Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustasıdır, kılıç kullanmada ve kılıç dövüşünde Mihawk'dan iyisi yoktur. Shanks bir kılıç ustası değil anladığım kadarıyla, WB, BB, Dof, Luffy, Kaido'da değil. Yani bunlar Mihawk'ı yenebilir. Mihawk'ı yendiklerinde en iyi kılıç ustası olmuyorlar. Mihawk bunlarla kıyaslanmamalı. Zoro, Shiryuu ile kıyasla. Onlardan daha iyi Mihawk şimdilik. Marineford'da en güçlü kesişini atmadı, şunu kesmedi bunu yapmadı falan bunlar böyle değelendirilmemeli. Marineford'a ortamı kontrol etmek için gelmişti. Çok üstelemedi yani. Shichibukailerin çoğu kendini fazla yormadı zaten. Wb ile ilk kez karşılaşıyor anladığım kadarıyla. Onuda test etmek için uzaktan bir kesiş attı o kadar.

İster şıklar ister diğerleri,ne zaman ''ben mihawk'ı yenerdim ama ünvanı ona bıraktım'' der o zaman mihawk 2.en iyi olur.Ya da şıklar ya da diğerleri mihawk'ı yener.O zamana kadar mihawk=1.

Zaten mangaka tarafından ünvanı verilmiş gücü belirtilmiş bir adam ile teorideki bir adamın aynı ankette olması kadar saçma bir şey yok.
Sanjiyi de o amaçla ironi olsun diye yazdım.

Ve konu açıldığında direkt arkadaşı uyardım çünkü Mihawk ve gücü hakkında bir çok konu ve sayılamayacak kadar mesaj var. Forumun genel olarak görüşünü o konulara ve o konulardaki mesajlara bakarak anlayabilirdi. Tabi kendi tercihi yapacak bir şey yok :)
Hocam epey haklıymışsınız. Ben aslında Wano adası malum bu işlerin döndüğü yer. Shogun diyede bir eleman var. Mihawk'tan sağlamdır belki. Bunlar böyle kendi içlerine kapanıklar felan. Olayın bu noktasını tartışmak istiyordumda. Shanks sever çokmuş. Çoğu mesaj olayın çok garip noktalarına gitmiş. Oda reis bu konuyu nasıl sıvayacak bende merak ediyorum ama. Belki Mihawk Wano görmüştür. Oden-sama ile takılmıştır. Hatta türk filmine bağlarsak Oden-sama, Shogun, Mihawk beraber eğitim alan yediği, içtiği ayrı gitmeyen 3 nakamaydı. Mihawk Wano'lu olmamasına rağmen kılıç tekniği hem Shogun'u hem Oden'i geçti. Kara Kılıç onu seçti felan. Shogun bunların en ezikleriydi. Oden'i kalleşçe katletti. Mihawk Wano'da Zoro Shogun'a kılıcını kırdırınca ortaya çıkar ve Oden gardaşının intikamını alır felan. Hatta Mihawk'ı Wano'ya kartallarda getirmiş olabilir :p Şaka bi yana espri dozu yüksek birşeyler yazdım ama ortam epey gerilmiş be :p

Düelloların şampiyonu niye ilan edilsin ki.Boks şampiyonu rakipleriyle aynı mantıkta birebir dövüşerek şampiyon oluyor.Ancak adama maçların şampiyonu denmiyor değil mi ? Şampiyon deniyor.En iyi deniliyor.En iyi ağır sıklet boksörü oluyor bir başkası ünvanı ondan alana dek.

Ben bir yere çekmiyorum ünvanı.Mihawk hakkındaki fikirlerimi biliyorsundur.

Neden Vista'ya en güçlü kesişi atıp anında yenebilecekken yapmadı.Bunun takmamak yada ciddiye almakla alakası yok.Bunun cevabını verirsen sonuçlara ulaşırsın.Çünkü bence önemli bir nokta.
Mihawk'ın Mf'de ciddiye aldığı tek adam Wb idi. Ona buna neden böyle yapmadı denemez ki. Ama dedin işte. Neden dedin ? :D Ona bakarsan Croco'ya da bir şey yapmadı ?

Bana göre kılıcını esas saldırı gücü olarak kullanan herkes kılıç ustasıdır. Buna göre Mihawk'ın karşısındaki adam kral haki de kullansa meyveli de olsa Mihawk bu adamı yer. Olması gereken de bu değil midir zaten ? Mihawk karşısına meyve kullanan bir kılıç ustası geldiğinde ''meyveleri kapatıyoruuz ok ? Haydi bismillah'' diyerek mi dövüşüyor ? :)

Zoro Wano'da şeytan meyvesi yemiş bir kılıç ustası ile karşılaşsa ''benim alanım sadece kılıç, meyveyi kapatacaksan gel, yoksa uyumaya gidiyorum'' mu diyecek ? :) Ya da Mihawk'la karşılaştığında ''anaaaa la senin gözler lens zannediyordum ya ben! Özel güçmüş ya bu. Senin için çalıştığım her güne lanet olsun Mihowwkk! Gabul itmiyom olum gözlerini koy şu kenara dikil garşımı şirefsiz'' mi diyecek ? :)

Bunlar mantıklı geliyor mu sana ?

Ulan Oda bile bu kadar ekmek yiyeceğini düşünmemiştir bir karekterden :D

Kendinle ne kadar gurur duysa az.
Ulan acaba nette öylece forumlarda takılıp yorumları okuyunca ne tepki veriyor nasıl bir sürat ifadesi oluyor acaba.

Ulan Oda bile bu kadar ekmek yiyeceğini düşünmemiştir bir karekterden :D

Kendinle ne kadar gurur duysa az.
Ulan acaba nette öylece forumlarda takılıp yorumları okuyunca ne tepki veriyor nasıl bir sürat ifadesi oluyor acaba.
Bilerek yapıyordur kerata Oda. Özellikle insanların kafalarını karıştıracak şekilde ünvanlar, güç kıstasları vb şeyler veriyor ki tartışma olsun. Tartışma olunca iddialaşma başlıyor. böyle olunca da millet tartıştıkları karakterlerin vs sini görmek için inanılmaz bir bekleyiş içine giriyor. Oda'da daha çok izlensin(okunsun) diye bu vsleri ucundan gram gram gösteriyor.
Çok mu komplo teorisi gibi oldu?:ehe:

shanks dan da fuji den de daha güçlü o zaman.Akıllarda hep aynı soru neden yonkou değil
Shanks ne alaka fujitora ne alaka.Üstüne yonkou olmak mecburi bir şey mi op de ? Adamın kaldığı yerde 2.insan perona.Bırak yonkou gibi oluşumu.Ne taktınız ''yonkou neden değil,shanks la ne zaman duello atmış-bırakmış,fuji samuray onu yensin''.Mangaka en iyi derken bu site değil diyor.Şaka gibisiniz.

Mihawk

Shanks ne alaka fujitora ne alaka.Üstüne yonkou olmak mecburi bir şey mi op de ? Adamın kaldığı yerde 2.insan perona.Bırak yonkou gibi oluşumu.Ne taktınız ''yonkou neden değil,shanks la ne zaman duello atmış-bırakmış,fuji samuray onu yensin''.Mangaka en iyi derken bu site değil diyor.Şaka gibisiniz.
''O zaman yonkou olsun yha.'' Ben korkuyorum, gerçektende korsanlar kralı gold roger mı; şıklar a-roger b-wb c-shiki d-goroseideki kel abi'' gibi şeyler olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık