Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hem Zoro Hakiyi çeliğe özel salıyor savı doğru olsa bile arkadaş Zoro neden kılıç ustalarına karşı bu hakiyi salıp kılıçları kağıt gibi kesmiyor? Bu adam neden Kaku'nun kılıçlarının nefesini duyup ortadan ikiye ayırmadı? :oleyo:

Ben hakiyi bilinçsiz kullanıyor fikrindeyim. Yukarıda denilen gibi son nefes Shishi sonson gibi saldırı için kendini bekleten Zoronun da bilinçsiz haki kullandığını düşünüyorum.

Yani arkadaşın dediği gibi bilinçli değil :D
Sorumun cevabı bu değil. Zoro Enel'e dokunamamışken neden kesemedi diyorsun ?

Bilinç kısmına gelince...

Zoro Daz dövüşünde ne diyor ?

Çeliği kesme gücü o nefesi duymak mıdır!?

Bu cümleyi kurmak çeliği nasıl keseceğini bilmek manasına geliyor. O bilgiye de bir şeylerin farkında olarak (her şeyin nefesi olduğu) bir düşünce süreci sonrası ulaşıyor.. Sonuç olarak burada;
  • Bir farkındalık(nefes)
  • Anlama ve algılama süreci gibi unsurlar var.
Bu unsurların olduğu yerde sen bilinçsizlil ve farkında olmamazlıktan bahsedemezsin. Orada babalar gibi bilinç ve farkındalık söz konusu.

Yine silahlanma hakisi konusunda Sabo, Dressrosa'da ne diyor ?

Her şeyin bir özü vardır.

Her şeyin özü, her şeyin nefesi. Buradaki iki benzer kavram aynı şeyi işaret eder ve silahlanma hakisidir. Bilinçli olarak kullanılan silahlanma hakisi.

Buna bir mantık getirmeye uğraşmak boş çaba olur. Bazı şeylerin mantığı yok. Zoro kendisi diyor ben her şeyi kesebilen bir kılıç ustası olmak istiyorum. Haki konsepti işleyişi değişmiş olabilir. Serinin normalden uzun sürdüğü bir gerçek. Başından beri bir gizemlo güç vardı seride ama Oda ne olacağına tam olarak neler yapılabileceğine seri başından beri karar vermiş değildi bence. Bizimkilerin iki sene öncesinde bazı sahnelerinr baktığında dersin ki bu adamlar geleceği mi görüyor.

Hatta Luffy'nin iki yıllık eğitimden sonra Pasifista'nın saldırılarından nasıl kolay bir şekilde siyrildigina baksan geleceği görüyor dersin. Aynı olay Hordy'nin şu altında attığı şu mermileri için de görebilirsin. Yani değişiyor bazı şeyler. Bence bu çok net. Bir ara aura çizimi vardı. Onu kaç zamandır görmüyoruz. Büyük ihtimal onu da bir şekilde bağlayacak.

Seride alabasta'dan sonra çelik kesen bir çok kişi de gördüğümüz oldu. Hepsi haki kullanarak kesiyor diyemiyoruz. Karışık işler. Ama bariz olan bir şey var. Sonradan adı haki de olsa ya da herneyse bunlar serinin başından beri adım adım kullanıldı.Animeyi izlerken burda ne yaptı nasıl yaptı dediğimizi iyi hatırlıyorum...

Komik olan bir şeyleri hala daha savunabilmek için belirsiz argümanlara bu kadar sarılmak. O ilk kullandı o zaman daha iyi diye bir algı çıkarılıyor.:D Benzer kullanıma sahip başka daha öncesinde yapılmış sahnelerde bulabiliyorsun.

Bir ara Dof 7 yaşında h.haki açtı potansiyeli çok büyük diye bir şey vardı.:D Doflamingo Shanks'ten büyük ama çok potansiyelli Doflamingo Shichi olmuş diğeri İmparator olmuş. Bu seri o kadar düz bir seri değil.
Şu anki duruma göre göre mantığa oturtursak dedim zaten. :D Kimin ilk yaptığının tabi ki önemi yok. Sadece mangaka özellikle son zamanlarda Luffy'ye çok oynamaya başlamıştı, o açıdan biraz sevindirici. :D

Harbi bu Ivankov bir şey yani ucundan bir şey göstermiş midir?

Kuma neden buraya yolladı acep?
Op evrenindeki tayfalara bir baktığımız zaman hep bir okama oluyor. Kuma zeki adam, bir şeyler sezmiştir.

Zoro övgüye değer bir kişi elbette bende çok severim.
Söz meclisten dışarı Zorocular genelde Luffy birşey yapınca hakkını vermezler yorumlarda.Onun benzerini Zoro yapınca,Zoro bu kardeşimm yapar bu konuda zirve olacak veya ilk o yaptı gibi yorumlarda bulunuyorlar konu aslında bu yoksa tüm karakterleri sevelim zaten.:utan:
Aynısını Luffy'ciler de yapıyor ama. Yani herkes kendine göre davranıyor aslında :D Ama benim için ikisi de en iyisi :D
Hachi sence kılıç ustası mı yoksa akrobat mı?
Onun cevabı var zaten bro :D Bu arada 1. de sanırım Zoro'nun balık adam adasında tek attığı ayyaş. Kendine en iyi benim diyordu çünkü :D
Kanka hoşgeldin. :D
Hoş bulduk canım :D
Mihawk düşünceli adam. O yüzden seviyorum bu adamı. :D :d
Hahaha adam gibi adam :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık