Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Croco önce Ace'i idamdan kurtarıyor, sonra Dof gelip hayırdır WB'ye mi katıldın diyor, Croco'da buna saldırıp Dof ile dövüşmeye başlıyor, haliyle Dof orada WB korsanlarına düşman sayıldığından WB korsanları için dövüşmüş gibi sayılıyor, orada Dof belki WB korsanlarına saldıracakken Croco'ya saldırmak zorunda kalıyor, bunu kabullenemiyorsun derken bundan bahsediyordum, sürekli aynı şeyleri yazıyorsun ama kendi açından yazıyorsun Croco bakış açısından yazıyorsun haliyle ben okusamda etki etmiyor, Croco bakış açısı lazım senin bu yazdığını anlayabilmek için kusura bakma. Dövüşmüyor falan tamamen senin açından olan bahaneler, dövüşmediğini iddia edemezsin, sonuçta WB korsanları Croco'nun kendilerine yardım ettiğini görünce ona dokunmuyorlar, ve Denizcilerde Croco'yu durdurmaya çalışıyor haliyle Croco WB korsanları tarafında savaşmış oluyor. Dof olayı yetmezmiş gibi bir de hükümet için savaşan Mihawk'ı da durduruyor, daha ne yapsın WB korsanlarına yaranmak için.
Bak orada bile atladığın bir şey var. Dof ne diyor ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi çalışıyorsun?'' diyor. Crocodile da ''Biriyle çalıştığım fikrine nerden kapıldın?'' diyor. Yani böyle bir şey yok manasına getiriyor. Çünkü orada Croc'un Ace'i kurtarma sebebi tamamen kişisel ve hükümete yönelik bir hareket. Yoksa kurtardıktan sonra Sengoku'ya o tarz bir cümle kurmazdı zaten.

Ya Erkan hala diyorsun ki dövüşmüş. Yav sana Mangaya bak diyorum hala boş boş ''Crocodile bakı açısı'' falan deyip saçmalıyorsun. Mangada dövüşmediği net, niye saçam sapan, alakasız şeyleri savunuyorsun? Wb korsanalrı neyine kendilerine yardım ettiklerini görünce dokunmuyorlar diyorsun? Nerede yardım ediyor Wb korsanlarına Croc? Yani her hangi bir yerde yok. Bir Ace var onun sebebini Crocodile açıklıyor zaten. Sen boş şeyleri savunup bana fan diyorsun. Ben sana fanlık değil manga sayfalarını söylğyorum, sen dövüşmüştür diye kendi düşünceni bana kakalamaya çalışıyorsun. Dövüşmedği mangada net var, sen kanıtlayamazsın diye yine saçma bir şey söylüyorsun.

Ahaha şimdi de WB korsanalrına mı yaranmış oldu Crocodile. Peki Erkan bu düşünceyle devam et sen :D

Nasıl zorlaştırmış oluyor anlamadım. Nasıl bir taktik izledi de zorlaştı işi Hawkins'in? Bir cümle kuruyorsan altını doldur bari. Karışısına Zoro çıktı o da ona saldırdı.

Şimdi önce tırpanla saldırdı, Zoro karşıladı. Rakibinin gücünü doğruladı kabul. Bir üstünlük yok. Sonra çivi attı, hem Luffyleri korumak için hem de hayvanın üstünde hareket alanı dar olduğu için direkt karşıladı. Hepsini savuşturamadı. Bu bir dezavantaj değil. Birebir kapışmada ondan kolaylıkla sıyrılırdı. Korkuluğu da ne kadar kolay kestiğini gördük. Zoro iki cana mal oldu Hawkins'e yaptığı iki saldırıda. Hawkins nasıl üstün gözüküyor bu durumda?

Hani bazen ben mi Zoro fanlığı yapıyorum diyorum ama Hawkins'in Zoro'ya üstün gözükmesi tamamen dayanıksız bir söylem. Açıkladım sana yukarda dövüşü.
Luffy dediğin karakter sanki Nami veya Usopp gibi lanse ediyorsun da o sebepten, Haki kullanabilen aşırı hızlı bir karakter, Zoro'ya rağmen Luffy'ye geçip saldırıyorsa Hawkins Zoro'dan üstündür benim görüşüme göre.

Zoro'nun olayı yakın dövüş, Hawkins büyücü. Hawkins'in oyuncağı bile Zoro'yu fiziksel olarak zorlamışsa orada bir sıkıntı var demektir.

Hawkins'in ne kadar can hakkı var bunu bilmek lazım, bunu bilmeden bir şey söylemek zor.

Bak orada bile atladığın bir şey var. Dof ne diyor ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi çalışıyorsun?'' diyor. Crocodile da ''Biriyle çalıştığım fikrine nerden kapıldın?'' diyor. Yani böyle bir şey yok manasına getiriyor. Çünkü orada Croc'un Ace'i kurtarma sebebi tamamen kişisel ve hükümete yönelik bir hareket. Yoksa kurtardıktan sonra Sengoku'ya o tarz bir cümle kurmazdı zaten.

Ya Erkan hala diyorsun ki dövüşmüş. Yav sana Mangaya bak diyorum hala boş boş ''Crocodile bakı açısı'' falan deyip saçmalıyorsun. Mangada dövüşmediği net, niye saçam sapan, alakasız şeyleri savunuyorsun? Wb korsanalrı neyine kendilerine yardım ettiklerini görünce dokunmuyorlar diyorsun? Nerede yardım ediyor Wb korsanlarına Croc? Yani her hangi bir yerde yok. Bir Ace var onun sebebini Crocodile açıklıyor zaten. Sen boş şeyleri savunup bana fan diyorsun. Ben sana fanlık değil manga sayfalarını söylğyorum, sen dövüşmüştür diye kendi düşünceni bana kakalamaya çalışıyorsun. Dövüşmedği mangada net var, sen kanıtlayamazsın diye yine saçma bir şey söylüyorsun.

Ahaha şimdi de WB korsanalrına mı yaranmış oldu Crocodile. Peki Erkan bu düşünceyle devam et sen :D
Birader sen Croco bakış açısına sahip olduğun için benim söylediklerimi anlamaman normal zaten, ben sana bir şey demiyorum.

Yukarıda sayfada gösterdim, Jinbe ve Iva nasıl Croco'nun tepkisi için şaşırıyorlar, bunun sebebi Croco'nun WB'yi umursaması ve haline üzülmesidir. Bundan sebeptir ki adam taraf değiştiriyor birden bire savaşın ortasında. Sen Croco sevgisinden ötürü böyle görmeyebilirsin, Kaido veya Big Mom olsaydı orada denizcilere falan kılını kıpırdatmazdı Croco, ben böyle düşünüyorum.

Hayal kırıklığı, sinirlenme haliyle üzülme var. Bu adam normalde buna gülüp WB'nin sonunu görüyorum diye sevinmesi lazımken aşırı tepki gösteriyor, bu sebepten Iva ve Jinbe buna şaşırıyor. Yani bu adamların bile şaşırdığı bir şeyi sen normal kabul etmişsin, Croco bildiğin WB'yi umursuyor.

Kaido veya Big Mom aynı durumda olsa inan ki kılını kıpırdatmazdı Croco boy, hiç öyle denizcilere falan saldırmazdı, bunlar sadece bahane kusura bakma.

Manga sayfasını da atıp seni bilgilendireyim bari,

Jinbe ve Iva'nın şaşırması, Croco'nun WB'yi fazlasıyla umursaması ve haline üzülmesinden ötürüdür, Croco küçümser bir tonla değil, endişeli ve hayal kırıklığı içinde bunu ifade ediyor.

Yaşadığı hayal kırıklığından dolayı çok sinirlenip böyle bir çıkış yapıyor.Saygı duyuyor tabii adama gücünden ve kişiliğinden dolayı ama geçmişte yaptıklarını da ona olan yenilgisini de hazmedemiyor.Adamın belki de kariyerini bitirmiş hayallerini yıkmış Wb çünkü.Biliyorsun kk olma hayali var.O sebeple tekrar dövüşmek işini bitirmek için fırsat kolluyor.

Umursaması sinirlendiği ve saygı duyduğu için.Üzülme durumu yok.Üzülme durumunu babamız ölecek kalleş Teach diye ağlayan müttefiklerine bakarak görebilirsin.O kadar üzülüyordu madem niye üzerine yürüdü.Jozu dövüşü tamamen ona ulaşmaya çalışırken telef ettiği adamlar yüzünden.Luffy olmasa baya savaşacaktı savaş meydanında.Çok üzülüyorsa madem oğlu olaymış Ace gibi.Yada ölünce arkasından ağlasaymış ne diyeyim başka.Gelir gelmez veya Squardo olayından sonra tamamen onun tarafında dövüşseymiş.Bunların hiçbirini göremiyoruz. " Üzülme " anlamı çıkarılamaz bu sahnelerden.Hani Ray gibi sende mi gittin gibi laf etse tamam yok öyle birşey.Aksine nefret besliyor Sengoku da bu durumu dile getiriyor.

En azılı Croco fanları bile üzülüyordu gibi birşey çıkarmaz kusura bakma böyle yorumlama görmedim.Sadece Wb saygı duyulacak bir düşman saygıyla karıştırmamak lazım.

Birader sen Croco bakış açısına sahip olduğun için benim söylediklerimi anlamaman normal zaten, ben sana bir şey demiyorum.

Yukarıda sayfada gösterdim, Jinbe ve Iva nasıl Croco için şaşırıyorlar, bunun sebebi Croco'nun WB'yi umursaması ve haline üzülmesidir. Sen böyle görmeyebilirsin, Kaido veya Big Mom olsaydı orada denizcilere falan kılını kıpırdatmazdı Croco, ben böyle düşünüyorum.
Ahaha sen anti yorumları sebebiyle benim dediklerimi anlamıyorsun. Mangayı inkar etmeye başlamışsın, sana koaly gelsin diyorum. 1 bölüm sonrasında Crocodile'ın Marco'ların yanında görünmemesine rağmen Akainu'ya karşı dövüşmüş diyorsun. Bu komiklikten başka bir şey değil, kime desen sana güler. Fakat ben Croco bakış açısına sahip oluyorum öyle mi? Peki :S

Şaşırmasına niye sen şaşırıyorsun ki? Crocodile WB'ye düşman bir karakter. Adam WB'ye böyle şeyler söyleyince herkes şaşırıyor. Crocodile zaten WB'yi umursuyor, fakat sen üzülmek ve sinir olmak arasında ki farkı analyamamışsın. Üzülmek anlamını WB korsanlarına Wb'nin ölümünde bir bak nasıl üzülmüşler, veya Roger'ın ölümünde Shanks'ın haine bir bak. Üüzlmek olayını orada anlarsın. Crocodile geçmişe bakarak böyle bir yorumda bulunuyor. Çünkü ona göre geçmişte ki WB böyle değildi. Marco da diyor zaten geçmişte olsa böyle bir saldırıyı atlatırdı diye. Crocodile da geçmişte ki WB'yi bildiği için orada o saldırıyı almasına sinir oluyor, Jinbe ve Iva da böyle bir tepki veriyor. Çünkü diğer düşman olarak gördüğü karakterlere baktığında pek çoğu gülüyor ama Crocodile gülmüyor. Bunun sebebi üzülmesi değil WB'ye olan saygısıdır. Saygı ve sevgiyi karıştırıyorsun. Neyse sana kolay gelsin diyorum. Çünkü bazı şeyleri anlamıyorsun...

Yaşadığı hayal kırıklığından dolayı çok sinirlenip böyle bir çıkış yapıyor.Saygı duyuyor tabii adama gücünden ve kişiliğinden dolayı ama geçmişte yaptıklarını da ona olan yenilgisini de hazmedemiyor.Adamın belki de kariyerini bitirmiş hayallerini yıkmış Wb çünkü.Biliyorsun kk olma hayali var.O sebeple tekrar dövüşmek işini bitirmek için fırsat kolluyor.

Umursaması sinirlendiği ve saygı duyduğu için.Üzülme durumu yok.Üzülme durumunu babamız ölecek kalleş Teach diye ağlayan müttefiklerine bakarak görebilirsin.O kadar üzülüyordu madem niye üzerine yürüdü.Jozu dövüşü tamamen ona ulaşmaya çalışırken telef ettiği adamlar yüzünden.Luffy olmasa baya savaşacaktı savaş meydanında.Çok üzülüyorsa madem oğlu olaymış Ace gibi.Yada ölünce arkasından ağlasaymış ne diyeyim başka.Gelir gelmez veya Squardo olayından sonra tamamen onun tarafında dövüşseymiş.Bunların hiçbirini göremiyoruz. " Üzülme " anlamı çıkarılamaz bu sahnelerden.Hani Ray gibi sende mi gittin gibi laf etse tamam yok öyle birşey.Aksine nefret besliyor Sengoku da bu durumu dile getiriyor.

En azılı Croco fanları bile üzülüyordu gibi birşey çıkarmaz kusura bakma böyle yorumlama görmedim.Sadece Wb saygı duyulacak bir düşman saygıyla karıştırmamak lazım.
Karşılıklı saygı var işte, Roger Shiki, Roger Garp gibi. Eğer ortada bir haksızlık varsa, bunlar taraf değiştirip birbirini kollayabilir, Garp'ın hükümete rağmen Roger'ın çocuğunu koruması gibi.

Croco'da dediğim gibi WB ile BM'yi yer değiştirsen denizcilere asla saldırmazdı bence. Sen saldırır dersen senin görüşün derim.

Karşılıklı saygı var işte, Roger Shiki, Roger Garp gibi. Eğer ortada bir haksızlık varsa, bunlar taraf değiştirip birbirini kollayabilir, Garp'ın hükümete rağmen Roger'ın çocuğunu koruması gibi.

Croco'da dediğim gibi WB ile BM'yi yer değiştirsen denizcilere asla saldırmazdı bence. Sen saldırır dersen senin görüşün derim.
Yahu niye saldırsın? Geçmişte Croco BM'ye mi meydan okumuş ve yenilmiş? BM'nin Kaido'nun bile hala adını andığı WB'ye yenilmiş. BM denizciler ile savaşsaydı Croc gelmezdi bile o savaşa.

Şaşırmasına niye sen şaşırıyorsun ki? .
Diyecek laf bulamadım, Croco'nun orada o tepkiyi vermesini beklemeli miydik?

Crocodile WB'ye düşman bir karakter. Adam WB'ye böyle şeyler söyleyince herkes şaşırıyor. Crocodile zaten WB'yi umursuyor, fakat sen üzülmek ve sinir olmak arasında ki farkı analyamamışsın. Üzülmek anlamını WB korsanlarına Wb'nin ölümünde bir bak nasıl üzülmüşler, veya Roger'ın ölümünde Shanks'ın haine bir bak. Üüzlmek olayını orada anlarsın. Crocodile geçmişe bakarak böyle bir yorumda bulunuyor. Çünkü ona göre geçmişte ki WB böyle değildi. Marco da diyor zaten geçmişte olsa böyle bir saldırıyı atlatırdı diye. Crocodile da geçmişte ki WB'yi bildiği için orada o saldırıyı almasına sinir oluyor, Jinbe ve Iva da böyle bir tepki veriyor. Çünkü diğer düşman olarak gördüğü karakterlere baktığında pek çoğu gülüyor ama Crocodile gülmüyor. Bunun sebebi üzülmesi değil WB'ye olan saygısıdır. Saygı ve sevgiyi karıştırıyorsun. Neyse sana kolay gelsin diyorum. Çünkü bazı şeyleri anlamıyorsun...
Ben sanki hüngür hüngür ağladı, aşırı üzüldü gibi demişim algısı yaratma istersen, elbette öyle değil ama ezeli düşmanı ölmüş niye sevinmiyor bu adam?

Bakalım Croco bakış açınla nasıl anlatacaksın. Teach bile ki WB'ye saygı duyduğu belli bir karakter, gülerken Croco hüzünlü daha ne denebilir ki.

Diyecek laf bulamadım, Croco'nun orada o tepkiyi vermesini beklemeli miydik?

Ben sanki hüngür hüngür ağladı, aşırı üzüldü gibi demişim algısı yaratma istersen, elbette öyle değil ama ezeli düşmanı ölmüş niye sevinmiyor bu adam?

Bakalım Croco bakış açınla nasıl anlatacaksın. Teach bile ki WB'ye saygı duyduğu belli bir karakter, gülerken Croco hüzünlü daha ne denebilir ki.
Çünkü düşmana saygı denilen bir şey var. Bu pek çok seride vardır, sadece manga değil farklı filmlerde de vardır. Düşmana göre bu değişik WB Croc için olması gereken bir düşmandı. Mesela diğer Shichiler gülebiliyor, fakat Croc gülmüyor. Bu seviniyor veya üzülüyor demek değil. Saygı var ortada fakat sen bunu üzülüyor diyorsun, ID de WB hakkında Ace ve Jinbe'ye nasıl laflar eden, MF de WB'nin kafasına doğru atak yapan, Sengoku'ya öyle laflar eden bir adam varken. Sen bu adam için WB'nin ölümüne üzülmüş diyorsun, o üzülmek değil saygı duymaktır.

Bundan sonra bir sahne daha var git ona da bak. Shansk gelip savaş son bulunca Crocodile yere doğru bakıyor, yüz ifadesine iyi bak üzülüyor mu yoksa saygı mı duyuyor anlarsın zaten. Eğer hala üzülüyor diyorsan bir şey diyemem zaten. :)

Teach demişsin ama Teach ve Croc'un kişilikleri farklı, BB saygı duyuyorum demesine rağmen ihanet etmiş biri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık