Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Inuarashi & Nekomamushi vs. Charlotte Katakuri

Kim Kazanır

• Kullanılan toplam oy
    81
Namı Chopper'a Luffy için diyor ki o senden daha fazla içgüdüsüne göre hareket ediyor. İç güdü ile bu iş mi oluyor? Ağa Rayleigh'nin lafını herhalde bir ben yanlış yorumluyorum.
Ray'in lafını tek taraflı yorumluyorsun, yanlış sayılmaz. Sen en güçlüler arasında geleceği görebilenler var lafıyla Katakuri'yi en güçlülere sokuyorsun. Fakat bu gücün sadece en güçlülerin tekelinde olduğunu söylemedi. Ayrıca Katakuri'yi en güçlülere laik görüp İnu ve Neko'yu neden dışlıyorsun, hadi tek tek dışlamagı geç bu ikisi aynı anda Katakuri'ye dalacak deniyor. Öyle bile bi sınıflandırmaya giremiyorlar mı senin açından en güçlüler arasında :(
Görmesek bilme ama gördük, Luffy ile dövüşürken defalarca sıkmışlar çocuğa hangisinin farkına vardı ? Yok öyle bir şey. Brook resimi kırdığında farketti mi mesela ?

Ne olacak la, sen de alem adamsın baktı mı K hakisi kendisinden yüksek kaçı verir korur ünvanını :artiz:

Dur la dur o konu, bu konu değildi :hhh:
Luffy'e sıkılanları görmek zorunda değil, çevreden kendine gelecek atakları sezecektir ama. Mesela Luffy Shirahoshi'yi koruyacağını söyledikten sonra uzaktan Decken'in baltaları gelince sezebiliyor çünkü alanını genişletmiş. Katakuri ise sadece kendini koruma ve saldırma peşinde.

Dolunay varsa alabilirler yoksa zaten artık sakat oldukları için sanmıyorum Jack'e dayanabildikleri gibi dayanabileceklerini.

Ha bu arada teke tekte Jack bu iki arkadaşı öldürür. :/ Tam olarak denk değiller yani. Jack'in bahsi geçmişken belirteyim dedim.

@RedTeroR
Sahneye göre çiziliyor daha çok. Durduk yere arkasından veya çevresinden gelen saldırıları savuşturan karakterleri çok gördük. K.hakinin de farklı kullanımları olduğu için karakterler duruma göre kullanıyordur büyük ihtimalle.

Ray'in lafını tek taraflı yorumluyorsun, yanlış sayılmaz. Sen en güçlüler arasında geleceği görebilenler var lafıyla Katakuri'yi en güçlülere sokuyorsun. Fakat bu gücün sadece en güçlülerin tekelinde olduğunu söylemedi. Ayrıca Katakuri'yi en güçlülere laik görüp İnu ve Neko'yu neden dışlıyorsun, hadi tek tek dışlamagı geç bu ikisi aynı anda Katakuri'ye dalacak deniyor. Öyle bile bi sınıflandırmaya giremiyorlar mı senin açından en güçlüler arasında :(
Luffy'e sıkılanları görmek zorunda değil, çevreden kendine gelecek atakları sezecektir ama. Mesela Luffy Shirahoshi'yi koruyacağını söyledikten sonra uzaktan Decken'in baltaları gelince sezebiliyor çünkü alanını genişletmiş. Katakuri ise sadece kendini koruma ve saldırma peşinde.
Luffy'nin k.haki gelişmemiş olsaydı 2 Luffy bile bu adami yenemezdi büyük ihtimal. Çok kilit bir nokta bu k.haki.

İlla ki diğer etmenler de önemli. Ancak Luffy bu adamı yenilmez sanıyordu. Bunun sebebi de k.haki. G4 Luffy'i pataklaması bunun işareti zaten. Ayrıca üst seviyelerde bir çok karakterin buna yakın seviyelerde k.hakisi olacaktır. Amiral ve yonkoular yener bir şekilde. Yonkoular sabit dursa yenemez zaten Kata. Ama İnu ve Neko 3.komutan seviyesi adamlar. Fiziksel güçle savaşıyorlar. İyi de bir k.hakileri olsa daha güçlü olurlardı. Dönüşüm kısmı soru işareti zaten. Dediğim gibi vurabilirlerse dönüşümle alırlar. Yoksa G4 Luffy'nin süresinin bitmesi gibi olur durumları.
Neco ve İnu, Kaido'nun as adamlarından bir tanesini alt edemiyor, bu durum onların çok da güçlü olmadığı izlenimi oluşuruyor. Burada kafa karıştıran şey yapacakları dönüşüm. O hallerindeyken ne kadar güçlü olacaklarını bilmiyoruz. Doğrusu benim beklentim hayli yüksek :) Bir de Jack'i cracker seviyesinde görmüyorum, yani 3. Adamdan daha güçlüdür :)

2 sini mümkünatı yok indiremez.

Biriyle teke tek atsa kazanır belki ama oda dönüşum gecirmezse.

Dönüşumle beraber tek başına neko yada inu yener hatta.

Neco ve İnu, Kaido'nun as adamlarından bir tanesini alt edemiyor, bu durum onların çok da güçlü olmadığı izlenimi oluşuruyor. Burada kafa karıştıran şey yapacakları dönüşüm. O hallerindeyken ne kadar güçlü olacaklarını bilmiyoruz. Doğrusu benim beklentim hayli yüksek :) Bir de Jack'i cracker seviyesinde görmüyorum, yani 3. Adamdan daha güçlüdür :)
İnu ve neko beraber dalsa ve dediğin olmasa haklısın da adamları sistemli bir şekilde 12 şer saat dövüşüyorlar.Jackin bize vurgulanan en büyük gücü muhteşem dayanıklılığı zaten.5 gün adamlarla çok rahat baş edebilmiş.Burada yerilmesi gereken inu ve nekodan ziyade Jack.Hatta yerilmesi gereken Jack değil övülmesi gereken kişiler İnu ve Neko.Bir yonkou kommanderine ki muhtemelen sağ koluna günlerce direniyor adamlar.Dinlenerek veya dinlenmeyerek ama dayanıyorlar yani.

Ciddi ciddi Mangaka'nın özellikle Kata'yı ayırmak istemiş olabileceğini düşünüyorum. Arc'ın başında Katakuri için yenilgisiz lafı geçmişti sırtı hiç yere değmemiş sözleri felan. Klasik abartı diye düşünmüştüm ama sonrasında adamın g4'ten bir sürü atak yediği halde bile sırtının yere gelmediğini görünce harbi öyle olacağı ortaya çıktı. Sonrasında ne gördük? Rayleigh'nin ağzından dünyanın en güçlüleri arasında bile çok az kişi biraz da olsa geleceği görebiliyor sözlerini. Burdaki tanımdan Katakuri'nin en güçlüler arasında bile kendisini ayıracak tarzda bir yeteneğe sahip olduğu ortaya çıkıyor. Adamı her bir sonraki bölümde daha da özel bir yere koydu. Sonrasında h.haki de çıktı Katakuri'de.

Bu anlamda bence herkesin Oda'nın Katakuri'yi belki de farklı bir noktaya koymak istemiş olabileceğine dair bir çıkarımda bulunması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kendisi hakkında söylenen hiçbir şeyin altı boş çıkmadı. Genellikle aksi olurdu altı boş çıkardı karakterler hakkında söylenenlerin ama bu adamın sırtını savaş içinde bile yere getirtmedi. Sırtı ancak yenilince yere geldi. Yani yenilenene kadar bile sırtı yere gelmeyen bir adam var. Katakuri hakkında oluşturduğu hiç bir şeyi bozmadı savaşın sonunda bile.

Öncesinde anasının ardında olduğu için kendi kadar güçlü kendine yakın güçte adamlar ile dövüşmemistir diyordum. Ama gördük kendisini yenen Luffy ancak yenerek sırtını yere getirdi. Yani o son atakta Luffy atağı kaçırıp da Katakuri vursaydı ve Luffy'nin dayanıklılık daha az olsaydı bu adam neredeyse kendine denk bir adamı hiç sırtı yere gelmeden yenmiş olacaktı.

Gelmek istediğim nokta harbi harbi başka Yonkou Komutanları ile savaşmış olup onlar tarafından sırtı yere getirilmeden onları yenmiş olma ihtimali var.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık