Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Mahi ve Gorbeh /Shahram Mokri

İranlı yönetmen Shahram Mokri’nin ikinci filmi olan Mahi va Gorbeh’in başrollerinde Abed Abest, Mona Ahmadi ve Ainaz Azarhoush yer alıyor. 134 dakikalık tek plandan oluşan film, ormana geleneksel uçurtma yarışı için kamp yapmaya gelen bir grup gençle, restoranlarında insan eti sattıkları iddia edilen üç aşçının hikayesini zaman ve mekan olgusuyla oynayıp flashback ve flashforwardlar üzerinden zekice anlatıyor. İran sinemasının mesaj odaklı yapısından ziyade biçim ve tekniğe yönelip yenilikçi bir sinema dili oluşturmaya çalışan Mokri, gerilim, dram, suç, gizem, gerçeküstücülük gibi birçok türler arasında gezinerek akılda kalıcı müzikleri eşliğinde izleyiciyi şok edici bir yolculuğa çıkarıyor.

Son zamanlarda izlerken en çok heyecanlandığım filmdi. Muhteşem bi sunuma ve enfes diyaloglara sahip. Verdiği gerilim müziklerle beraber çok dozunda işlenmiş. Bütün film tek bir planda gidiyor, hareketli çekime sahip. Çok yönlü duygu seli veriyor izleyiciye dalgalanmalarla. Sinemaya yenilik getiren böyle yönetmen ve filmlerin önünü açmak lazım.

TEDAVİ
Son zamanlarda izlediğim en güzel psikoloji türünde film de film tahmin edilebilir mi bilmiyorum ama ben öyle çok ince düşünemedim. Izlenmesi gereken bir film Çın filmi olduğu için ön yargı ile yaklaşmayın bence..

DONNIE DARKO
Uzun zamandır afışini görüyordum ama sürekli bana korku filmi gibi geliyordu. Meğerse psikolojikmiş izledim gene beyin iptal ama az çok tahmin ettim. Oyunculuk ve senaryo başarılı tvsiye edilir.

A Beutiful Mind-IMDB, 8.2

Bu tarz filmler her zaman aklımda şunların canlanmasını sağlıyor:
''Klasik eserleri belli dönemlerde izlediğimizde ya da okuduğumuzda öncekinden farklı ders çıkartmamızı ve hissetmemizi sağlar çünkü tecrübe ederek yaşarız ve bu okuduğumuz ya da izlediğimiz klasiklerde kendi tecrübelerimizden yola çıkarak her dönemde farklı anlam çıkartırız.''

Bu film bana bu hissi yaşattı gerçekten de klasik eserin tadını aldım diyebilirim. Sizde çocukluğunuz da okuduğunuz ya da izlediğiniz bir Klasik eseri 10 yıl sonra izlediğinizde aynı hislerde buluşacağımızdan eminim.

Assasin's Creed.
Altair, Ezio falan beklerken gelen çöp filme bak. Oyunlarının hayranı olan bir kişiyi tatmin edeceğini sanmam bu filmin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık