Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Hmm ben bu seride kitaplara hardcore girmedim o yüzden gözden kaçırdığım böyle şeyler olabilir. Hiç okumadım bazısını. İlk ikinci kitapla başlamıştım sanırım mesela, birinci filmi sinemada izlemiştim. Vay be kaç yıl önceydi bunlar :D
Bu filmde de var da salla ya.

Mesela 4.kitap. Gerçek bir saçmalık. Kitabın başında ölümyiyen işareti görüyorsun(gökyüzünde kocaman). Gözümüze daha ne kadar sokulabilirse artık. Sonra da Harry'yi böyle bir yılda normalde olması bile saçmalık olan (gadeh demiş ha gadeh) yarışmaya sok sen.

Bu filmde de var da salla ya.

Mesela 4.kitap. Gerçek bir saçmalık. Kitabın başında ölümyiyen işareti görüyorsun(gökyüzünde kocaman). Gözümüze daha ne kadar sokulabilirse artık. Sonra da Harry'yi böyle bir yılda normalde olması bile saçmalık olan (gadeh demiş ha gadeh) yarışmaya sok sen.
Yarışmaya saçma diyor gibi anlaşılıyor biraz. Saçma olan Harry'nin o yarışmaya katılması. Filmi tekrar izlersen anlayabilirsin.
@yyolcu

Yarışmaya saçma diyor gibi anlaşılıyor biraz. Saçma olan Harry'nin o yarışmaya katılması. Filmi tekrar izlersen anlayabilirsin.
@yyolcu
Harry Potter serisini yeterince eleştirel izlemedim, okumadım ben :) Ama yarışmaya nasıl katıldığı açıklanmıştı sanki. Şu bakanlıktaki bi kodamanın oğlu kadehe kendi koyduğunu söylüyordu Harry'nin adını.
@yyolcu
@İnari
4. filmdeki en büyük saçmalık bu bence :D
Ne saçmalığı efsane bu ya. Bence bu sahneyi çeken yönetmenin espri anlayışı süper bütün mesele bu :oleyo:

@yyolcu hocam durum şöyle aslında. Yarışmaya belli bir sınıfın üstündeki öğrenci katılabiliyor (kaçıncı sınıf olduğunu hatırlamıyorum). Küçük sınıflar kadehe kendi adlarını atmasınlar diye büyü de yapılıyor bu arada.

Yarışmaya her okuldan 1 öğrenciler katılabilir.
Hogwarts'tan hem Cedric'in hem de Harry'nin adı çıkıyor. Harry adını kendisinin koymadığını söylüyor. Sonra bu mallar düşünüp diyor ki "Olm gadeh Harry'nin adını çıkardı la. Kesin sokmak lazım. Bir şey de olmaz zaten. Harry geldiği yıldan beri okulda hep kötü olaylar olmasının önemi de yok. Ölümyiyen işaretini salla zaten mal onlar. Sokak la biz bu çocuğu yarışmaya".

Sonuç olarak Hogwarts'tan 2 kişi katılıyor. Dumbledore gibi akıllı adam da buna bütün gücüyle karşı çıkmak yerine bir şey yapmıyor.

Al bak filmin özeti.

Edit :Sınıf değil de yaş olayı vardı galiba. Tam hatırlayamadım.

@yyolcu hocam durum şöyle aslında. Yarışmaya belli bir sınıfın üstündeki öğrenci katılabiliyor (kaçıncı sınıf olduğunu hatırlamıyorum). Küçük sınıflar kadehe kendi adlarını atmasınlar diye büyü de yapılıyor bu arada.

Yarışmaya her okuldan 1 öğrenciler katılabilir.
Hogwarts'tan hem Cedric'in hem de Harry'nin adı çıkıyor. Harry adını kendisinin koymadığını söylüyor. Sonra bu mallar düşünüp diyor ki "Olm gadeh Harry'nin adını çıkardı la. Kesin sokmak lazım. Bir şey de olmaz zaten. Harry geldiği yıldan beri okulda hep kötü olaylar olmasının önemi de yok. Ölümyiyen işaretini salla zaten mal onlar. Sokak la biz bu çocuğu yarışmaya".

Sonuç olarak Hogwarts'tan 2 kişi katılıyor. Dumbledore gibi akıllı adam da buna bütün gücüyle karşı çıkmak yerine bir şey yapmıyor.

Al bak filmin özeti.

Edit :Sınıf değil de yaş olayı vardı galiba. Tam hatırlayamadım.
Hatırlıyorum bunları da kadehten ismi çıkarsa katılmak zorunda diyip bağlamışlardı işte :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık