Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kültür Sanatta Niçin Geriyiz?

Anlamamaktaki ısrar neden? Bir çalışma paylaşmışsın. Tıbbiye adı altında yapılan çalışmaların içeriği Topkapı Müzesinde koleksiyon halinde duruyor zaten. Kocakarı ilaçları, sebze ve meyvelerden çıkarılan yağlarla yara tedavisi, yara dağlamak gibi. Usta-çırak ilişkisi ile devam etmiş bir yapıdan bahsetmiyoruz. Yapmış ama sürdürememiş değil, kurumsallaşamadığı için geri kalmış diyebiliriz. Bu ülkede uzmanlık veren üniversitelerin bu kadar geç kurulmasının sebebi bu zaten. Ben evimde kendime göre bir laboratuvar kurdum diye biyolog ya da kimyager olmuyorum. Konu; neden sanatta gerideyiz? Kendimizce olabilecek sebepleri söylüyoruz. Hayır geride değiliz, süperiz, yakarız yıkarız, en büyüğü biziz deyince olmuyoruz, biliyor musun.
Konu sanat olduğu için mi orası mesire alanı olarak kullanıldığı bilinen bir yer dedin :D Konu bir şekilde medresenin ağırlıklı olarak fıkıh öğrettiği konusuna gelince ben de bu veriyi paylaştım. Konuyu saptıran ben değilim, sapan konuda konuşulan mevzu hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Ayrıca bu çalışmada medresede ne tarz tedaviler kullanıldığına dair veriler de vardı. Eczane bölümü de var medresenin, müzede sergilenenler acaba o kısımla ilgili olabilir mi?

Süperiz, yakarız yıkarız demedim sadece mevzuya farklı bir bakış katmak istedim.

Devşirme sistemi kadar kötü sistem yok sırf babanın geçmişi ile yargılanıyorsun kaderin ona bağlı okuma ise saray dilinde farklı halk dilinde farklı saray dilini öğrenirsen el üstünde sin bir devlet düşün halkıyla arasındaki dili bile farklı sadece zaferleri kendi adına yaptırıyor Anadolu insanı 1900 lerden önce asla İstanbul'da değildi bu mu devlet
Gençler bu kadar komik olmayak gerek yok. İngiliz kralları bile fransızca konuşuyordu bu osmanlıya özel bir durum değil.

@Mihawk kaç yüzyıl önceki bir zaman dilimi için konuşuyoruz isyanlara çiçek atmamışlardır tabi.

Konu sanat olduğu için mi orası mesire alanı olarak kullanıldığı bilinen bir yer dedin :D Konu bir şekilde medresenin ağırlıklı olarak fıkıh öğrettiği konusuna gelince ben de bu veriyi paylaştım. Konuyu saptıran ben değilim, sapan konuda konuşulan mevzu hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Ayrıca bu çalışmada medresede ne tarz tedaviler kullanıldığına dair veriler de vardı. Eczane bölümü de var medresenin, müzede sergilenenler acaba o kısımla ilgili olabilir mi?

Süperiz, yakarız yıkarız demedim sadece mevzuya farklı bir bakış katmak istedim.
Mimarlık mezunu olduğum için, mimarlık tarihi ve sanat kuramı yüksek lisansım olduğu için konuştum. Hani veriler ve çalışmalar paylaşıyorsun ya. İşte o veriler ve çalışmalar benim gibiler tarafından paylaşılıyor. Konu tıp olsaydı ya da hukuk olsaydı işi uzmanına bırakırdım ben. Ağzı olan konuşuyor pozisyonuna düşmek iyi değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık