Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Cat Soup. (Nekojiru-so) Ne kadar izlediğimi hatırlamıyorum. Bence siz de izlemelisiniz, değişik triplere giriyorsunuz zaten 30 dakika mı ne kısacık. Bu kısa filmi Türkiye'de izlemiş bir ben varım galiba. :( En çok etkilendiğim filmlerden, nedenini sormayın. Buraya da bırakıyorum filmi, izlersiniz belki :)

Cat Soup. (Nekojiru-so) Ne kadar izlediğimi hatırlamıyorum. Bence siz de izlemelisiniz, değişik triplere giriyorsunuz zaten 30 dakika mı ne kısacık. Bu kısa filmi Türkiye'de izlemiş bir ben varım galiba. :( En çok etkilendiğim filmlerden, nedenini sormayın. Buraya da bırakıyorum filmi, izlersiniz belki :)

Güzelmiş beğendim bende. Türkiye'de izlemiş 2. kişi de ben mi oldu şimdi. :(

Cp0Lucci

Rosemary nin bebeği

Tanınmış bir aktör olmak için çabalayan Guy ve güzeller güzeli karısı Rosemary, New York'taki yeni hayatlarına başlamak için eski bir binada mütevazi bir daire kiralarlar. Genç çiftin bu yabancı yere alışmalarındaki en büyük yardımcısı üst katlarında oturan yaşlı Castavet çifti olur. Castavet çiftinin 'fazlaca' misafirperver olan tavırları güzel Rosemary'i şüphelere sürüklerken kocası Guy olan bitenin farkında değildir. Günden güne tedirginleşen ve şüpheleri kocası tarafından önemsenmeyen Rosemary gördüğü tuhaf ve korkutucu bir rüyayla derinden sarsılır. Rüyasında şeytani bir varlık tarafından tecavüze uğradığını gören kadın gerçek hayatında da hamile kaldığında komşuların gizemi giderek artacaktır.
Ira Levin'in kült romanından Roman Polanski tarafından sinemaya uyarlanan film korku-gerilim sinemasının en başarılı örneklerinden biri.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

Konu:
Cory Goodman’ın senaryosuna Jayson Rothwell ile imza attığı ve yönetmen koltuğuna ilk kez Anna Foerster oturduğu Underworld serisinin beşinci filminde Selene'i yine soluksuz bir aksiyon karşılar. Selene çifte saldırı altındadır; hem kendisine ihanet eden Lycan’lar hem de Vampirler bu savaşçı kadının peşindedir. David ve babası Thomas onun tarafında yer alsa da Bu amansız savaşı bitirmek için büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır...

Yorum:
Biraz önce çıktım sinemadan. Film güzeldi ya. Serinin fanıyım ve yıllardır bekliyordum ve beklediğime değdi! Onun dışında en büyük hayal kırıklığını Michael da yaşadım. Maykıl aşağı Maykıl yukarı, Maykıl gelip kurtarcak diye bekliyorken meğer Marius adamı çoktan öldürüp iliğine kadar kurutmuş :( Kalbimizde yaşayacaksın Maykıl reis..

Dağ 2

Gerçekten güzel filmmiş. Standart Türk filmlerinin üstünde olduğunu izleyen çoğu kişi kabul eder herhalde. Ayrıca imdb puanı ne öyle :D Yanınızda ilk filmi izleyen bir arkadaşınız varsa ilk filmi izlemeseniz de konuya adapte olamama gibi bir sıkıntınız olmaz. :)
9/10

Dallas Buyers Club

Güzel bir dram filmi. Matthew Mcconaughey ve Jared Leto'nun oyunculuklarından etkilenmemek mümkün değil. Matthew'e zaten oscar getirmişti bu film. 10/10

The Departed

Şahane bir kadrosu var. Kadronun hakkını veren de bir film çıkmış. Çok iyi değil ama iyi bence. Ansızın gelen ölümleri özellikle beğendim. 8/10

Bir dağ Masalı
Etkilendiğim nadir yeşilçam filmlerinden.Reşat Nuri Güntekin'in romanıdan uyarlanma.Özelikle çocukların söylediği şarkılar ve Türkan Şorayın canlandırdığı Lale karakteri izlenmeye değer.Hafiften heidi havası da var.

GALAKSİNİN KORUYUCULARI

KONU:
Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan'la başı derde girer. Ronan'ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?
Marvel'ın "Guardians Of The Galaxy" adlı çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Slither ve Super filmlerinin yönetmeni James Gunn üstlenirken başrol ve seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Zoe Saldana gibi isimler bulunuyor.
YORUM:
Daha 2 gün oldu izleyeli nasıl daha önce denk gelmemişim diye çok düşündüm. Bu kadar bilimkurgu film ararken kesinlikle 10 numara karakterler özellile I am Groot :D
YARININ DÜNYASI

KONUSU:
Yarının Dünyası, izleyiciye sadece rüyalarda görülebilecek türden yeni boyutların içinde, aralıksız maceradan oluşan heyecanlı bir yolculuk vadediyor. Ortak bir kaderle birbirlerine bağlı olan, hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank ve zeki, bilime meraklı Casey "Yarının Dünyası" olarak bilinen, zaman ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin, sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Filmin başrollerinde George Clooney, Britt Robertson, Hugh Laurie, Kathryn Hahn, Judy Greer gibi ünlü oyuncular var.
YORUM:
Değişik bir türde daha bilim kurgu çok çok iyi diyemem ama görsel efekler cidden iyiydi zaman kaybı olmaz izleyenler için değişik konusu bir film.
KUZGUN

KONUSU:
Amerikan edebiyatının unutulmaz isimlerinden olan Edgar Allan Poe, bir seri katilin peşinde polis ve özel dedektiflerle iş birliğine girer. Zira bu seri katilin işlediği cinayetler Poe hikayelerinin de izinden gitmektedir. Baltimor kasabasından gelen genç dedektif Fields ve yazar Poe bu sıra dışı katilin peşine düşerler ve kıyasıya bir kedi-fare oyunu başlar. Öte yandan yazarın sevgilisi Emily Hamilton katilin birincil hedefi haline geldiğinde işler iyice kızışacaktır...
Yönetmenliğini V for Vendetta filmi ile tanıdığımız James McTeigue'nin üstlendiği film, psikanalitik edebiyata damgasını vurmuş hikaye yazarı Edgar Allan Poe'nun yaşamının son dönemlerini konu alıyor. Senaryoda ise Hannah Shakespeare ve Ben Livingston’ın ortak imzası var.
Oyuncu kadrosunda ise Poe'yu canlandıran John Cusack'ın yanı sıra, Luke Evans, Oliver Jackson-Cohen ve Alice Eve gibi öne çıkan isimler var.
YORUM
Uzun zamandır izlemek istediğim bir filmdi beğendim de açıkcası oyuncuları da iyi oynamış. Konusu da fena değil. İz

Konu:
'Drive'; Hollywood'da dublörlük yapan ve keskin araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir araba sürücüsünün (Gosling) yaşamını merkeze alıyor... Sürücünün yasa dışı hayatı, güzel komşusu Irene'nin (Mulligan) hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Zira bir anda kendisini Los Angeles'ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi hem kendi hayatını, hem Irene ve oğlununkini kurtarmak için yapacağı tek şey en iyi bildiği şekilde sadece araba sürmektir! James Sallis'in romanından Hossein Amini tarafından uyarlanan filmin başrollerinde bağımsız yapımların prensi Ryan Gosling, son dönemde yıldızı parlayan ve bu sene 'Never Let Me Go'daki performansıyla harikalar yaratan Carey Mulligan, 'Breaking Bad' ile üst üste üç Emmy kazanan ve sinemada daha fazla görmek istediğimiz yetenekli aktör Bryan Cranston bulunurken, yan roller de önemli isimlere emanet edilmiş: Albert Brooks, Christina Hendricks, Ron Perlman ve Oscar Isaac. Film 64. Cannes Film Festivali'nden En İyi Yönetmen Ödülü ile dönmüştü
Yorum:İzlediğim en iyi 10 film arasına girer.Filmdeli psikoloji çok ince işlenmiş. Başrolde Ryan Gosling'in oynaması filme tam uymuş.Çok fazla aksiyon aramayın.Aksiyondan çok konuyla ilgelenmeniz daha iyi olur.

Juan gardiyan olmak üzeredir. İşe bir gün erken gelir. İki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken, birdenbire tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Juan bilinci kapalı halde hücrede yatarken hapishanede bir ayaklanma patlak verir. Ayıldığında güç bir durumla karşı karşıyadır: Hayatta kalmak için mahkûm rolü oynamak zorundadır.

Uzun süredir ertelediğim bu filmi nihayet izleyebildim. Çok sağlamdı film. Konusu güzel olduğu kadar çok iyi de işlenmiş. Oyunculuklar efsaneydi. Film hapishanede çekilmesinin yanı sıra figuran olarak gerçek mahkumları kullanmış. Sağlam oyuncularla beraber oldukça gerçekçi bir atmosfer yansıtılmış. Kaos ve isyan net bir şekilde hissettiriliyor izleyiciye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık