Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Evrenini ve Karakterini Oluştur

@senpaii Novel tarzında da yazabilirsin aslında. Çizim çok meşakkatli ya. Ben de çizime yeni başladım, bir ev çizmesi 2 saat sürüyor :( Yine de sen bilirsin tabii.
Anlatımım çok kötüdür benim. Yukarıdan da anlamışsındır zaten. Hayal gücüm iyidir ama aklımdakini yazıya geçiremem. Çizim daha iyi anlatmamı sağlıyor aklımdakini. Zaten hobi olarak yaptığım için zaman sıkıntım olmaz. Ama öneri için teşekkürler yine de.

Önceden buraya yazdığım bir evren vardı. Onu tekrardan yazmaya üşendim. O yüzden bende çok eskiden aklıma gelen, JJBA part 7'iyi okuyunca tekrardan aklıma gelen bir evreni ve hikayeyi anlatıyorum.

Evren
Yıl 1880. Western zamanları. Amerika'ya bir gök taşı düşer. Gök taşının bir sürü parçası Amerika'ya dağılır. Bu gök taşının özelliği sınırsız enerjisi olması. Bu gök taşı sayesinde teknoloji azda olsa 10 senede gelişir. Değişik silahlar, araçlar vs. yapılır. Yalnız bu gök taşı canlı olan bir şeye temas edince patlar.

Hikaye
Cem isimli çevirmenlik yapan arakadaşımız, Amerika'dan döndüğü sırada bir haydut çetesinin saldırısına uğrar ve Amerika'da kalır. Geri dönecek parası olmayan Cem, bir gün terk edilmiş bir madende uyurken gök taşından bir tane bulur. Onu satarak geri dönmek ister. Fakat taşı eline almaması gerektiğini bilmediği için taş elinde patlar. O sırada şans eseri madende araştırma yapan Doktor Klay, Cem'i kurtarır. Klay, sağ elini kaybeden Cem'e daha önceden elinde bulunan robot bir protez el takar. Bu el aynı zamanda bir altıpatlara dönüşebilmektedir. Mermi kovanları boş olmasına rağmen, Cem yanlışlıkla yeşil bir mermi ateşler. Sonradan anlarlar ki o enerji Cem'in bedeninde kalmıştır. Normalde Cem ölmesi gerekirken hem hayatta kalmış, hemde böyle bir güce sahip olmuştur. Doktor Klay'in çok parası yoktur. Bu yüzden Cem ile ödül avcısı işine girmeye karar verirler.

Evet bu kadardı. Biraz yarım yamalak olabilir. Çünkü üzerine çok düşünmedim. Ekleyebileceğiniz bir şey varsa söyleyebilirsiniz.
Tekrar okuyunca fark ettim de dünya savaşlarına yakın tarihte geçiyor. Bu savaşlarla harmanlanan bir hikayede mükemmel olur bu evren.

Bundan birkaç sene önce Warhammer 40 K evrenine benzer grimdark bir kısa öykü yazmıştım.Zamanım olursa atarım.
Bende bayılırım warhammer evrenine. Zaten örnek hikayeyi o evrenden esinlenmiş ve 1 saat içinde uydurmuştum. Umarım zamanın olurda atarsın. Akşama doğru hatırlatırım zaten ben sana zaman olursa yazarsın.

Bende bayılırım warhammer evrenine. Zaten örnek hikayeyi o evrenden esinlenmiş ve 1 saat içinde uydurmuştum. Umarım zamanın olurda atarsın. Akşama doğru hatırlatırım zaten ben sana zaman olursa yazarsın.
Hikaye biraz amatör olduğundan ve anlatımım kötü olduğundan aslında pekte atmak istemiyorum.Bulabilmem bile zor çünkü odamda dosya ve kağıtları topladığım yer baya karışık.

Hikaye biraz amatör olduğundan ve anlatımım kötü olduğundan aslında pekte atmak istemiyorum.Bulabilmem bile zor çünkü odamda dosya ve kağıtları topladığım yer baya karışık.
Hiçbirimiz mangaka değiliz burada(en azından şimdilik ? ) acemiliğine takılma sen. Ama çok karışıksa uğraşma aklından güzel şeyler uydursan da olur öncekine benzer okurum ben.

Bakıyorum da kimse bir şey yazmamış. Birde Oda'dan daha iyi hikaye ve evren yazacağınızı iddia ediyorsunuz. @senpaii olmasa uğraşan yok. Neyse ki ben buradayım. Gene okuyup hayallere dalarsınız. Bu evren ve hikaye yakın bir zamanda aklıma geldi. Sporlar ile alakalı. Sporlar hakkında her şeyi bilmiyorum tabi kide. Artık kitaplardan ve internetten bakıp yazarım.

Evren
Dünyada neredeyse herkes sağlıklı bir yaşam istiyor. Bu yüzden spor çağı başlar. Yüzme sporları, top ile oynanan sporlar, dövüş sporları vb. sporların toplandığı kubbeler oluşturulur. Buralar ülkelerden farklıdır. Çünkü buralara insanlar kendilerini geliştirmek için gelir. Buralarda insanlar spor dalında eğitim almak için belli bir miktar para öderler. Bu kubbelerin belli yöneticileri mevcuttur. Tahmin edebileceğiniz üzere bu kubbelerin yöneticileri, o kubbenin sporlarında ustalaşmış kişilerdir. Ve bu ustalardan oluşan bir spor federasyonu vardır. Dünyadaki spor ile ilgili kararları burada alırlar.

Hikaye
Çok uzun zaman önce bütün sporlarda ustalaşmış birisi vardır. Bu kişiyi neredeyse hiç kimse görmemiştir ve tanımıyordur. Sadece kendisine takılan bir lakap vardır. O lakap ''Herkül'' dür. Çoğu insan bu kişiyi bir hikaye olarak görür. Ama inanların sayısı da azımsanmayacak kadar vardır. Duru isminde (Evet ana karakteri kadın yaptım çünkü feministim) ana karakterimiz 18 yaşına gelince tüm sporlarda usta olmak ister. Dış görünüşünü falan anlatmaya üşendim. Aşağı yukarı şunun gibi bir şey ama o kadarda uzun değil.

Yani hikaye ve evren bu kadar. Öyle boş zamanımda aklıma geldi. Çok üzerine düşünmedim ama eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bakıyorum da kimse bir şey yazmamış. Birde Oda'dan daha hikaye ve evren yazacağınızı iddia ediyorsunuz. @senpaii olmasa uğraşan yok. Neyse ki ben buradayım. Gene okuyup hayallere dalarsınız. Bu evren ve hikaye yakın bir zamanda aklıma geldi. Sporlar ile alakalı. Sporlar hakkında her şeyi bilmiyorum tabi kide. Artık kitaplardan ve internetten bakıp yazarım.

Evren
Dünyada neredeyse herkes sağlıklı bir yaşam istiyor. Bu yüzden spor çağı başlar. Yüzme sporları, top ile oynanan sporlar, dövüş sporları vb. sporların toplandığı kubbeler oluşturulur. Buralar ülkelerden farklıdır. Çünkü buralara insanlar kendilerini geliştirmek için gelir. Buralarda insanlar spor dalında eğitim almak için belli bir miktar para öderler. Bu kubbelerin belli yöneticileri mevcuttur. Tahmin edebileceğiniz üzere bu kubbelerin yöneticileri, o kubbenin sporlarında ustalaşmış kişilerdir. Ve bu ustalardan oluşan bir spor federasyonu vardır. Dünyadaki spor ile ilgili kararları burada alırlar.

Hikaye
Çok uzun zaman önce bütün sporlarda ustalaşmış birisi vardır. Bu kişiyi neredeyse hiç kimse görmemiştir ve tanımıyordur. Sadece kendisine takılan bir lakap vardır. O lakap ''Herkül'' dür. Çoğu insan bu kişiyi bir hikaye olarak görür. Ama inanların sayısı da azımsanmayacak kadar vardır. Duru isminde (Evet ana karakteri kadın yaptım çünkü feministim) ana karakterimiz 18 yaşına gelince tüm sporlarda usta olmak ister. Dış görünüşünü falan anlatmaya üşendim. Aşağı yukarı şunun gibi bir şey ama o kadarda uzun değil.

Yani hikaye ve evren bu kadar. Öyle boş zamanımda aklıma geldi. Çok üzerine düşünmedim ama eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.
Yine döktürmüşsün. Tutacak şonun hikaye evreni tam. Bu arada aklımda çok evren var benimde. Özellikle manga çizme hayali kurduğumdan beri daha da geliştirdim kendimi. Ancak hepsini birden yazıp sıkmak istemedim insanları. Yarım saat kadar sonra bir tane daha yazıcam. Böyle hafta da veya bir kaç günde bir evren yazarım buraya. Güzel detaylı bir hikaye yazma düşüncemde var. Şöyle epey uzun olacak bir özet şeklinde.
Bu arada nerdeyse kimsenin evren yazmaması beni üzdü epey. Gerçekten okumak istediğim için açmıştım konuyu. Kaliteli şeyler çıkaracağınıza inandığım ve bildiğim için umutluydum. Ama yazan olmadı.

Yine döktürmüşsün. Tutacak şonun hikaye evreni tam. Bu arada aklımda çok evren var benimde. Özellikle manga çizme hayali kurduğumdan beri daha da geliştirdim kendimi. Ancak hepsini birden yazıp sıkmak istemedim insanları. Yarım saat kadar sonra bir tane daha yazıcam. Böyle hafta da veya bir kaç günde bir evren yazarım buraya. Güzel detaylı bir hikaye yazma düşüncemde var. Şöyle epey uzun olacak bir özet şeklinde.
Bu arada nerdeyse kimsenin evren yazmaması beni üzdü epey. Gerçekten okumak istediğim için açmıştım konuyu. Kaliteli şeyler çıkaracağınıza inandığım ve bildiğim için umutluydum. Ama yazan olmadı.
Saol. Benimde aklımda var 1-2 tane daha. Onları da başka bir zaman yazarım. Herkes o kadar zaman ayırmıyordur evren ve hikaye yaratmaya tabi. Bende yapacak bir işim olmayınca düşünüyorum. Zamanla herkes boş olunca yazar buraya aklındakileri bence.

Bakıyorum da kimse bir şey yazmamış. Birde Oda'dan daha hikaye ve evren yazacağınızı iddia ediyorsunuz. @senpaii olmasa uğraşan yok. Neyse ki ben buradayım. Gene okuyup hayallere dalarsınız. Bu evren ve hikaye yakın bir zamanda aklıma geldi. Sporlar ile alakalı. Sporlar hakkında her şeyi bilmiyorum tabi kide. Artık kitaplardan ve internetten bakıp yazarım.

Evren

Hikaye

Seride spor cağının başlangıcını One Piece'e benzettim.Peki bu spor çağını başlamasına sebep olan bir kişi var mı evreninde ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık