Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seriide iki tane kara kılıç var, biri Mihawk'ta diğeri de Ryuma'nın kılıcı. Ele ayağa düşme durumu olmaz çünkü Shanks ve Fujitora'nın kullandığı kılıçlar siyah değil, bu iki adam kılıçlarını karartamadığına ya da karartmadığına göre öyle sıradanlaşacak bir hadise olmaz.
Aslında kara kılıç olayı Ryuma üzerinden hypelandı. Aynı Ryuma Ejder katili diye hypelanıyordu. Zoro ejder kesti. Ama seride 100 tane insan vardır o şekilde ejder kesecek. Biraz bu yüzden ele ayağa düşme durumundan bahsettim. Bakarsın Elbaf'ta bütün devlerin kılıçları falan kara olur. Yada ilerde göreceğimiz 3 kılıç ustasından 2'sinin kılıçları kara olur. Herşey Zoro'nun yapabilitesine bağlı:D
Yuh. Zoro'nun yapabileceği bir şey neden önemli olmasın? :D
Çünkü Zoro yapabiliyor ise muhtemelen eli kılıç tutan haki kullanıcıların büyük çoğunluğu yapabilir:ehe:

King'in kılıcı sanki kara çıkacakmış gibi geliyor bana.
Öyle düşünmekte haklısın çünkü King'de yoğun bir karanlık tema uygulanmış ama sanmıyorum, siyahsa da kendisi yapmamıştır bunu.
"Intikam soğuk yenen bir yemektir" Inu ve Neko Sulong vs Jack'ta bu mesajı tekrar yazarım:rolleyes:
Jack kesin bu arc kol,bacak verecek. Bu 2 adam Jack'i gördüğü yerde yaşatmayacaklar.
Kol bacak alırmı bilmem ama Wano'da biri ölecekse o kişi Jack olur derim, bunu yapacak olan kişi de Kedi olur, çünkü Kedi çok büyük konuştu, Jack kendisine işkence yaparken. Köpekte başka birileriyle dövüşür.
Onu sana sormak lazım.
Sana bakınca diyorum ki nasıl da eğleniyor, güzel gibi duruyor üzerinde.
Aslında kara kılıç olayı Ryuma üzerinden hypelandı. Aynı Ryuma Ejder katili diye hypelanıyordu. Zoro ejder kesti. Ama seride 100 tane insan vardır o şekilde ejder kesecek. Biraz bu yüzden ele ayağa düşme durumundan bahsettim. Bakarsın Elbaf'ta bütün devlerin kılıçları falan kara olur. Yada ilerde göreceğimiz 3 kılıç ustasından 2'sinin kılıçları kara olur. Herşey Zoro'nun yapabilitesine bağlı:D
Olabilir, op evreninde göreceğimiz daha çok şey var ama sanmıyorum. Sadece amiralle imparator değil, samuraylardan bile kılıcı kara olan görmedik henüz, sonra Vista'da var onun da kılıcı kara değil.

Şayet bir kılıç bize anlatıldığı şekilde kararıyorsa bu gerçekten muazzam bir şey, ele ayağa düşmesini istemem.

Oden bile yapmamışsa o da yapamaz gibi geliyor. Tabi Oden hakkında bir bilgimiz yok. Şu Gyukimaru'da Oden'nin kılıcı çıkabilir gibi.
Göreceğiz artık ama kılıcını görmedik adamın. Hardcore kılıç ustası da çıkar. Aslında her ne kadar şu an için Zoro açısından King imkansız gibi gözükse de Zoro'nun çok güçlü bir kılıç ustası ile karşılaşması gerekiyor. Ona Mihawk'ı anımsatacak birileri olması lazım. Zoro bu yönden çok eksik çok. :S

@Siyah Ateş

B.hakisine ayrı bir vurgu yapılırsa anlaşılır kendi yapıp yapmadığı. Ama var ise kendi yapmıştır bence.

Olabilir, op evreninde göreceğimiz daha çok şey var ama sanmıyorum. Sadece amiralle imparator değil, samuraylardan bile kılıcı kara olan görmedik henüz, sonra Vista'da var onun da kılıcı kara değil.

Şayet bir kılıç bize anlatıldığı şekilde kararıyorsa bu gerçekten muazzam bir şey, ele ayağa düşmesini istemem.
Özel bir teknik gibi duruyor zaten. Hem de baya bir emek/zaman/yöntem isteyen türden. Hakinin seviyesinden ziyade yolu bilmek daha önemli sanki. Yoksa kalbur üstü adamların çoğunda görmemiz gerekiyordu. Bu yüzden muazzam gibi dursa da çok fazla güç ile alakalı bir şeymiş gibi gelmiyor. Tabi daha olayın bütün yüzünü görmedik.

Özel bir teknik gibi duruyor zaten. Hem de baya bir emek/zaman/yöntem isteyen türden. Hakinin seviyesinden ziyade yolu bilmek daha önemli sanki. Yoksa kalbur üstü adamların çoğunda görmemiz gerekiyordu. Bu yüzden muazzam gibi dursa da çok fazla güç ile alakalı bir şeymiş gibi gelmiyor. Tabi daha olayın bütün yüzünü görmedik.
E. Oda tekniklerin ayrıntısına girmez pek ama şanslıyız ki işin içinde Zoro var. Muhtemelen Zoro'da kendi kılıcını karartmak isteyecek ve bunun için bir şeyler yapacak, o sıra bu işin tam ayrıntısını öğreniriz. Şu an için sayısız savaş ve zaferle bu hale geldiğini öğrendik, tabi ki kılıcın yolu, ruhu gibi ayrıntılar da işin içine girecektir, op evrenindeki güzel bir ayrıntı oldu bu, karar kılıç olayını sevdim.

Meydanı boş bırakma üstad
Robin orda Zoro'ya boynuz mu yapmış?:hhh:

Zoro her ne kadar kılıç ustası olsa da samuraylıkla pek bir alakası yok. Belki kılıcın yolunu öğrenirse edineceği disiplin sayesinde başarabilir bu tekniği.
Belki sadece Wano'ya özgü bir tekniktir. İlk Ryuma başarmıştır. Mihawk da bu ülkeye geldiğinde öğrenmiştir bu disiplini. Ve yine bu yüzden de belki diğer çok güçlü kılıç ustalarında kara kılıç görmemişizdir.

E. Oda tekniklerin ayrıntısına girmez pek ama şanslıyız ki işin içinde Zoro var. Muhtemelen Zoro'da kendi kılıcını karartmak isteyecek ve bunun için bir şeyler yapacak, o sıra bu işin tam ayrıntısını öğreniriz. Şu an için sayısız savaş ve zaferle bu hale geldiğini öğrendik, tabi ki kılıcın yolu, ruhu gibi ayrıntılar da işin içine girecektir, op evrenindeki güzel bir ayrıntı oldu bu, karar kılıç olayını sevdim.
İşte işin(tekniğin) içine Zoro/Mihawk girince benim kan şekerim düşüyor:D Yoksa teknik fena durmuyor.
Robin orda Zoro'ya boynuz mu yapmış?:hhh:

Zoro her ne kadar kılıç ustası olsa da samuraylıkla pek bir alakası yok. Belki kılıcın yolunu öğrenirse edineceği disiplin sayesinde başarabilir bu tekniği.
Belki sadece Wano'ya özgü bir tekniktir. İlk Ryuma başarmıştır. Mihawk da bu ülkeye geldiğinde öğrenmiştir bu disiplini. Ve yine bu yüzden de belki diğer çok güçlü kılıç ustalarında kara kılıç görmemişizdir.
Ben de aşağı yukarı böyle düşünüyorum.
Wano'lu s*murayların da samuraylık ile pek alakaları gözükmüyor yalnız. Bu yolda Zoro'ya yol gösterebilecek bir tek Hitetsu ile Gyukimaru var gibi gözüküyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık