Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İz Bırakan Kitap Cümleleri

Aşağıdaki sözü hangi konuya koysam emin olamadığım için burada paylaşıyorum. Az önce gördüm. Söyledikleri %100 doğru değil bence, tutarsızlıklar var. Ancak belki de uygulamam gerekiyor. Düşündürdü şu an beni. Söz:

"İnsan inzivaya çekilmek için kendi içinden, kendi ruhundan daha huzurlu, daha sakin hiçbir yer bulamaz, özellikle de kendinde inzivaya çekildiğinde ona huzur verecek şeylere sahipse. Huzur dediğim zarif bir düzendir aslında. Kendini sürekli böyle bir inzivaya çekilmeye ver ve kendini yenile: Ancak önermelerin çok kısa ve özlü olsun ki, tüm acılar bir anda silinsin ve oradan hiç yıpranmadan dönebilesin."

Marcus Aurelius - Kendime Düşünceler.

Ben hâlâ, ölmeyi bile becerememiş utanmaz, aptal bir hayaletten, 'yaşayan bir cesetten' başka bir şey değildim

Remedios yaklaştı ve Aureliano'nun birden yakalandığı astım nöbeti yüzünden yanıtlayamadığı bir sürü soru sordu balık hakkında.

GG Marquez - Yüzyıllık Yalnızlık

Para bir araçtır. Sizi istediği yere götürür ama hiçbir zaman sürücü koltuğuna oturtmaz.
Kitap:Atlas Silkindi
Yazar:Ayn Rand

Her iktidar adam öldürür mü? Evet. İktidar zulüm demektir. Hele denetlemeyen iktidar. Peki iyi insanlar iktidara gelirse ? Öyle şey olmaz! Neden? iyi insanlar iktidara gelemez, gelse bile iktidar onu bozar, zalim yapar.

"raskolnikov yeniden yürümeye başladı. “acaba nerede okumuştum.” diye düşünüyordu bir yandan da, “idam mahkûmunun biri ölümünden bir saat önce, yüksek bir dağın tepesinde, ancak iki ayağının sığabileceği kadar daracık bir yerde yaşaması gerekse, çevresindeyse uçurumlar, okyanuslar, sonsuz karanlıklar, fırtınalar ve sonsuz bir yalnızlık olsa, yine de o bir avuç yerde ömrü boyunca, binlerce yıl, sonsuza dek yaşamanın, o anda ölmeye yeğleneceğini söylemiş. yeter ki yaşasın! yalnızca yaşasın!
aman tanrım, bu nasıl gerçek böyle! bu nasıl gerçek! insan ne alçak yaratıkmış!” raskolnikov bir dakika kadar durup düşündü, sonra “bunun için insana alçak diyen de alçaktır!”
diye ekledi."

Dostoyevski-Suç Ve Ceza

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık