Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Invincible (2021-)

Favori karakterleriniz?

• Kullanılan toplam oy
    131
Çizgi romanları türkçe bulamadığımdan takip edemedim. Amazon'un uyarlamalarını baz alarak diyorum. Her ikisi de mevcut süper kahramanlar baz alınarak yapılmış. Bu açıdan yeni nesil eskiyi tiye alıyor diyebiliriz. Ama bunu The Boys çok daha iyi yapmış bence. İnvincible yukarıda konuştuğumuz istisnalar hariç çizgi roman klişelerini kullanmaktan sakınmamış. Ama The Boys çoğunu ters yüz etmiş üstelik ustalıkla.

İnvincible'ı izlerken keyif alıyor muyum? Evet. Ama zaten bu tarz yapımlara sıcak bakan birisiyim. The Boys ise çizgi roman ya da süper kahraman içeren eserleri sevmeyenleri bile kendine bağlayabilir bence.

Çizgi romanları türkçe bulamadığımdan takip edemedim. Amazon'un uyarlamalarını baz alarak diyorum. Her ikisi de mevcut süper kahramanlar baz alınarak yapılmış. Bu açıdan yeni nesil eskiyi tiye alıyor diyebiliriz. Ama bunu The Boys çok daha iyi yapmış bence. İnvincible yukarıda konuştuğumuz istisnalar hariç çizgi roman klişelerini kullanmaktan sakınmamış. Ama The Boys çoğunu ters yüz etmiş üstelik ustalıkla.

İnvincible'ı izlerken keyif alıyor muyum? Evet. Ama zaten bu tarz yapımlara sıcak bakan birisiyim. The Boys ise çizgi roman ya da süper kahraman içeren eserleri sevmeyenleri bile kendine bağlayabilir bence.
Son yorumuna katılmakla beraber, Invincible'ı Boys'a kıyasla daha çok beğendim. The Boys izlemek çok keyifliydi evet, ama özellikle ikinci sezonda çok büyük düşüş yaşadı dizi bana göre. Ayrıca konsept olarak da ilaç içilip güç kazanılıyor olması vs beni pek etkilemiyor. Beni zaten Invincible'da aşırı çeken şey, karakterleri komplike buluyor olmam. örnek vermek gerekirse evet, Homelander ilk çıktığında çok etkileyiciydi ve ilgimi çekti. Ama sonrasında karakterin aynı şekilde seyredip, travmasının dışında var olamaması beni çok sıkmıştı. Buna kıyasla Invincible'ın peder daha karışık bir karakter. Kötü gibi, ama değil sanki. Beşinci bölümdeki olaya müdahele etmemesi vs ne bileyim beni daha çok etkiledi Süper man olarak. Ama daha karakter işlenmediği için de sıkılmamış olabilirim.

Tabi ben süper kahraman işi izlemeyi çok seviyorum ve belki de bu yüzden, Invincible da aslında bu kategoride olduğundan, çok sevmiş olabilirim. The Boys süper kahraman hikayesinden çok bu janranın eleştirisi gibi kaldığı için de beni bu dizi kadar sarmamış olabilir. Sanırım en nihayetinde çok kişisel bir yoruma kayıyor benimkisi. Neyse efendim, dizi devam ettikçe karar versek daha iyi olacak gibi.

İlk çıktığı günden beri takip ediyorum. Oldukça iyi bir seri, konu olarak The Boys ile benzer olduğu için karşılaştırmalar normal. Şu ana kadar The Boys ayarında çarpıcı sahneler olsa da çarpıcılık bakımından The Boys bir tık daha önde. Ama animasyon türünde daha fazla olanakları olduğu için bu seriden daha umutluyum. Tür olarak da ilk kez dizi formatında 45 dakikalık sürelerde bir animasyon serisi görüyorum sanırım. İlk sezonunun bitmesine az kaldı çizgi romanı baya uzun olduğu için en az 2 sezon daha çekerler herhalde. Marvelin şahin oğlan ile kış oğlanı serisinin oluşturduğu düş kırıklığını kapatmakla kalmayıp, her hafta yeni bölümünü beklediğim bir seri konumunda şu an.

Bitirdim 5 bölümünü de. Çok hoşuma gitti.
Bıyık reis ne yapmak istemektedir merakla bekliyorum. İlk bölümün son sahnesi izlediğim en güzel şeylerden biriydi.

Dedektifi sevmiştim, üzüldüm ona bir şekilde döner inşallah. Kahraman ekipleri de vasıfsız görüntü sergiliyor biraz.

Hayattan dersler de veriyor. Mağdura yatan taş adama güvenme diyerek :artiz: Monster Girl'e de bi üzüldüm. Robot bi bağlandı ona fazla, robotun kötü olmadığını düşünüyorum o sebeple. Düzgün bir ekip kursunlar artik. Böyle gitmez. Hemen kafa göz parcaliyorlar acıması da yok serinin. Eve ve siyahi abla da candır :artiz:

Bitirdim 5 bölümünü de. Çok hoşuma gitti.
Bıyık reis ne yapmak istemektedir merakla bekliyorum. İlk bölümün son sahnesi izlediğim en güzel şeylerden biriydi.

Dedektifi sevmiştim, üzüldüm ona bir şekilde döner inşallah. Kahraman ekipleri de vasıfsız görüntü sergiliyor biraz.

Hayattan dersler de veriyor. Mağdura yatan taş adama güvenme diyerek :artiz: Monster Girl'e de bi üzüldüm. Robot bi bağlandı ona fazla, robotun kötü olmadığını düşünüyorum o sebeple. Düzgün bir ekip kursunlar artik. Böyle gitmez. Hemen kafa göz parcaliyorlar acıması da yok serinin. Eve ve siyahi abla da candır :artiz:
Kahraman ekipleri hakkında düşüncem: Diğer izleyen arkadaşlar da benzer düşünüyor mu acaba merak ediyorum. 5. bölümü izlemediysen bakma.
Omni-man grubu dağıtmadan önce en güvenilir ve güçlü kahramanları barındırıyordu yenisini kurmaya çalışınca güçsüz bir ekip oluştu. Hepsi acımasızca öldürüldüğü için ve diğer kahramanların da az çok tecrübeli olduklarını düşündüğüm için ekibe bilerek katılmadıklarını düşünüyorum. Ayrıca o gizli birime de bağlı oldukları için de katılmak istemediklerini düşünüyorum. O birime de güvenleri tam olmayabilir

Yoksa herhalde bu ekipten koca dünyada daha güçlü ve tecrübeli kahramanlar vardır herhalde? Zaten bu grup dışında 2-3 tane daha süper kahraman ekibi vardı. Onları da ileride görmeye başlarız.

Konusunu biraz daha detaylı açıklayacak var mı? Bu haliyle çok kötü duruyor.
Luffy korsan kral olmaya çalışır diyince basit bir konu oluyor ama içinde bir sürü şey var di mi? Bu da benzer.

1. bölümü izledikten sonra 5. bölüme gelirsin mutlaka. O yüzden bence 1. bölümü boş olunca otur izle. Konunun detayı süper kahraman evreni işte gerisi spoiler olur. :D Ha bu tarz şeyleri sevmiyorsan beğenmeyebilirsin tabi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık