Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

Yok hakileri kapattılar demedim. :D Kılıca haki basmak serbest ama yalnızca kılıç ve kılıç teknikleriyle yüzyüze dövüşmek şartıyla.Eskrim dövüşünü bilirsin değil mi bence bu düelloların bundan hiçbir farkı yok.
Ben de tam olarak bu yazdıklarından bahsediyorum :) Zamanında böyle bi durumdan söz ediyorlarda şimdi sen başka bi durumdan bahsediyorsun, özetlersek dövüşenlerden birinin tüm gücünü kullanmadığı bla bla işte :D
Tabi olabilme ihtimali var, o yüzden bişey demiyorum benim yaptığım sadece bi tespit :good:

Mihawk neden en iyi kılıç ustasıdır ?

Çünkü bir kılıç düellosunda onu kimse yenemez.Yada yenememiş.

Belirli kurallar çerçevesinde sadece kılıç kullanılan bir düelloda adam yenilmemiş.Belki de rakibini silahsız bırakmış.Kılıcı boynuna dayamış.Rakip farklı yetenekle ondan kurtulmaya kalksa bu kurallara aykırı olur.Eline tekrar kılıcı alıp Yoru'yu kırması yada silahsız bırakması lazım kesemiyorsa.Bunu da kurallar çerçevesinde kimse yapamamış.Bence Shanks dahil buna.

Mihawk Shanks'in kılıcını düşürmüş olabilir mesela.Shanks hakiyle darbe almasa bile kılıcını tekrar eline alıp rakibine boyun eğdirmek zorunda.Koka yapıp tekme atıp yada başka bir güçle yenemez düello çerçevesinde.O kılıcı tekrar eline alacak öyle yenecek.O da olmamış sanırım en kötü berabere bitmiş.
Bulunduğu konuma sadece kılıç ustalığı ile gelmemiştir. Sanmıyorum yani Şahingöz namı var adamın, ne çıkacağı belli değil, totalde bütün yeteneklerini ele alınca adını zirveye yazdırmış işte. Saf kılıç ustası Zoro'nun Dojo da ki hocası gibi olur. Mihawk'ın kılıç ustalığını katlayan artıları vardır bakalım görücez.

Ben de tam olarak bu yazdıklarından bahsediyorum :) Zamanında böyle bi durumdan söz ediyorlarda şimdi sen başka bi durumdan bahsediyorsun, özetlersek dövüşenlerden birinin tüm gücünü kullanmadığı bla bla işte :D
Tabi olabilme ihtimali var, o yüzden bişey demiyorum benim yaptığım sadece bi tespit :good:
Bak önceki mesajımı oku Vista örneği verdim.Niye Vista'ya en güçlü kesişi atmadı diye.Onu atsa Vista karşılayabilir mi Jozu gibi elmas olmadığına göre karşılayamaz muhtemelen.Ancak adam o şekilde saldırmıyor.Kılıç teknikleriyle alt etme üzerine kurulu çünkü bir düello.

Shanks düellosunda da buna benzer olaylar olmuş olabilir.

Bulunduğu konuma sadece kılıç ustalığı ile gelmemiştir. Sanmıyorum yani Şahingöz namı var adamın, ne çıkacağı belli değil, totalde bütün yeteneklerini ele alınca adını zirveye yazdırmış işte. Saf kılıç ustası Zoro'nun Dojo da ki hocası gibi olur. Mihawk'ın kılıç ustalığını katlayan artıları vardır bakalım görücez.
Bence Şahingöz kısmı sadece hamleleri görebilmesiyle alakalı belki birde korku salıyordur.Ya özel bir klan çıkacak şu Pudding'in olduğu gibi yada meyve.O da görme dışında ekstra bir yetenek sağlamaz bence.Kolu gitti diye düello etmeyen adam onları dövüşe karıştırmaz.Yani demek istediğim gözünden ışın atacak hali yok ki yapabilse bile bunu kılıç dövüşünde kullanmaz.

Bak önceki mesajımı oku Vista örneği verdim.Niye Vista'ya en güçlü kesişi atmadı diye.Onu atsa Vista karşılayabilir mi Jozu gibi elmas olmadığına göre karşılayamaz muhtemelen.Ancak adam o şekilde saldırmıyor.Kılıç teknikleriyle alt etme üzerine kurulu çünkü bir düello.

Shanks düellosunda da buna benzer olaylar olmuş olabilir.

Bence Şahingöz kısmı sadece hamleleri görebilmesiyle alakalı belki birde korku salıyordur.Ya özel bir klan çıkacak şu Pudding'in olduğu gibi yada meyve.O da görme dışında ekstra bir yetenek sağlamaz bence.Kolu gitti diye düello etmeyen adam onları dövüşe karıştırmaz.Yani demek istediğim gözünden ışın atacak hali yok ki yapabilse bile bunu kılıç dövüşünde kullanmaz.
Meyve çıkarsa işler iyice alt üst olur. Hamleleri görebilmesi ile alakalıdır o.

Bende tam eskrimden bahsetmiştim zaten.Vista ile olan düelloları böyle değil miydi ?
Müsabaka şeklindeydi.Burada bırakalım diyince bıraktılar.Yoksa bu Vista'nın umrunda olur mu sence.Karşısında en iyi adam var.Ve onu gafil avlayıp ün kazanma şansı varken bıraktı.Çünkü alelade bir dövüş değildi.Kılıç ustası onuruna yaraşır şekilde düello ediyorlardı.Kılıç yetenekleri üzerine.

Mesela ben daha önce demiştim.Mihawk niye en güçlü kesişi sallamadı Vista'ya diye.Öyle yapsa adam yakın mesafeden tuzla buz olurdu.Ama yapmadı.Çünkü düello atıyorlar.Kılıç yetenekleri üzerine bir düello. :) Güç gösterisi yapmıyorlar.Öyle yapsalar Mihawk o kesişi yollardı.Kuralsız Allah ne verdiyse dalınan bir dövüş olsa o kesişi yollardı.
O zaman Mihawk'a Dünyanın en iyi düellocusu denmeli senin mantığınla ? Ama yok öyle bir şey. Mangakayla ters düşüyorsun sonuç olarak. Gün geçmiyor ki DEIKU ünvanı farklı bir yere çekilmesin :) Bu evrende kılıçlara hitaben oluşturulmuş bir tane ünvan var. Hakisini kapatıp dövüşüyormuş, kurallar çerçevesinde dövüşüyormuş.. Geçiniz. Eğer öyle olsaydı en yetenekli kılıç ustası X, en iyi kılıç ustası Y, en güçlü kılıç ustası Z gibi ünvan dağılımları olurdu. Var mı ? Ee yoksa Mihawk şöyle böyle, kuralların kılıç ustası, gönüllerin sultanı çekmenin bir anlamı var mı ? :)

Hee sen diyorsan ki Mihawk Vista'yı takmadığı için varıyla yoğuyla savaşmadı, bu başka bir mevzu. Ben de buna binaen kurallar çerçevesinde gerçekleşen, tüm gücünün kullanılmadığı böyle bir karşılaşmayı KK seviyesindeki bir adam ağzına almaz diyorum. Shanks düellolarıyla Vista düellosunu bir tutmak mantıksız olduğu gibi Mihawk'ı düelloların şampiyonu ilan edip ünvanı ayaklar altına almanın bir mantığı yok bu yüzden.

O zaman Mihawk'a Dünyanın en iyi düellocusu denmeli senin mantığınla ? Ama yok öyle bir şey. Mangakayla ters düşüyorsun sonuç olarak. Gün geçmiyor ki DEIKU ünvanı farklı bir yere çekilmesin :) Bu evrende kılıçlara hitaben oluşturulmuş bir tane ünvan var. Hakisini kapatıp dövüşüyormuş, kurallar çerçevesinde dövüşüyormuş.. Geçiniz. Eğer öyle olsaydı en yetenekli kılıç ustası X, en iyi kılıç ustası Y, en güçlü kılıç ustası Z gibi ünvan dağılımları olurdu. Var mı ? Ee yoksa Mihawk şöyle böyle, kuralların kılıç ustası, gönüllerin sultanı çekmenin bir anlamı var mı ? :)

Hee sen diyorsan ki Mihawk Vista'yı takmadığı için varıyla yoğuyla savaşmadı, bu başka bir mevzu. Ben de buna binaen kurallar çerçevesinde gerçekleşen, tüm gücünün kullanılmadığı böyle bir karşılaşmayı KK seviyesindeki bir adam ağzına almaz diyorum. Shanks düellolarıyla Vista düellosunu bir tutmak mantıksız olduğu gibi Mihawk'ı düelloların şampiyonu ilan edip ünvanı ayaklar altına almanın bir mantığı yok bu yüzden.
Düelloların şampiyonu niye ilan edilsin ki.Boks şampiyonu rakipleriyle aynı mantıkta birebir dövüşerek şampiyon oluyor.Ancak adama maçların şampiyonu denmiyor değil mi ? Şampiyon deniyor.En iyi deniliyor.En iyi ağır sıklet boksörü oluyor bir başkası ünvanı ondan alana dek.

Ben bir yere çekmiyorum ünvanı.Mihawk hakkındaki fikirlerimi biliyorsundur.

Neden Vista'ya en güçlü kesişi atıp anında yenebilecekken yapmadı.Bunun takmamak yada ciddiye almakla alakası yok.Bunun cevabını verirsen sonuçlara ulaşırsın.Çünkü bence önemli bir nokta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık