Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Güncel Roronoa Zoro vs. Bartholomew Kuma

İyi o zaman Kuma herkese arkasında belirip Ursus Shock atsın Wb'yide yensin Roger'ı yensin herkesi yensin Kk olsun.Beyin Bedava.

Aynen tartışmanın lüzumu yok zaten anketteki oylar gayet açık.Hakisi bile olmayan İvankovu yenemeyen Kuma gelip Zoro'yu yeniyor.
Şu yaşı artık kaçsa bilmiyorum da Arrogante midir nedir arkadaşa bi el atarsanız sevinirim yönetim. 1 değil 2 değil kişiye hakaret ediyor hala bir şey yok illa biz de karşılık mı verelim ?

belki zoro uygulamada Ondan önce öğrendi ne biliyoruz? rayleigh eğitti diye illa daha mı iyi bilecek. biraz da hocaya değil öğrenciye bakın. zoro eğitim konusunda profesyonel. paso eğitim meditasyon yapıyor. daha hızlı kapması çok daha mümkün. ama rayleigh dimi?
Hiç bak bakalım Rayliegh demiş miyim? Senin düşündüğünle söylediğim bir değil. Zoro açık yaranız tuz basıyoruz biraz kusura bakma da Zoro kılıç konusunda eğitim aldı, Luffy haki konusunda fark bu.

ben de onu diyorum. zoronun haki gibi ruhsal bir gücü ogrenmesi çok daha hızlı olur. luffy meditasyon yapmayı bile bilmiyordu. zoro 2 yılda hem haki hem kılıc ogreniyorsa hakiyi daha hızlı ogrenmistir. simdi de haki seviyesi farklı dersin. sence zoro gibi güç manyagı biri hakiyi kesfedince boşlarmı?
Luffy'nin potansiyeli daha az kral hakisi bile olmayan birinden cidden iyiymiş. Meditasyon dediğin şeyin ne olduğunu anlayamadım açıkçası. Ama Zoro'nun potansiyeli daha fazla olsaydı balık adam adasında kral haki yapan Luffy değil Zoro olurdu. 2 yıl boyunca aldığı haki eğitimi gözümüze sokulan Zoro olurdu. En basitinden Zoro'nun haki kullanabildiğini Luffy'den değil Zoro'dan öğrenirdik. Kaldı ki Sanji bile bu kadar gözümüze sokulmuşken Zoro hala haki kullanma namına birşey yapmıyor. Ki Luffy'nin her atağına eklediğini düşünürsek Zoro'daki oldukça zayıf görünüyor.

ben de onu diyorum. zoronun haki gibi ruhsal bir gücü ogrenmesi çok daha hızlı olur. luffy meditasyon yapmayı bile bilmiyordu. zoro 2 yılda hem haki hem kılıc ogreniyorsa hakiyi daha hızlı ogrenmistir. simdi de haki seviyesi farklı dersin. sence zoro gibi güç manyagı biri hakiyi kesfedince boşlarmı?

Zoro, mihawk'tan resimde de gördüğün gibi kılıç kullanmasını öğrenmeyi istiyor.

Fakat Luffy direk olarak Haki öğrenmek için gidiyor ve 1.5 yılda 3 hakide ustalaşıyor. Ve sonraki 6 ayda da benim tahminime göre saldırılarını geliştiriyor. Yani red hawk tarzı olanları. O yüzden 2 yıl sonra ki luffy hep haki ile savaşırken zoro hiç isimlerini bilmediğimiz kılıç saldırıları yapıyor. Ray-san diyor ki 2 yıl kısa bir süre ama sana öğretmeye çalışacağım. Ki Luffy zaten bu haki türlerini daha önce kullanmış birisi zaten. Kral haki'den bahsetmiyorum bile zaten ama Mihawk ile vs'de kollarının koptuğunu gördüğü sahnede gözlem kullanıyor bence. Ayrıca sabondy'de kuma'ya saldırdığı sırada 'bence' azcık birşey zırh hakisini kullandı ki o pati'yi birazcık bile olsa gömdü. Zaten BB'de haki seviyen yükselmiş filan diyordu İD'da. Yani luffy haki'ye zoro'dan çok ama çok daha yatkın bir kişi. Tartışmaya bile deymez yani zoro'nun haki seviyesinin daha fazla olması zoro'dan.

keanexl

ya en basitinden kuma bir dokkunur yollar bunu bir yerlere konuda biter böylece :D

[İKAZ]Rica ediyorum konu içindeki tartışmalarınızı daha saygı çerçevesinde ve daha üslublu yapın.[/İKAZ]

akala

lufy bir kere ana karakter her ne kadar tayfada zoronun yeri başka şeklinde izlenimi varsada işler ciddiye bindimi her zaman ön safları lufy'ye bırakıyor oda öğrenme kısmında lufynin karakterini ortaya koymayın eneslobyde geliştirdiği gear 2 ve 3 potonsiyelini gözler önüne koyuyor.
Zoro kuma olayı ise zoronun alacağı bir vs olmasını umarım fakat kuma vs zoroda kuma sadece tayfanın durumunu kontrol etmek için geldi. Zoroyla ciddi bir vs atmadı. Zoro ise potonsiyelini gördü ve geri çekildi. Şuan ki durumda vegapunkun zırhı kumayı koruyamaz fakat savaş tecrübeleri ve meyve yeteneği onun zoroyla başabaş bir savaş çıkatacağını ve odanın torpili ile zoronun alacağı kanısındayım.

Bu durumlara göre biz sadece kimin almasını istiyorsak düşüncemizi o yöne yoğunlaştırıyoruz maalesef.
Bu herkes için geçerli tabi. Bir kişi objektiflikten uzak olup ona göre yorum yapacaksa bu onun kararı. Kimseyi sınırlandıramıyoruz.
Bence burada yapılan bazı yorumlar kimi zaman fanlık denilebilecekken, kimi zamanda anti-fanlığın etkisi var.
Ama yukardaki yorumunu okuduğumda objektif olması gerektiğini söylerken Kumanın kazanması şeklinde bunu söylüyorsun.
Mesela ''Biraz objektif olunması taraftarıyım. Sanji shic'in adamından aldığı darbe ile bacağında kırık oluşsun ve devam edemem desin, siz gelin en güçlü ve gizemli shiclerden Kuma'yı zoroya harcatın.'' böyle demişsin.
Bende objektifliğe bu şekilde bakamayacağımızı anlatıyorum. Zoro her zaman abartılabilir ama bazı yorumlarda da Kumayı olduğundan güçlü gösterme var.
@Haki konusu
Zoro hiç bir zaman Luffy gibi iyi olamaz haki konusunda, o 2 yılda Zoro kılıç ustalığına yönelirken, Luffy tamamen hakiye yönelmişti. Zaten adamda daha önceden kral haki çıktı, potansiyeli belliydi.

kral hakinin öğretici gücü falan mı var? kral haki sahipleri diğer hakileri daha mı kolay öğreniyor? Ne alakası var. Zoronun hakisini nasıl görmedik? adamı köpek balığı ısırmadı mı? ne korudu onu? savaş sırasında adamın teki görmeyen gözün olduğu tarafındaydı zoro kılıcı ile durdurmuş gemiye bakmıyormuydu? illa sayfasını mı açalım gösterelim. Zoro da sanji de hep haki kullandılar balık adam arcından beri. Ne zamandan beri luffy kral haki kullandığından beri ben bu 2sinde diğer hakiler var dedim. Vay ne alak nasıl olur. İlla zoroda haki çıkarcan falan dediler.Yani bir şeyin var olması için bazen gözlem yapmak yeterli. İlla mangadan sayfa göster denmemeli. Zoro yada sanji haki kullanınca bir yerler değişmiyorki aaa haki kullandı diyelim. Anime de zoronun kılıcının bazen parladığını falan görüyoruz okadar.
aga mesaiye erken başlamışsın ama güzel açıklamalar yapmışsın sanji ve zoronun haki kullanma şekli hakkında seride bir luffynin haki kullanırken renk değiştirdiğini sahnelerin yavaşladığını gördük diğer üyelerde böyle birşey olmasına gerek yok haki kullanırken haklısın ama neden bu tartışma çıktı anlamadım inşallah luffyden daha güçlü haki kullandıklarını kimse ima etmemiştir o konuda luffy kral ama diğerleride küçümsenemez canavar 3lü sonuçta:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık