Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daha yeni Roger fb'si gördük. Kılıcı bildiğin süt beyazıydı. Roger'ın ömrü yetmedi demek absürt olur. Ya yapacak kapasitesi yoktu ya da kılıç karartmada başka faktörler söz konusu.
Ben de onu diyorum. En az 15-20 yıl kılıç kullanmış yonkou ve üstü potansiyeldeki 4-5 adam kılıç karartmamışsa orda mesele zaman değildir. Başka bir şeydir.

Eğer Roger, Shanks, Rayleigh gibi isimlerin kılıçları kara kılıç ise kara kılıç muhabbetinin kılıcı kullanma süresiyle ilgili olduğu düşünülebilir. Aksi halde bana com mantıklı gelmiyor. Hitetsu'nun dediği gibi Oden'in kılıcı zaten kararmaya yakın bir kılıç olsa Enma'nın Zoro'nun ellerinde kara kılıç olması şahsen beni tatmin etmez. Seni eder mi ? Bir de kararmaya yakın demek ne demek ? Misal bir Kılıç'ın kararma seviyesi 10 ise şu an Enma 8 seviyesinde mi ve eğer öyleyse Enma'yı 8 seviyesinde getiren şey ne ? Oden'in hakisi mi ?
Kılıcı anlamakla alakalı bişeydir diye düşünüyorum. Evet enma yeni bir kılıç ancak zoro wado’yu çocukluğundan beri kullanıyor. Enma ile wado’yu yapan kişi aynı olduğu için de zoro enma’yı kullanmaya çok çabuk alışıyor. Demirci söylemişti bunu. Wadoda haki emme gibi bişey yok yani kılıcın karakterini veya özünü anlamış olmalı zoro. Artık ne dememiz gerekir bilmiyorum ama kılıcın ağırlığı gibi basit bişey değil bu.

Yani wado tecrübesi bi yandan enma’yı anlamasına da yardımcı olmuş. Enma’yı uzun zamandır kullanıyormuş gibi düşünebiliriz. Neden wado yerine enma kararıyor diye düşünürsek onu bilemeyeceğim. Belki enma’nı fazla haki emme özelliğiyle alakalı çıkar. Veya diğer kılıçlarını normal kullanırken enma’yı sürekli kontrol etmeye çalıştığı için hızlı gelişmiştir. Başka serilerde karakterlerin kollarına bacaklarına yük bağlayıp gezerek kas yapması gibi.

ama bu kara kılıçların kalıcı armament gibi bişey olduğunu hiç sanmıyorum. Öyle olsa deniztaşı gibi logiaların canını yakardı. Monet ölürdü.

Kılıcı anlamakla alakalı bişeydir diye düşünüyorum. Evet enma yeni bir kılıç ancak zoro wado’yu çocukluğundan beri kullanıyor. Enma ile wado’yu yapan kişi aynı olduğu için de zoro enma’yı kullanmaya çok çabuk alışıyor. Demirci söylemişti bunu. Wadoda haki emme gibi bişey yok yani kılıcın karakterini veya özünü anlamış olmalı zoro. Artık ne dememiz gerekir bilmiyorum ama kılıcın ağırlığı gibi basit bişey değil bu.

Yani wado tecrübesi bi yandan enma’yı anlamasına da yardımcı olmuş. Enma’yı uzun zamandır kullanıyormuş gibi düşünebiliriz. Neden wado yerine enma kararıyor diye düşünürsek onu bilemeyeceğim. Belki enma’nı fazla haki emme özelliğiyle alakalı çıkar. Veya diğer kılıçlarını normal kullanırken enma’yı sürekli kontrol etmeye çalıştığı için hızlı gelişmiştir. Başka serilerde karakterlerin kollarına bacaklarına yük bağlayıp gezerek kas yapması gibi.

ama bu kara kılıçların kalıcı armament gibi bişey olduğunu hiç sanmıyorum. Öyle olsa deniztaşı gibi logiaların canını yakardı. Monet ölürdü.
Bence bu tamamen silahlanma seviyesiyle alakalı bir şey. Çünkü olay kral haki olsa herkeste kral haki var. Süre meselesi olsa herkes +15 yıl kılıç kullanmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık