Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Evrenini ve Karakterini Oluştur

Kas Evreni
Dünya'da 2022 yılında olağanüstü bir durum vuku bulmuştur. Bir gece ansızın kolu 43 santimden küçük olan tüm erkekler ve 39 santimden az olan kadınlar aniden ölmüştür. Milyarlarca insan ölmüş, geriye azınlık kalmıştır. Bunu fark ettiklerinde insanlık ikiye ayrılmıştır, bir tarafta tanrının vücut geliştirici olduğuna inanan fanatik bir tarikat (Yüce Pazı Tarikatı), diğer tarafta medeniyeti devam ettirmeye çalışan modern insanlık.
Hikaye
Yüce Pazı Tarikatının kara lordu Bilge Adam Reis, inançlarına karşı gelen tüm kafirlere savaş açmıştır ve dünyayı cehenneme çevirmek üzeredir. Ona karşı gelenlerin çoğu yok olmuştur. Ona en çok direnebilen kişi, insanlığın son umudu "Herkese Bol Şans" Lavaş Cebeci olmuştur ama sonunda büyük bir yenilgi almıştır. Tüm umutlar tükenmek üzereyken insanlığın son temsilcileri Serdar Aktolga'nın çevresinde birleşmiştir ve son bir direniş başlatmıştır.

Karakterler
@Kenshiro başta Lavaş Cebecinin saflarındaki bir askerken esir düşmüştür, esirken Kara Lord Bilge Adam Reis tarafından beyni yıkanmıştır ve 43 santim kollulardan oluşan Zargana Ordusu'nun başına geçmiştir.
@Sakata Gintoki
Sertar Aktolga'nın oluşturduğu son direnişte önemli bir isimdir, kolunu 50 santim sınırına çıkararak ordu generalliğine hak kazanmaya çalışır.

Kas Evreni
Dünya'da 2022 yılında olağanüstü bir durum vuku bulmuştur. Bir gece ansızın kolu 43 santimden küçük olan tüm erkekler ve 39 santimden az olan kadınlar aniden ölmüştür. Milyarlarca insan ölmüş, geriye azınlık kalmıştır. Bunu fark ettiklerinde insanlık ikiye ayrılmıştır, bir tarafta tanrının vücut geliştirici olduğuna inanan fanatik bir tarikat (Yüce Pazı Tarikatı), diğer tarafta medeniyeti devam ettirmeye çalışan modern insanlık.
Hikaye
Yüce Pazı Tarikatının kara lordu Bilge Adam Reis, inançlarına karşı gelen tüm kafirlere savaş açmıştır ve dünyayı cehenneme çevirmek üzeredir. Ona karşı gelenlerin çoğu yok olmuştur. Ona en çok direnebilen kişi, insanlığın son umudu "Herkese Bol Şans" Lavaş Cebeci olmuştur ama sonunda büyük bir yenilgi almıştır. Tüm umutlar tükenmek üzereyken insanlığın son temsilcileri Serdar Aktolga'nın çevresinde birleşmiştir ve son bir direniş başlatmıştır.

Karakterler
@Kenshiro başta Lavaş Cebecinin saflarındaki bir askerken esir düşmüştür, esirken Kara Lord Bilge Adam Reis tarafından beyni yıkanmıştır ve 43 santim kollulardan oluşan Zargana Ordusu'nun başına geçmiştir.
@Sakata Gintoki
Sertar Aktolga'nın oluşturduğu son direnişte önemli bir isimdir, kolunu 50 santim sınırına çıkararak ordu generalliğine hak kazanmaya çalışır.

Kas Evreni
Hikaye

Karakterler
@Sakata Gintoki
Konuya yazılmış en iyi evren.

@Kenshiro okudum iki hikayeni de ilk sporlu olan benim ilgimi çekmedi sanırım hiç spor içeriği seven biri değilim, Baki'yi de sevmemiştim zaten ahahahaa

Ama ikinci öğe daha bir fantastik ve benim ilgimi daha bir çekti. Ana karakterin tabi bir motivasyonunu göremedim hani ne yapacak, amacı ne ve bu kılıcı niye kullanıyor gibi. Bu tür karakter motivasyonları oturunca güzel bir romance eklenir şöyle bir iki tane de Nami, Robin ayarında kız olsa oturur okurum ben ahahah

Neyse hazır gelmişken aklımda olan bir hikaye ve evreni daha yazayım. Hem can sıkıntım geçmiş olur hemde konu üstte kalmış olur. Evren biraz daha bu filmlerdeki canavarlar üzerine kurlu. Vampirler, mumya, frankenstein vb. Hiç uzatmadan başlayalım.

Evren
Dünyada değişik canavarlar ve bunları yakalayan avcılar mevcuttur. Tabi bunlar genellikle halktan gizli tutulur. Bir avcı olmak istiyorsan bu işler ile epey ilgili olmalısın. Ondan sonra sana bu işler ile ilgilenen bir kurumdan teklif gelir. Ondan sonrası kişinin isteğine bağlıdır. Ya bir avcı olur yada normal bir hayat yaşar. Bir avcı olursa gereken destek kendisine verilir. Tabi isterse bu desteği reddedebilir. Bu canavarların genelde çoğu Transilvanya'da yaşar. Tabi kendilerine ait bir bölgeleri vardır. İnsanların çok azının bildiği ve çok azının yaşadığı bir bölge. Düzgün duran canavarlar yakalanmaz ve kendi hallerine bırakılırlar.

Hikaye
Ana karakterimiz Pelin isminde 20 yaşında üniversiteli bir genç kızdır. Bir gün üniversitenin Transilvanya'ya yaptığı bir geziye katılır. Gezi 2-3 gün sürer. Ayrılacakları gece Pelin'in son bir kez tuvalete gitmesi gerekir. Otobüs kalkmadan önce işini bitirip çıkmıştır. Fakat çıktığında kendini farklı bir yerde bulur. İçi çık şık gözüken dev bir şato gibidir. Otobüsü kaçırmamak için hemen şatodan çıkmak ister. Tam kapıdan çıkacakken karşısında Count Dracula belirir. Kız ne olduğunu şaşırır. Dracula sakinleşmesini söyler. Ona vampire dönüşmesi için bir teklifte bulunur. Çünkü kendisini epey ilgi çekici ve bilgili birisi olduğunu düşünmektedir. Tabi kız korkudan ve heyecandan ne yapacağını bilemez ve hemen kaçar. Dracula onu takip etmek istemez ve kendi haline bırakır. Pelin koşarken hava karanlık olduğu için önünü tam göremez ve yüksek bir yerden düşer. Düştüğü yer bir oda mezarıdır. Sabah uyandığında hiç yara yoktur. Geçen gece hakkında hiçbir şey hatırlamıyordur. Sonra biranda otobüsü kaçırdığını hatırlar. Haber vermek için telefonuyla aramak ister ama telefonu kırılmıştır. Oda yakınlarda bir telefon bulmaya çalışır ama tüm gün bakmasına rağmen bir türlü bulamaz. Oda geceyi geçirmek için bir motelde kalır. Ucu ucuna parası yeter ve geceyi orada geçirir. Gece uyuyamaz. Gezmeye çıkıp kafa dağıtmak ister. Daha sonra dışarıda tuhaf tipler görür. Biraz yanlarına yanaşınca bunlardan birinin tek dev bir gözü olduğunu fark eder. Telaş yapar ve koşmaya başlar. Sonra önüne kemikten ibaret birisi çıkar. Bu olaylar bir kaç defa tekrarlar. Daha sonra dışarıda bulduğu bir tuvalete girip soluklanır. Önceki gece olanları hatırlar. Az daha öleceğini hatırlar. İçini bir anda öfke kaplar. Sanki sınırsız bir enerji ile doluyor gibidir. Gidip Dracul'ya hesap sormak ister. Ve böylece karanlık olaylar başlar.

Karakterler

Pelin Gece:

Kısa siyah saçlıdır. Boyu 1.70'tir. Gözlük takar. Tarih ve coğrafyaya ilgisi vardır. Genelde pozitif bir kişiliği vardır. İnsanlar ile iyi geçinmeye çalışır. Bir şeyi hedefledi mi başarmak için elinden geleni yapar.

Dr.Henry Jekyll/Mr. Edward Hyde: Aynı bedeni taşıyan iki isimdir. İnsanın içindeki iyi ve kötü yanların ilaçların yardımıyla ayrılabileceğini savunan Dr. Henry Jekyll bunu kanıtlamak için hazırladığı bir ilaçla bir deneme yapar. Ancak sonuçta kendisinin kötü kişiliğini kendi bedeninde ortaya çıkarıp, kendi benliğinden serbest bırakır ve adını Edward Hyde koyar. Zamanla birbirlerin alışırlar ve düzenli bir hayat sürerler. Bir gün Pelin kendisinden yardım istemek için gelir. Onu kırmaz ve elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışır. En azından Henry öyle ister. Edward pek oralı olmaz.

Evet yazacaklarım bu kadar. Daha fazla şey yazardım ama yoruldum.
Bunu görmemişim ahahaha ama zaten Dracula hikayelerini de pek sevmem .s

@Kenshiro okudum iki hikayeni de ilk sporlu olan benim ilgimi çekmedi sanırım hiç spor içeriği seven biri değilim, Baki'yi de sevmemiştim zaten ahahahaa

Ama ikinci öğe daha bir fantastik ve benim ilgimi daha bir çekti. Ana karakterin tabi bir motivasyonunu göremedim hani ne yapacak, amacı ne ve bu kılıcı niye kullanıyor gibi. Bu tür karakter motivasyonları oturunca güzel bir romance eklenir şöyle bir iki tane de Nami, Robin ayarında kız olsa oturur okurum ben ahahah
Komedi amaçlı bir seri. Motivasyona pek gerek duymadım. Ayrıca sporlu olanı bende sevmedim. Neden yazdım bilmiyorum da. Hiç olmamış gibi davranalım.

Komedi amaçlı bir seri. Motivasyona pek gerek duymadım. Ayrıca sporlu olanı bende sevmedim. Neden yazdım bilmiyorum da. Hiç olmamış gibi davranalım.
He biraz Gintama tarzı olsa fena olmaz mesela. Gerçi Gintama izlememişsin galiba ama onda da çok güçlü bir ana karakter var ve hiçbir motivasyonu olmadan boş boş geziyor dkdjs

He biraz Gintama tarzı olsa fena olmaz mesela. Gerçi Gintama izlememişsin galiba ama onda da çok güçlü bir ana karakter var ve hiçbir motivasyonu olmadan boş boş geziyor dkdjs
Yani benim karakterin işi direkt kahramanlık olduğu için istemese de yapmak zorunda. Motivasyonu bunun gibi bir şey olur herhalde. Ayrıca saol gintama tarzına gerek yok. Sürekli ''Zura değil Katsura.'' gibi esprilere boğmak istemem milleti.

Yani benim karakterin işi direkt kahramanlık olduğu için istemese de yapmak zorunda. Motivasyonu bunun gibi bir şey olur herhalde. Ayrıca saol gintama tarzına gerek yok. Sürekli ''Zura değil Katsura.'' gibi esprilere boğmak istemem milleti.
Her seferinde çok gülüyorum ama ben o esprilere ahahahahahaha
Katsura çok iyi karakter elizabesu diyişi var bir de .s beğenmiyon mu Gintama

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık