Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Sakazuki

Rakibini Roger İle Buluşturmaya Kim Götürür ?

• Kullanılan toplam oy
    275
Akainu 1 vs 1 de yonko alabilecek olsa 30-40 bin kişilik yonko ordularına karşı denizciler 100 binlik ordusunu artı garp sengoku ve 3 amirali alıp çoktan indirmişlerdi yonkoları. Denizcilerde kimse teke tekte yonko indiremez bence .
Seride yonkoların dengi groseiler im ve dragon belki olabilir ama öyle olsaydı çoktan tokatlarlardı yonkoları, zirve dönemi garp(oda yaşlandı) dışında yonko seviyesi adam yoktur seride muhtemelen
kaido tek arcta en az 10 tanesi amiralle vs atma ihtimali olan karakteri yıktı geçti.

Önceki arcta Bm çılgına dönünce bütün çocukları zangır zangır titredi asla durduramayız dediler ki bu cocukları 500-600m üstü ödüle sahip güçlü karakterler. İçlerinde 4-5 tanesi amiralle vs atar (komutanlar perospero gibileri) belki kata bazı amiralleri zorda olsa indirir. Ana karaktere yenilip yenilmediği muallak olan tek rakip oldu koca seride.
Kaidodan Korkan kinge queene abi diyen jack garpın sengokunun ve amiralin olduğu gemiye saldırmaktan korkmuyor ve ölmeden kurtuluyor.
Bence bm nin rezil edilmeye çalışılması, wb nin yaşlılık ve yeni dönem bahanesiyle öldürülmesi gibi durumlardan yonkolar kücümseniyor oldu. Birde burda kaidodan bahsediyoruz dünyanın en güçlü canavarı herif akainu kaido karşısında biraz dayansa ve az da olsa zarar versede kazanamaz.

1 Akainun hayat hikayesini bilmiyoruz
2 Sakazuki sadece ace yi öldürmedi aokijiye yapılanı biliyoruz ve bu adam boşuna en üst amiral seviyesine çıkarılmadı
3 zayıflatılmış wb kaidoyu yer
4 kaido lavında banyo yaparmış peh:artiz: zoro ve odenin bir kesiğine ciyakladı adam be
5 En güçlü yonko ünvanı yok diye biliyorum oda şişiriyor işte benim gözümde shanks en güçlüsü
6 Hacı değil vista marco hepsini karşısına aldı adam shanks girdi araya
7 luffy kid zoro hariç marco vista alayını alır novaların sinek ısırığı gibi bu adamların saldırıları kaido için
8 Luffy ve kidde zaten güçsüz demiyorum bana kalırsa akainu karşısında da bu durumdan farkı kalmazdı
9 dünkü velet güçlendi kaidoyla savaşıyor daha da güçlenip akainu ile savaşcak işte
10 bana yakışıyor bu nick tayfama almışım adamı
11 akainu fanı değilim :(
12 özür dilerim.
Bu mesajına sonradan cevap vereceğim, hepsini okudum, cevabım da hazır lakin yazmaya müsait değilim. Müsait olunca bu mesajı editlerim, hadi hayırlı sabahlar.

1. Hayat hikayesi derken; şimdiye kadar gördüğümüz bütün fiilerini bir yere topla. İlla çocukluk hikayeleri aklına gelmesin, koskoca bir hayattan söz ediyoruz.

2. O Aokiji olayı malum, Filo Amiralliği için yapılan bir dövüş idi. Kazanan Filo Amirali olacaktı, oldu da. 10 günlük uzun bir savaş gerçekleşmiş, ikisi de ağır yaralar almış ama günün sonunda Akainu galip çıkmış. İki eşit adamdan beklenileceği gibi, ilk tükenen Aokiji olmuş sadece.

3. Zayıflatılmış Wb? Nasıl Kaido'yu yiyecekmiş? Benim bilmediğim Kaido isimli bir yiyecek türü mü var yada buna yönelik sağlam argümanların falan mı?

4. Zoro ve Oden'in kesiği dediğin saldırılar; her ikisi de kendilerinin zirve saldırıları ve H. Haki kullanarak yaptıkları saldırılar idi. Yani küçümseme istersen, bu saldırıları alıp da hasar almayacak bir tane karakter yok.

5. Serinin yazarı Oda, sen ise okuyucusun. Ben Oda'nın yazdıklarına göre amel etmeyi tercih ediyorum.

6. Hepsini karşısına alma mevzusu; Wb'nin tüm MF'yi karşısına almasına benziyor. O sıralar Wb korsanların başı idi, hakeza Akainu da en çok icraatte bulunanı idi. O yüzden iki tarafı karşısına almış gibi çizilmiş. Yoksa Luffy ve Ace'i yakalamaya çalışırken epey zorlanıp Wb hakkında atıp tutmazdı, o kadar kişiyi silip süpüremezdi. Kaldı ki Marco tek başına tutuyordu bu adamı.

7. Senin görüşün yine.

8. Sana göre, bana göre öyle değil.

9. Bu da senin yorumun. Benim beklentim; Aka ve diğer Amiral ayarı denizcilerle Luffy değil, Luffy'nin müttefiklerinin(Sabo, Dragon, Zoro, Sanji, Yamato gibi gibi) kapışacağıdır. Artık Luffy'nin ayarı olan elemanlar diğer Yonko ve Gorosei ile Im'dir, gerisi zorlamaz.

10. Tayfandaki adamı savunmayı bil o zaman, gitmişsin elin köpeğini savunuyon.

11. Onu savunduğunu da inkar etmezsin herhalde.

@Rocks D. Xebec

Son düzenleme:
Aka baba az bir şey daha kalsın kutsal filan bırakmıcak zaten raconu koyuyor mutlak adalet. Önce korsanlara sonra kutsallara ayar vercek kral.
1 Akainun hayat hikayesini bilmiyoruz
2 Sakazuki sadece ace yi öldürmedi aokijiye yapılanı biliyoruz ve bu adam boşuna en üst amiral seviyesine çıkarılmadı
3 zayıflatılmış wb kaidoyu yer
4 kaido lavında banyo yaparmış peh:artiz: zoro ve odenin bir kesiğine ciyakladı adam be
5 En güçlü yonko ünvanı yok diye biliyorum oda şişiriyor işte benim gözümde shanks en güçlüsü
6 Hacı değil vista marco hepsini karşısına aldı adam shanks girdi araya
7 luffy kid zoro hariç marco vista alayını alır novaların sinek ısırığı gibi bu adamların saldırıları kaido için
8 Luffy ve kidde zaten güçsüz demiyorum bana kalırsa akainu karşısında da bu durumdan farkı kalmazdı
9 dünkü velet güçlendi kaidoyla savaşıyor daha da güçlenip akainu ile savaşcak işte
10 bana yakışıyor bu nick tayfama almışım adamı
11 akainu fanı değilim :(
12 özür dilerim.
çok tuhaf yorumların var, Seriyi nasıl okudun merak ediyorum. Amiral lobisi bile bu kadar büyütmüyor, seri biraz ilerlesin de görelim Akainu neymiş. ( zaten seviyesi belli ama nasıl büyütüyorsunuz anlamıyorum )

amiraller birleşerek yonkouları yokedebilir ,burda ki asıl mesele yeni dünyada ki denge faktoru 4 imparator birbirleri için de düşman.birinin ortadan kaldırılması diğerleri için boşluk demektir.
günün sonunda o hengame herşeye zarar verir.
en bilindik teoriye göre -ki bana son derece mantıklı geliyor- hükümetin asıl amacı bu dengeyle dünyayı yönetmek
bazen robin gibi sadece kitabeleri okuyabilen birinin bile yüksek ödülle aranmasını sebebi bu olabilir.

amiraller tabi ki de saf güç olarak yonkou lardan daha güçlüdür ama onlar korsan değil ve bir planları var.
benim okuduğum seride bunları okuyorum herhangi bir karakter fanı değilim siz başka okuyorsunuz demek ki

Ne ileri seviye gözlemi var ne sağlam bir b.haki. Şişik top misali karakter. Elinde sıradan bir balyoz ve tek özelliği kaplama ile h.haki kullanması. Luffy'nin bir üst seviyeye çıkması için antreman rakibi. Hikaye için de önemli bir ağırlığı yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık