Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

Niye bu kadar komplike düşünüyorsunuz anlamıyorum gayet basit aslında,ortada anlaşılmayacak bir şey yok.
Mihawk en iyi kılıç ustası yani kılıcı en iyi kullanan kişi. Nasıl en iyi futbolcu Messi ise mihawkta en iyi kılıç ustası. Kılıçlar bu evrende aşırı önemli ki serinin ikinci ana karakteri en iyi kılıç ustası olmak istiyor. Yani Mihawk muazzam güçlü bir adam. Fakat illa tüm kılıç taşıyanlardan daha güçlü olacak diye bir kaide yok. Örnek veriyorum Garp,Kaidou veya WB eline kılıç alsa yine mahveder Mihawkı. Bu total olarak önceki saydığım isimlerin ondan daha kuvvetli olmasından kaynaklanır, ondan daha iyi kılıç ustası olduğunu göstermez.
Matematiksel açıklarsam kılıç ustalığı olarak Mihawk 10sa Shanks 9dur. Fakat totalde bu sayılar yer değiştirir. Haki olsun,fiziksel güç olsun,hız olsun ne bileyim belki meyvesi falanda vardır bu yüzden Mihawk Yonko ile denk değildir. Fakat zirve isimlerden biridir.
Wbnin lakabı ise daha genel. Dünyanın en güçlü korsanı zaten açıklıyor her şeyi. Zira Kaidouda. Fakat en iyi kılıç ustası demek kılıcı eline alan herkesi yener demek değildir. Örnek vereceğim bir tane daha. Zoro mükemmel bir kılıç ustası fakat Luffy eline kılıç alsa ondan totalde daha güçlü olduğu için galip olan taraf olur. Fakat bu Zoronun kılıç ustalığını zedelemez.

Mangaka böyle bir şeyle çıkmazsa ben de hiçbir şey bilmiyorum. Zaten sizler bile tam manasıyla Mihawk>Shanks diyemiyorsunuz çünkü taşlar zerre yerine oturmuyor. :/
.
Basit bir şey söylüyoruz ; Garp demiş ki dünyanın en güçlü 4 korsanı Shanks, Kaido, Big Mom ve Beyazsakal. Mihawk'ta hükümetin köpeklerinden bir korsan olduğuna göre Shanks > Mihawk oluyor. Zaten Mihawk diyor ki aramdaki farkı görmek istiyorum aramızda baya fark var. Garp diyor ki Shanks Beyazsakal ile aynı seviyede, nitekim Beyazsakal ile düello yapıp hasarsız çıkıyor. Law aynı şekilde bunlar Beyazsakal ile denk dövüşüyordu diyor.

Şimdi sıkıntı şurada Mihawk süper über güçlü diyen arkadaşlar var, peki bunlar bunu nereye dayandırıyor Mihawk'ın en iyi olup Shanks'ı da kılıçustası olarak görmelerine. Birader sen niye Shanks'ı kullanıyorsun Mihawk yüceltmek için ? Eskiden düello yapmışlar, eskiye bakarsan Teach'te meyvesiz haliyle Shanks'ı yenmiş, meyvesiz Teach Shanks'a eşit mi oluyor. Onu da geçtik kılıçustalığını zaten takan yok seride, bu sebeple Shanks'ı o klasmana dahil edip Mihawk'ı onun üzerinden yüceltme çabaları var. Kullanma Shanks'ı o zaman. Kullanmadan Mihawk'ı yüceltte görelim. Neymiş Zoro'nun son hedefiymiş. Zoro dediğin adam Luffy'nin tayfa elemanı, Sanji gibi. Luffy'nin tayfa elemanı bu adamın gücünü aşacak. Luffy'de zaten her zaman Zoro'dan güçlü olacak. Luffy > Zoro > Mihawk gibi bir denklem var. Sen şimdi Mihawk'ı Amiral seviyesine koysan olmaz. Luffy > Zoro > Amiral yapmaz mangaka. Bu sebepten diyoruz Mihawk Amiral ve Yonko seviyesi değildir diye. Bu sebepten Shanks Beyazsakal ile düello ederken Mihawk Vista ile düello ediyor, Crocodile tarafından durduruluyor diye. Kılıçustalığının sınırını Mihawk çizmiş, Amiral gücünde olmayan hükümetin köpekleri kontenjanından bir korsan. Güçlü mü güçlü, Amiral ve Yonko kadar mı ? Değil.

Biriside demiş Mihawk'ı sevmiyorlar nefret ediyorlar, hayret bir şey bir karakterin gücünü belirlemek için sevmemek ve nefret etmek mi lazım. Buraya delil koyuyoruz, şu şu sebeplerden Mihawk Amiral seviyesi değil diyoruz, yok sen Mihawk'ı sevmiyorsun o yüzden süper über güçlü olduğunu kabul etmiyorsun diyor, hakkaten güldürüyorlar insanı. Mihawk ile Zoro ile ne derdim olacak, siz tutup adamları Amiral Yonko seviyesi görürseniz hemde doğru düzgün bir delilde sunmaz iseniz bizde o güçte olmadıklarını söyleriz, bunun sevip sevmemekle alakası yok.

Kendi yollarına gitmelerinin kol olayından bağımsız olduğunu düşünüyorum. Onun dışında en üst seviye ve 1 numara ayrımına yaptığın açıklamaya katılıyorum. Sadece Shanks'ın daha güçlü değil, eşit güçte olduğuna inanıyorum. Böyle olunca daha mantıklı oluyor kendi açımdan.
Denkler düşüncene lafım yok elbette. Kendi düşüncen ne de olsa. Diğer konuda ise anlaşabildiğimize sevindim. :/

@Erkan12
Ben de Shanks veya üstü olarak görmüyorum ama amiral eder kesinlikle, en sağlamından hem de. Zaten benim gözümde amiral eden birisi imparatorlarla deli gibi çarpışabilir. Yonkou-amiral arasında aman aman bir fark yok diye düşünenlerdenim.

Ben de Shanks veya üstü olarak görmüyorum ama amiral eder kesinlikle, en sağlamından hem de. Zaten benim gözümde amiral eden birisi imparatorlarla deli gibi çarpışabilir. Yonkou-amiral arasında aman aman bir fark yok diye düşünenlerdenim.
Amiral gücünde olduğunu gösteren hiçbir şey bulunmuyor. Ne konumu, ne yaptıkları bunu gösteriyor. Shanks'ı olaya dahil etmediğin sürece bu böyle. Shanks'ta zaten farklı bir adam çıkabilir. Fujitora gibi kılıçustalığı + farklı bir güç kullanıyor olabilir.

Amiral gücünde olduğunu gösteren hiçbir şey bulunmuyor. Ne konumu, ne yaptıkları bunu gösteriyor. Shanks'ı olaya dahil etmediğin sürece bu böyle. Shanks'ta zaten farklı bir adam çıkabilir. Fujitora gibi kılıçustalığı + farklı bir güç kullanıyor olabilir.
Beklenti meselesi diyelim. Evet gösterdikleriyle ve muhatap olduğu kişilerden dolayı amiral etmiyormuş gibi duruyor ama Mihawk'ın göründüğünden fazlası olduğu benim adıma kesin diyebilirim. Hele bir de Cavendish gibi 2. bir kişiliği varsa (bilinçli olacak elbette) o zaman tam olur. Adamda vampir teması var. Buna uygun bir şeyler bekliyorum.

Bu adamın en iyi kılıç ustası olması demek kılıç kullanan en güçlü kişi olması demek değil ancak kılıç kullanmak suretiyle yenilemeyeceği demek. Biraz karışık oldu örnekle açıklarsam, Akainu bu adamla kılıç düellosu yapsa Mihawk'a o kılıçla bir darbe bile vuramaz. Ama Akainu yerden gökten magma yağdırıp yenebilir mesela. Ya da Luffy'e kılıç versen al Zoro'yla düello yap desen daha Zoro bir şey yapmadan kılıçları elinden düşürür :) Yani kimse bir kılıç düellosunda Mihawk'ı yenemeyeceği için bu adam en iyi kılıç ustası.

Kılıç ustası dediğinizde aklınıza ne geliyor ? Meyveyi kılıcından daha çok kullanan biri mi yoksa kılıcı ana güç unsuru olarak kullanan biri mi ?

Şöyle düşünün.

Shiryu 2 yıl önce diyelim ki 15 di. Mihawk ise 20 diyelim. Mihawk 22 olmuştur. Unvan hala onda.

Shiryu ise 25 olmuştur.

Shiryu daha dövüşe gitmediyse unvanın Mihawk'ta kalması normal değil mi? Mihawk'dan güçlü olan birisi olabilir bu yüzden.
Aynı mantıkla gidersek Mihawk>Shanks veya Weevil>yonkoular.

Aynı mantıkla gidersek Mihawk>Shanks veya Weevil>yonkoular.
Ama aynı mantıkla da Shanks en güçlü 4 korsandan biri. Mihawk'ın da ilk 4'e girmek için kapışması lazım. :D Ayrıca Mihawk, Shanks'ın düello teklifini reddedip duruyor. Acaba ünvanını kaybetmekten mi korkuyor içten içe?

Weevil eğer gerçekten genç WB gücünde ise ve o güç Yonkou gücünde ise neden olmasın? :/

Ama aynı mantıkla da Shanks en güçlü 4 korsandan biri. Mihawk'ın da ilk 4'e girmek için kapışması lazım. :D Ayrıca Mihawk, Shanks'ın düello teklifini reddedip duruyor. Acaba ünvanını kaybetmekten mi korkuyor içten içe?

Weevil eğer gerçekten genç WB gücünde ise ve o güç Yonkou gücünde ise neden olmasın? :/
Bunun sonu yok ki, olabilir ama Wb de en güçlü değildi diyeceğiz o zaman ya da şimdi Kaido belki en güçlü değil. Yarın Luffy k.k olsa X adam daha güçlü olabilir ya bu Luffy en güçlü değildir desem, bana neler dersiniz:D

Hep söylerim Mihwak seviyesiz biri, yaptıklarına baksan, amiralin yanından bile geçemez ama kapı gibi unvan var. Hem hedef hem sona kaldı. Bu saatten sonra Shanks'dan iyi bile derse kabul edeceksiniz, Oda sıvadı mı diyeceksiniz? Zoro-Ray resmen bağırıyor. Şimdi Genç Ray de Shanks diye bağırıyor. Hadi Shiryu, Mihawk'ı yensin en son Zoro da onu yenip en iyi olsun, arada uçurum olacağını sanmıyorum. Ne shiryu güle oynaya yener ne de Zoro aynısını yapabilir. Mihawk da bu durumda baya yüksek seviyenin adamı oluyor.

Denklem biraz bariz yani:
Mihawk: 78
Shiryu: 80
Zoro: 82

Genç Ray: 81

Mihawk aslında 60 ama en güçlü o Shiryu ezecek ya Zoro en son Shiryu'yu ezecek diye düşünmüyorsan bu sonuç çıkıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık