Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akainu için cuk oturan bir laf var.

- Köpeklere sahiplerini ısırmamaları gerektiğini öğretmek gerekir.

Gorosei bunu öğretmemiş sadece. :) Atar gider buradan geliyor.

Yoksa seride gördük.Denizcilerin bağımsız olma gibi bir durumu yok.Filo amiralinin üstü Kong hepsinin komutanıydı.Sengoku görevden ayrılırken emir komuta işliyordu.O da ihtiyarlara bağlı olmalı otorite olarak.Yani Akainu'nun bu kadar havlayabilmesinin sebebi aslında emir komuta sistemi.Kong ne derse onu yapmak zorunda fakat ihtiyarların direk altında olmadığı için o lafları söyleyecek cesareti bulabiliyor.Kong'a rapor vermeye gidince böyle olacağını sanmıyorum.

Beyazsakal ve Roger bir söz söyledi her yer korsan oldu insanları gasp ettiler yaklaşımını da doğru bulmuyorum.Arkadaş sistem bir kere baştan aşağı kokuşmuş.Sen sistemi yani evreni bu kokuşmuş şekliyle sürdürürsen orada yüzlerce sinek ( korsan ) var diye başkalarını suçlayamazsın.Önce o kokuşmuşluğu ortadan kaldırman sistemi düzeltmen gerekir.

Bunu da işine gelmediği için yapmıyorsun.Tüm kontrol kutsallar olarak senin elinde iplerin tamamı sende.İstediğini köle istediğini karı olarak alıkoyabiliyorsun.Sisteme karşı çıkanlar olursa da büyük korsanları sebep gösteriyorsun.Düzen tıkır tıkır işliyor.

Aslında Roger ve Wb gibi suya sabuna dokunmayan korsanlar kutsallar için bir avantaj olmuştur.Xebec gerçek bir tehditti.İdam bile edilmeden aniden ortadan kaldırılmasıyla anlayabilirsiniz bunu.

Denizci yapmak istemesinin sebebi bunu meşru görmesi.Hani bizim millette de büyük adam olmak=vali olmak mevzuları gibi.

Ek olarak Gapra cesareti yok demek...Adam bu zamana kadar lafını sakinmamis kimseden.Luffyi saldıktan sonra torunum olduğu için saldım diyen,Luffy bir şey yapınca işte benim torunum diyen bir adam Garp.Kral falan takmıyor adam.Stella mi ne ona sie çeken bir adam.Neden düzene hizmet ediyor lafı da bana saçma geliyor.Garpın hizmet ettiği düzen adaleti temsil ediyor.Denizciler özelinde konuşuyorum.Denizciler hükümetin bir kolu olmasina rağmen ozerkler.Hatta bağımsız bile denebilir.Eğer hükümetin direk altında olsalar Akainu fırça kaymaya çalışmazdı Goroseiye.Alırlardı görevden.Keza Akainu ile Aokiji mevzusunu da kendi içinde halletmiş denizciler.Hükumet ve denizciler Akainuyu isterken Sengoku Aokijiyi istemiş.Hukumetin direk yetkisi olsa Akainuyu atadik bitti işine gelmeyen gitsin derdi olur biterdi.
Ne diyosun yani, Garp, bi kişi de hizmet etmeyiversin kutsallara canım, ılıklığına mı sahip? Kişisel mi bakıyor bu olaya, bi vizyonu yok mudur adamın sistemin bu durumuna? Ben böyle olduğunu sanmıyorum. Bu vizyonla alakalı bir durum, elinden gelse düzeni sarsmayacak şekilde kutsallık mevzusunu kaldırır. Daha çok Garp'ı hem sistem dediğin gibi uygulayıcı olarak denizciler genelinde adalet temsili oluşum olduğu için bağlı, hemde bu kafada denizciler yetiştirebilmek için kalıyor, Aokiji, Coby vs, diye yorumlayabiliriz. Cesaret mevzusu yetersiz önceki yazdığım da evet. Devrimciler safı için henüz yeterli iknası yok işte adamın. Luffy geçmişi keşfettiğinde, Garp'a ulaşırsa gerçekler emin ol tarafını değiştirecektir.
Yalnız denizciler dediğin gibi bağımsız değil, Goroseilerin Akainu'yu sırf iki atar için görevlerinden niye alsınlar? Adamların Akainu gitsin de yerine kim gelecek abi, Fujitora mı? kafasında oldukları belli :D Akainu zaten seve seve yapıyor sonunda dediklerini, o yüzden emir neyse o. Biraz özerkliğe yakın bir alanları var, o da dediğin gibi filo amiralliği vs kendi görüşlerini belirtebilme durumları var.

Biliyorum ama aralarında bir şehevi ilişki bulunmadığı sürece işe yaramaz. İkisinin de kadın olduğunu göze alacak olursak, işe yaramayacaktır. Tabii cinsel tercihleri farklı ise, bilemiyorum, orasını da ileride görürüz.
Kadınlar adasında hatunlar da etkileniyor meyvesinden. Güzelliği cinsiyet dinlemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık