Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Gol D. Roger & Silvers Rayleigh vs. Amiraller

Kim kazanır

• Kullanılan toplam oy
    296
Bariz Roger ve Rayleigh.Dövüş başlar Roger bir amirali Rayleigh de bir amirali etkisiz hale getirir.İkiye iki kaldılar mı zaten Allah yarattı demezler evire çevire döverler kalanları.

Akainu ile Kizaru, Roger ile Rayleigh'i bir güzel hacamat eder. O esnada Fujitora ramen yer, Kuzan da buzlu çay içer. Vsleri tamamlayan Akainu ile Kizaru da 1 bilemedin 1,5 saat sonra partiye iştirak ederler.

kör topal

Offf.Adam karşısına 3 tane amiral alıcak diyoruz.3 tane süper meyveli adam.Anlıyo musun ? Roger'ın zirve hali madem ilahi güçlü birşey devirseymiş Garp'ı peşinden koşturmasaymış.Bu ilahi güçlü Roger Garp'a defalarca birbirimizi ölümün kıyısına getirdik diyor.Adama güçsüz demiyoruz ama 3 amirali nereye alıyor az mantıklı yorumlar atın
Yahu Oda isterse 10 amiral de alır Oda isterse 1 amiral de alamaz. Daha bilmediğimiz tanımadığımız bir adam hakkında kesin bir dille konuşmasak olmazmı?

Güzel konu.

Olaya muhtemelen, ''amiral mi ? Hani şu 10 gün birbirleri ile dövüşen canavarlar!?''diye bakılıyor. Ancak gözden kaçırılan nokta şu ki, amiraller birbirleri ile bu kadar denk karakterler olmasa bu vs. ler bu kadar uzun sürer miydi?

Bunun cevabını ise 72 yaşındaki bir adam veriyor.

- Beni kızdırırlarsa 2 yumrukta bitiririm olayı :a:

Olaya biraz da bu açıdan bakmak lazım. Çünkü kk olmuş bir adamla, amiral arasında çok büyük uçurumlar var güç olarak. İki yumrukta Akainu'yu vilada yapan Wb'nin genç halini hayal edin, demek istediğimi az-çok anlarsınız. Durum böyle olunca Roger'ın bir amiralle 4-5 saat uğraşması mümkün değil zaten. Ben Roger'ın ciddi modunda bir amirali en geç 15 dakika içinde pert edebilecek bir güçte olduğuna inanıyorum. Arada bu kadar büyük bir güç farkı varken, ''o 4 tane amiralle işleri imkansız derecesinde zor'' şeklinde bakılmamalı olaya. Buna binaen Roger bir amirali çok hızlı bir şekilde ekarte edip diğerine geçebilir. Ve yine benim beklediğim Kk gücü, aynı anda iki amiralle vs. atar ve yener. Totalde ise en az 2 amiral gücüne denktir. Arkadaşların önceki sayfalarda attığı Luffy vs. 3 amiral resmi bu konuda gerçekten manidar bana göre.

Gelelim Kara Kral'a.. Bu adamın gençliğindeki gücü en kötü 1.5 amiral. Yemek söyler gibi oluyor ama başka türlü tarif etmek zor :D Eğer uygun amirallerle karşılaştırılırsa bu adam Roger kendine yardım edene kadar iki amirali öyle ya da böyle tutabilir. Çünkü bu adamın gençliğindeki haki seviyesi amirallerin epey üzerinde bence. Meyve kullanıcıları karşısında hakisini konuşturabilir. Üstelik gördüğümüz kadarıyla çok hızlı bir adam Rayleigh. Kizaru'nun Zoro'ya tepiği basacağı sırada nasıl yardıra yardıra geldiğini hatırlayın. Adam o yaşına ve 20 yıllık paslanmışlığına rağmen bir tarafına Bugatti motoru takılmış gibiydi. Ben gençliğindeki hızını düşünemiyorum. Hiçbir şey olmasa bile haki seviyesi ve olağanüstü hızı ile amirallerin saldırılarından sıyrılabilir.

Yani kk ve Rayleigh gibi adamların totalde dayanıklılığı da saldırı gücü de bir amiralden hatırı sayılır ölçüde yüksektir. Buna binaen amirallerin saldırılarını alsalar bile dayanıklıkları ve b.haki savunmaları sayesinde işi idare edebilirler. Bunun yanında aradaki saldırı gücü farkından dolayı amirallerin alacağı hasarlar çok ciddi hasarlar olacaktır. Bu saldırı güçleri karşısında diğer amirallerin de Akainu gibi hareket edemeyecek duruma gelmeleri zaten ölüm fermanlarını hazırlamaları anlamına gelecektir ;) Felç geçirmeseler dahi o seviyelerdeki saldırı gücüyle aldıkları darbelerin en fazla 4-5 tanesine dayanabilirler. Yani bu vs. ler düşündüğünüz gibi saatler ya da günler sürecek boyutta değil bence. Amirallerden herhangi biri açık verirse 2-3 darbelik, belki de o anki duruma ve koşula göre tek darbelik işi olur.

Yani oyum Roger&Rayleigh ikilisine gitti :good: Bu ikili gibi anlaşabilen çift bir elin parmağını da geçmez. Onu da belirteyim. Bu da kendilerine büyük avantaj sağlayacaktır.

Son düzenleme:
Küçümsüyormuyum :) İlk baştan ki yorumlarıma baksan bu lafı kullanmazdın Shikiye göre roger'ın gücünü söylemeye çalışıyorum.Shikiyi Garp ve Sengoku durdurdu ve bu durdurana kadar marinenin yarısı yok oldu.Eğer Roger ve rayleigh 4 amirale karşı olsalardı neden kazanmasınlar zor değil yani.
Bak şöyle anlatayım: Sence Sengoku vs Shiki ve ya Garp vs Shiki olsa mı denizciler daha az hasar alırdı yoksa Garp ve Sengoku vs Shiki olsamıydı? Cevap belli zati :) yani Garp'ta bence tek durdururd onu fakat daha fazla hasar olurdu.Hem Garpta hem marinede.Ki şöyle bi durumda var ikiside Shiki ile savaşmak isteyecekti ve savaşanın kim olduğunu belirlemek uzun sürecekti.Ve en iyisini yaptılar.Shiki'yi bu ikisi durdurdu demek Shikinin bu ikilinin total güçlerine denktir demek olur.Fakat bana fikrimi sorarsan Sengoku ile Garp parçalamışlardır Shiki'yi.Çünkü bu seride Sengoku ve Garp ikilisini yenecek bi güç yko.Ve yine çünkü bu ikili total olarak yine 2 amiralden güçlü.

Kaçın,bahsettiğim kişiler gelmiş.
Kim kaçıyo,niye kaçıyo düşüncemizi söyleyelim dedik kötü mü ettik.
Dede Rayleigh'in pas tutmuş haliyle Kizaru karşısındaki duruşunu gördükten sonra bu adamların zirve hallerinden beklentim büyük açıkçası.Rayleigh ne diyor genç olsaydım Kizaru'yu atlatıp üstüne Kuma'yı durdururdum,bahsettiğimiz adam Rayleigh yani sözüne güvenebileceğimiz ender kişilerden neden çünkü adam muazzam gözlem hakiye sahip neyin ne olduğunu biliyor,kimin kapasitesi nedir biliyor.
Amiral ve yonkou arasında sana göre fark olmayabilir ama benim 72 yaşındaki Wb'nin eşsiz fiziksel gücünü ve dayanıklılığını gördükten sonra yonkou kumaşının farklı olduğunu anlamam uzun sürmedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık