Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
Evet onu fark ettim. Banka ya da kredi kartı da oluyor bu arada. Ama şunu düşünüyorum yakın zamanda belli düzenlemeler gelecek gibi görünüyor ülkemizde. Bu nedenle global binance kullanmak avantajlı olabilir diye düşündüm. Lakin globalde kesinlikle kullanım çok karışık.
Orada da hesabım var, gerekirse oraya geçerim. Fakat şimdilik burası işimi görüyor.

Evet onu fark ettim. Banka ya da kredi kartı da oluyor bu arada. Ama şunu düşünüyorum yakın zamanda belli düzenlemeler gelecek gibi görünüyor ülkemizde. Bu nedenle global binance kullanmak avantajlı olabilir diye düşündüm. Lakin globalde kesinlikle kullanım çok karışık.
Aynı maille globalden üyelik al kesinti olmadan transfer yapabilirsin.

Trbinance'a aktarırken kesinti yapmadı, henüz buradan banka hesabıma para aktarımı yapmadım, ama bildiğim kadarıyla komisyon almıyordu hiçbir şekilde.

Fazla coin yok, ama işe yarar coinler var. BTCTurk ve Paribu en ufak bir dalgalanmada çöküyor, fırsatları kaçırtıyor insana. Dünkü Dogecoin patlamasında boyuna al-sat yaptım Trbinance'ta, hiç sıkıntı çıkmadı.
Trbinance ile global olan arasında para aktarımı yaparken de para kesmiyor olması lazım abi globali niye kullanmıyorsun ? Trbinance bankadan aktarım yapma konusunda iyi zaten mayıstan itibaren Papara ile de aktarım yapamayacağız.

Trbinance ile global olan arasında para aktarımı yaparken de para kesmiyor olması lazım abi globali niye kullanmıyorsun ? Trbinance bankadan aktarım yapma konusunda iyi zaten mayıstan itibaren Papara ile de aktarım yapamayacağız.
Alacağım coinler Trbinance'ta da var. Ayrıca işlem sayısı arttıkça, benim hevesim kaçıyor. O yüzden elli farklı yerden para aktarmak yerine, doğrudan bunu kullanıyorum.

Dogecoin olayı piyasanın eskilerini dahi şaşırtmış durumda.Yükselişe şaka olarak bakıyorlar.Biraz anlatayım.

Doge epey eski tarihli bir proje ancak geliştiricilerinin herhangi bir amacı yok.Şaka olarak çıkarılmıştı.Hatta demişler bir amacımız yok alın satın diye.Sonra sahipleri de bıraktı sattı geçti bir geleceği olmadığı için.Elon Musk denen uyanık sahipsiz ve merkeziyetsiz bulduğu için anlaşılan ucuzdan yüklü bir miktar toplamış.Tamamen onun shilleme diye tabir edilen twitleri ve desteğiyle bugünlere geldi.Arkasında o var diye yani.Bunu da kimse tahmin edemezdi.Biraz da kriptoları tanıtım amaçlı kullanıldı sempatik olduğu için.

Kazanamazsınız demiyorum ama şunu iyi bilin.

Yarın Musk çıkıp Tesla satın alabileceksiniz derse fiyat çok daha yukarılara gidebilir.
Tam tersi satıp çıktım derse de şu fiyatın beşte birine kadar yolu var.

Tamamen adamın iki dudağı arasında yani.Ev araba satanlar olmuş o açıdan diyorum. :D Piyasa için haber herşeydir aslında.Ve sattım dese bile öncesinde düşüş olur haberi sonra gelebilir.Söylemeyecek yani satmadan önce.Kısacası herşey olabilir.Haber olayına Ripple için de örnek vereyim adamlar davalık mesela ama satın alanların bundan haberi var mı ? Duyan geliyor araştırma yok.

Şunun da kesin olduğunu söyleyeyim.Doge 1 dolar ve üstü olsa bile elindekileri kendisi yada şirketi bir yerde kesinlikle boşaltacak.Ama ne zaman Allah bilir...

Son düzenleme:
Dogecoin olayı piyasanın eskilerini dahi şaşırtmış durumda.Yükselişe şaka olarak bakıyorlar.Biraz anlatayım.

Doge epey eski tarihli bir proje ancak geliştiricilerinin herhangi bir amacı yok.Şaka olarak çıkarılmıştı.Hatta demişler bir amacımız yok alın satın diye.Sonra sahipleri de bıraktı sattı geçti bir geleceği olmadığı için.Elon Musk denen uyanık sahipsiz ve merkeziyetsiz bulduğu için anlaşılan ucuzdan yüklü bir miktar toplamış.Tamamen onun shilleme diye tabir edilen twitleri ve desteğiyle bugünlere geldi.Arkasında o var diye yani.Bunu da kimse tahmin edemezdi.Biraz da kriptoları tanıtım amaçlı kullanıldı sempatik olduğu için.

Kazanamazsınız demiyorum ama şunu iyi bilin.

Yarın Musk çıkıp Tesla satın alabileceksiniz derse fiyat çok daha yukarılara gidebilir.
Tam tersi satıp çıktım derse de şu fiyatın beşte birine kadar yolu var.

Tamamen adamın iki dudağı arasında yani.Ev araba satanlar olmuş o açıdan diyorum. :D Piyasa için haber herşeydir aslında.Ve sattım dese bile öncesinde düşüş olur haberi sonra gelebilir.Söylemeyecek yani satmadan önce.Kısacası herşey olabilir.Haber olayına Ripple için de örnek vereyim adamlar davalık mesela ama satın alanların bundan haberi var mı ? Duyan geliyor araştırma yok.

Şunun da kesin olduğunu söyleyeyim.Doge 1 dolar ve üstü olsa bile elindekileri kendisi yada şirketi bir yerde kesinlikle boşaltacak.Ama ne zaman Allah bilir...
Aslında olayın arka planı çok başka. Gelin size anlatayım bu Dogecoin ve Elon Musk olayını.

Amerikan borsasında kısa vadeli satış diye bir şey var. Yasadışı bir şey olmasa da, tam bir şerefsizlik. Bu kısa vadeli satışlarda bir yatırımcı firma bir şirkete ait hisseleri kiralar, hisse sahiplerine de o anki değerine göre kiralama parası öder. Ancak yine de kiralayan firmanın bu hisseleri satma hakkı da var. Kiralamacı firmalar başkalarına, kiraladıkları şirketin hisselerini aldırarak hissenin o anki değerini düşürür, hissenin asıl sahipleri de zarar etmemek için hisseleri kiralayan firmaya ucuza satar. Hisseleri ucuza alan firma sonradan bunları gerçek değerinde satar, parasıyla para kazanmış olur.

Melvin Capital diye bir yatırımcı firma, Gamespot isimli bir firmanın hisselerini bu şekilde alarak şirkete çökmeye kalkıyor. Reddit üyesi borsa takipçileri de bu duruma uyanıyor, sonra da herkesi organize etmeye başlıyor. Reddit ve Twitter'da olay bayağı gündem oluyor. Herkes Gamespot hissesi alınca, şirketin borsadaki değeri tavan yapıyor, Melvin Capital isimli firma da kiralık hisse bedellerini karşılayamayıp iflasını açıklıyor. Yani ava giderken avlanıyor.

Olayın Elon Musk ile ilgisi de şu; Gamespot'un hisselerine çökmeye çalışan Melvin Capital aynı şeyi zamanında Tesla'ya da yapıp çok büyük paralar kaldırmış. O yüzden Elon Musk bu heriflerden acayip gıcık alıyor. Bu mevzu patlayınca Elon Musk da destek veriyor, hisselerin değeri iyice fırlıyor. Bu olaylardan sonra bu tür iş yapan yatırımcı firmalar Discord, Reddit ve diğer birçok platformda sansür uygulanmasını talep ediyor. Platformlar da bu sansür talebine uyunca, bu Reddit'teki elemanlar iyice sinirleniyor ve hiçbir amacı olmayan, tamamen şaka amaçlı üretilmiş Dogecoin'e değer kazandırmaya başlıyor. Elon Musk da bunların yanında yer alıp Dogecoin'e destek veriyor. Bu adamlar bu yola Dogecoin'i 1 dolar yapmak için çıkmıştı, yapmadan da durmayacaklar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık