Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

O zaman en güçlüdür ikisi de.Dünyanın en iyi adamı Wb denmeyeceğine göre.
Ben de böyle biliyorum, ikisi için japonca söylenen sözler bire bir aynı tabi birine adam diğerine kılıç ustası deniyor farklı olarak.
Yani kalkıp en iyi kılıç savuran adamdır ama en güçlü değildir demek pek doğru değil.

Arkadaşın biri demiş, en güçlü değil, en iyi kılıç ustasıdır Mihawk! En güçlü ile en iyi arasında da fark varmış. Yani en iyi olması, bütün kılıç ustalarını yenebileceği anlamına gelmezmiş.

Şimdi biri gelecek, daha güçlü olduğu için en iyi kılıç ustasını kesecek. Kaybetmesine rağmen, diğerine göre zayıf ama daha maharetli, daha yetenekli bir kılıç ustası olduğu için en iyi olarak kalacak. Bumu yani?
Aynen o arkadaşa göre böyle :) Hani o kadar komik ve absürt ki Mihawk'ı yermek için bu kadar inciğine kadar davası yapılmaz işin ya. Anladık sevmiyosun da hani yok deiku dediğin budur, onun üst seviyesi vardır, o da şudur enteresan vallahi. Utanmasalar Dünyanın en iyi kılıç ustası Mihawk, Dünyanın en güçlü kılıç ustası Shanks'tir diyecekler. Mangaka kutucuk içinde Dünyanın en güçlü kılıç ustası Shanks diye belirtsin o vakit deiku üzerinde bi unvan neticede.

Ben de böyle biliyorum, ikisi için japonca söylenen sözler bire bir aynı tabi birine adam diğerine kılıç ustası deniyor farklı olarak.
Yani kalkıp en iyi kılıç savuran adamdır ama en güçlü değildir demek pek doğru değil.
Japonca öyle bir dil ki bir kelime birden fazla anlama gelebiliyor okunuş olarak bile.Üzerine bunun kanji,hiragana yazı kısmı çok karışık.O yüzden bir anlamını bilmekte yeterli olmuyor emin olmak için.

Doğru diyorsun, o kadar önemli bi mesele değil zaten :artiz:
Mihawk en işte.Onu bir kılıç düellosunda yenecek adam yok.

Bu biraz boks maçı gibi.Mihawk rakibiyle ringe giriyor uygun kurallara göre dövüşüyor.Ring dışına çıkmak yada faul içerecek hareket yapmak yasak.Shanks ile düelloları böyle olmuştur.Yani açığını yakalasa bile kılıçları ellerinden ikisinin de düşünce yumrukla yada başka yetenekle dövüşecek halleri yok.

Kılıcı büyük o yüzden vermişler :gamyon:

Arkadaşlar WB'nin ünvanının yazılışı ve Mihawk'ın ünvanının yazılışı arasında nasıl bir fark var ?
Birine neden en güçlü diğerine neden en iyi diyorlar bu konuda bilgiye boğun buralarıda görek :respect:

@ysfykmt ben anladım seni :good:
Ben güçlü insanların unvanları önemsediğini düşünmüyorum. Sadece kendilerinin bunu bilmeleri yeterlidir. Yani anime-manga serilerindeki karakterler böyle. Mihawk bu unvanı aldıktan sonra her tarafta ben dünyanın en iyi kılıç ustasıyım diye gezmemiştir. Yani belki de Mihawk'dan güçlü bir kılıç ustası var. Gorosei'de olabilir Wano'da olabilir. Ama bu unvanı önemsememiş olabilir yada hiçbir şeyi önemsememiş olabilir. Karşımıza böyle bir karakter çıkabilir ama Gorosei'deki yaşlı adamların çok güçlü olduklarını düşünmüyorum. Çünkü onlar artık yaşlı. Aynı WB'nin dediği gibi "tek bir kalbi olan tek bir adamım." yani onlarda öyle. WB'den filan yaşlılar büyük ihtimalle.

En güçlü ile en iyi kılıç ustası arasında ki farkı anlamayanlar için yazı. Thriller bark arc brook ve ryuma vs sini izleyebilirler 2 side aynı tekniği farklı güçteki bedenler ve farklı güçteki kılıçlar ile destekliyor. Aslında bu vs brook vs brook tu. Zoro vs ye katıldıktan sonra brook ryuma için bana hiç ciddi davranmamış dedi ve kendi ruhuna karşı ne kadar ağır bir yenilgi aldığını kabul etti. Burada tekniğin önemi olduğu kadar fiziksel güç ve kılıcın gücüde çok önemli zira brookun çok cılız bir saldırısının aynısını ryuma kullandığında muazzam bir güç ortaya çıkmıştı. Buda teknikten çok güç ve güçlü bir kılıcın kılıç ustasının en büyük avantajı olduğunu gösteriyor. Yani demek istediğim en iyi kılıç ustası olman (hakimiyet teknik bakımından) karşındaki kılıç ustasının daha sağlam fiziği ve kılıcı karşısında ezilebilir. Umarım anlatmak istediğim anlaşılır olmuştur.

Sorunun cevabına gelince elimizde sadece bir kişiye dair realistik bilgi olduğundan Mihawkdan başkasına oy verilmesi sadece hayalgücüdür fakat bu aksi olmadığınıda kanıtlamaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık