Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kültür Sanatta Niçin Geriyiz?

Mimarlık mezunu olduğum için, mimarlık tarihi ve sanat kuramı yüksek lisansım olduğu için konuştum. Hani veriler ve çalışmalar paylaşıyorsun ya. İşte o veriler ve çalışmalar benim gibiler tarafından paylaşılıyor. Konu tıp olsaydı ya da hukuk olsaydı işi uzmanına bırakırdım ben. Ağzı olan konuşuyor pozisyonuna düşmek iyi değildir.
Çalışmanın sahibi : https://avesis.itu.edu.tr/zorlu
Adam çöp mü hazırlamış ? Paylaştığı veriler içerisinde müderrislerin isimleri, medresede uygulanan bazı tedavi yöntemleri, medreseye ait birimler, çalışanların seçilme şekilleri ve maaşlarını belirtmiş.

Şimdi "mesire yeri olarak kullanıldığı bilinen yer" dediğiniz için bu ifade hakkında veri rica etsem çok mu kaba olurum ? Ben Osmanlı mükemmel demiyorum çünkü epey yanlışları var devlet ve hanedan olarak. Sadece bu medrese hakkında belirtilen görüşler benim ilgimi cezbetti. Konuyu daha fazla saptırmak istemiyorum diyorsan hak verir susarım.

Bu ilk başta insana gerçekten sıkıntılı geliyor ama dediğim gibi bunun örnekleri var. Tabi yine de saçma bir mevzu üst sınıfın alt sınıfa uyguladığı çirkefliklerden başka bir tanesi.
aynen üst sınıf alt sınıf farkı var ve anadolu insanının İstanbul'a ne zaman geldiğini araştır 1900lerden önce neredeyse anadolu kesim Istanbul'da yok

Halk isyanda haklı. Nüans burada aslında.
Halk zaten isyanda haklıdır Reis bu bize yada osmanlıya özgü değil ama genel bastırma şekli bu oluyordu o zamanlarda.
aynen üst sınıf alt sınıf farkı var ve anadolu insanının İstanbul'a ne zaman geldiğini araştır 1900lerden önce neredeyse anadolu kesim Istanbul'da yok
Benim sana karşı çıktığımı osmanlının anadoluyu çok muazzam bir şekle getirdiğini söylediğimi mi düşünüyorsun şuan ?

Halk zaten isyanda haklıdır Reis bu bize yada osmanlıya özgü değil ama genel bastırma şekli bu oluyordu o zamanlarda.

Benim sana karşı çıktığımı osmanlının anadoluyu çok muazzam bir şekle getirdiğini söylediğimi mi düşünüyorsun şuan ?
Yani öyle ima ediyorsun gibi hissettim

Tarihini öğrenirsen anlarsın
1876 Kânûn-ı Esâsî

MADDE 18.- Tebaai osmaniyenin hidematı devlette istihdam olunmak için devletin lisanı resmisi olan türkçeyi bilmeleri şarttır.

Bak devletin resmi dili Türkçedir diyor madde 18.

MADDE 68.- Heyeti Mebusan için azalığa intihabı caiz olmıyanlar şunlardır: Evvelâ tebai devleti aliyeden olmıyan saniyen nizamı mahsusu mucibince muvakkaten hizmeti ecnebiye imtiyazını haiz olan salisen türkçe bilmiyen rabian otuz yaşını ikmal etmiyen hamisen hini intihabta bir kimsenin hizmetkârlığında bulunan sadisen iflâs ile mahkûm olup ta iadei itibar etmemiş olan sabian sui ahval ile müştehir olan saminen mahcuriyetine hüküm lâhik olupta fekki hacir edilmeyen tasian hukuku medeniyeden sakıt olmuş olan aşiren tabiiyeti ecnebiye iddiasında bulunan kimselerdir. Bunlar mebus olamaz. Dört seneden sonra icra olunacak intihaplarda mebus olmak için türkçe okumak ve mümkün mertebe yazmak dahi şart olacaktır.

Bak burada da Türkçe bilmiyorsan mebus olamazsın diyor.

Şimdi sen o bilgiyi nereden öğrendiysen, bir daha okuma oraları. Tarihini yanlış öğreniyorsun zira. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık