Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hokage Sıralaması

Ben databook gibi şeyleri pek takip etmiyorum. Belki daha güçlüdür olabilir ben seriye göre yorumumu yaptım.
Evet öyleymiş. Prime Hiruzen tarihteki en güçlü hokageydi diyor.
Databook II, Page 84 "Konohamaru, descended from Sandaime, who was praised as history’s strongest Hokage."
Tabii mangakanın fikirleri değişmiş olabilir.

Teoride tüm hokagelerin birbirine karşı şansı var o zaman. Olay manga da nasıl işlendiği bence. Yani görmediğimiz şeyleri sırf mangaka geçmişe atıfta bulunup şöyle böyle güçlüydü diye güçlü çıkarımı yapıyorsak yandık o zaman. Her kelimeyi tek tek analiz edip ona göre güç sıralaması yapmamız lazım. Görünene göre Hiruzen en güçsüz hokagelerden biri gibi duruyor. Minato da manga da garip garip isimler söyleyip şöyle tekniklerim var diyordu, ama çoğunu da kullanmadı diye hatırlıyorum yani aynı o hesap senin ki de güç analizi böyle yapılmaz bence. neyse zaten naruto sonlara doğru baya koptu güç dengeleri konusunda.
Bence hokageler arasında tartışılabilecek olan tek Minato ve Hashirama. Ayrıca tek tek analiz yapan insanlar var cidden.

Evet öyleymiş. Prime Hiruzen tarihteki en güçlü hokageydi diyor.
Databook II, Page 84 "Konohamaru, descended from Sandaime, who was praised as history’s strongest Hokage."
Tabii mangakanın fikirleri değişmiş olabilir.
Naruto'nun databook'larına bakmamak gerek. Millet işine gelen kısımları alıyor ama çok saçma şeyler var databooklarda. Karakterleri evrensel seviyelere bile çıkaranlar var databooklara bakıp.

Birkaç tane örnek vereyim...

> Temari'nin kasırgı tekniği dünyayı havaya uçurabili r:oleyo:

> Ameterasu güneş kadar sıcaktır :oleyo2:

> Kakaşi her şeye kadirdir :fool:Yani Hiruzen'den falan daha güçlü :cool:

......

Yani Naruto için databook sağlıksız bir kaynak.

Naruto'nun databook'larına bakmamak gerek. Millet işine gelen kısımları alıyor ama çok saçma şeyler var databooklarda. Karakterleri evrensel seviyelere bile çıkaranlar var databooklara bakıp.

Birkaç tane örnek vereyim...

> Temari'nin kasırgı tekniği dünyayı havaya uçurabili r:oleyo:

> Ameterasu güneş kadar sıcaktır :oleyo2:

> Kakaşi her şeye kadirdir :fool:Yani Hiruzen'den falan daha güçlü :cool:

......

Yani Naruto için databook sağlıksız bir kaynak.
1 ve 3 değil de 2 olabilir aslında. Bu alevler hedefinin işini bitrene kadar sönmeyen alevler değil mi?

Gayet de var. Neden olmasın? MS Madara'yı anca yenen adam değil mi bu?
MS mi? EMS olmasın o? Ayrıca zar zor yendiğini nereden çıkardın yahu?

Madara %100 Kyuubi ile birlikte dövüşürken ve etrafında Bijuu Dama'lar uçuşurken daha ciddileşmemiş, SM açmamış halde gel vazgeç bu işten, seni öldürmek istemiyorum diyebilen biri Hashirama.

Shinshuusenju'yu çıkardıktan sonra PS giymiş Kyuubi'yi dümdüz ediyor zaten. Orada Madara'yı kolay yendiğini söylemiyorum ama yara bile almış değildi sonrasında. Hayır bir de Madara karşısında zorlansa ne yazar, Kyuubi'ye pet mualemesi çeken birisi Madara.

Gömmüyorum. Bu adamın sınırı bu demek istiyorum. Minato ise Hashirama'daki her şeye karşı koyabilir. Son çare olarak mühürleyebilecek olmasını saymıyorum bile.
Eeev, cidden mühür konusunda Minato ile Hashi'yi kıyaslıyorsan ya seriyi okumadın ya trollüyorsun. Yakın bile değiller. Bu adam Mokuton ile Bijuuları rahatlıkla mühürleyebiliyor. Minato'nun Kyuubi'yi mühürlemek için hayatını feda ettiğini hatırlatmama gerek var mı?

Ki mokuton elindeki tek cephane de değil. Edo halinde Juubi'nin üstüne bastığı tanrı kapıları Juubi'yi bir süre tutmuştu hatta bulutları kat kat aşan BD'sini bile durdurdu. Juubi sırf kuyruğunu sallamasıyla Kyuubi'den daha geniş alanı etkileyen saldırı çıkarabilen bir varlık zaten.

Minato'nun çakrasını veya atak gücünü Hashirama'dan üstüne koyan nesi var yahu? Bana göstersene bakalım Minato'nun yaptığı şu atakları mangadan?
Bijuu dama ve kurama avatarıyla yapabileceği dev rasenganlar yeterli değil mi? Ayrıca çakra olarak Kcm2 Naruto'ya eşit. Koskoca yarım haliyle en güçlü bijuu sayılabilecek Kurama'nın çakrasına sahip. Senju'larda fazla olsa da Kurama eder mi?

1 ve 3 değil de 2 olabilir aslında. Bu alevler hedefinin işini bitrene kadar sönmeyen alevler değil mi?
Amaterasu defalarca gördüğümüz bir teknik. Güneş kadar sıcak olsa yıkım üstüne yıkım yaratırdı ama hedefini bile yakmakta başarısız oldu çok kere. Zamanında bunun matematiğini yapan manyaklar da vardı. En düşük sıcaklıktan yola çıkarak şehirler yok etmesi gerekiyordu ama Karin'in üstündeki kıyafeti yakmakta zorlanan alevler bunlar.

MS mi? EMS olmasın o? Ayrıca zar zor yendiğini nereden çıkardın yahu?

Madara %100 Kyuubi ile birlikte dövüşürken ve etrafında Bijuu Dama'lar uçuşurken daha ciddileşmemiş, SM açmamış halde gel vazgeç bu işten, seni öldürmek istemiyorum diyebilen biri Hashirama.

Shinshuusenju'yu çıkardıktan sonra PS giymiş Kyuubi'yi dümdüz ediyor zaten. Orada Madara'yı kolay yendiğini söylemiyorum ama yara bile almış değildi sonrasında. Hayır bir de Madara karşısında zorlansa ne yazar, Kyuubi'ye pet mualemesi çeken birisi Madara.

Eeev, cidden mühür konusunda Minato ile Hashi'yi kıyaslıyorsan ya seriyi okumadın ya trollüyorsun. Yakın bile değiller. Bu adam Mokuton ile Bijuuları rahatlıkla mühürleyebiliyor. Minato'nun Kyuubi'yi mühürlemek için hayatını feda ettiğini hatırlatmama gerek var mı?

Ki mokuton elindeki tek cephane de değil. Edo halinde Juubi'nin üstüne bastığı tanrı kapıları Juubi'yi bir süre tutmuştu hatta bulutları kat kat aşan BD'sini bile durdurdu. Juubi sırf kuyruğunu sallamasıyla Kyuubi'den daha geniş alanı etkileyen saldırı çıkarabilen bir varlık zaten.
Ems demek istiyordum işte :D. Sonradan fark ettim de gerek yok dedim düzeltmeye. Dediğin sahnede de arkadaş oldukları için öldürmek istemediğini kendi belirtiyor zaten. Madara beni istediğin zaman öldürebileceğini mi düşünüyorsun falan diyor. Hashirama ise direkt hayır diyor. Bu sahne bile aşırı güç farkı olmadığına kanıt zaten. Mokuton tamamen eşleşme ile alakalı bir durum. O tahta mühürleri ile Minato'ya bir şey yapabilmesi için önce yakalaması gerek. Hız farkları da belli diye düşünüyorum. Minato ise mühürleriyle ünlü Uzumaki klanı'nın mühürlerini öğrenmiş birisi. Hashirama'nınki saf güce dayanıyor. Ancak Minato'nunki Hashirama karşısında işe yarayabilir. Ayrıca şu an karşılaştırılanlar Kcm2 Minato ve Hashirama. Hokage Hashirama olsa ben karşılaştırmazdım bile.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık