Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hyouzu'yu mu diyorsun? Hyouzu hiç böyle fiziksel olarak zorlamamıştı, ona da Zoro sırıtıyordu sonra tek attı zaten.

PH Ejderini indirirken Luffy'den yardım aldı zaten, tek başına da yenmedi.

Hawkins'i de yenemeyeceği bariz yardım olmadan.
Hyouzu nereden çıktı yav. Ph ejderini indirirken luffynin yardımı ejderi uygun pozisyona getirmekti. Fakat kesme işlemi zoronun kendi öz gücü. Bu farkı ayırt edelim.

Hawkinsin zoroya bir üstünlüğü yok. Yenme gibi bir barizlik söz konusu değil. Luffy hawkinse saldırmadı bile. Hawkins zoroya iğne atsa Zoro sağa sola kaçar veya bloklardı. Ama luffye atınca kaçmak yerine önüne atlıyor pozisyon alana kadar da hasar alıyor gerisi blokluyor. Sonra da kuklaya tek atıyor. Attığı slash hawkinsi de kesiyor. Hem kukla hem can götürüyor tek hamlede. Dövüş böyle devam etse geriye 7 canlı hawkins ve iğne yemiş Zoro kalacak. İğne Zoro için de dert değil. Bir iğneden gücü %30 düşmedi. Ama hawkinsin canının %30u gitti.

@Erkan12 WB korsanları ile savaşmıyor. Luffy'ye destek veriyor hedefine ulaşması için. Ona yardım ediyor. Yoksa Ace falan umurunda olmazdı Luffy orada olmasaydı. Mihawk'ın bahsettiği Lufy'nin etkilediği insanlar içinde Crocodile. Luffy'ye her türlü borçlu adam. Borcunu ödemeye çalışıyor.

@Erkan12 WB korsanları ile savaşmıyor. Luffy'ye destek veriyor hedefine ulaşması için. Ona yardım ediyor. Yoksa Ace falan umurunda olmazdı Luffy orada olmasaydı. Mihawk'ın bahsettiği Lufy'nin etkilediği insanlar içinde Crocodile. Luffy'ye her türlü borçlu adam. Borcunu ödemeye çalışıyor.
Crocodile Luffy'e neden borçlu olsun? Böyle bir şey söz konusu değil. Zaten Daz tarafında Mihawk engellenmeye çalıştığında Luffy Daz'ı görünce şaşırıyor. Çünkü böyle bir şey yapmasının anlamı yok. Crocodile'ın o anki düşüncesiyle böyle bir olay gerçekleşiyor.

Ace'i kurtardığında da Crocodile sebebini net olarak söylüyor zaten Sengoku'ya.

Ufak tefek şeylere takılıyorsunuz, ben genel konuşuyorum. Ortada bir savaş var, WB korsanları vs. Denizciler, burada bir taraf tutacaksın. Shichibukai'lığın amacı da bu, Denizcilerin tarafını tutmak, savaşın başında Croco dolaylı yoldan Denizcilerden taraf tutmuş oldu, sonra baktı Squardo oldu WB hastaydı falandı filan WB korsanları zaten kaybediyor diyerek taraf değiştirip WB korsanlarından taraf olmuş oldu. Bundan bahsediyorum.

Hyouzu nereden çıktı yav. Ph ejderini indirirken luffynin yardımı ejderi uygun pozisyona getirmekti. Fakat kesme işlemi zoronun kendi öz gücü. Bu farkı ayırt edelim.

Hawkinsin zoroya bir üstünlüğü yok. Yenme gibi bir barizlik söz konusu değil. Luffy hawkinse saldırmadı bile. Hawkins zoroya iğne atsa Zoro sağa sola kaçar veya bloklardı. Ama luffye atınca kaçmak yerine önüne atlıyor pozisyon alana kadar da hasar alıyor gerisi blokluyor. Sonra da kuklaya tek atıyor. Attığı slash hawkinsi de kesiyor. Hem kukla hem can götürüyor tek hamlede. Dövüş böyle devam etse geriye 7 canlı hawkins ve iğne yemiş Zoro kalacak. İğne Zoro için de dert değil. Bir iğneden gücü %30 düşmedi. Ama hawkinsin canının %30u gitti.
Luffy'nin orada olması nasıl dezavantaj olabilir ben anlamış değilim, Luffy aşırı hızlı ve Haki kullanabilen bir karakter, eğer Hawkins Zoro'dan sıyrılıp Luffy'ye doğru saldıracak kadar hızlıysa zaten Zoro'dan da hızlı demektir. Bu ufak çatışma sonucu iki tarafta tam güç kullanmıyor ama Zoro yaralı bir şekilde ayrılıyor. Hawkins bana göre üstün gözüktü.

Ufak tefek şeylere takılıyorsunuz, ben genel konuşuyorum. Ortada bir savaş var, WB korsanları vs. Denizciler, burada bir taraf tutacaksın. Shichibukai'lığın amacı da bu, Denizcilerin tarafını tutmak, savaşın başında Croco dolaylı yoldan Denizcilerden taraf tutmuş oldu, sonra baktı Squardo falan WB korsanları zaten kaybediyor taraf değiştirip WB korsanlarından taraf olmuş oldu. Bundan bahsediyorum.
Yahu bu dediğin şey iki taraf için geçerli. Denizciler Shihilerle beraberdiler ve WB'ye karşı savaştılar. WB korsanları da Shichi ve Denizcilere karşı. Fakat Crocodile ne Shichibukai olarak oraya geldi ne de WB korsanlarından biri olarak oraya geldi. Aksine iki tarafa da düşmandı kendisi.

Yahu diyorsun ki WB korsanları orada. Bu adam ışık hızında mı yok olacak? Geldikleri anda çiziyor zaten Mangaka bu sahneyi Crocodile ise önceki durduğu yerde duruyor. O yüzden diyorum Marco'lar sonradan geliyor, Crocodiel onların arkasına falan geçmiyor diye. 1 bölüm sonra Crocodile orada yok. Çünkü adam gidiyor, neden düşmanlarıyla beraber savaşsın? Sen bunu alamıyorsun.

Hala diyorsun ki Marco'lara destek olmak için orada diye. Crocodile'ın Marco'ya falan destek olduğu falan yok. Marco'ların oraya geleceği bile kesin değil. Crocodile sadece istediği için Luffy ve Jinbe'yi kurtarıp orada bekliyor. Marco'lar gelmese Crocodile tek başına duruyor zaten orada. Sen hala yorumunda ''WB korsanlarıyla savaştığını gösterir benim açımdan'' diyorsun. Ya yorumlarımı okumuyor, ya da mangayı okumuyorsun. Git 1 bölüm sonrasına bak diyorum sana. Wb korsanları ve Akainu arasında çatışma görünüyor ve Crocodile orada yok. Crocodile'ın WB korsanlarının yanında çizilmesinin tek nedeni Crocodile'ın Jinbe ve Luffy'i kurtarıp hala orada beklemesi. Marcolar gelince ise oradan gidiyor. Fakat Marcoların geleceği kesin değil, o çizizildiği sayfa geldikleri an zaten. Akainu zaten bunun hakkında yorum yapıyor. Onlar gelmese Crocodile duruyor orada Marco'lar gelince Crocodile gidiyor.

Ace olayını bile anlamamışsın. Hala WB korsanalrıyla beraber savaştı diyorsun. Sengoku ne diyor Ace'i kurtardığında Crocodile'a? ''Beyazsakala olan kinin düşünüldüğünde ona yardım etmesi gereken en son insan sensin Crocodile'' diyor. Crocodile ise '' O yaşlu bunağın başını her zaman alabilir ama bundan önce sizin zaferi tatmanıza izin vermeyeceğim'' diyor. Yani WB'ye falan yardım ettiği yok. Adam Denizcilerin zafer kazanmasını istemiyor. Luffy'i Mihawk'ın elinden aldığı sırada da Daz Mihawk'ın önüne geçip Luffy'e ''Şefin emri'' tarzında yorumda bulunuyor. Yani adam istediği gibi takılıyor, yeri geliyor WB ile uğraşıyor yeri geliyor ona yardım ediyor gibi görünüyor. Fakat sonuçta WB'ye yardım etmiyor, hükümete olan farkı bir düşmanlığı sebebiyle bunu yapıyor. Yoksa kimse yüzünü ve elni kaybettiği bir düşmana yardım edip, onun adamalrıyla beraber savaşmaz. Hele de bu Crocodile gibi bir kişiyse.

Ortada kabul edebileceğim tarzda bir erguman sunmuyorsun ki kabul edeyim. Dediğin şeylerin hepsini mangada net açıklıyor karakterler, sebeplerine kadar söyleniyor. Fakat sen Crocodile Wb korsanlarıyla beraber savaşmıştır diyorsun. Bende sana mangaya bak diyorum, açıklıyorum fakat yine de sen Mangada olmayan bir şey söylüyorsun bana.
Düşmanı diyorsun adam Ace'i kurtarmak için hamle yapıp, Luffy'ye destek oluyor, hangi Luffy WB korsanlarının tam destek verdiği Luffy.
Marco'ların oraya geleceği kesin, sonuçta 2 bölüm önce Marco Jinbe'ye destek vermiş Luffy'yi al buradan götür diye.

Crocodile dövüşmüyor diyip duruyorsun, bende sana diyorum ki orada niye WB korsanları ile müttefik olarak poz veriyor, o pozu verdiyse olay benim açımdan bitmiştir.

Ortada bir savaş var, ya Denizcilerden ya WB korsanlarından taraf olursun, Croco dolaylı yoldan denizcilerden oldu, sonra WB korsanlarından taraf oldu. Nitekim Doflamingo'da bunu söyledi WB'den taraf mı oldun diye, gerçi Croco inkar etti ama durum buydu.

Crocodile Luffy'e neden borçlu olsun? Böyle bir şey söz konusu değil. Zaten Daz tarafında Mihawk engellenmeye çalıştığında Luffy Daz'ı görünce şaşırıyor. Çünkü böyle bir şey yapmasının anlamı yok. Crocodile'ın o anki düşüncesiyle böyle bir olay gerçekleşiyor.

Ace'i kurtardığında da Crocodile sebebini net olarak söylüyor zaten Sengoku'ya.
Hapisten kurtulmasına vesile olduğu için. Tamam borçlu hissetmeyebilir yani bu benim yorumum. Fakat hissediyor da olabilir. Luffy'ye yardım etmesinin bir sebebi olmalı yani. Ha evet denizcilere kıl adam eyvallah ama bu kadar etkili rol almasının en önemli sebebi Luffy. Luffy'nin savaşçı ruhuna saygısını gösteriyor da diyebiliriz. Yoksa neden umursasın Ace'i veya Luffy'yi kurtarmayı canını tehlikeye atacak kadar?

Yahu bu dediğin şey iki taraf için geçerli. Denizciler Shihilerle beraberdiler ve WB'ye karşı savaştılar. WB korsanları da Shichi ve Denizcilere karşı. Fakat Crocodile ne Shichibukai olarak oraya geldi ne de WB korsanlarından biri olarak oraya geldi. Aksine iki tarafa da düşmandı kendisi.
Crocodile oraya WB için gidiyor, sonra bakıyor denizciler adam akıllı dövüşmüyor kahpelik yapıyor vazgeçip WB'nin müttefiği gibi savaşıyor. Olay bundan ibaret, dolaylı yoldan evet ama sonuçta WB'nin işine geliyor. Denizcilere gıcık kapmış vesaire, neden çok önemli değil.

WB Squardo'dan kılıç yiyince üzülen bir arkadaş sonuçta, müttefik olmak istemesi normaldir.

Hapisten kurtulmasına vesile olduğu için. Tamam borçlu hissetmeyebilir yani bu benim yorumum. Fakat hissediyor da olabilir. Luffy'ye yardım etmesinin bir sebebi olmalı yani. Ha evet denizcilere kıl adam eyvallah ama bu kadar etkili rol almasının en önemli sebebi Luffy. Luffy'nin savaşçı ruhuna saygısını gösteriyor da diyebiliriz. Yoksa neden umursasın Ace'i veya Luffy'yi kurtarmayı canını tehlikeye atacak kadar?
Dediğim gibi denizcilerin kahpeliğine ve WB'nin hasta haline üzülüp taraf değiştiriyor Croco-boy, yoksa savaşın başında WB'ye karşı savaşıyordu, Jozu'dan darbe yiyecek kadar da ileri gitmişti kendisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık