Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Sebep verip kötü demek çok zor olduğu için kötü deyip geçmiş çoğunluk.
Bir eyleminden dolayı kötü derseniz, o eylemin benzerini yapan iyi diye anılan bir karakter de çıkabilir.
Bu sebeple tipi çirkin diye, Shanks'ı çizdi diye, Luffy'nin rakibi diye, Ace'i yakaladı diye, Akainu ile WB'nin ölümüne sebep oldu diye kötü demek daha kolay nasılsa.
Ne de olsa dişleri yok, zehahaha diye gülüyor. Kesin kötüdür.
Genel itibari ile yorumlara bakarsan. İlk göründüğü zaman yaptığı konuşmalardan etkilenmeyen neredeyse yoktur. Çirkin ve itici bir karakter olmasına rağmen bunlar göze batmaz hatta sempatik gelir.
Baba dediği bir karakterin ölümüne sebep olmuştur. Tayfa arkadaşını arkadan bıçaklamıştır falan önceden göze batmayan tip artık göze batar hale gelmiştir.

Teach orjinal bir karakter ama bana göre kötü olarak tasarlanmış bir karakter.

Niye savundun ki? Kötü olduğu için eleştiren mi oldu? Aksine Teach'in sevilme nedenidir kötü olması. Sıkıntı saf kötü olmasına rağmen melek gibi gösterilmeye çalışılmasında. Yoksa benim de favori karakterlerimdendir kendisi.
+1
İmzamı attım bu yorumun altına.:sapkali:

Iyi yada kötü, doğru yada yanliş neye gore belirleniyor. Bir insan baska bir insan hakkinda hukum verebilir mi. Bunu ne belirliyor tabiki GÜÇ. Guclu olan iyi yada kotuyu belirler, dogru yada yanlisi. Belirsiz bir evrende bu kanun gecerlidir.

Adalet savaşçısı Akainu da kötüymüş demek. Ne de olsa korsan avlıyor.

Kazanan adalet olur denilen ve kara bir geçmişten, lekeli bir hükümetten bahseden seride adaleti bu kadar kesin çizgiyle ayırmandan etkilendim. Astlarını, kendi tarafındakini öldüren Akainu iyi, yoldaşını öldüren Teach iyi, Kardeşini ve babasını öldüren Dof iyi, dünyadaki insanlara nolmuş umursamayan ve yıkım isteyen Kaido iyi.

Tamam la, ben de satır alıp çıkıyorum sokağa adaleti sağlamaya.

Kazanan adalet olur denilen ve kara bir geçmişten, lekeli bir hükümetten bahseden seride adaleti bu kadar kesin çizgiyle ayırmandan etkilendim. Astlarını, kendi tarafındakini öldüren Akainu iyi, yoldaşını öldüren Teach iyi, Kardeşini ve babasını öldüren Dof iyi, dünyadaki insanlara nolmuş umursamayan ve yıkım isteyen Kaido iyi.

Tamam la, ben de satır alıp çıkıyorum sokağa adaleti sağlamaya.
Herkezden gucluysen neden olmasin.

Kötü değil korsan, bir etik değeri olmak zorunda değil, Wb tarzı adalet, ahlak anlayışı korsanlık olmuyor yani.

Korsan, deniz taşıtlarına saldıran, yağmalayan haydut. Korsanlar bir milleti ya da orduyu temsil etmezler ve çoğunlukla amaçları ganimet elde etmek olan elemanlardır :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık