Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Korsan Avcısı Zoro'nun Kızıl Saç Shanks'la Hesaplaşması

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    138
Böyle olmasını çok isterim, kesinlikle seriye heyecan ve kalite katacaktır. Ama yazının başlarında bahsettiğin Zoro'nun aradığı korsan/kişi Mihawk değil mi zaten? Yapması gereken işlerde Mihawk'ı bulup yenmek değil miydi?

Her zaman Zoro'nun ileri de Shanks'ı geçebileceğini söylemiştim hala da öyle düşünüyorum. Yazdığın senaryonun da tam olarak tutmasını istiyorum ama tam tutmaz gibi. Keşke tutsa...

Tutarlı gelen yerler var. Bir kısmı tutar diyelim.

506. bölümde Rayleigh Shanks ile arasında geçen konuşmayı anlatmıştı aslında. Oradan itibaren Zoro, Luffy-Shanks ilişkisini kesinlikle biliyor. Tam orayı anlatırken uyuyakalmış olabilir mi diye kontrol ettim ama 507'de de uyanık.
Aralarında bir geçmiş olabilir ama bu belki intikam gibi bir şey değildir. Aslında Yasopp-Usopp geçmişi ve Shanks ile ilgili şüpheler varken bu da çok güzel denk geliyor ama olmaz gibi.
Bir de "Hayallerime engel olursan keserim" konusu hem Thriller Bark'ta hem de post-Marineford'da kapandı bence ya. Zoro ikisinde de kaptanını seçti. O lafın bir foreshadowing değil, karakter gelişimini göstermek amaçlı bir şey olduğunu düşünüyorum.

Güzel olmuş ellerine sağlık. Zoronun Shanks muhabbetlerine dahil olmaması da baya destekleyen bir detay. Zoronun bir yerde Luffyle sorun yaşayacağı benim de aklımda olan bir durumdu. Rez alalım.

• Like
Tepkiler: Pan
Vay vay vay teori ha?

Shanks'tan bahsedilirken Zoro'nun ortamlarda olmaması ilginç bir detay.

Luffy Shanks'tan çok bahsetti? Hiçbirinde mi Zoro yok? Eğer hepsinde yoksa baya şaşırırım. Bi detaylı bak istersen.

• Like
Tepkiler: Pan
Genel olarak Zoro'nun Luffy ve Shanks ilişkisini kesinlikle bildiğine dair eleştiriler yapılmış sanırım konuda. Teoride bunu bilmediğini söylememiştim ben aslında, o sahnelerin ikisinde de Zoro'nun gözükmemesinin garip olduğunu düşündüğüm için değinmiştim. Bu yüzden teorinin olabilitesine herhangi bir etkisi yok Zoro'nun bilip bilmemesinin, dediğim gibi öyle bir iddiam yok. Ki yukarıda da birinin yazdığı gibi Rayleigh Shanks'tan bahsederken Zoro da var odada:

Fakat bu 506. bölümdeki bu sahnelerde Zoro'nun Shanks'ın adını duyduğunda herkes tepki verirken onun neredeyse hiçbir tepki vermediğini ve diğerlerinden daha uzakta oturduğunu görüyoruz. Öğrendikleri bilgiyi düşünürsek buradaki ilgisiz tavrı da ilginçti bence.

Genel olarak Zoro'nun Luffy ve Shanks ilişkisini kesinlikle bildiğine dair eleştiriler yapılmış sanırım konuda. Teoride bunu bilmediğini söylememiştim ben aslında, o sahnelerin ikisinde de Zoro'nun gözükmemesinin garip olduğunu düşündüğüm için değinmiştim. Bu yüzden teorinin olabilitesine herhangi bir etkisi yok Zoro'nun bilip bilmemesinin, dediğim gibi öyle bir iddiam yok. Ki yukarıda da birinin yazdığı gibi Rayleigh Shanks'tan bahsederken Zoro da var odada:

Fakat bu 506. bölümdeki bu sahnelerde Zoro'nun Shanks'ın adını duyduğunda herkes tepki verirken onun neredeyse hiçbir tepki vermediğini ve diğerlerinden daha uzakta oturduğunu görüyoruz. Öğrendikleri bilgiyi düşünürsek buradaki ilgisiz tavrı da ilginçti bence.
Orada bilmesi şu açıdan sıkıntı yaratıyor bence: Eğer Shanks ile kötü bir geçmişi ve bir intikam isteği varsa bunu duyduğu anda bir şey yapmaması Zoro'nun şu an sessizce gününü beklediği anlamına geliyor. Luffy orada Shanks'ı görmek istediğini söylüyor ve sohbetin tonundan kötü niyet içermediği bariz. Yani ileride Luffy arasında olacak bir kriz ani bir şey değil önceden gördüğü bir şey demek olacak. Bu da bir bakıma ihanet sayılmaz mı? Zoro'ya bunu yakıştıramıyorum.

Edit: Verdiğin detaylar çok hoş bu arada, tebrik ederim. Bir şeyler çıkabilir ama karşı karşıya gelirler mi bilemiyorum.

Ben pek ihtimal vermiyorum böyle olacağına.
Shanks'ın Dünya Hükümetiyle farklı bir ilişkisi olduğu ortada, tayfayla ters düşme ihtimaliyse benim gözümde de -düşükte olsa- var. Ama böyle bir durum olsa bile Luffy dururken, Zoro veya bir başkasıyla dövüşmesi pek olası değil. Ama olur da dövüşürse de ben acayip hayal kırıklığına uğrarım açıkçası. Oda-san 20 yıldır oluşturduğu Shanks profilini Zoro'yla eşleştirirse harbiden yıkılırım, depresyona falan girerim vallahi:)
Bu arada Zoro'nun peşinde olduğu korsanın Mihawk olduğuna emin gibiyim. Açıp bakmadım ama Baratie'deyken de bunu dile getirmişti diye hatırlıyorum.

Velhasıl farklı bir bakış açısı olmuş, eline sağlık. Ama ben tutacağını zannetmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık