Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O kadar King görev adamı diyorduk. Kendi ölümüne atlayan zoro’yu burda adaya geri şutlamıyor mu yanlış mı görüyorum?:

Nasıl bu hale geldiniz la xD

Zoro düşmekten kendini kurtarabileceğini göstermedi değil mi ? O kılıcı alsa geri çıkmayacaktı öyle aşağı kadar düşecekti.

Zoro başka kılıca haki basar yine enma yapıyor dersiniz. Aktif bir şekilde temassız haki kullanır yine Enma yapıyor dersiniz şimdi de daha ilk karşılaşmada kendini geri getirebileceğini kanıtlamışken, adadan düşecekti ama King kurtardı diyorsunuz.

Harbi balataları sıyırmışsınız :hhh:

Dof ''Ben meyvemi uyandırdım'' diyene kadar seride uyanışla alakalı bir argüman geçmedi diye uyanmış insanlar olmayacak mı? Haki gösterilmedi diye haki kullanmıyorlar demek gibi bir şey bu. Oda göstermemiş o kadar.

Hapishanede illa ki biri konuşmuştur. Hadi hapishanede öğrenmedi diyelim, senin dediğin gibi hikaye açısından baktığımızda Beyazsakala düşman olup savaşmış adamın bilmemesi absürt olur. ''Meyve kullanıcıları mı bunlar?'' diyen adamlar daha Yeni Dünyaya ayak basmayan insanlar zaten, görmemiş olabilirler.

Dediğin Zoanlarda farklı olabilir ama. Paramecia ve Logia'larda kazanılan özellikler daha çok elementvari veya cismani ama Zoan'da bildiğin yaşayan kanlı canlı özellikler kazanıyorsun. Pekala da uyanışta kendini kaybediyor olabilirsin. Sürekli canavar halinde kalıyor olabilirsin. Uyanışı kendi isteğe bağlı yapıp yapmaman değiştirmez diye düşünüyorum.
İlk ''Uyanış'' olayından bahseden Dof değil, bunu belirterek gösteren Dof. Bu noktada da işlenmeye başlıyor zaten özellikle. Onun dışında sonrasında görüyoruz karakterleri uyanmış olanları ve göreceğiz muhtemelen. Bununla beraber tabi ki var, fakat birinde ''Haki var'' derken bile bunun öncesinde kullanmasan da görmen bilmen gerekli. Nasıl Sentomaru Luffy'nin 2 y eğitim sonrası PX'e attığı yumruk sonrası ''Haki kullandı'' dedi, biz bunu görsek olarak görmedik mesela. Fakat o anladı bunu...

Nasıl Luffy MF de Kral haki kullandı, herkes ''Kızılsaç ve Babalık'' gibi dedi, gördükleri bir şey hakkında yorum yaptılar bu da benzer. Yani sen diyorsun ki ''Beyazsakal ile savaşmış adamın bilmemesi absürt olur'' evet olur ama kimde gördü, kiminle karşılaştığında bu güce şahit oldu da biliyor onu tartışıyoruz zaten. Yoksa gerçekten NW de bu tip kişiler olmalı ki adam bunlar görür görmez bu şekilde bilgi verebilsin. Sentomaru nasıl Luffy'i görüyor haki kullandığını anlıyor bu da onun gibi bir şey. Biz görmedik önceden bilmiyoruz ama seri içinde ki karakter bunu biliyor ve açıklıyor.

Paramecia'lar belli noktalarda çevreyi etkilediklerini gördük bu konuda, Zoan da ise ''Dayanıklılık ve iyileşme gücü'' denildi. Logia da ise görmedik ama muhtemelen Paramecia'lar dan bile güçlü tip de bir uyanış gelecek gördüklerimiz kadarıyla. Zaten meyvelerin çevreyi etkileme faktörleri çok fazla bu resmen göze sokulur derecede gösterildi. Doğada doğrudan değişime yol açıp paramecia gibi sonradan etkisini kaybetmiyor yaptıkları şey...

Zoro düşmekten kendini kurtarabileceğini göstermedi değil mi ? O kılıcı alsa geri çıkmayacaktı öyle aşağı kadar düşecekti.

Zoro başka kılıca haki basar yine enma yapıyor dersiniz. Aktif bir şekilde temassız haki kullanır yine Enma yapıyor dersiniz şimdi de daha ilk karşılaşmada kendini geri getirebileceğini kanıtlamışken, adadan düşecekti ama King kurtardı diyorsunuz.

Aşağı şutlasın:artiz: Sanki uçuyor zoro. Havaya bi slash atıp kendi geri sektiriyor o kadar. King kendi demiş canını riske atıyorsun diye. Sonra kurtarmış.
Bıraksazoro geri dönebilir. Ama king düzgün müdahale etse engel olabilirdi. Onun yerine arkasına geçip ordan tekme atmış adaya doğru uçsun diye.

kata’ya o kadar laf ettin ama luffy’nin canını kurtardığını hatırlamıyorum :D

Buna bende katılıyorum birde kalburüstü adamların mesela imparator sağkolunun,yenilse bile karşışında ki rakibe kalıci bir etki ve ya yara bırakabilmesi lazım.Sonuçta adam King,yıllardır Kaido"nun yanında ve yeni dünyada bile sayılı güçlüler arasında birisi.

One piece'de kan ve vahşet az tabii bu sebepten ötürü olabilir.
Zoro ultra zorlanmasa bile yine şu zorlukta alsa bile bu adam kendini nasıl iyileştiriyor, neden ve nasıl her türlü çevre şartında hayatta kalabiliyor, ırkının yok edilme sebebi ne gibi sorular hala soru olarak kaldı. İşin trajisi bu adama haki bile kullandırmadı. Ulan şerefsiz sağ kol dediğin adamlar şu evrende dört tane dörtttttttt! Ve hepsi birbirinden özel bunların. Allah belanı versin senin. Bu kadar aptalca manga çizilmez :of:

Aşağı şutlasın:artiz: Sanki uçuyor zoro. Havaya bi slash atıp kendi geri sektiriyor o kadar. King kendi demiş canını riske atıyorsun diye. Sonra kurtarmış.
Bıraksazoro geri dönebilir. Ama king düzgün müdahale etse engel olabilirdi. Onun yerine arkasına geçip ordan tekme atmış adaya doğru uçsun diye.

kata’ya o kadar laf ettin ama luffy’nin canını kurtardığını hatırlamıyorum :D
Tam trol oldun nerden nereye :hıh:

O kadar King görev adamı diyorduk. Kendi ölümüne atlayan zoro’yu burda adaya geri şutlamıyor mu yanlış mı görüyorum?:

Geri şutlamış olsa, kılıçlar aşağı düştüğünden Zoro kılıçlara ulaşamazdı. Kılıçların düştüğü yere tekmeyle daha hızlı bir iniş yaptırıyor. Ben aşağıda bir platform daha var diye düşünmüştüm.

Baya huzursuz oldu bu tayfa. Bugün şöyleler: Who's who'yu alması gerekiyordu ühühüühü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık