Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Korsan Avcısı Zoro'nun Kızıl Saç Shanks'la Hesaplaşması

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    138
Shanks adı geçtiği sıralarda Zoro ortalıkta olmadığı için tutma ihtimali olabilir gibi. Shanks'ın sağlam ayakkabı olmadığı iddialarını güçlendirecek deliller çıkıyor her gün. Kutsal ejder olayı için Roger zamanında kutsal ejderleri koruduğu için bir anlaşma yapmış olabilir mi? Kutsallar Roger'a bebe Shanks'i vermiştir rehin olarak. Güvence hesabı?
Shanks'ın Kutsallarla bir bağının olma ihtimali çok yüksek bence de, belki de dediğin gibi bağlanabilir o mesele.

Zoro şenksi kessin ağzıma kılıç alırım.
Teoride sadece karşılaşacaklarına dair bir öngörü var aslında, kesip kesemeyeceğini ancak gerçekleşirse görürüz. :d

Rayleigh bizimkileri mekanında ağırlarken Shanks'dan bahsettiğinde Zoro'nun bir tepki verdiğini hatırlamıyorum. Ancak Buggy denildiğinde iğrenmiş ve yüzü öfke ile dolmuştu. Tüm bunların arkasındaki kişi, Shanks'ı kötülüğe yönlendiren sinsi kişi Buggy-sama olabilir. Zoro'nun tepkisinden de bunu anladım ben.

Teorinin tutup tutmaması bir yana teori yazışını beğendim. Millet 50 satır yazıyı tek paragrafta yazıp neden okunmuyor diyor sonra. Sen ne güzel bölüm bölüm ayırıp resimlerle kaynak belirtmişsin. Teşekkürler.
Ayıp yahu, resim ekleyememiştim ki. İstendiği zaman da düzenledim yazıyı.

Öyle bir şey olmayacak, 3D2Y dışında gördük ki Zoro hayalini ve gururunu Luffy için ayaklar altına alabiliyor.
Zoro Mihawk'tan eğitim alarak gururunu ayaklar altına almış olsa da bu hayalini engelleyecek bir şey değildi. Ayrıca Luffy için bunu yapmış olması hiçbir konuda çatışma yaşamayacakları anlamına da gelmez. Attığım sayfada göreceğin üzere Zoro hangi şartlar altında Luffy'yle çatışma yaşayacağını anlatıyor zaten.

Zoro'nun geçmişi hala bir muamma. En basitinden dövüşlerde bandanayı takma nedenini bile bilmiyoruz, halbuki Usopp'un yalan söyleme ve Sanji'nin sigara içme nedenleri bile mangada gösterildi.

Zoro'nun işlenişi olarak söyleyebileceğim tek şey Oda, Luffy'le bağlantılı işliyor.

Dragon'un, Shimotsuki köyüne ziyareti.
Koby
Smoker-Tashigi
Shanks-Mihawk.

Shanks'la bir olayı var mıdır bilemiyorum, en kötü Mihawk bahsetmiş olabilir. Zoro gibi en güçlülerle dövüşmeyi isteyen birisi Dünya'nın En Güçlü kılıç ustasıyla kafa kafaya giden birisiyle dövüşmek istemesi olası tabi. Sırf bu yüzden bile açık kapı bırakabiliriz.

Rayleigh bizimkileri mekanında ağırlarken Shanks'dan bahsettiğinde Zoro'nun bir tepki verdiğini hatırlamıyorum. Ancak Buggy denildiğinde iğrenmiş ve yüzü öfke ile dolmuştu. Tüm bunların arkasındaki kişi, Shanks'ı kötülüğe yönlendiren sinsi kişi Buggy-sama olabilir. Zoro'nun tepkisinden de bunu anladım ben.
Garp, Akagami derken Ray direkt Shanks diye bahsediyordu sanırım. Zoro reis zihni meşgul bir birey, Shanks ismi bir çağrışım yapmamıştır. hehehe

Zoro'nun Shanks-Luffy bağlantısını bilmemesinin imkanı yok. Bu adamlar 7/24 aynı gemide yaşıyorlar, sahne dışında hiç konuşmuyorlar mı? Eminim bir iki kere görmediğimiz Shanksla ilgili muhabbet dönmüştür.

Zoro Mihawk'tan eğitim alarak gururunu ayaklar altına almış olsa da bu hayalini engelleyecek bir şey değildi. Ayrıca Luffy için bunu yapmış olması hiçbir konuda çatışma yaşamayacakları anlamına da gelmez. Attığım sayfada göreceğin üzere Zoro hangi şartlar altında Luffy'yle çatışma yaşayacağını anlatıyor zaten.
Hayalimin önüne geçecek bir şey yaparsan seni öldürürüm demişti Luffy'ye. Thriller Barkda hayalinden vazgeçip Luffy için ölmeyi seçti, Zoro'nun sadakati sonsuz. Gerçekten Shanks ile bir düşmanlığı olsa da Luffy için bunu görmezden gelir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık