Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğru diyorsun uyanış önemli ama seviye olarak büyük bir belirleyiciliği yok.Ne de olsa çaylak Luffy’e uyanış açan ama ona rağmen indiremeyen karakterler de var bu evrende. :)
Hahahah hayatın hikaye lan senin, hala orada ki saçmalığı önümüze koyuyor.
La MF'ye gel MF'ye bırak bu hikayeleri. Serinin tamamen değiştiğini sende bende iyi biliyoruz. :D

Onun dışında Croc uyanış açmış olmasının ibareleri var ama o zamanlar için bu tarz bir şey düşünüldüğünü sanmam. Fakat o koca ülkede yağmuru tamamen kesmiş olması bir işaret. Ülkenin büyüklüğü göz önüne alındığında Croc düştüğü anda yağmurun başlaması da bunun bir işaretiydi. Onun dışında meyveyi bu kadar usta kullanan Croc da çıkmazsa ayıp olur zaten.

Hahahah hayatın hikaye lan senin, hala orada ki saçmalığı önümüze koyuyor.
La MF'ye gel MF'ye bırak bu hikayeleri. Serinin tamamen değiştiğini sende bende iyi biliyoruz. :D

Onun dışında Croc uyanış açmış olmasının ibareleri var ama o zamanlar için bu tarz bir şey düşünüldüğünü sanmam. Fakat o koca ülkede yağmuru tamamen kesmiş olması bir işaret. Ülkenin büyüklüğü göz önüne alındığında Croc düştüğü anda yağmurun başlaması da bunun bir işaretiydi. Onun dışında meyveyi bu kadar usta kullanan Croc da çıkmazsa ayıp olur zaten.
Neredeki saçmalığı ne diyorsun kum kun ben karakter ismi mi zikrettim ? Şu an sen söylüyorsun. :D Dua et de çıkmasın uyanış çünkü çıkarsa elimizden çekeceğin var.:hhh:O bir metafordur illa ki Croco meyveyle yapıyor anlamına gelmez.Yağmur çalan tozu vardı adamın.

Neredeki saçmalığı ne diyorsun kum kun ben karakter ismi mi zikrettim ? Şu an sen söylüyorsun. :D Dua et de çıkmasın uyanış çünkü çıkarsa elimizden çekeceğin var.:hhh:O bir metafordur illa ki Croco meyveyle yapıyor anlamına gelmez.Yağmur çalan tozu vardı adamın.
Kör meliha gibi mi okuyorsun yoksa işine mi gelmiyor? :D

Yağmur çalan toz olayı tamamen Kral'ı kötü göstermek içindi. Yani kullanıldı ama bu sürekli değildi.
Öyle ki Dans tozu'nun olayı yağmuru kesmek değil yağmur yağdırmak. Sadece farklı yerde ki yağmuru çalıyor o ayrı. Fakat olay bundan ibaret o konuda. Yine aynı şekilde Crocodile düşer düşmez yağmur yağıyor ve günlerce sürüyor. Öyle ki Smoker Alabasta'dan ayrıldığında bile ''Denizde'' yağmur yağıyor ve Tashigi ona ''Dans tozu mu kullandın'' tarzında bir soru soruyor. Yani bu durum öyle bir durum ki tüm ülkede yıllarca yağmuru kesmiş adam. Vivi bile gittikleri yerlerden bahsederken ''Buralar eskiden yemyeşildi'' falan diyor. Hem de Alabasta şuana kadar Onepiece evreninde gösterilen en büyük ülkelerden biri.

Onun dışında dediğim gibi bırak hikayeyi şimdi kimi kastettiğini herkes biliyor. Croc'un MF de gösterdiği performansı hangi YC gösterdi?
Hakisi şöyle böyle diye övülen Jinbe'nin yaptığı ortada. ''Bu Croc da haki yok'' denilen Crocodile'ın yaptıkları ortada.
Al sana manga sayfalarıyla kısa bir resital sunayım. Sen manga sayfası pek sevmezsin ''kendi fikirlerin'' var ama olsun. :D ;)

Jinbe Luffy'i kaçırıyor ve Denize atlıyor. Tabi Deniz Aokiji tarafından dondurulmuş ve bunu aşamayıp Akainu'nın eline düşüyor.
Bu noktada da Akainu'ya saldırı yapıyor. Fakat hiç bir işe yaramıyor oyalayamıyor bile ''sıfır etki'', adam kendini bile toplamak için zaman bile harcamıyor. Hemen dümdüz tekrar üzerine yürümeye başlıyor Jinbe'nin. Burada dikkat edilmesi gereken 2 nokta var.

1- Her yer buz oldu diye Jinbe'nin tamamen etkisiz kalması.
2- 2. sayfada Akainu'ya yapıp hiç bir varlık gösteremeyen saldırısı.

Diğer nokta ise bunun hemen ardından geliyor.
Crocodile buzu kırıp yer altından Akainu'ya bir saldırı yapıyor ve Jinbe'den çok daha etkili oluyor. Öyle ki Jinbe'nin buz oldu diye kaçamayacağını düşündüğü denizde ki buzu kırarak Akainu'yu tamamen bölüyor.

Öyle ki Jinbe'nin saldırısından hiç etkilenmeyen Akainu, yukarıda 2. sayfada sol üst panelde ve sağ en alt panelde hala kendini toplamakla meşgul olarak öylece kalıyor. Öyle ki Crocodile Jinbe ve Luffy'i kurtarıp o kadar şey söyledikten sonra anca kendini topluyor. Zaten o zamana kadar da WB tayfası geliyor.

Bir de Marco ve Vista'nın Akainu'ya saldırması var tabi. O etki de bu...

Onun dışında Ace'in idamı olayı. Croc tek başına savaşa gelmiş. İdam platformu önünde 3 Amiral, Shichiler, yukarıda Sengoku Garp vb. var ve adam tek başına oraya giriyor.
Öyle ki 1 sn geç saldırsa Ace ölecek ve Marco'nun dediği laf şu...

Ace ölüyor YC'ler lafı güzafdalar...

Crocodile'ın Mihawk, Dof gibi karakterlere karşı sözleri ve tavırlarından bahsetmiyorum bile.
Dof gelip ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi ortak oluyorsun?'' dediği biri Crocodile. Şimdi sorsan Dof fanı olarak trollük de zirveye çıkarsın bu sözler sonrası. :D

Peki Mihawkcılara ne demeli? Adam bizzat Shanks'dan özür dileyip, kendini tutmayacağını, gücünü sakınmayacağını söylüyor.
Sonra fanları çıkıp ''Mihawk hiç ciddi olmadı ki'' yorumlarını yapıyor.

Sonra o Mihawk önüne gelen herkesi kesiyor. Okamalar, Daz Bones vb. Hatta Daz Bones Mihawk'ın slashı durduruyor ve önünde özellikle ''Şefin emri şuan Denizciler de bizim düşmanımız'' diyor. Hatta Mihawk gelip ''Daz Bones olmalısın'' deyip adamı kesiyor. Crocodile gelince ise tamamen Luffy'nin peşini bırakıyor.

Sorsan ayrı ayrı 10 tane bahane sıralanır. Niye? Çünkü Mihawk ''kılıçcı'' :S
- ''Sen Crocodile fanısın abartıyorsun'' dersiniz işinize gelmeyince. Fakat abarttığım bir şey yok, manga ortada aksi varsa beklerim her zaman. :D ;)

Aga tatlı komutanlarından birisini yaralayıp topuklayan adam nasıl Dof'a yenilmiş adamla yonkou indiriyor sence? Urouge de bence rahat yc2 üstü gelir. Oda'dan ben böyle bekliyorum. Yc1 ve yc2 arasında Dof koymak bana mantıklı geliyor çünkü Dof uyanış falan açmış birisi. Yc2 uyanış açan var mı mesela? Kaçırmış olabilirim bilmiyorum. Jozu bir şey göstermedi mesela. Yc2 üstü gelir bu adam diye düşündüm ondan. Yc1 yc2 arası çok fark yok katılıyorum ve o kısımda çok büyük farklar beklemiyorum ben. Hani yonkou ile sağ kolu arasındaki fark yok zaten. Ama böyle yerleştirmek mantıklı geldi. Sentomaru ve Coby tamamen beklentim. Sentomaru Wano'ya falan gelicek diye bekliyorum valla görürüz birlikte. İvankov'u da bilerek en sonlara koydum aslında.

Beklenti kısmı çok fazla biliyorum ama zevki böyle çıkıyor bence :D

Top tier olarak diyorsan olabilir ama ineceklerini de düşünmek lazım. Seri ilerledikçe düşmanları güçlenir. Üstündeki adamların onlardan güçlü olduklarını düşünerek koydum. Teach denilen adam bence Kaido'dan güçlü yani. Aynı sıraya koymak saçma olur bence. Sengoku'yu bizzat Roger getirin diyor. Daha ne desin mangaka.

Çok çalışman gerek demek biraz ayıp olmuş.
Görüşlerimiz arasında A'dan Z'ye kadar fark var.

Hani biraz parallellik olsa anlaşabiliriz diyeceğim ama çok zor.

Daz Bones ne zaman YC1 demişim la ben? Her zaman ki gibi kendin çalıp kendin oynuyorsun. :D
Vergo övücüsün gelmişsin Daz Bones eleştiriyorsun. ''Demir beden'' diye Vergo öven sensin. Hakisiz ''Çelik beden'' olan Daz Bones mı eleştiriyorsun? :D

Top Tier olur diyorsun heralde BM ve Kaido için, olabilir evet. Sonuçta haki olarak üst düzeyler Luffy anca ulaştı bu seviye de hakiye ve geçecek Wano sonu.
Luffy'nin onları geçmesi sorun değil.Dragon-Saka-Shanks gibi adamlar için direk Kaido ve Koca ana'dan güçlü diyebilir misin ?

Bir de Roger ile Beyazsakal nasıl Kaido'dan ve ya Koca ana'dan iki lig üste oluyor.

En iyi zamanındaki Roger ile en iyi zamanındaki Kaido dövüşse çok kıran kırana bir mücadele olur.Roger çok zor kazanır.

Garp ile Sengoku'nun da direk en zirvede olduklarını sanmıyorum.

Zaten Smoker ile Dof'un aynı yer de olması falan tamamen fiyasko.

Kör meliha gibi mi okuyorsun yoksa işine mi gelmiyor? :D

Yağmur çalan toz olayı tamamen Kral'ı kötü göstermek içindi. Yani kullanıldı ama bu sürekli değildi.
Öyle ki Dans tozu'nun olayı yağmuru kesmek değil yağmur yağdırmak. Sadece farklı yerde ki yağmuru çalıyor o ayrı. Fakat olay bundan ibaret o konuda. Yine aynı şekilde Crocodile düşer düşmez yağmur yağıyor ve günlerce sürüyor. Öyle ki Smoker Alabasta'dan ayrıldığında bile ''Denizde'' yağmur yağıyor ve Tashigi ona ''Dans tozu mu kullandın'' tarzında bir soru soruyor. Yani bu durum öyle bir durum ki tüm ülkede yıllarca yağmuru kesmiş adam. Vivi bile gittikleri yerlerden bahsederken ''Buralar eskiden yemyeşildi'' falan diyor. Hem de Alabasta şuana kadar Onepiece evreninde gösterilen en büyük ülkelerden biri.

Onun dışında dediğim gibi bırak hikayeyi şimdi kimi kastettiğini herkes biliyor. Croc'un MF de gösterdiği performansı hangi YC gösterdi?
Hakisi şöyle böyle diye övülen Jinbe'nin yaptığı ortada. ''Bu Croc da haki yok'' denilen Crocodile'ın yaptıkları ortada.
Al sana manga sayfalarıyla kısa bir resital sunayım. Sen manga sayfası pek sevmezsin ''kendi fikirlerin'' var ama olsun. :D ;)

Jinbe Luffy'i kaçırıyor ve Denize atlıyor. Tabi Deniz Aokiji tarafından dondurulmuş ve bunu aşamayıp Akainu'nın eline düşüyor.
Bu noktada da Akainu'ya saldırı yapıyor. Fakat hiç bir işe yaramıyor oyalayamıyor bile ''sıfır etki'', adam kendini bile toplamak için zaman bile harcamıyor. Hemen dümdüz tekrar üzerine yürümeye başlıyor Jinbe'nin. Burada dikkat edilmesi gereken 2 nokta var.

1- Her yer buz oldu diye Jinbe'nin tamamen etkisiz kalması.
2- 2. sayfada Akainu'ya yapıp hiç bir varlık gösteremeyen saldırısı.

Diğer nokta ise bunun hemen ardından geliyor.
Crocodile buzu kırıp yer altından Akainu'ya bir saldırı yapıyor ve Jinbe'den çok daha etkili oluyor. Öyle ki Jinbe'nin buz oldu diye kaçamayacağını düşündüğü denizde ki buzu kırarak Akainu'yu tamamen bölüyor.

Öyle ki Jinbe'nin saldırısından hiç etkilenmeyen Akainu, yukarıda 2. sayfada sol üst panelde ve sağ en alt panelde hala kendini toplamakla meşgul olarak öylece kalıyor. Öyle ki Crocodile Jinbe ve Luffy'i kurtarıp o kadar şey söyledikten sonra anca kendini topluyor. Zaten o zamana kadar da WB tayfası geliyor.

Bir de Marco ve Vista'nın Akainu'ya saldırması var tabi. O etki de bu...

Onun dışında Ace'in idamı olayı. Croc tek başına savaşa gelmiş. İdam platformu önünde 3 Amiral, Shichiler, yukarıda Sengoku Garp vb. var ve adam tek başına oraya giriyor.
Öyle ki 1 sn geç saldırsa Ace ölecek ve Marco'nun dediği laf şu...

Ace ölüyor YC'ler lafı güzafdalar...

Crocodile'ın Mihawk, Dof gibi karakterlere karşı sözleri ve tavırlarından bahsetmiyorum bile.
Dof gelip ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi ortak oluyorsun?'' dediği biri Crocodile. Şimdi sorsan Dof fanı olarak trollük de zirveye çıkarsın bu sözler sonrası. :D

Peki Mihawkcılara ne demeli? Adam bizzat Shanks'dan özür dileyip, kendini tutmayacağını, gücünü sakınmayacağını söylüyor.
Sonra fanları çıkıp ''Mihawk hiç ciddi olmadı ki'' yorumlarını yapıyor.

Sonra o Mihawk önüne gelen herkesi kesiyor. Okamalar, Daz Bones vb. Hatta Daz Bones Mihawk'ın slashı durduruyor ve önünde özellikle ''Şefin emri şuan Denizciler de bizim düşmanımız'' diyor. Hatta Mihawk gelip ''Daz Bones olmalısın'' deyip adamı kesiyor. Crocodile gelince ise tamamen Luffy'nin peşini bırakıyor.

Sorsan ayrı ayrı 10 tane bahane sıralanır. Niye? Çünkü Mihawk ''kılıçcı'' :S
- ''Sen Crocodile fanısın abartıyorsun'' dersiniz işinize gelmeyince. Fakat abarttığım bir şey yok, manga ortada aksi varsa beklerim her zaman. :D ;)
Bu kadar şeyi niye yazdın neden yazdın niçin yazdın ? alemsin ya. :D Mevzu uyanıştı sadece.O konudan devam edelim.Croco her yeri uyanış gibi kuma çeviriyor sandaletler bile kum oluyor.Bu uyanış olsa gerek zaten çok enerji harcıyor çevreyi etkiliyor.Fakat kazanamıyor.Bu işte bir terslik var.Ya uyanış olayı çöp yada diğer seçeneği biliyorsun.:oleyo2:

Luffy'nin onları geçmesi sorun değil.Dragon-Saka-Shanks gibi adamlar için direk Kaido ve Koca ana'dan güçlü diyebilir misin ?

Bir de Roger ile Beyazsakal nasıl Kaido'dan ve ya Koca ana'dan iki lig üste oluyor.

En iyi zamanındaki Roger ile en iyi zamanındaki Kaido dövüşse çok kıran kırana bir mücadele olur.Roger çok zor kazanır.

Garp ile Sengoku'nun da direk en zirvede olduklarını sanmıyorum.

Zaten Smoker ile Dof'un aynı yer de olması falan tamamen fiyasko.
Diyemezsin evet onda hem fikiriz ama buradan sonra gösterilecek diye üstün düşünmüş heralde. :D

En iyi zaman Roger veya WB dövüşse bence kıran kırana mücadele olmaz. Roger'ın ve WB'nin zirve hali çok farklı seviyede seri içinde bana göre.
Öyle ki Luffy son savaşa geldiğinde belki de anca bu seviyede olacak bence, sonrada geçecek işte...

Garp ve Sengoku'nun da eklenmesine pek bir şey demem. Genç hallerinin dövüşlerini net olarak görmesek de Roger ''Bize Sengoku veya Garp gelsin'' tarzında söylemi ya da WB'nin Shanks ile karşılaşmasında kişileri sayarken söylediği kişi Garp ve Sengoku. Yani güç açısından Amiral'den üstün olabilirler bir noktada. Fakat burada Yonkou kavramı ortaya çıkıyor işte bunlar ve o karakterler arasında ki denge ne durumda?
Bu kadar şeyi niye yazdın neden yazdın niçin yazdın ? alemsin ya. :D Mevzu uyanıştı sadece.O konudan devam edelim.Croco her yeri uyanış gibi kuma çeviriyor sandaletler bile kum oluyor.Bu uyanış olsa gerek zaten çok enerji harcıyor çevreyi etkiliyor.Fakat kazanamıyor.Bu işte bir terslik var.Ya uyanış olayı çöp yada diğer seçeneği biliyorsun.:oleyo2:
Mevzu uyanış deyip başka konulara geçiyorsun hikaye anlatarak. Sonra diyorsun ki ''niye anlatıyorsun bunları?'' Cevap net aslında ''Anlaman için'' :D
Fakat senin işine gelmiyor her zaman ki gibi... ;)

Neyse geçelim o vakit bu konuda kaşınıyorsan o konuda kaşıyayım seni. ;)

Şöyle ki dediğin sahne sonrası Croc Luffy'i anında hallediyor. Hani diyorsun ya ''kazanamıyor'' diye bu da bir hikaye mesela. Luffy'nin gökyüzünden damlayan su damlalarıyla hayatta kaldığı nokta orası. Hatta bak bu olay önce ki Robin Luffy'i ölümden kurtarmışken Luffy'e söylediği söz. Buradan sonra da Croc hemen hallediyor Luffy'i tekrardan.

Bu çok enerji harcıyor olayı nerede geçiyor tam olarak onu çözemedim? Tamam meyve kullanıcıları bu tarz yeteneklerde enerji harcıyor ama ne kadar olduklarını çoğu zaman belirtiyorlar mı? Crocodile'ın dediği şey ''Enerjimi boşa harcatıyorsun'' oluyor bu kadar şey sonrası.

Yer altında ise çoğu güçlü meyve tekniğini kullanmıyor ne hikmetse? Sebebini çoğu kişi biliyor zaten bunun o yüzden uzun uzun yazmama gerek yok.
Öyle ki bu adamın bir nevi ortamdan tamamen kaybolma yeteneğinin olduğunu bile gördük. Akainu'ya yaptığı tarzda saldırıları var ama sanki silinmiş bunlar o zaman için :S

Onun uyanış olup olmadığı net belli değil. Öyle ki ondan daha net olan öncesinde dediğim şeyler zaten. Bu tip şeyleri yapan kişiler Akainu, Aokiji, Ace ve Crocodile var görüğümüz kadarıyla meyve kullanımları açısından.

Sen yine trolle kendi kendine. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık