Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İssho & Kuzan vs. Donquixote Doflamingo & Dracule Mihawk

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    174
Filo amiralini saymazsak 3 amiral var. Hükümetin köpekleri denen organizasyonda 7 kişi var ve ikisinin iki amiralden güçlü olmaları dengeleri dağıtır. Wg'nin en büyük gücünün sadık askerleri amiraller değil de ne idüğü belirsiz sağı solu belli olmayan lordlar olduğuna inanabilir misiniz?
Kimse kontrol altında tutamayacakları güçleri bir araya toplayıp onlara geniş imkanlar vermez diye düşünüyorum.
+1 :good:

Filo amiralini saymazsak 3 amiral var. Hükümetin köpekleri denen organizasyonda 7 kişi var ve ikisinin iki amiralden güçlü olmaları dengeleri dağıtır. Wg'nin en büyük gücünün sadık askerleri amiraller değil de ne idüğü belirsiz sağı solu belli olmayan lordlar olduğuna inanabilir misiniz?
Kimse kontrol altında tutamayacakları güçleri bir araya toplayıp onlara geniş imkanlar vermez diye düşünüyorum.
Ben ikna oldum. Veriyorum oyu.

Hükümetin en büyük gücü tabi ki amiraller. Çünkü amiraller denizciliğe yüzde yüz sadık adamlar. İşleri bu. Hayatlarını feda edecekleri yer denizci karargahı. Ancak bu lordlar sonuçta korsan. Sadece çıkar için anlaşmışlar. Hiçbirinin hükumet için canını vermeye ya da tüm gücünü ve imkanlarını seferber etmeye niyetleri yoktur. Ki bunun böyle olmadığını çok kere gördük. Hatta çoğunlukla hükumete bir şekilde zarar verebiliyorlar. Fujitora da bu yüzden bunların ilişkisini kesmek istiyor.

Ben Dof'un amirallerden aşağıda olduğunu düşünüyorum. Amirallerden güçlü tek lord Mihawk'tır. Belki Weevil de eşit falan çıkabilir. Bunun dışındakiler amirallerle baş edemez. Ancak bu lord olmalarıyla alakalı değil.

Edit: Anket hakkında fikrimi yazmayı unutmuşum. :D

Kabaca yazarsam;

Mihawk kılıç ustası olduğu için Fujitora ile kapışır. Mihawk alır.

Kuzan ise Dof'u indirir.

En son Mihawk Kuzan'ı da indirir. Çünkü sadece Mihawk değil, Kuzan da yorulacak. Şahsi görüşüm bu şekilde.

Sana daha net örnek vereyim. Mesela gördün değil mi Doflamingo Crocodile ile yakınlaşmak istedi. Doflamingo Mihawk ile yakınlaşmak isteseydi ve olsaydı hükümet bunu nasıl durduracaktı? 2 amiral ve Dof'un adamlarını da sayarsak bir dünya denizci. Çok büyük bir operasyon. Uzun süreli bir operasyon olurdu. Ee karargah açık hedef haline gelmeyecek mi iki amiralle? 4 tane şeytan gibi yonko var ve fırsatı yakaladılar mı marineford'u haritadan silerler.

Mihawk'ı bir amirale denk görüyorum. Yani herhangi bir eşleşmede kazanabilir de kaybedebilir de. Ancak kazansa bile limitine ulaşmış olur öyle rahat alamaz. Dof ise bir amirali tutabilecek güçte ama yenebilecek güçte değil. Sonuç olarak Mihawk kazansa bile ağır handikaplı olacak, Dof'u alan amiral onun kadar handikaplı olmaz Mihawk'ı da alır. Tabi tüm bunlar Mihawk'ın olası gücüne göre değişebilir. Yine de Mihawk'ın amiral üstü olması şaşırtır beni, pek beklemiyorum. Çünkü amiral üstü yonkoudur, arası yok :)

Edit: 1'er 1'er eşleşeceklerse böyle. Kombine saldırılar yapacaklarsa amirallerin işi daha kolay, alan vurma yetenekleri daha iyi kombine edilir.

Sana daha net örnek vereyim. Mesela gördün değil mi Doflamingo Crocodile ile yakınlaşmak istedi. Doflamingo Mihawk ile yakınlaşmak isteseydi ve olsaydı hükümet bunu nasıl durduracaktı? 2 amiral ve Dof'un adamlarını da sayarsak bir dünya denizci. Çok büyük bir operasyon. Uzun süreli bir operasyon olurdu. Ee karargah açık hedef haline gelmeyecek mi iki amiralle? 4 tane şeytan gibi yonko var ve fırsatı yakaladılar mı marineford'u haritadan silerler.
Croco MF'ye geldiğinde lord değildi. Şimdi bu neden önemli? Ne diyoruz her zaman; lordların bir çıkarı var. Muhakkak Mihawk'ın da bir çıkarı var ki lord olmuş. Hükümetin kozu bu çıkardır işte. Mevzu güçle bastırmak değil, stratejik olarak yönetmekte yatıyor.

Bu ihtimaller üzerinden konuşacaksak, MF'de tüm lordların taraf değiştirdiğini ve fırsattan istifade denizcileri yıkmak istediklerini düşün. Çok etkili olmazlar mıydı? Bu kez hükümet için de değil, kendileri için savaşmış olacaklardı ve tüm güçlerini verebileceklerdi. Bunu yapmalarından onları alıkoyan neydi? Amiral korkusu mu? Hepsinin bir çıkarı var ve bu çıkarı riske atıp lordluktan ayrılsalar dahi, iki korsanın müttefik olması kolay bir karar değil. Öyle her çağırana gidecek adam değil bunlar. Keza bunu Croco'da gördük.

Benim demek istediğim; Mihawk ya da bir başka lord, amiralden güçlü olsa dahi, bir savaşta denizciler adına amiral kadar iş yapmaz. Hatta yarısı kadar bile yapmaz. Bu nedenle hükümetin gücü amirallerdir. Mihawk'ın amiralden güçlü olması onu hükümetin en güçlü silahı yapmaz. Mihawk'ın lord olması, hükümet için silah olmasından çok, hükümet için tehdit olmaktan bir nebze çıkması nedeniyle önemli.

Benim demek istediğim; Mihawk ya da bir başka lord, amiralden güçlü olsa dahi, bir savaşta denizciler adına amiral kadar iş yapmaz. Hatta yarısı kadar bile yapmaz. Bu nedenle hükümetin gücü amirallerdir. Mihawk'ın amiralden güçlü olması onu hükümetin en güçlü silahı yapmaz. Mihawk'ın lord olması, hükümet için silah olmasından çok, hükümet için tehdit olmaktan bir nebze çıkması nedeniyle önemli.
Demek istediğini anlıyor ve altına imzamı atıyorum :good:

Açık konuşmak gerekirse, Zoro'nun geldiği duruma bakarak Mihawk'ın amiral altında bi gücünün olma ihtimali yok. Adam kaç yıldır canı sıkıla sıkıla cehennem dedikleri yeni dünyada geziyor :hhh:

Eşleşmeye bağlı olarak değişir gibi.
Fuji vs Dof ve Kuzan vs Mihawk olursa Fuji Dof'u devirene kadar Mihawk Kuzan'ı devirir gibi.Ve shichiler kazanır. Tam tersi olursa Kuzan Dof'u harcayıp diğer tarafa yardıma gelir.
Totalde oyu iki amiralden yana kullandım.

Lordlar hükümete çalışıyorlar. Amirallerde öyle. Ama ne hikmetse lordlara hükümet köpekleri deniyor. Çünkü onların bağlı olduğu bir yer var ve tasmalarını atmaya çalışacak olurlarsa ağzının üstüne vuracak insanlar olmalı. Bunlar kim? Amiraller.
Nasıl ki bir tayfa da en güçlü kişi kaptan olmak zorunda ise burada da iki amiral herhangi iki lorddan güçlü olmak zorunda yoksa dengeler bozulur.

Diğer yazdıklarına da cevap verirdim ama uzun tartışmalar bayıyor :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık