Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
Aslında olayın arka planı çok başka. Gelin size anlatayım bu Dogecoin ve Elon Musk olayını.

Amerikan borsasında kısa vadeli satış diye bir şey var. Yasadışı bir şey olmasa da, tam bir şerefsizlik. Bu kısa vadeli satışlarda bir yatırımcı firma bir şirkete ait hisseleri kiralar, hisse sahiplerine de o anki değerine göre kiralama parası öder. Ancak yine de kiralayan firmanın bu hisseleri satma hakkı da var. Kiralamacı firmalar başkalarına, kiraladıkları şirketin hisselerini aldırarak hissenin o anki değerini düşürür, hissenin asıl sahipleri de zarar etmemek için hisseleri kiralayan firmaya ucuza satar. Hisseleri ucuza alan firma sonradan bunları gerçek değerinde satar, parasıyla para kazanmış olur.

Melvin Capital diye bir yatırımcı firma, Gamespot isimli bir firmanın hisselerini bu şekilde alarak şirkete çökmeye kalkıyor. Reddit üyesi borsa takipçileri de bu duruma uyanıyor, sonra da herkesi organize etmeye başlıyor. Reddit ve Twitter'da olay bayağı gündem oluyor. Herkes Gamespot hissesi alınca, şirketin borsadaki değeri tavan yapıyor, Melvin Capital isimli firma da kiralık hisse bedellerini karşılayamayıp iflasını açıklıyor. Yani ava giderken avlanıyor.

Olayın Elon Musk ile ilgisi de şu; Gamespot'un hisselerine çökmeye çalışan Melvin Capital aynı şeyi zamanında Tesla'ya da yapıp çok büyük paralar kaldırmış. O yüzden Elon Musk bu heriflerden acayip gıcık alıyor. Bu mevzu patlayınca Elon Musk da destek veriyor, hisselerin değeri iyice fırlıyor. Bu olaylardan sonra bu tür iş yapan yatırımcı firmalar Discord, Reddit ve diğer birçok platformda sansür uygulanmasını talep ediyor. Platformlar da bu sansür talebine uyunca, bu Reddit'teki elemanlar iyice sinirleniyor ve hiçbir amacı olmayan, tamamen şaka amaçlı üretilmiş Dogecoin'e değer kazandırmaya başlıyor. Elon Musk da bunların yanında yer alıp Dogecoin'e destek veriyor. Bu adamlar bu yola Dogecoin'i 1 dolar yapmak için çıkmıştı, yapmadan da durmayacaklar.
Gamespot olayından bahsediyorsun duymuştum ama arkaplanını çok bilmiyorum Musk ile bağlantısı varsa bunun ne şekilde olduğu hakkında.Vadeli işlem olayını eski yükselişte kriptoya da getirdiler.Zaten herşeyi berbat eden o oldu yoksa btc çok daha önce bu değerlere ulaşacaktı biraz kontrol amaçlı getirdiler gibi.

Doge topluluğu eski ve yeni olarak ikiye ayrılıyor.Eskiden de köpek simgesi seviliyordu ama bu yeni elemanlar dediğin gibi organize.Lakin şu da var hiçbir zaman topluluğun küçük yatırımcının yani herhangi bir şeyi sıfırdan alıp milyar dolarlık market hacimlerine çıkardığı görülmemiştir.Yani öyle söylenir ama yalandır.Topluluk büyükse iyidir tabii hem reklam hem de satacak adam çoktur.Dolar yada bitcoinde senin benim elimizdekileri satmamızla ani yükselişler yada düşüşler olmuyor.Ekipler yada hackerlar 3 bin btc aniden satıyor da öyle oluyor mesela.Yine büyük yatırımcılar ( bunlara balina diyorlar ) zenginler ortak hareket ediyorlar da o şekilde gerçekleşiyor.Dogecoin için de farklı olacağını sanmam topluluk etkilidir elbet ama Elon Musk ve yaverlerinin elinde tuttukları kadar değil.Elon Musk'tan da fazlasını elinde tutan Robinhood borsası var mesela.En son araştırıp ortaya çıkarmışlardı borsaya ait olduğunu öğrenmişlerdi.Aralarında mutlaka bir ilişki vardır.Bu borsa yüklü alım yada satım yaparsa fiyat zikzak çiziyor muhtemelen.Majör etki bunlardan kaynaklanıyor yani.

1 dolar hedefi muhtemelen gerçekleşir.Ama sonrası bence çok riskli elinde tutan varsa 1 dolara satsın gerisi hiç mi hiç belli olmaz.

Gamespot olayından bahsediyorsun duymuştum ama arkaplanını çok bilmiyorum Musk ile bağlantısı varsa bunun ne şekilde olduğu hakkında.Vadeli işlem olayını eski yükselişte kriptoya da getirdiler.Zaten herşeyi berbat eden o oldu yoksa btc çok daha önce bu değerlere ulaşacaktı biraz kontrol amaçlı getirdiler gibi.

Doge topluluğu eski ve yeni olarak ikiye ayrılıyor.Eskiden de köpek simgesi seviliyordu ama bu yeni elemanlar dediğin gibi organize.Lakin şu da var hiçbir zaman topluluğun küçük yatırımcının yani herhangi bir şeyi sıfırdan alıp milyar dolarlık market hacimlerine çıkardığı görülmemiştir.Yani öyle söylenir ama yalandır.Topluluk büyükse iyidir tabii hem reklam hem de satacak adam çoktur.Dolar yada bitcoinde senin benim elimizdekileri satmamızla ani yükselişler yada düşüşler olmuyor.Ekipler yada hackerlar 3 bin btc aniden satıyor da öyle oluyor mesela.Yine büyük yatırımcılar ( bunlara balina diyorlar ) zenginler ortak hareket ediyorlar da o şekilde gerçekleşiyor.Dogecoin için de farklı olacağını sanmam topluluk etkilidir elbet ama Elon Musk ve yaverlerinin elinde tuttukları kadar değil.Elon Musk'tan da fazlasını elinde tutan Robinhood borsası var mesela.En son araştırıp ortaya çıkarmışlardı borsaya ait olduğunu öğrenmişlerdi.Aralarında mutlaka bir ilişki vardır.Bu borsa yüklü alım yada satım yaparsa fiyat zikzak çiziyor muhtemelen.Majör etki bunlardan kaynaklanıyor yani.

1 dolar hedefi muhtemelen gerçekleşir.Ama sonrası bence çok riskli elinde tutan varsa 1 dolara satsın gerisi hiç mi hiç belli olmaz.
Her şey Elon Musk'ın eline bakıyor aslında. Dogecoin ile Tesla alımının mümkün olduğunu ya da Paypal için Dogecoin'in bir ödeme birimi olarak kabul edileceğini açıklarsa, daha kimse tutamaz bunu.

Binance'de hem TR üzerinden hem de yurt dışından alınabiliyor. Farkı nedir ?
Hesap olarak soruyorsan binance yakın zamanda Türkiye üzerinden bir borsa açtı. Trbinance dediğimiz Binance borsasının Türkiye için özel olarak açtığı borsa. Tam olarak farkları bilmiyorum ama Trbinance de direkt para aktarabiliyorsun, global Binance'a para aktarmak için papara vs. kullanman lazım. Bunun dışında yanlış biliyor olabilirim ama global Binance içerisinde daha fazla altcoin bulunduruyor.

Her şey Elon Musk'ın eline bakıyor aslında. Dogecoin ile Tesla alımının mümkün olduğunu ya da Paypal için Dogecoin'in bir ödeme birimi olarak kabul edileceğini açıklarsa, daha kimse tutamaz bunu.
Evet bu da gelebilir planlanmış olma ihtimali var.Yada önceden yapmışlardı uzunca süre btc toplayıp bitcoini düşürüp kendi paralarını yükseltmişti xrp şirket olarak.Bitcoin aldığı için bu da olabilir her ihtimal var sadece riskleri bilmek önemli.Bnb örneğin risk olarak daha düşük arkasında borsa var ethereum fiyatına getirmeyi amaçlıyorlar bu algıyı yarattılar bekleniyor. Genel olarak ise şu uyarıyı yapayım doge tr borsasında tutup tl olarak satmaya çalışan ve başaramayanlar olmuş ekşide gördüm.Bu tamamen bilgisizlikten kaynaklanıyor.Blok zinciri öğrenmek de önemli bu sadece tl ile alayım satayım olayı değil.Öyle olursa borsaların insafına kalırsınız.

Pancakeswap'tan düşük coinler alıyorum. Gerçek anlamda çerez parasıyla. Unutup gideyim yıllar sonra faydası oldu oldu olmadı önemli değil diyorum. Ancak pancake çok fazla komisyon almazken binance wallete atarken ağ ücreti çok fazla oluyor. 10 TL coine verdiysem 20-30 TL ağ ücretine gidiyor :D

Pancakeswap'tan düşük coinler alıyorum. Gerçek anlamda çerez parasıyla. Unutup gideyim yıllar sonra faydası oldu oldu olmadı önemli değil diyorum. Ancak pancake çok fazla komisyon almazken binance wallete atarken ağ ücreti çok fazla oluyor. 10 TL coine verdiysem 20-30 TL ağ ücretine gidiyor :D
Ya bu pancakeswap ve uniswap benzeri sistemlerde eth çok komisyon alıyor heralde doğru mu ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık