Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Akainunun savaştan kaçan marine erlerini öldürmesi savaş hukukuna uygun bir davranış. Böyle bir yola başvurmasa herkes kaçar savaştan, bunu önlüyor adam.

Oharada yaptıklarında da bir kötülük yok, orada bir kişi kaçsa dünya için acayip tehlikeli olurdu. Düzeni korumak ve çoğunluğun yarari adına bir grup insanın ölmesi gerekiyordu. Burada kötü olan Aokijinin yaptığıdır. Robini kurtarması dünyayı büyük bir koasa ve savaşa sürükleyecek. Bir kişi için milyonlar ölecek belki de. :)

Kaidonun yıkım istemesi onun kötü olduğunu göstermez. Düşünce eyleme dönüşmediği sürece bir suç değildir zira. Hele bir işlensin bakalım altından ne çıkacak. :)
Bir insanı savaşta düşmanın değilse, hele ki senin tarafında ise öldürmek benim için her türlü kötülüktür. Öldürmek yerine yargılanma sağlanması gerekir. Ohara konusunda katılıyorum, farklı bir açıdan baksak da.

Düşünce eyleme dönüşmedi diye hukuksal bir yaklaşım sergileyemeyeceğim, kurmaca bir dünyadayız nihayet. Kaido manyağın, psikopatın önde gideniyim, dünyayı yıkacağım diye bağıra bağıra geliyor. Sebebi beni bağlamaz.

Kötülük olgusu kişiden kişiye değişkenlik gösterir.Bence pamuk gibi bir adam hatta luffy nin ölüp karasakal ın KK olması daha hoş bence

Kötülük olgusu kişiden kişiye değişkenlik gösterir.Bence pamuk gibi bir adam hatta luffy nin ölüp karasakal ın KK olması daha hoş bence
Luffy de iyi bir karakter değil. Kendi ağzıyla ben kahraman değilim sadece et yemek istiyorum gibi egoist laflar ediyor, toplum için açıkça tehdit oluşturan Robini kurtarmak için salt görevlerini yerine getiriyorlar diye binlerce marine erini kasten yaralıyor. Mangaka ne kadar kahraman gibi gösterip göz boyamaya çalissa da durum anlatıldığı gibi değil. :)

Luffy de iyi bir karakter değil. Kendi ağzıyla ben kahraman değilim sadece et yemek istiyorum gibi egoist laflar ediyor, toplum için açıkça tehdit oluşturan Robini kurtarmak için salt görevlerini yerine getiriyorlar diye binlerce marine erini kasten yaralıyor. Mangaka ne kadar kahraman gibi gösterip göz boyamaya çalissa da durum anlatıldığı gibi değil. :)
Aynen.Bu durumun sürekli tekrarlanmasından mıdır nedir Luffy e karşı sempati gü geçtikçe azalıyor.

Ayrıca luffy nin sürekli göze batacak hareketler yapması da artık can sıktı.Mangaka Kahramana sempati duyulmasını istiyor.Ama başarısız.

Davul adasını diktatörlükten kurtarmış korsan gibi korsan. Dünya hükümeti diktatörlüğünü de yıkmasını bekliyoruz reisin:ehe:.
Kötüdür abi net. Kendi tayfa arkadaşını öldürmesi yeterince geçerli bir kanıt. Ama Beyazsakalı öldürmesi pek sayılmaz, o sırada Beyazsakal onu öldürmeye çalışıyordu ve zaten aradaki bağları sonsuza kadar koparmıştı Teach.

Son düzenleme:
Akainunun savaştan kaçan marine erlerini öldürmesi savaş hukukuna uygun bir davranış. Böyle bir yola başvurmasa herkes kaçar savaştan, bunu önlüyor adam.
Oharada yaptıklarında da bir kötülük yok, orada bir kişi kaçsa dünya için acayip tehlikeli olurdu. Düzeni korumak ve çoğunluğun yarari adına bir grup insanın ölmesi gerekiyordu. Burada kötü olan Aokijinin yaptığıdır. Robini kurtarması dünyayı büyük bir koasa ve savaşa sürükleyecek. Bir kişi için milyonlar ölecek belki de. :)
Üçünü de katılıyorum. Böyle objektif yorumlar okumak çok güzel.

Akainu'ya nasıl kötü denilir anlamıyorum. Gerçek dünyada olsa kahraman olurdu. Gerçi Garp'a bile Ace gibi bir korsanı, korsanların tarafına geçip kurtarmadığı için de kötü diyorlar.

Luffy'nin masum Erleri düşünmeden dövmesini(belki öldürmesini), dışarıya saldığı binlerce gerçekten kötü suçluyu görüp ona kötü demezler ama.

Kaidonun yıkım istemesi onun kötü olduğunu göstermez. Düşünce eyleme dönüşmediği sürece bir suç değildir zira. Hele bir işlensin bakalım altından ne çıkacak. :)
Oharada aralarına bilgin karışmıştir diye siviller öldürülüyor, kesin de değil potansiyel bir durum var, sıkıntı yok ama dünyanın en güçlü yaratığı, dünyaya savaş açıyor deniliyor ki eyleme dönüşmemiş. Bu adamın açtığı savaşta milyonlar ölmeyecek mi? Akainu kendini savunamayan masum sivilleri öldüreceğine, ölümü uğruna milyonları öldürebilecek adamı öldürsün.

Oharada aralarına bilgin karışmıştir diye siviller öldürülüyor, kesin de değil potansiyel bir durum var, sıkıntı yok ama dünyanın en güçlü yaratığı, dünyaya savaş açıyor deniliyor ki eyleme dönüşmemiş. Bu adamın açtığı savaşta milyonlar ölmeyecek mi? Akainu kendini savunamayan masum sivilleri öldüreceğine, ölümü uğruna milyonları öldürebilecek adamı öldürsün.
Ohara olayında suçlu Ohara Bilginleri'dir.
Araştırmalarına yanlış demiyorum.
Yapacaklarsa gizli gizli yapacaklardı.
Öyle yaparız diye giriştiler ama sonuçta birilerinin kulağına gitti.
Sonuçlarını bile bile hata yapıp masum insanların ölümüne sebep oldular.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık