Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Evrenini ve Karakterini Oluştur

@Firûzan Vei ’den birşeyler çıkacağını düşünüyorum.
Pek çok fikir var kafamda da hepsi bölük pörçük. Bir araya getirip yazmadım hiç :( .Nickim hakkında ufak bir bilgi daha veriyim o zaman :D
Daha önce nickininizin anlamı ne konusunda yazmıştım; uydurduğum kurgusal evrene gönderilen peygambervari birisinin ruhani eşinin ismi diye ama aslında böyle birisi yok. :D Herkes hayatında bir teste tabi tutulur ve iyi ya da kötü biri olacağı buna göre belirlenir felsefesi üzerinden giden bir evren bu. Bu peygamber de kurgusal tanrılar tarafından tabi ki en zor teste tabi tutuluyor. Peygambervari kişi bu testin bir parçası olarak çoklu kişilik bozukluğu gibi bir sıkıntıyla yaşıyor ve binlerce farklı ses ve suret var kafasında. Firûzan Vei de bu kişiliklerden birisi.

Pek çok fikir var kafamda da hepsi bölük pörçük. Bir araya getirip yazmadım hiç :( .Nickim hakkında ufak bir bilgi daha veriyim o zaman :D
Daha önce nickininizin anlamı ne konusunda yazmıştım; uydurduğum kurgusal evrene gönderilen peygambervari birisinin ruhani eşinin ismi diye ama aslında böyle birisi yok. :D Herkes hayatında bir teste tabi tutulur ve iyi ya da kötü biri olacağı buna göre belirlenir felsefesi üzerinden giden bir evren bu. Bu peygamber de kurgusal tanrılar tarafından tabi ki en zor teste tabi tutuluyor. Peygambervari kişi bu testin bir parçası olarak çoklu kişilik bozukluğu gibi bir sıkıntıyla yaşıyor ve binlerce farklı ses ve suret var kafasında. Firûzan Vei de bu kişiliklerden birisi.
Ağzım açık okudum.

Önceden buraya yazdığım bir evren vardı. Onu tekrardan yazmaya üşendim. O yüzden bende çok eskiden aklıma gelen, JJBA part 7'iyi okuyunca tekrardan aklıma gelen bir evreni ve hikayeyi anlatıyorum.

Evren
Yıl 1880. Western zamanları. Amerika'ya bir gök taşı düşer. Gök taşının bir sürü parçası Amerika'ya dağılır. Bu gök taşının özelliği sınırsız enerjisi olması. Bu gök taşı sayesinde teknoloji azda olsa 10 senede gelişir. Değişik silahlar, araçlar vs. yapılır. Yalnız bu gök taşı canlı olan bir şeye temas edince patlar.

Hikaye
Cem isimli çevirmenlik yapan arakadaşımız, Amerika'dan döndüğü sırada bir haydut çetesinin saldırısına uğrar ve Amerika'da kalır. Geri dönecek parası olmayan Cem, bir gün terk edilmiş bir madende uyurken gök taşından bir tane bulur. Onu satarak geri dönmek ister. Fakat taşı eline almaması gerektiğini bilmediği için taş elinde patlar. O sırada şans eseri madende araştırma yapan Doktor Klay, Cem'i kurtarır. Klay, sağ elini kaybeden Cem'e daha önceden elinde bulunan robot bir protez el takar. Bu el aynı zamanda bir altıpatlara dönüşebilmektedir. Mermi kovanları boş olmasına rağmen, Cem yanlışlıkla yeşil bir mermi ateşler. Sonradan anlarlar ki o enerji Cem'in bedeninde kalmıştır. Normalde Cem ölmesi gerekirken hem hayatta kalmış, hemde böyle bir güce sahip olmuştur. Doktor Klay'in çok parası yoktur. Bu yüzden Cem ile ödül avcısı işine girmeye karar verirler.

Evet bu kadardı. Biraz yarım yamalak olabilir. Çünkü üzerine çok düşünmedim. Ekleyebileceğiniz bir şey varsa söyleyebilirsiniz.
Bilim kurgu sevmem ama hikaye baya kaliteli. Sadece kimi avlayacaklar? :)

Tanrılar için neden “kurgusal” dedin?

Oluşturmak denemez ama kafamdaki evrenden küçük bir bölüm:
''-Büyük bir kuvvetle ileri atıldı, 300 yıllık uzun yaşamında hissedemediği kadar duygu bu küçük anlara adeta sıkışmıştı, ölümsüz bedeni kendini uzun yıllar sonra ziyaret eden bir arkadaş misali yoğun bir hisle kavruluyordu, ölüm hissi kaybolmuş çocuğunu bulan anne gibi kendisini sarıp sarmalıyordu…

Önündeki beyaz silüete karşı bir yumruk savurdu, bütün duyuları neredeyse kaybolacak noktaya gelen bu aciz adam yumruğunu isabet ettirdiğini anlamıştı, hissetmişti. Beyaz silüet karşıdaki kayalara büyük bir kuvvetle çarptı, o kısa anda eşini düşündü, ilk defa birini bu kadar sevmişti, artık sadece düşüncelerinde var olabileceği hissi midesine tekrardan kaya misali oturdu…''
Büyük ölçüde amatörce farkındayım lakin zamanla geliştireceğime inanıyorum.

Son düzenleme:
Oluşturmak denemez ama kafamdaki evrenden küçük bir bölüm:
''-Büyük bir kuvvetle ileri atıldı, 300 yıllık uzun yaşamında hissedemediği kadar duygu bu küçük anlara adeta sıkışmıştı, ölümsüz bedeni kendini uzun yıllar sonra ziyaret eden bir arkadaş misali yoğun bir hisle kavruluyordu, ölüm hissi kaybolmuş çocuğunu bulan anne gibi kendisini sarıp sarmalıyordu…

Önündeki beyaz silüete karşı bir yumruk savurdu, bütün duyuları neredeyse kaybolacak noktaya gelen bu aciz adam yumruğunu isabet ettirdiğini anlamıştı, hissetmişti. Beyaz silüet karşıdaki kayalara büyük bir kuvvetle çarptı, o kısa anda eşini düşündü, ilk defa birini bu kadar sevmişti, artık sadece düşüncelerinde var olabileceği hissi midesine tekrardan kaya misali oturdu…''
Büyük ölçüde amatörce farkındayım lakin zamanla geliştireceğime inanıyorum.
Okurken novel okur gibi hissettirdi oldukça başarılı. Ama sadece hikaye yazılmasını istemedim pek konudan uzaklaşılmasın diye. Ancak seninki konudan uzaklaşmadığı için sıkıntı olmaz kurallar bozulmamış olur.

Youtubedan çizim öğrenmeye başladım, bir yıla kadar düzgün çizmeyi öğrenirsem kendi mangamı çizmeyi planlıyorum. Burada bir tanıtım yapayım dedim evrenini. Hikaye daha tam oturmadı evreni anlatınca hafiften yardım edersiniz.

Sene 2030 civarları dünyaya yaklaşık yarım milyar meteor yağacak ama çakıl taşı boyutlarında. Yağmurdan sonra iklim değişmeye başlayacak, hastalık ortaya çıkacak kuraklık falan klasik dünya sonu senaryosu başlayacak. Dünya nüfusu yavaş yavaş yok olurken bu meteorlarla beraber dünyaya aslında zeka sahibi virüs benzeri bir uzaylı ırkı geldiği fark edilecek. Bu ırk sıvı bir bütün olacak ve parmak kadar yer kaplayacak. Ancak bu ırkın dünyamız üzerinde yaşayabilmesi için yaşayan bir organizmayla birleşmesi gerekecek. Organizmanın ne olduğu fark etmez bir ağaçta olabilir bir köpekte bir insanda. Zeka sahibi olmayan canlılarla birleştiklerinde onların vücutlarını kontrol edebilecek ancak insanları kontrol edemeyecekler hatta yeterince güçlü olmayanlar kendi kontrollerini insanlara kaybedecekler ki insanlarla birleşenlerin %99u böyle olacak. Kontrollerini kaybetmeyenler ise insanlarla birlikte yaşamak zorunda kalacak. Bir vücutta iki kişi olacak yani ama kontrol sahibi değil de ikinci bir akıl gibi olacak bu virüsler ve insanlarla konuşabilecekler ama sadece bağlandıkları insanlar onları duyabilecek. Ve her zaman olduğu gibi özel güçler vermeleri kaçınılmaz. Fiziksel güç artışı falan kesin zaten ama başka nasıl güçler versem tam karar veremedim. Ana karaktere dönüşüm vericem hafiften okuyucunun gözüne hitap etsin diye ama diğerlerine tam karar veremedim yardımcı olun pls. Dünya nüfusunda sadece 50milyon insan bu uzaylılarla birleşecek ve birleşmeyenlerin hepsi ölecek. Birleşmeden sonra doğan veya birleşmiş kişiden olan çocuklar direk özel güçle doğacak yani nesil devam edebilecek. Diğer canlılar birleşmese yaşayabilecek ancak evrim geçirecek ve bilinçsizce saldırgan bir tavır sergileyecekler. Uzaylıyla birleşmiş canlılar medeni insanlar gibi davranacak ancak insanımsı bir görüntüye mi kavuşturtsam yoksa canavarlaştırıp fantezi hikayelerindeki ejderha ağaç adam gibi ırklar mı oluştursam emin olamadım burada da önerilerinize açığım.

Hikayeyi 250 bölüm yapıp 5 kısımdan oluşturmayı düşünüyorum. Hepsi 50 şer bölümden beş kısım olacak. İlk bölümde yaşadığı çevredeki vahşileri uzaklaştırıp şehir kurması anlatılacak. Sonra diğer şehir kuranları kontrol altına alıp ülke kuracak buda ikinci bölüm olacak. Üçüncü bölümde insan dışı zeki varlılar ve tüm dünyayı birleştirecek. Dördüncü kısımda güneş sistemine koloni kurup gücünü arttırma ve diğer güneş sistemleriyle savaşmayı konu alacak. Beşteyse son boss olan uzaylıların kaçıp bizim dünyamıza gelmesine neden olan ırkla savaştırmayı planlıyorum.

Hikaye tam değil biliyorum zaten sizle beraber tamamlayıp mantık hatası bırakmamak için buraya yazdım. Her türlü tavsiye almaya açığım sizinle beraber hikayeyi baştan yazmaya veya önerilerinizle güçlendirmeye her şeye açığım yazmaktan çekinmeyin. Özellikle karakter(mc dahil), ırk, gezegen ve güneş sistemi isimlerine açığım. Süper güçler neler olmalı ve güç dengesini nasıl yapmalıyım hepsinde yardım bekliyorum.

Bu arada şu hikaye yazmama kuralını değiştirdim. Zaten neden konuya böyle bir kural koymuşum sersem gibi bilmiyorum.

@senpaii Novel tarzında da yazabilirsin aslında. Çizim çok meşakkatli ya. Ben de çizime yeni başladım, bir ev çizmesi 2 saat sürüyor :( Yine de sen bilirsin tabii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık