olarak kötülerin kötü oldukları çok hissettirilmiyor demene katılıyorum ama bu dizi didaktik bir eser değil ve öyle bir zorunlulukları olduğunu da düşünmüyorum. Kimisi diziyi izleyip mafyacılık oynamaya kalkar kimisi de ülkenin yakın tarihi ile ilgili dersler çıkartır vs izleyene kalmış.
Diziler bence mesaj vermek zorunda değil.

Bu konudan tam olarak emin değilim. Ama benim itiraz ettiğim nokta temel olarak "suçlu övücülüğü yapılmıyor bizim halk mal işte" denmesiydi. Yani bu dizide basbayağı suçluyu, illegal oluşumları normalleştirme mevzuları mevcut. Siz normalleştirirse normalleştirsin kardeşim dizi bu halkı eğitmek değil amacı dersiniz ya da halkı yozlaştırıyor bunlara tepki göstermek lazım dersiniz. Size kalmış.

Son düzenleme:
Söylediklerinin bir kısmında haklısın ama bir karakter gelişimi var diyorsan da bu bence iyi işlenemedi. Daha düne kadar şeker çocuk Ali'ydi. Bir anda mafyayı sempatik bulur hale geldi ve burada bir karakter geçişi olmuşsa da bunu göremedim ben.
Aslında yavaş yavaş değişiyor ya. Örneğin ilk sezon Polat daha rahat, Derya-Meral-Elif üçlüsüyle sürekli şakalaşan, yüzü daha çok gülen bir adamdı. Mafyadan çok salon adamı imajı vardı. Kumarhane tarandıktan sonra daha ciddi biri oldu. Yüzü daha az gülüyordu ve etrafındakilerle daha az şakalaşıyordu. Biraz daha plancı biri olmaya başlamıştı. Daha sonra, çakırın ölümüne yakın, devlet adamlığı-mafya arasındaki çizgide mafyaya daha çok yaklaşmıştı. İlk sezon polat Cerrahpaşalı halit'in kardeşinin kafasını kesmezdi ya da el bombası ile kahvehaneyi basmazdı muhtemelen. Bunları yapsa bile mutlaka aslan akbey'e danışırdı. Ama zamanla Aslan Akbey'den de daha bağımsız hale geldi. Özellikle çakırın ölümünden sonra çok değişti. İyice ciddi, seyfo dayıya bile bağırarak konuşan, aslan akbey ile ilişkisini koparma noktasına getiren, az konuşan çok plan yapan biri haline geldi iyice.
Ama bu subjektif bir şey tabi. Bana göre karakter gelişimi çok güzel işleniyor ama işlenmiyor da olabilir başkasına göre

Normalleştirme konusuna gelince haklı olabilirsin ama normalleştirip normalleştirmediği veya ne derece normalleştirdiği de tartışmaya açık bence. (Evet yazmaya üşendiği için konuyu kapatmaya çalışıyor :D)

Türkiye standartlarını dahil etsen de cıks. Kanalizasyon içindeki yüzlerce minik boktan bir tanesi. He belki çocukluktan kalma hissiyatlar var ortada. Evet, bu objektif bir bakışı zorlaştırıyordur muhtemelen ama cıks.
Milyonları nitel olarak değil la nicel olarak ele aldım ve tabiki onlara kıyasla ben karar merci olabilecek durumdayım :hhh: :cool:
Git netflix izle.

Sen istanbula gel sana 2 bira 2 de yumruk atıcam aksjsjs anca kendine gelirsin

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık