Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

@yyolcu hocam durum şöyle aslında. Yarışmaya belli bir sınıfın üstündeki öğrenci katılabiliyor (kaçıncı sınıf olduğunu hatırlamıyorum). Küçük sınıflar kadehe kendi adlarını atmasınlar diye büyü de yapılıyor bu arada.

Yarışmaya her okuldan 1 öğrenciler katılabilir.
Hogwarts'tan hem Cedric'in hem de Harry'nin adı çıkıyor. Harry adını kendisinin koymadığını söylüyor. Sonra bu mallar düşünüp diyor ki "Olm gadeh Harry'nin adını çıkardı la. Kesin sokmak lazım. Bir şey de olmaz zaten. Harry geldiği yıldan beri okulda hep kötü olaylar olmasının önemi de yok. Ölümyiyen işaretini salla zaten mal onlar. Sokak la biz bu çocuğu yarışmaya".

Sonuç olarak Hogwarts'tan 2 kişi katılıyor. Dumbledore gibi akıllı adam da buna bütün gücüyle karşı çıkmak yerine bir şey yapmıyor.

Al bak filmin özeti.

Edit :Sınıf değil de yaş olayı vardı galiba. Tam hatırlayamadım.
Sebebi anlatıldı. Adı çıktı mı katılmak zorunda. Çünkü büyülü bir anlaşmayla bağlı oluyor. Bakanlık görevlileri diyor zaten. Reddetseydi ölürdü büyük ihtimalle.

Filmler kitaba sadık değildi demek. Kitapların bir ara içinden geçmek lazım o zaman.

İlk iki kitabını okumuştum zati. Peki Rowling seriyi devam ettirecek mi?
Üçüncü film en iyisiydi bence.Sonra kalın kitabı kısacık süreye sığdırmaya çalışınca pek olmadı baştan savma biraz ve çoğu yerde kafalarına göre senaryo.Son film için bunu farkedip 2 part yaptılar sanırım ama 4 ve 5 de öyle olmalıydı.Zaten beşinci kitabın kalınlığını görsen hak verirsin.Ettirebilir ama şahsen ilgilenmiyorum hp çocuklukta kaldı tekrar okumam sanırım bilemiyorum.Hani okunsa bile o noktadan artık zorlama birşeyler çıkar ne çıkacak başka.

Yok yav öyle değil de nostaljik bir tarafı var filmlerin.

Hiç unutmam internet elime ilk geçtiğinde bir gecede 2-3 filmini birden izlemiştim. :D Öyle severdim küçükken. Potta.
Bir de bana sor yav. Çok izlerdim. Hele 6.film favırimdi. Hala da favorim ve izlesem yine de sorun etmem o kadar yani. Ama sonra büyüdüm bilgilendim ve serideki saçma olayları görünce çok sevmekten hem sevip hem sevmemeye döndüm. Acım büyük.

Mecburiyet olduğu için o geldi aklıma :D 6. kitapta bozulmaz yemin geçiyor. Bozarsan ölürsün. Bu da öyle bir şey büyük ihtimalle.
Burada geniş açıklama yapılmış.
https://scifi.stackexchange.com/que...a-triwizard-contestant-refuses-to-participate
Bir saçmalık daha. Doğru düzgün bilgi bile vermemiş. Böyle bir kuralın olması öğrenciler için tehlike arz edebilir ki katılmasa bir şey olacağını da sanmam.

6.kitaptaki olay daha farklı hocam. Orada bir yemin söz konusu.

Bir saçmalık daha. Doğru düzgün bilgi bile vermemiş. Böyle bir kuralın olması öğrenciler için tehlike arz edebilir ki katılmasa bir şey olacağını da sanmam.

6.kitaptaki olay daha farklı hocam. Orada bir yemin söz konusu.
Tamam ölüm olmasa bile bir sıkıntı çıkaracağı kesin. Peki reddederse ne olur sana göre? Fikrini merak ettim.

Tamam ölüm olmasa bile bir sıkıntı çıkaracağı kesin. Peki reddederse ne olur sana göre? Fikrini merak ettim.
2 durumda ele alayım.

1-Öğrenci bir tür kaza geçirirse ve katılmazsa yeni biri seçilir ve katılamayan öğrenciye en fazla küçük bir ceza verirler. Sedye ile katılmaya zorlamazlarsa ayrı tabii.

2-Muhtemelen ceza verilir. Binasından puan düşürülebilir, ekstra ödev(Hogwarts'ta ödevleri hafife almayın) ya da verilebilecek ağır cezalar işte. Tabii öğrenciye ne verilebilirse kalkıp da Azkaban'da atılmaz yani.

@yyolcu O ne güzel kitaptı ya. Filmde Snape'e mükemmel uyan ve sesiyle bizi etkisi altına alan rahmetli Alan Rickman ise çok ayrı bir adamdı be.

Üstadı saygıyla anıyoruz. :ühü:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık