Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Diyemezsin evet onda hem fikiriz ama buradan sonra gösterilecek diye üstün düşünmüş heralde. :D

En iyi zaman Roger veya WB dövüşse bence kıran kırana mücadele olmaz. Roger'ın ve WB'nin zirve hali çok farklı seviyede seri içinde bana göre.
Öyle ki Luffy son savaşa geldiğinde belki de anca bu seviyede olacak bence, sonrada geçecek işte...

Garp ve Sengoku'nun da eklenmesine pek bir şey demem. Genç hallerinin dövüşlerini net olarak görmesek de Roger ''Bize Sengoku veya Garp gelsin'' tarzında söylemi ya da WB'nin Shanks ile karşılaşmasında kişileri sayarken söylediği kişi Garp ve Sengoku. Yani güç açısından Amiral'den üstün olabilirler bir noktada. Fakat burada Yonkou kavramı ortaya çıkıyor işte bunlar ve o karakterler arasında ki denge ne durumda?

Mevzu uyanış deyip başka konulara geçiyorsun hikaye anlatarak. Sonra diyorsun ki ''niye anlatıyorsun bunları?'' Cevap net aslında ''Anlaman için'' :D
Fakat senin işine gelmiyor her zaman ki gibi... ;)

Neyse geçelim o vakit bu konuda kaşınıyorsan o konuda kaşıyayım seni. ;)

Şöyle ki dediğin sahne sonrası Croc Luffy'i anında hallediyor. Hani diyorsun ya ''kazanamıyor'' diye bu da bir hikaye mesela. Luffy'nin gökyüzünden damlayan su damlalarıyla hayatta kaldığı nokta orası. Hatta bak bu olay önce ki Robin Luffy'i ölümden kurtarmışken Luffy'e söylediği söz. Buradan sonra da Croc hemen hallediyor Luffy'i tekrardan.

Bu çok enerji harcıyor olayı nerede geçiyor tam olarak onu çözemedim? Tamam meyve kullanıcıları bu tarz yeteneklerde enerji harcıyor ama ne kadar olduklarını çoğu zaman belirtiyorlar mı? Crocodile'ın dediği şey ''Enerjimi boşa harcatıyorsun'' oluyor bu kadar şey sonrası.

Yer altında ise çoğu güçlü meyve tekniğini kullanmıyor ne hikmetse? Sebebini çoğu kişi biliyor zaten bunun o yüzden uzun uzun yazmama gerek yok.
Öyle ki bu adamın bir nevi ortamdan tamamen kaybolma yeteneğinin olduğunu bile gördük. Akainu'ya yaptığı tarzda saldırıları var ama sanki silinmiş bunlar o zaman için :S

Onun uyanış olup olmadığı net belli değil. Öyle ki ondan daha net olan öncesinde dediğim şeyler zaten. Bu tip şeyleri yapan kişiler Akainu, Aokiji, Ace ve Crocodile var görüğümüz kadarıyla meyve kullanımları açısından.

Sen yine trolle kendi kendine. :D
Sonuç olarak enerjisini boşa harcamış ve bitirememiş adamı.Su falan bahanesi bilincini kapatmalıydı uyanış açıyorsa teklemeliydi.Uyanışla bile alamıyor boğazından yakalayıp alıyor.Uyanışı da çöp olabilir Luffy etrafın çöl olmasından kolaylıkla kurtuluyor.Çok saçma ya uyanışsa rezalet yani gösteri mi yapıyorsun nedir.

Sonuç olarak enerjisini boşa harcamış ve bitirememiş adamı.Su falan bahanesi bilincini kapatmalıydı uyanış açıyorsa teklemeliydi.Uyanışla bile alamıyor boğazından yakalayıp alıyor.Uyanışı da çöp olabilir Luffy etrafın çöl olmasından kolaylıkla kurtuluyor.Çok saçma ya uyanışsa rezalet yani gösteri mi yapıyorsun nedir.
Senin gözlerde sıkıntı var heralde? Bitirememiş adam su damlacıklarıyla kurtuluyor evet. Onun öncesinde de zar zor kaçıyor.
La sana laf yetişmez boş boş şeyleri sıralıyorsun hala uyanışla alamamış vb. diye. Dof da sonra uyanışla almayı geç düzgün hasar veremiyor.
Croc hiç olmazsa eline alınca anında bitiriyor işini.

O yüzden boş yapmaya devam edebilirsin. :D

Öyle ki bu adamın kaç tane meyve tekniği var. Marineford da kullandığı sadece ''Sables'' yeteneği varken hala boşlara devam ediyorsun.
Yok ''Uyanış açmışsa şöyle böyle'' diye. O yüzden burada sana ekmek çıkmaz eleştirmekte. Öyle ki Dof bile gelip ''Ortak olalım'' diyor. Croc ''Kendini benimle aynı seviyede görme'' tarzında konuşuyor. Daha geçenlerde kendin ''Şu seviyede gelir'' diyorken hemen 2 gün sonra yine ağlak Koffy moduna geçiş yaptın. Bir kere de şaşırt be... :D

Senin gözlerde sıkıntı var heralde? Bitirememiş adam su damlacıklarıyla kurtuluyor evet. Onun öncesinde de zar zor kaçıyor.
La sana laf yetişmez boş boş şeyleri sıralıyorsun hala uyanışla alamamış vb. diye. Dof da sonra uyanışla almayı geç düzgün hasar veremiyor.
Croc hiç olmazsa eline alınca anında bitiriyor işini.

O yüzden boş yapmaya devam edebilirsin. :D

Öyle ki bu adamın kaç tane meyve tekniği var. Marineford da kullandığı sadece ''Sables'' yeteneği varken hala boşlara devam ediyorsun.
Yok ''Uyanış açmışsa şöyle böyle'' diye. O yüzden burada sana ekmek çıkmaz eleştirmekte. Öyle ki Dof bile gelip ''Ortak olalım'' diyor. Croc ''Kendini benimle aynı seviyede görme'' tarzında konuşuyor. Daha geçenlerde kendin ''Şu seviyede gelir'' diyorken hemen 2 gün sonra yine ağlak Koffy moduna geçiş yaptın. Bir kere de şaşırt be... :D
Seri başı Luffy ile Dressrosa Luffy karşılaştırdığının farkındasın dimi ? Neyse. :D İnşallah uyanışı yoktur.Çünkü alabastadaki yenilgisi katmerlenir.Kaç round dövüş yaptılar sadece su damlası olayı yok.

Seri başı Luffy ile Dressrosa Luffy karşılaştırdığının farkındasın dimi ? Neyse. :D İnşallah uyanışı yoktur.Çünkü alabastadaki yenilgisi katmerlenir.Kaç round dövüş yaptılar sadece su damlası olayı yok.
Yavrum seri başında Luffy diyorsun da Luffy'nin hangi saldırısı şu saldırı ediyor bana bundan bahset?
Elmas+haki ve üstün fiziksel güçle bir vuruş Luffy'nin hangi saldırı yeteneğine eşittir sence?

Onun dışında Dof'un bir G4 saldırısı sonucunda geldiği durum da şu.

O yüzden Alabasta 150'li bölümler ki Croc'un arc olayı 100. bölümlerde başlıyor. Yani seri daha net oturmamış dövüş çizimleri bile şimdiye göre çok farklı olan bir noktadaydı.

Onun dışında Dof bizzat kendini Croc ile bir tutuyor bu noktada. Dof ise 700 küsürlü bölümlerde 2 yıllık zaman atlaması sonrası geliyor. Denge olarak daha az sıkıntılı bir süreçte. Öyle ki MF de bile Croc-Dof-Mihawk gibi karakterlerin biebirlerine karşı tepkilerini görüyoruz.

Hem de sen ''Dressrosa Luffy ile karşılaştığının farkında mısın?'' diyorsun. Evet farkındayım çünkü yukarıda ki olaylar gibi olaylar var seride.
Şimdi bana Luffy'nin Jozu'nun ''Brilliant Punk'' saldırısına eşit bir saldırısını söyler misin? Öyle ki şöyle ince iki not da vereyim.
- ''Jozu'nun Amiralden kan alan saldırısı tekniksiz saldırısıydı''
- ''Jozu WB tayfasında ki en güçlü saldırı gücüne sahip''

Hatta genele bir soru olsun ''Luffy'nin hangi saldırısı Jozu'nun saldırı gücüne eşittir?''
Şimdi hikayelerini dinlemek isterim anlat bakalım. :D

Son düzenleme:
Yavrum seri başında Luffy diyorsun da Luffy'nin hangi saldırısı şu saldırı ediyor bana bundan bahset?
Elmas+haki ve üstün fiziksel güçle bir vuruş Luffy'nin hangi saldırı yeteneğine eşittir sence?

Onun dışında Dof'un bir G4 saldırısı sonucunda geldiği durum da şu.

O yüzden Alabasta 150'lü bölümler ki Croc'un arc olayı 100. bölümlerde başlıyor. Yani seri daha net oturmamış dövüş çizimleri bile şimdiye göre çok farklı olan bir noktadaydı.

Onun dışında Dof bizzat kendini Croc ile bir tutuyor bu noktada. Dof ise 700 küsürlü bölümlerde 2 yıllık zaman atlaması sonrası geliyor. Denge olarak daha az sıkıntılı bir süreçte. Öyle ki MF de bile Croc-Dof-Mihawk gibi karakterlerin biebirlerine karşı tepkilerini görüyoruz.

Hem de sen ''Dressrosa Luffy ile karşılaştığının farkında mısın?'' diyorsun. Evet farkındayım çünkü yukarıda ki olaylar gibi olaylar var seride.
Şimdi bana Luffy'nin Jozu'nun ''Brilliant Punk'' saldırısına eşit bir saldırısını söyler misin? Öyle ki şöyle ince iki not da vereyim.
- ''Jozu'nun Amiralden kan alan saldırısı tekniksiz saldırısıydı''
- ''Jozu WB tayfasında ki en güçlü saldırı gücüne sahip''

Hatta genele bir soru olsun ''Luffy'nin hangi saldırısı Jozu'nun saldırı gücüne eşittir?''
Şimdi hikayelerini dinlemek isterim anlat bakalım. :D
Orada mangakanın torpili de olabilir crocoya ezdirmek istememiş olabilir sonra luffyi kurtarsın diye plot biraz ona da çalışmış olabilir yani. :D Alabasta Croco ile Mf croco aynı değil yaralarını sardı diyen sen değil miydin birde ? Mf hali daha güçlüdür zaten.Ama alabasta halinin de güçlü olması gerekiyor ona uzak olmaması gerekiyor.Ona rağmen uyanışı kullanıyor luffy bir yerlere tutunuyor onu da beceremedi orada boşa harcadım enerjimi dedi.Yani Magellan uyanış açtı 2 sene önce millet kaçıştı bu adam çaylak luffyi uyanışla değil boğazını sıkıp almak zorunda kaldı.Komedi malesef.

Orada mangakanın torpili de olabilir crocoya ezdirmek istememiş olabilir sonra luffyi kurtarsın diye plot biraz ona da çalışmış olabilir yani. :D Alabasta Croco ile Mf croco aynı değil yaralarını sardı diyen sen değil miydin birde ? Mf hali daha güçlüdür zaten.Ama alabasta halinin de güçlü olması gerekiyor ona uzak olmaması gerekiyor.Ona rağmen uyanışı kullanıyor luffy bir yerlere tutunuyor onu da beceremedi orada boşa harcadım enerjimi dedi.Yani Magellan uyanış açtı 2 sene önce millet kaçıştı bu adam çaylak luffyi uyanışla değil boğazını sıkıp almak zorunda kaldı.Komedi malesef.
Mangaka'nın bir torpili varsa Crocodile konusunda Luffy'e kullanmıştır. Öyle ki o saçma galibiyetten sonra o kadar açıklama yapıp Crocodile'a kapak hikayesi çizip ID de 6. seviyeye koydu. Oradan çıktı MF'ye geldi yaptığı şeyler ortada, Luffy olayı sonrası ''Geçmişte WB ile savaştı'' olaylarını anlattı vb.

Evet aynı değil, yaralarını sardı olayını daha görmedik ama anlamak istemediğin nokta o. Benim aynı değil dediğim nokta ''serinin dengesizliği'' ile ilgiliydi o zaman için. Yoksa bu adam hapishaneye girdi çıktı bir fark olmaması lazım. Fakat öyle ki Luffy Croc'dan sonra Enel-Lucci-Moria ile falan karşılaştı ama o seviyede görünmedi yine. Öyle ki Luffy'nin MF de Jozu seviyesinde bir saldırı gücü yok hatta yakın bile değil ama Crocodile yenildi ona, yersen...

Yaralarımı iyileştirdim olayı WB'den sonrası için göreceğimiz kısım. Bu adam karşısında geçmişte olan WB'yi görmek istiyordu ama adam yaşlanmış eskisinin yanına yaklaşmıyor.
Öyle ki Croc görünce ''Kendinden utanmalısın, ben böyle bir adama mı yenildim'' diyor. WB de ''Ben tek kalbi olan bir insanım her zaman en güçlü olarak kalamam'' diyor. Öyle ki 2 yıllık zaman atlaması sonrası fb'lerde WB'yi görüyoruz bambaşka bir seviyede. Crocodile da MF de WB olayı sonrası ''Yaralarımı iyileştirdim. Şimdi geçmişte eğlenceli bulduğum Yeni Dünyaya gidiyorum'' diyor.

Magellan olayı tamamen hapishane olayı. Kısıtlı alan kaçacak yer yok, adamın meyve yeteneği tamamen bunun üzerine verilmiş zaten.
Öyle ki Teach'i tüm tayfa ile alıyor adam yakalayınca. Crocodile da Luffy'i bu şekilde yok ediyor. Kaçıp kaçmaması bir şey ifade ediyor mu? Luffy'i toplamda 3 defa öldürmüş müydü bu adam normal şartlarda? Evet. Yardımlarla, havadan damlayan su damlalarıyla kurtulmuş Luffy ama hala hikaye anlatıyorsun.

Tamamen süre ile ilgili. Demirci reis, zoroya oden karartamadı senin elinde kararabilir diyor. Zoronun hakisinden dolayı demiyor bunu. Kılıç zaten kararmaya müsait. Yoksa roger ve Wb gibi iki canavarın karartamaması için bir sebep yok. Wb kılıç ustası değil karartmaya ihtiyaç duymuyor. Zaten egoist bir adam. Bu arada Rogerın kılıcının son halini bilmiyoruz belki karartmış da olabilir. Veya rayın kılıcının son halini de görmedik.
Eğer Roger, Shanks, Rayleigh gibi isimlerin kılıçları kara kılıç ise kara kılıç muhabbetinin kılıcı kullanma süresiyle ilgili olduğu düşünülebilir. Aksi halde bana com mantıklı gelmiyor. Hitetsu'nun dediği gibi Oden'in kılıcı zaten kararmaya yakın bir kılıç olsa Enma'nın Zoro'nun ellerinde kara kılıç olması şahsen beni tatmin etmez. Seni eder mi ? Bir de kararmaya yakın demek ne demek ? Misal bir Kılıç'ın kararma seviyesi 10 ise şu an Enma 8 seviyesinde mi ve eğer öyleyse Enma'yı 8 seviyesinde getiren şey ne ? Oden'in hakisi mi ?

Eğer Roger, Shanks, Rayleigh gibi isimlerin kılıçları kara kılıç ise kara kılıç muhabbetinin kılıcı kullanma süresiyle ilgili olduğu düşünülebilir. Aksi halde bana com mantıklı gelmiyor. Hitetsu'nun dediği gibi Oden'in kılıcı zaten kararmaya yakın bir kılıç olsa Enma'nın Zoro'nun ellerinde kara kılıç olması şahsen beni tatmin etmez. Seni eder mi ? Bir de kararmaya yakın demek ne demek ? Misal bir Kılıç'ın kararma seviyesi 10 ise şu an Enma 8 seviyesinde mi ve eğer öyleyse Enma'yı 8 seviyesinde getiren şey ne ? Oden'in hakisi mi ?
Daha yeni Roger fb'si gördük. Kılıcı bildiğin süt beyazıydı. Roger'ın ömrü yetmedi demek absürt olur. Ya yapacak kapasitesi yoktu ya da kılıç karartmada başka faktörler söz konusu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık