Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi ben Mihawk'ın kılıcına takıldım. Onun nasıl bir hikayesi var aceba. Yalnız konuşmalarından anlaşılıyor, Mihawk kara kılıcın sırrını biliyor...

Benim şimdi kafama daha iyi oturdu. Bu kara kılıç mevzusundan çok mistik bir şey çıkmayacak gibi duruyor. Mistikten kastım ruh felan olayları değil.Ama kokanın çok yüksek bir seviyesi olacak. Mihawk, Zoro'ya her kılıç kokutou yoru olabilir derken kılıcın kapkara olmasından dem vuruyor. Peki genel anlamda Mihawk, Zoro'ya bundan neden bahsetmişti? Eğer ki kılıcına zarar gelmesini istemiyorsan onu haki ile kaplamalısın diyor. Eğer ki kılıcın üzerine vurulan her çentiği, onuruna vurulmuş bir leke olarak görürsen seninde kılıcın bir gün kara olacaktır demeye getirmiş. Zoro'nun Pika'yı yendikten sonra kılıcına bakıp çentik bile yok diye sevinmesi. Peki kılıç haki ile kaplanınca rengi ne oluyor? Siyah oluyor. Mihawk ve Ryuuma baya bir dövüşe girmiş ve neredeyse her dövüşünde yoğun bir şekilde koka kullanmışlar ki bu da kılıçlarının burda da denildiği üzere renklerinin siyaha dönmesini sağlamış. Mihawk'ın bu seviye erişmesi nasıl olmuş? Kendine kılıcımdaki her çentik lekedir konseptini yaratıp ona uyarak. Aynı şekilde bunu Zoro'ya aktarmış ki Zoro'da bu düşünceyle kılıcından kokayı eksik etmesin.

Peki bu bir yandan Rayleigh ve Shanks'in kılıçlarının neden siyah olmadığına açıklık getirir mi? Getiriyor gibi. Nedense aynı bölümde Rayleigh'nin savunma yaparken görünmez zırh hakisini kullandığını gördük. Aynı şekilde Manga'da Shanks'in Akainu'nun magmasını bloklarken bu tarz bir hakiyi kullandığını da gördük.

Kılıç ustalarının dövüşlerinde genellikle birbirlerinin hamlelerini karşıladıklarını gördük. Mihawk bu yüzden görünmez haki tip zırhda kendini geliştirmemiş ama diğer yönden tek yönlü olarak ağırlıklı koka kullandığından dolayı da bu yönde yeni ufuklara seyretmiş olabilir. Zaten şu ana kadar iki kişinin kara kılıç sahibi olduğunu gördük. İkisi de hardcore kılıç ustası çıkıyor.

Luffy'nin g2 ile bir şeyler deneyip başarısız olduğunu görüp üstüne Chopper güçlüymüş dediğini görseydik öyle belki diyebilirdik.:D

Ayrıca ben Kamazo > iki kılıçlı Zoro demedim.:D Zoro üçüncü kılıcı ağzına almadan güçlü bir atak yapamıyor dedim. Dediklerimi çevirme.:S
Yoo yapabiliyor. Rashomon var, shishi sonson var. Var oğlu var. Sadece bunları kullanmak yerine düz kılıç savuruyordu.

Luffy G3 süz choppayı alabilir diyorsan Zoro da 3 stil olmadan alabilir demelisin. Zoro sadece yaralı olduğu için işi hızlı bitirmek istedi. Ne bekliyorsun oyalanmasını mı?

Bence bu konu kapandı.

-Shutenmaru'dan çizik yedi ama tınlamadı. Garp'ın kılıç yiyip haberinin olmaması gibi bir durum bu.
-İnu ve Neko ile 5 gün ayrı ayrı dövüşebildi.
-Kankaları ile değil de kendi gücü ile içinde 1 amiral, 1 eski amiral ve 1 amiral gücünde olabilecek kişilerin bulunduğu konvoya saldırdı. Nasıl ki Shuten Kaido'dan ayarı yediyse, bu da amirallerden ayarı yedi gerçi. :D

Jack hakkında da bunları biliyoruz. Bence Jack > Shuten demek için yeterli. :) Yok ya, bu adam güçlü. Abileri azarlıyor diye eziklemeyin hemen. :D

Bizim tayfa + İnu-Neko ve bazı Minkler+ Kid ve tayfası+ Law ve tayfası(!)+ 9 kın muhabbeti+ Potansiyel Marco tarafı+ Potansiyel Kaido'dan bize geçebilecek olanlar+ Potansiyel Ana yardımı. Az buz değil ya. :)
-Yani bir çizikle teke gitmesin bir zahmet. :ehe: Üstüne dövüş biraz uzadığı halde, Shutenmaru dövüşü üstün götürmeye devam ediyordu. Zoro da hasar aldı ama sonra tekledi mesela. Hani Shutenmaru > Jack demek için en önemli argüman bu, ama sen direkt çöpe atıyorsun. En azından bir şans ver. :D

-Inu ve Neko'yu da zaten Ceaser'ın ürettiği gazla yenmişti. Amirallerden de ayarı yedi yani. :ehe:

Bizim tayfa + İnu-Neko ve bazı Minkler+ Kid ve tayfası+ Law ve tayfası(!)+ 9 kın muhabbeti+ Potansiyel Marco tarafı+ Potansiyel Kaido'dan bize geçebilecek olanlar+ Potansiyel Ana yardımı. Az buz değil ya. :)
Kaido tarafında gördüğümüzden fazlası var. Yoksa şu an bizim taraf çok ağır basıyor. Marco gelmeyebilir belki. Linlin'in de ne yapacağı belli değil. Tayfası da şu an için bizim tarafta değil yani. Hatta şu an taraf seçmek zorunda kalsalar Kaido'yu seçerler muhtemelen. :D

Ryuma'nın hakisinin şu an üzerinde olduğunu, hakili bir kılıç kullandığını yazıyorsun sabahtan beri. Ben de buna cevap verdim. Kılıçların sertlikleri zaten değişkenlik gösteren bir şey.

Ayrıca böyle şeyler olacak diyemezsin. Olmama ihtimali de var.
Sabahtan beri atıp tutuyorsun bir şeyler.
Normalde kılıç sertliği neden olur? Yapıldığı malzemeden ötürü değil mi? Eee peki Hazan Suyu, Ryuma'nın hakisinden dolayı sertliğini daha da arttırmışsa ve bu durumun açıklaması ne? Yani şu anlık görünen Ryuma'nın kılıca renginden başka konularda da etki etmiş olabileceği.

Ben zaten olmama ihtimalini göze alarak yazıyorum. Ama en azından manga o tarafa doğru gidiyor. Sizinki ise olaylar o tarafa doğru gitmesine rağmen inkar etmek oluyor.

Normalde kılıç sertliği neden olur? Yapıldığı malzemeden ötürü değil mi? Eee peki Hazan Suyu, Ryuma'nın hakisinden dolayı sertliğini daha da arttırmışsa ve bu durumun açıklaması ne? Yani şu anlık görünen Ryuma'nın kılıca renginden başka konularda da etki etmiş olabileceği.

Ben zaten olmama ihtimalini göze alarak yazıyorum. Ama en azından manga o tarafa doğru gidiyor. Sizinki ise olaylar o tarafa doğru gitmesine rağmen inkar etmek oluyor.
Şimdi kılıcın sertliğini malzemesinin ya da Ryuma'nın etkilemesinin Zoro'nun kılıcı kullanmasına hiçbir etkisi yok. Malzemeden de olsa aynı, Ryuma'dan da olsa aynı. Sonuçta sağlam, kaliteli bir kılıç kullanıyor Zoro. Bu sadece Ryuma'yı yüceltir. Gelecekte Zoro'nun yapacaklarıyla ilgili de bilgi verebilir.
Kılıcın yapısının, Ryuma'nın hakisinden dolayo değişmiş olması şu an hala üzerinde aktif bir haki olduğu anlamına gelmez. Zaten olmadığını da kanıtladım. Aksini kanıtlayabilen varsa buyursun. Sen de başından beri kılıcın hakili olduğunu iddia edip duruyorsun. Bu durumda bu iddianı çürütmüş oluyorum. Kılıcın rengi, sertliği falan başka konu.

-Yani bir çizikle teke gitmesin bir zahmet. :ehe: Üstüne dövüş biraz uzadığı halde, Shutenmaru dövüşü üstün götürmeye devam ediyordu. Zoro da hasar aldı ama sonra tekledi mesela. Hani Shutenmaru > Jack demek için en önemli argüman bu, ama sen direkt çöpe atıyorsun. En azından bir şans ver. :D

-Inu ve Neko'yu da zaten Ceaser'ın ürettiği gazla yenmişti. Amirallerden de ayarı yedi yani. :ehe:

Kaido tarafında gördüğümüzden fazlası var. Yoksa şu an bizim taraf çok ağır basıyor. Marco gelmeyebilir belki. Linlin'in de ne yapacağı belli değil. Tayfası da şu an için bizim tarafta değil yani. Hatta şu an taraf seçmek zorunda kalsalar Kaido'yu seçerler muhtemelen. :D
Zoro hasar aldı, tekledi diyorsun di mi: Zoro güçlü olan taraf. Hasar alıp dövüş yarıda kesilse Kamazo > Zoro demek mi lazım? Aynı şekilde mantıken güç olarak en azından yonko komutanı olması hasebiyle Jack güçlü olan taraf. Shuten hasar verdi diye Shuten> Jack demek, üstte dövüş yarıda kalsaydı Kamazo > Zoro demek gibi olacaktı.(Gerçi daha bitmemiş de olabilir.) Biraz erken davranıyoruz bence.

Yani Kaido tarafından da çıkması lazım bence de. Bakalım ya ama Marco gelecek bence. O adamı burada görmemiz lazım.

Shuten hasar yemedi mi o karşılaşmada ?

Benim şimdi kafama daha iyi oturdu. Bu kara kılıç mevzusundan çok mistik bir şey çıkmayacak gibi duruyor. Mistikten kastım ruh felan olayları değil.Ama kokanın çok yüksek bir seviyesi olacak. Mihawk, Zoro'ya her kılıç kokutou yoru olabilir derken kılıcın kapkara olmasından dem vuruyor. Peki genel anlamda Mihawk, Zoro'ya bundan neden bahsetmişti? Eğer ki kılıcına zarar gelmesini istemiyorsan onu haki ile kaplamalısın diyor. Eğer ki kılıcın üzerine vurulan her çentiği, onuruna vurulmuş bir leke olarak görürsen seninde kılıcın bir gün kara olacaktır demeye getirmiş. Zoro'nun Pika'yı yendikten sonra kılıcına bakıp çentik bile yok diye sevinmesi. Peki kılıç haki ile kaplanınca rengi ne oluyor? Siyah oluyor. Mihawk ve Ryuuma baya bir dövüşe girmiş ve neredeyse her dövüşünde yoğun bir şekilde koka kullanmışlar ki bu da kılıçlarının burda da denildiği üzere renklerinin siyaha dönmesini sağlamış. Mihawk'ın bu seviye erişmesi nasıl olmuş? Kendine kılıcımdaki her çentik lekedir konseptini yaratıp ona uyarak. Aynı şekilde bunu Zoro'ya aktarmış ki Zoro'da bu düşünceyle kılıcından kokayı eksik etmesin.

Peki bu bir yandan Rayleigh ve Shanks'in kılıçlarının neden siyah olmadığına açıklık getirir mi? Getiriyor gibi. Nedense aynı bölümde Rayleigh'nin savunma yaparken görünmez zırh hakisini kullandığını gördük. Aynı şekilde Manga'da Shanks'in Akainu'nun magmasını bloklarken bu tarz bir hakiyi kullandığını da gördük.

Kılıç ustalarının dövüşlerinde genellikle birbirlerinin hamlelerini karşıladıklarını gördük. Mihawk bu yüzden görünmez haki tip zırhda kendini geliştirmemiş ama diğer yönden tek yönlü olarak ağırlıklı koka kullandığından dolayı da bu yönde yeni ufuklara seyretmiş olabilir. Zaten şu ana kadar iki kişinin kara kılıç sahibi olduğunu gördük. İkisi de hardcore kılıç ustası çıkıyor.
Eğer ki bu anlattığım mantık doğru çıkarsa Zoro'nun hala daha kara kılıcın tam mantığını anlamadığını öğrenmiş oluruz. Zira Zoro her atağında hala daha koka kullanmıyor. 2 yıl aradan sonra kılıcını kokasiz kullandığı yerler vardı. Eğer ki tam olarak manasını anlarda Zoro'nun herhangi bir şey de kolaya eksik etmeyeceği sürekli yoğun bir şekilde koka kullanacağı, ömür boyu sürecek bir eğitime dönüşebilir olay. Hatta bu paronaya bağlarda kılıcı ile bir olur uyurken bile koka basar.

O kılıcı bir gün bile beyaz görmeyiz.

Evet arkadaşlar bence olayın temeli bu.

Edit:Bunu birleştirip teori mi yapsam?

Mihawkın kesemeyeceği adam yoktur kılıç teması ile. Belli ki o kadar çok koka kullanmış ki kokayı farklı bir boyuta çıkarmış. Katakurinin gözlemde yaptığının koka versiyonu var herifte. Wano bittiğinde mihawkın seviyesi daha da belirgin olacak.

+ Full beden koka Zoro geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık