Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İyiler ve Kötüler

Hangisi Daha Kötü?

• Kullanılan toplam oy
    75
Edit: Diğer yorumlara bakınca Kızı suçlu bulmayanlar var. Bence öyle değil. Soyunan kız buna davetiye çıkartıyor. Burada kilit nokta neden yaptığı değil yaptığı şey. Burada kayıkçı da kız da vahşi adam da bir birisine denk işler yapıyorlar. En kötüsü o yüzden Vahşi , kız ve kayıkçı
Yani bu tecavüzü kızın suçu mu yapıyor?
Soyunduğu için tecavüze uğramasının suçlusu kendisi mi oluyor?

Normalde kızı, medeni adamdan daha suçlu bulurdum ama aşkın gözü kördür. Gerçekten aşık birisinin aşkı için yapamayacağı bir şey neredeyse yoktur. Mantıklı düşünmesini beklemiyorum. Mantıklı düşünmesi gereken kişi danıştığı bilge adam olmalıydı. Doğru tavsiye vermeliydi.
Tavsiyesinde kalbini dinlemesi gerektiğini söyledi. Bu soyun veya soyunma anlamına gelmiyor. Sonuç olarak kız kendi istediğini yapmış oluyor bu bilge adamın suçu değil.

Normalde olmayabilirdi ancak kızı çıplak gördüğü için tecavüz ettiği söyleniyor. Burada kız suçsuz demek yanlış olacaktır. Çünkü çıplak gezmek kişisel özgürlük değildir aynı zamanda başkasını da tahrik etmiş oluyorsun yani bu doğamızda var. Tecavüz edildiği için tamamen kız suçlu demiyorum dikkatini çekerim. Kızın da suçu var. Ödemeyi bedeniyle yapmış haliyle suçsuz diyebiliyorsan o senin bileceğin iş.Aynı şekilde kayıkçı benimle sevişirsen geçiririm deseydi ve kız razı olsaydı ve hamile kalsaydı bu tamamen kayıkçının suçu mu olacaktı ? Kızın keyfine bağlı olarak mı suçlu veya suçsuz ilan edicez biz? Tecavüz eden hayvan tabi o konuda hemfikirizdir.

Zoro Monet'e diyor ya: " Isırmayacağını garanti eden bir canavarla karşılaştın mı?"

Her erkek içinde bu canavarı taşır ve insanlık içerisindeki bir azınlık o canavarı kontrol edemez. Bu dürtüyü kontrol edemeyen bir adam her durumda bir kadına tecavüz edebilir ama çıplak bir kadına tecavüz etme ihtimali daha da fazladır, hele ki olayda bahsedildiği gibi bir kaç kişinin yaşadığı ıssız bir ada söz konusu ise tecavüz etmeme ihtinali neredeyse "0" olur.

Bu gerçeği görmezden gelmek ne kadar tutarlı bir davranış olur?

Tavsiyesinde kalbini dinlemesi gerektiğini söyledi. Bu soyun veya soyunma anlamına gelmiyor. Sonuç olarak kız kendi istediğini yapmış oluyor bu bilge adamın suçu değil.

Normalde olmayabilirdi ancak kızı çıplak gördüğü için tecavüz ettiği söyleniyor. Burada kız suçsuz demek yanlış olacaktır. Çünkü çıplak gezmek kişisel özgürlük değildir aynı zamanda başkasını da tahrik etmiş oluyorsun yani bu doğamızda var. Tecavüz edildiği için tamamen kız suçlu demiyorum dikkatini çekerim. Kızın da suçu var. Ödemeyi bedeniyle yapmış haliyle suçsuz diyebiliyorsan o senin bileceğin iş.Aynı şekilde kayıkçı benimle sevişirsen geçiririm deseydi ve kız razı olsaydı ve hamile kalsaydı bu tamamen kayıkçının suçu mu olacaktı ? Kızın keyfine bağlı olarak mı suçlu veya suçsuz ilan edicez biz? Tecavüz eden hayvan tabi o konuda hemfikirizdir.
Sevişerek hamile kalmaz, sekstir o.

Evet çıplak gezmek teşhirciliktir ve yanlıştır. Bunu tartışmıyorum ama ben.
Bu sebeple tecavüze uğraması kendi suçu mu? Diyorum.
Mesajının sonunda kızı en kötülerin arasına koymuşsun mesela. Bu kızı otomatikman kötü mü yapıyor?
Merak ettiğim bu.
Ayrıca sen çıplak gezmeyi tahrik etmek ve suçluluk olarak görüyorsun, bir başkası mini etek giymeyi tahrik etmek ve suçluluk olarak görüyor. Onunkini yanlış seninkini doğru yapan nedir?

Dediğin gibi olsaydı ve kız kayıkçı ile sevişseydi de değişen bir şey olmazdı. Kız kendisine dayatılan bir şeyi yerine getiriyor ve sonunda kötü bir bedel ödüyor.
Evet yaptığı doğru olmayabilir. Ama bu onu suçlu ve kötü yapıyor?
Soru bu.

Zoro Monet'e diyor ya: " Isırmayacağını garanti eden bir canavarla karşılaştın mı?"

Her erkek içinde bu canavarı taşır ve insanlık içerisindeki bir azınlık o canavarı kontrol edemez. Bu dürtüyü kontrol edemeyen bir adam her durumda bir kadına tecavüz edebilir ama çıplak bir kadına tecavüz etme ihtimali daha da fazladır, hele ki olayda bahsedildiği gibi bir kaç kişinin yaşadığı ıssız bir ada söz konusu ise tecavüz etmeme ihtinali neredeyse "0" olur.

Bu gerçeği görmezden gelmek ne kadar tutarlı bir davranış olur?
Ben bu gerçeği görmezden gelmiyorum. Zaten kızın hatasız olduğunu da söylemedim. Ama hatalı olması onu suçlu ve kötü mü yapar? Ben bunu tartışıyorum.

Aşık olan bu kıza kalbinin sesini dinle demekle soyun git demek aynı şey zaten. Adı üstünde bu adamın bilge olması lazım. Kızın tehlikede olduğunu akıl edip ona göre tavsiye vermesi lazım. Kız, aklı başında olduğu halde bu şekilde hareket etse dediğine katılırdım.

Ayrıca sen çıplak gezmeyi tahrik etmek ve suçluluk olarak görüyorsun, bir başkası mini etek giymeyi tahrik etmek ve suçluluk olarak görüyor. Onunkini yanlış seninkini doğru yapan nedir?

Dediğin gibi olsaydı ve kız kayıkçı ile sevişseydi de değişen bir şey olmazdı. Kız kendisine dayatılan bir şeyi yerine getiriyor ve sonunda kötü bir bedel ödüyor.
Evet yaptığı doğru olmayabilir. Ama bu onu suçlu ve kötü yapıyor?
Soru bu.
Mini etek giymeyi gören kişiyle konuşabilirsin ancak topluma göre yine değişiklik gösterebilir. Ama bu konuda kadın çıplak ve bu yüzden hatalı. Zaten normal bir şey kabul etseydi gidip bilgeye sormazdı değil mi ?
Suçlu yapıyor ancak kötü yapar mı o konu da değişir kişiden kişiye ancak sonuç olarak yaptığı yanlış.Bana göre onu seven adama yaptığı da kötülük olmuş oluyor.

Son düzenleme:
Böyle kişilik testi mi olur yahu? Hadi kişilik testi olarak bakmıyoruz diyelim. Yine de zamanınıza yazık :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık