Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Adamların güçlü olması kötü oldukları , dünyaca ünlü suçlara karışmaları gerçeğini değiştirmiyor.

Teach Katarina Devon'un , Vasko'nun kim olduğunu da çok iyi biliyor.

Teach'e katıldıktan sonra adamlar kişiliklerini değiştirmediler.

Onlar ne ise Teach'te o. Tencere kapak.

Teach dünyanın en azılı suçluları oldukları için mi onları tayfasına aldı, yoksa Impel Down'da ki en güçlü adamlar oldukları için mi onları tayfasına aldı. Adamın umrunda değil diyoruz halen şöyle böyle. Ace'i de tayfasına almak istedi çünkü güçlüydü. Teach umursamaz. Bonney'i güçlü bulmadığı için istemedi mesela. Her zaman nokta atışı yapmayı planlıyor, geri kalan işlerle uğraşmıyor.

Şimdi bir de bunu diyorsan, Luffy de Zoro'yu denizciler tarafından idam edilecekken kurtarıyor, Zoro'da bir azılı suçlu. Luffy tayfasını seçerken suçlu olup olmadığına bakmıyor, o da umursamaz, ama gücüne değil kendi istediği gibi olmasına istiyor. Mesela güvenilir olmalarını istiyor, geri kalan bir şey ile ilgilenmiyor.
Ne farkediyor bunlar? Sonuçta kötü bir karakter.

Zekamıza, planımıza göre istediğimizi yapalım. Sonra da kötü ve sinsi olmayalım. Zeki olalım.
Uzun zamandır forumda gördüğüm en saçma savunma. Kendini veya sevdiğini korumuyorsan öldürmek kötüdür mesela. Korsan diye, amacı var diye, zeki diye kötülük sayılmıyor. Şaka gibi.
Yaşadığımız dünya ile Op evrenini bir tutman senin hatan. 'Birini yada kendini korumuyorsan öldürmek kötüdür mesela'. Yazmışsın. Dediğim gibi, ana karakterin çizgisini ve amacını ele almak bize, antagonist olduğu için BB'yi kötü gösterir. Şöyle anlatayım, ana karakterin BB olduğunu hayal et. Luffy de gene iyilik meleği olarak yoluna devam ediyor. Ama biz hep BB'yi izliyoruz 800 bölümdür. Oda'nın Luffy'e adam öldürtmemesi, bambaşka bir olay. Başlangıç ve amacını bilmediğimiz bir karaktere iyi veya kötü denemez diye bundan diyorum. Doffy'nin nihai amacı, kaostu işte. O adam düşmeseydi, adalet el değiştirecek yada Kadio düşecekti. Amaca giden hiç bir yöntem, amaç bilinmeden kötü olmaz. Eğer senin için birini korumadıkça, öldürmek kötü bir şey ise,

1-Dünya Hükümeti adalet dağıtır.
2-Kutsal Ejderler aslında, artan nüfusu dengelemek ve doğum oranlarını düşürmek için köleleştirir yada öldürür.
3-Rio kitabesi aslında kıyametin başlangıcı olacaktır, bundan dolayı Mariejois tüm insanları korumak için, onları etkileşimlerden izole etmeye çabalıyor.
4-Hükümet, Flevance'te aslında tüm dünyayı kurtarmıştır.

Op evreninde iyi yada kötü diyebileceğin bir taraf yada karakter yoktur. Bir de kalkıp, ana karakterin zıttı olan karakteri, Luffy'ye göre kötü olarak görürsek tüyü dikmiş oluyoruz. Demek istediğim bu. Ve zeka amaca hizmet eder, sinsi kelimesi ise kötü anlamına gelmez. Kurnaz anlamına gelir. WB ölünce iyi oldu, savaşı kazansaydı, denizci gücü falan kalmayacaktı ortada, kötü mü diyecektin?

Adam kötü la kim neyini inkar etmiş bunun :D Korsan kötüdür.''Hasır Şapkalar'' korsan değildir.Ha kaptan luffy değil de kid olsaydı zoro,robin,sanji,brook korsanlık gösterirdi.Anekdot olarak ekleyelim.
Sayfalarca tartışılmış daha ne olsun? :D Diğer söylediğinde ise haklısın. Luffy vicdan sahibi yapıyor bunları. :/

" İyi ya da kötü diye birşey yok. Popüler fikirler var." 12 Maymun :sapkali:
Daha öncede yazmıştım ama bu adam Dark Side' da hocam. Sebebide gayet basit; " İhanet. " Nedeni her ne olursa olsun sana güvenen, canını emanet eden tayfa arkadaşını, nakamanı öldürürsen kötüsün abi. O kadar. Ayrıca konunun bu denli uzaması beni gayet şaşırttı. Bence "İyi ve Kötü" kavramı "AKAİNU" üzerinden tartışılmalı :at:

kötülük nereden baktığına göre değişir,anket şıkları şöyle değiştirilmeli bence;yaptıkları kabul edilebilir,edilemez.
Sonuçta bu adam bir korsan ve korsanlığını yapıyor ihanet,hırsızlık her şey bunun içinde bence.Bana göre Karasakal olması gerektiği gibi bir korsandır.

Tartışmayı ortaya atıp çekildim güzel bir konu oldu bence ^^ Teach in kötü olduğunu düşünmüyorum açıkçası ben. İyi de olduğunu hiç iddia etmedim ancak bana göre bir doffy e göre daha iyidir. Bilinmeyen bir çok şey var BB hakkında. Bu arada Thatch ve Teach gerçek hayatta aynı kişilerdir. Thatch Edward Teach'in donanmadayken kullandığı ismidir. Korsanlığa başladığında ismini değiştirmiş sanırım öğrendiğime göre. Bir bakıma Oda çarpışık bir hikaye çıkarıcak gibime geliyor ortaya.

Bir insan yazarsa; kitap yazar. Bakkal işletip de ben "yazarım" diyemez.

İstediği kadar E. Oda'nın dünyası olsun. En absürd ve en fantastik hikâyeyi de işlesen asla ama asla dünyanın nesnel gerçeklerinden tamamen kopamazsın. Korsanlar korsandır. İyisi olabilir, kötüsü olabilir. Ama "bu benim hikâyem" diyerek kalkıp korsanları "devrimciler" gibi gösteremezsin. Yemez yani.
Devrimcilerle olan kısım inan o kadar saçma ki, ne demek istediğimi anlamamışsın. Nasıl kopmuş oluyorum yahu? Korsan yine korsan, yine kanun dışı görünüyor, ancak OP dünyasında ipleri elinde tutan WG zaten kokuşmuş bir yapı. Devrimciyle nasıl alaka kurdun merak ediyorum açıklasana bir. Ayrıca macera mevzusu Luffy'nin ağzından söyleniyor, Usopp One Piece ne diye sorduğunda Rayleigh'ye. Adam bilmek istemiyor çünkü sıkıcı bir yolculuk istemiyor. Kendi macerasını yaşamak istiyor. Aynı vurguyu Dragon Luffy ilişkisinde de görüyoruz. Ace-Sabo-Luffy beraber büyüdüler kardeş gibiler ancak ne olacaksın diye sorduklarında üçünün hayali diğerlerinden ayrı bir yolda. Beraber kalmayı düşünmemişler bile... Nasıl bu vurguyu göremiyorsun anlamıyorum.-

kötülük nereden baktığına göre değişir,anket şıkları şöyle değiştirilmeli bence;yaptıkları kabul edilebilir,edilemez.
Sonuçta bu adam bir korsan ve korsanlığını yapıyor ihanet,hırsızlık her şey bunun içinde bence.Bana göre Karasakal olması gerektiği gibi bir korsandır.
Olması gerektiği gibi bir korsan olması ile kötü olmasının ilişkisi ne? Yahu bir tecavüzcü de olması gerektiği gibi tecavüzcü olduğu için normal mi bakılıyor bu olaya? Abi şu olayın mantığı ne yani?

Kötülük iyilik gibi kavramlar değişebilir evet. Ama bu kişilerle alakalı değildir. Nedenlerle alakalıdır. Yani ortada kötü bir durum vardır. Birisi öldürülmüştür. Ama olayın nedenine bakınca kişinin kendi canını korumak için böyle bir zorunlulukta kaldığı gibi bir neden vardır. Bu kişi için kötüdür diyemeyiz. Bu anlamda değişebilir.

Ama benim bir yakınım birisini öldürmeye çalışırken o kişi kendini korumak için yakınımı öldürüyor ise ve ortada benim yakınımın o kişiyi öldürmek için hiçbir sebebi yoksa benim o kişi için kötüdür diyememem lazım. Kişiden kişiye bu şekilde değişecek kavramlar değil bence iyilik ya da kötülük.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık