Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

Zoro bile Mihawk'ın karşısına çıkana kadar Mihawk'tan daha iyi olamayacak. Boşuna o ondan üstün olabilir aslında muhabbeti yapmaya gerek yok. Mangaka ünvanı Mihawk'a vermiş ve en güçlü halimle seni bekleyeceğim dedirtmiş. Daha bir şey demeye gerek var mı ?

Mihawk neden en iyi kılıç ustasıdır ?

Çünkü bir kılıç düellosunda onu kimse yenemez.Yada yenememiş.

Belirli kurallar çerçevesinde sadece kılıç kullanılan bir düelloda adam yenilmemiş.Belki de rakibini silahsız bırakmış.Kılıcı boynuna dayamış.Rakip farklı yetenekle ondan kurtulmaya kalksa bu kurallara aykırı olur.Eline tekrar kılıcı alıp Yoru'yu kırması yada silahsız bırakması lazım kesemiyorsa.Bunu da kurallar çerçevesinde kimse yapamamış.Bence Shanks dahil buna.

Mihawk Shanks'in kılıcını düşürmüş olabilir mesela.Shanks hakiyle darbe almasa bile kılıcını tekrar eline alıp rakibine boyun eğdirmek zorunda.Koka yapıp tekme atıp yada başka bir güçle yenemez düello çerçevesinde.O kılıcı tekrar eline alacak öyle yenecek.O da olmamış sanırım en kötü berabere bitmiş.

Mihawk neden en iyi kılıç ustasıdır ?

Çünkü bir kılıç düellosunda onu kimse yenemez.Yada yenememiş.

Belirli kurallar çerçevesinde sadece kılıç kullanılan bir düelloda adam yenilmemiş.Belki de rakibini silahsız bırakmış.Kılıcı boynuna dayamış.Rakip farklı yetenekle ondan kurtulmaya kalksa bu kurallara aykırı olur.Eline tekrar kılıcı alıp Yoru'yu kırması yada silahsız bırakması lazım kesemiyorsa.Bunu da kurallar çerçevesinde kimse yapamamış.Bence Shanks dahil buna.

Mihawk Shanks'in kılıcını düşürmüş olabilir mesela.Shanks hakiyle darbe almasa bile kılıcını tekrar eline alıp rakibine boyun eğdirmek zorunda.Koka yapıp tekme atıp yada başka bir güçle yenemez düello çerçevesinde.O kılıcı tekrar eline alacak öyle yenecek.O da olmamış sanırım en kötü berabere bitmiş.
Zoro kurallar çerçevesinde mi dövüşüyor rakipleriyle ? Yoksa Allah ne verdiyse mi ? :)

Bu puanlama usulü yapılan maçlar gibi değil. Pinpon turnuvası mı yahu bu ? Bu işin sonu meyvemi hakimi kapatırım kılıcımın inceliklerini ve mücevherlerini sergilerim, hangisi daha iyi puan alır ve beğenilirse o kişi kazarıra doğru gidiyor. Bari sen yapma :(

Zoro kurallar çerçevesinde mi dövüşüyor rakipleriyle ? Yoksa Allah ne verdiyse mi ? :)

Bu puanlama usulü yapılan maçlar gibi değil. Pinpon turnuvası mı yahu bu ? Bu işin sonu meyvemi hakimi kapatırım kılıcımın inceliklerini ve mücevherlerini sergilerim, hangisi daha iyi puan alır ve beğenilirse o kişi kazarıra doğru gidiyor. Bari sen yapma :(
Zoro şu ana kadar kimseyle özel olarak düello yapmadı Mihawk haricinde.Hep dövüşmek zorunda kaldı o anın etkisiyle.Nasıl bir dövüş olduğunu kimse umursamadı.Ancak Mihawk savaşta bile o şekilde dövüşmüyor düşman olarak değil rakip olarak bakıyor Vista ile düello ediyor.

Emin ol Zoro ileride çok güçlenip nam salsa da ünvanı elde etmesi için zirve isimlerle düşmanlık amacı gütmeden düello atması gerekecek.Ancak öyle kabul ettirir camiaya kendini.

Şimdi mesela örnek veriyorum Kinemon'un değişik bir meyve gücü olsa ve dövüşseler Zoro kazansa bile ondan daha iyi kılıç ustası olduğu sonucu çıkmaz.Ancak Kinemon eline kılıcı alır ve muntazam şekilde kılıç teknikleriyle dövüşürse bu bir düello olur.Yenilirse de daha kötü olduğu kesinleşmiş olur.

Zoro şu ana kadar kimseyle özel olarak düello yapmadı Mihawk haricinde.Hep dövüşmek zorunda kaldı o anın etkisiyle.Nasıl bir dövüş olduğunu kimse umursamadı.Ancak Mihawk savaşta bile o şekilde dövüşmüyor düşman olarak değil rakip olarak bakıyor Vista ile düello ediyor.

Emin ol Zoro ileride çok güçlenip nam salsa da ünvanı elde etmesi için zirve isimlerle düşmanlık amacı gütmeden düello atması gerekecek.Ancak öyle kabul ettirir camiaya kendini.

Şimdi mesela örnek veriyorum Kinemon'un değişik bir meyve gücü olsa ve dövüşseler Zoro kazansa bile ondan daha iyi kılıç ustası olduğu sonucu çıkmaz.Ancak Kinemon eline kılıcı alır ve muntazam şekilde kılıç teknikleriyle dövüşürse bu bir düello olur.Yenilirse de daha kötü olduğu kesinleşmiş olur.
İki yıl önce ve iki yıl sonra hakisini kapatmıştır öyle kapışmışlardır söylevine yeni bişey daha ekledin bravo :sapkali:

İki yıl önce ve iki yıl sonra hakisini kapatmıştır öyle kapışmışlardır söylevine yeni bişey daha ekledin bravo :sapkali:
Yok hakileri kapattılar demedim. :D Kılıca haki basmak serbest ama yalnızca kılıç ve kılıç teknikleriyle yüzyüze dövüşmek şartıyla.Eskrim dövüşünü bilirsin değil mi bence bu düelloların bundan hiçbir farkı yok.

Senin dediğin bu işte :(

Katılamıyoruım, üzgünüm :( Op evreninde kurallar üzerine gerçekleşmiş bir tane bile dövüş yok. Kimin neyi varsa kafa göz dalıyor. Ayrıca böyle nazik nazik gerçekleşen hangi dövüş bir yonkounun ağzına çalınmış da dile getirilir olmuş ? Var mıdır başka bir örneği ? Yonkou da değil kk seviyesi, dünyanın en güçlü adamı söylüyor bunu.

Mihawk adil olmayacağını düşündüğü için tek kollu Shanks'la dövüşmeyi kabul etmiyor sen bu adama hakisini meyvesini kapatmış, sadece kılıç yeteneklerini test etmek için dövüşmüştür diyorsun. Hiç olacak iş mi MW, hiç olacak miğğğ ?

Son olarak Dorry ve Broggy'nin nasıl dövüştüklerine bakmanı istiyorum. Bu adamlar da 100 yıldır düello ediyor :(

Kılıç ustasının gücününden bahsederken neden sadece kılıç yetenekleri baz alınıyor ? Fiziksel etmenler ve haki de kılıç kullanma ile gayet iç içe ve hatta farz olan yetenekler.Dorukin olmadan nasıl güçlü slashler atacaksın veya rakibin ataklarını karşılayacaksın.Haki de keza öyle.K.haki ile atak savuşturma,B.haki ile kılıcı güçlendirme imkanı buluyorsun.

Haki ve Doruki kişinin kendi öz gücü iken meyve ise tamamen başka bir parametre gibi duruyor.Yani gücü tam olarak kişiye bağlı değil.Şöyle açıklayayım:

Kılıç ustası denince Op evreninde 3 parametre üzerinden yapmamız gerekitor güc ölçümünü.Doruki,Haki ve kılıç yeteneği.Mihawk bunların toplamında en güçlü imiş ki bu ünvanı almış.Hakiyi veya dorukiyi Kılıç yeteneğinden ayrı tutmak ne kadar mantıklı ?

Meyve ise tamamen yeni bir güç parametresi.Yani haki,kılıç yeteneği ve dorukiye ek olarak bir de meyve.Ben bu yüzden meyve kullanıcılarını Mihawk ile karşılaştırmıyorum pek.Fuji örneği gibi.Fuji Mihawkı kesin yenemez diyebilen var mı ? Adam mihawkın ünvanından sonra meyve yiyip fazladan güç kazanıyor.

Şenkste meyve yok ise veya mangaka sağlam bir açıklama ile belirtmez ise Mihawk>Şenks benim için barizdir.

Ünvanını görmezden gelip seride yaptıklarına bakarsak ise Doflamingo bunun ile dalga geçe geçe yener.

Senin dediğin bu işte :(

Katılamıyoruım, üzgünüm :( Op evreninde kurallar üzerine gerçekleşmiş bir tane bile dövüş yok. Kimin neyi varsa kafa göz dalıyor. Ayrıca böyle nazik nazik gerçekleşen hangi dövüş bir yonkounun ağzına çalınmış da dile getirilir olmuş ? Var mıdır başka bir örneği ? Yonkou da değil kk seviyesi, dünyanın en güçlü adamı söylüyor bunu.

Mihawk adil olmayacağını düşündüğü için tek kollu Shanks'la dövüşmeyi kabul etmiyor sen bu adama hakisini meyvesini kapatmış, sadece kılıç yeteneklerini test etmek için dövüşmüştür diyorsun. Hiç olacak iş mi MW, hiç olacak miğğğ ?

Son olarak Dorry ve Broggy'nin nasıl dövüştüklerine bakmanı istiyorum. Bu adamlar da 100 yıldır düello ediyor :(

Bende tam eskrimden bahsetmiştim zaten.Vista ile olan düelloları böyle değil miydi ?
Müsabaka şeklindeydi.Burada bırakalım diyince bıraktılar.Yoksa bu Vista'nın umrunda olur mu sence.Karşısında en iyi adam var.Ve onu gafil avlayıp ün kazanma şansı varken bıraktı.Çünkü alelade bir dövüş değildi.Kılıç ustası onuruna yaraşır şekilde düello ediyorlardı.Kılıç yetenekleri üzerine.

Mesela ben daha önce demiştim.Mihawk niye en güçlü kesişi sallamadı Vista'ya diye.Öyle yapsa adam yakın mesafeden tuzla buz olurdu.Ama yapmadı.Çünkü düello atıyorlar.Kılıç yetenekleri üzerine bir düello. :) Güç gösterisi yapmıyorlar.Öyle yapsalar Mihawk o kesişi yollardı.Kuralsız Allah ne verdiyse dalınan bir dövüş olsa o kesişi yollardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık