Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
WB Squardo'dan kılıç yiyince üzülen bir arkadaş sonuçta, müttefik olmak istemesi normaldir.
Dediğim gibi denizcilerin kahpeliğine ve WB'nin hasta haline üzülüp taraf değiştiriyor Croco-boy, yoksa savaşın başında WB'ye karşı savaşıyordu, Jozu'dan darbe yiyecek kadar da ileri gitmişti kendisi.
Baba da diyor mu beyazsakala üzülmüş ya hani.:oleyo: Bu hangi manga bu arada One piece olmadığı kesin.
Eskiden mangayı doğru yorumluyordun bu Zoro-Mihawk fanları çok ayarını bozmuş yıllar içinde.

Baba da diyor mu beyazsakala üzülmüş ya hani.:oleyo: Bu hangi manga bu arada One piece olmadığı kesin.
Eskiden mangayı doğru yorumluyordun bu Zoro-Mihawk fanları çok ayarını bozmuş yıllar içinde.
WB'nin haline üzülmese niye taraf değiştiriyor Croco-boy, belki sen daha iyi açıklayabilirsin.

Luffy falan demişler de, Luffy savaşın başında da devam ediyordu, lakin Croco-boy WB korsanlarına saldırmaya devam ediyordu, öyle ki Jozu'nun devreye girmesi gerekti.

Ne olduysa Squardo'dan sonra oldu. One Piece'te yok demişsin de Croco'nun verdiği o tepki var ve Croco'nun bu aşırı tepkisine Iva ile Jinbe'nin şaşırması var, belli ki Croco WB'yi baya umursuyormuş, saygı duyuyormuş, istersen sana göstereyim o manga sayfası ile beraber seni bilgilendirmiş olayım, Mihawk fanları tarafına kaydığından One Piece bilginde sıkıntı var senin son zamanlarda.

Düşmanı diyorsun adam Ace'i kurtarmak için hamle yapıp, Luffy'ye destek oluyor, hangi Luffy WB korsanlarının tam destek verdiği Luffy.
Marco'ların oraya geleceği kesin, sonuçta 2 bölüm önce Marco Jinbe'ye destek vermiş Luffy'yi al buradan götür diye.

Crocodile dövüşmüyor diyip duruyorsun, bende sana diyorum ki orada niye WB korsanları ile müttefik olarak poz veriyor, o pozu verdiyse olay benim açımdan bitmiştir.

Ortada bir savaş var, ya Denizcilerden ya WB korsanlarından taraf olursun, Croco dolaylı yoldan denizcilerden oldu, sonra WB korsanlarından taraf oldu. Nitekim Doflamingo'da bunu söyledi WB'den taraf mı oldun diye, gerçi Croco inkar etti ama durum buydu.
Ace'i kurtamaının sebebi Luffy'e destek olmak değil. Bunu kendisi söylüyor zaten. Eğer orada Ace hemen ölse olay zaten bitecek, bu yüzden İdam saatini erkene alıyor Denizciler. Crocodile ise bunu bozuyor. Yahu Erkan hala poz veriyor diyorsun, yazdıklarımı cidden sen hiç okumuyorsun anladım yoksa 5-6 defa yazdığım şeyi bana yine yazdırmazdın. :(

Adam zaten orada duruyor. Eğer senin dediğin gibi WB korsanlarıyla beraber dövüşse 1 bölüm sonra ki sahnede yine orada olurdu. Fakat öyle bir şey olmuyor, Crocodile durduğu sırada WB korsanları geliyor. Mangaka da bu sahneyi çiziyor, 1 sn önce orada olan Crocodile oradan yok olmasını beklemiyorsun heralde, çünkü böyle bir şey saçmalıktan başka bir şey olmazdı. Marco'lar geldikten sonra ise Crocodile gidiyor bunu 1 bölüm sonra görüyorsun, ondan sonra ki bölümde ise Shansk geliyor zaten ve orada olan WB korsanları net şekilde görünüyor. Crocodile ise 1 safya sonra Amiraller ve Shichilerle beraber tek başına çiziliyor. Bunu anlamayacak ne var? Mangada çizilen net şeyler bunlar. Niye bana bunları 3-5 defa söyletiyorsun ki? Söylediğim şey kendi yorumumda değil mangakanın bizzat çizdiği bir şey.

Eğer senin dediğin gibi destek olma durumu olsa savaşıyorken destek olur. Fakat Crocodile 1 defa bile WB korsanlarıyla beraber savaşmıyor. Adam tek başına geldi kurtardı ve daha sonrasında Marco'lar geldi. Adam ise düşmanları gelince kendisi gitti.

Hapisten kurtulmasına vesile olduğu için. Tamam borçlu hissetmeyebilir yani bu benim yorumum. Fakat hissediyor da olabilir. Luffy'ye yardım etmesinin bir sebebi olmalı yani. Ha evet denizcilere kıl adam eyvallah ama bu kadar etkili rol almasının en önemli sebebi Luffy. Luffy'nin savaşçı ruhuna saygısını gösteriyor da diyebiliriz. Yoksa neden umursasın Ace'i veya Luffy'yi kurtarmayı canını tehlikeye atacak kadar?
O bölümlere tekrar bakarsan asıl Crocodile'ın Luffyleri hapisten kurtardığını görürsün. Zehirli gaz sebebiyle Luffy'ler 6. kat da mahsur kalıyorlar. Orada kaldıkları sırada Crocodile ortaya çıkıyor ve beni çıkarırsanız tavanda koca bir delik açıp sizi burdan çıkarırım diyor. Ivankov da eğer MF'ye gitmek istiyorsan onu serbest bırakmalıyız diyor. Yani karşılıklı bir anlaşma oluyor.

MF'ye gelindiği ise anlaşma son buluyor. Çünkü iki tarafta birbirine yardım etmiş oluyor, Luffy Crocodile'ı hapisten çıkarırken, Crocodile da Luffyleri hapsoldukları 6. kat'dan çıkarıyor ve MF ye gelmesine yardım ediyor.

Crocodile oraya WB için gidiyor, sonra bakıyor denizciler adam akıllı dövüşmüyor kahpelik yapıyor vazgeçip WB'nin müttefiği gibi savaşıyor. Olay bundan ibaret, dolaylı yoldan evet ama sonuçta WB'nin işine geliyor. Denizcilere gıcık kapmış vesaire, neden çok önemli değil.

WB Squardo'dan kılıç yiyince üzülen bir arkadaş sonuçta, müttefik olmak istemesi normaldir.
WB Squardo'dan kılıç yeyince üzülmüyor. Ona üzülmek değil sinir olmak denir. Çünkü kendisi gençliğinde WB'ye meydan okuyup yeniliyor. Geçmişte aralarında geçen bir münasebet var ve WB'nin böyle saçma bir hasar almasını kaldıramıyor. ''Ben böyle zayıf bir adama mı yenilmişim?'' diyor. WB de Crocodile'a karşı o çok kullanılan ünlü cümleleri söylüyor. ''Beni canavar veya farklı bir şey diyebilirsiniz fakat ben tek kalbi olan bir insanım, her zaman en güçlü olarak kalamam'' tarzında konuşuyor. Demem o ki Crocodile WB'ye müttefik olmuyor, bazı hareketleri ona karşı, bazı hareketleri ise hükümete karşı işliyor. Savaş Hükümet vs WB korsanları arasında olduğu için otomatikman WB'ye yardım ediyor olarak görünüyor. Fakat Crocodile Ace'i kurtarmasında bile olayı net açıklıyor. Zaten o kin sebebiyle Sengoku Crocodile'a bir şeyler diyor.

Edit: Ne kadar düşman olsa da Crocodile WB'ye saygı duyuyordu fakat düşmandı da bunu WB öldükten sonra çizilen karakterlerde görebiliyorsun zaten. Crocodile'ın başı eğik vaziyette üzülmüyor ama farklı bir duygu içerisinde.

WB'nin haline üzülmese niye taraf değiştiriyor Croco-boy, belki sen daha iyi açıklayabilirsin.

Luffy falan demişler de, Luffy savaşın başında da devam ediyordu, lakin Croco-boy WB korsanlarına saldırmaya devam ediyordu, öyle ki Jozu'nun devreye girmesi gerekti.

Ne olduysa Squardo'dan sonra oldu. One Piece'te yok demişsin de Croco'nun verdiği o tepki var ve Croco'nun bu aşırı tepkisine Iva ile Jinbe'nin şaşırması var, belli ki Croco WB'yi baya umursuyormuş, saygı duyuyormuş, istersen sana göstereyim o manga sayfası ile beraber seni bilgilendirmiş olayım, Mihawk fanları tarafına kaydığından One Piece bilginde sıkıntı var senin son zamanlarda.
Herhangi bir sıkıntım yok yorumlama konusunda.

Crocodile üzülmüyor aşırı bir sinirlenme durumu var verdiği tepkinin nedeni bu.Doğru yorumlayalım.
Çünkü adama gidip zamanında yenilmiş ve gücünü kendi gözleriyle görmüş.Allah'ın Squardo'su öylecene kılıç sokunca kafayı yiyor Crocodile.Marco bile yemezdi ona kimin saldırdığı önemli değil diyor Croco da biliyor bu kadar yorumu yapacak kadar iyi tanıyor.Fakat Wb saldırıyı yiyor.Crocodile da ben o kadar hapisten kalkıp eskiden yenildiğim dönemdeki güçlü beyazsakalın kafasını almaya geldim şu hale bak diyor kısaca.Şu haliyle kellesini alabilmiş olsa bile bu onun için yeterli olmayacak zayıflamış olduğunu her şekilde düşünecek şu manzaradan sonra.

Crocodile sonuç itibariyle Wb tayfasının ve Luffy'nin işine gelen şeyler yapmış olabilir.Fakat bunu hükümet ve denizci nefretinden yapıyor.Akainu'ya ettiği laflardan Akainu'dan nasıl iğrendiğini görebilirsin.Hükümete karşı çıkmasına neden olacak bir geçmişi var.Devrimcilerle yakından ilişkisi var zaten belli ki benzer amaçlar için bir zamanlar biraraya gelmişler.Savaştaki pislikleri görünce bu adamların istediklerini alıp güle güle gitmesini hazmedemiyor.Zira Akainu bir kardeşi öldürüp diğerinin peşine düşünce iyice pislik olduğuna kanaat getiriyor.Ve bir ihtimal benim düşüncem Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu öğrenince onu koruma emri veriyor Daz'a.

@Sir Crocodile Doğru haklısın borçlu hissediyor diyemeyiz ama savaşta bu kadar aktif rol almasının sebebi de Luffy'nin kendisiyle ilgili olduğunu düşünüyorum hala. Mihawk'ın tanımladığı insanlar içinde.

Ace'i kurtamaının sebebi Luffy'e destek olmak değil. Bunu kendisi söylüyor zaten. Eğer orada Ace hemen ölse olay zaten bitecek, bu yüzden İdam saatini erkene alıyor Denizciler. Crocodile ise bunu bozuyor. Yahu Erkan hala poz veriyor diyorsun, yazdıklarımı cidden sen hiç okumuyorsun anladım yoksa 5-6 defa yazdığım şeyi bana yine yazdırmazdın. :(

Adam zaten orada duruyor. Eğer senin dediğin gibi WB korsanlarıyla beraber dövüşse 1 bölüm sonra ki sahnede yine orada olurdu. Fakat öyle bir şey olmuyor, Crocodile durduğu sırada WB korsanları geliyor. Mangaka da bu sahneyi çiziyor, 1 sn önce orada olan Crocodile oradan yok olmasını beklemiyorsun heralde, çünkü böyle bir şey saçmalıktan başka bir şey olmazdı. Marco'lar geldikten sonra ise Crocodile gidiyor bunu 1 bölüm sonra görüyorsun, ondan sonra ki bölümde ise Shansk geliyor zaten ve orada olan WB korsanları net şekilde görünüyor. Crocodile ise 1 safya sonra Amiraller ve Shichilerle beraber tek başına çiziliyor. Bunu anlamayacak ne var? Mangada çizilen net şeyler bunlar. Niye bana bunları 3-5 defa söyletiyorsun ki? Söylediğim şey kendi yorumumda değil mangakanın bizzat çizdiği bir şey.

Eğer senin dediğin gibi destek olma durumu olsa savaşıyorken destek olur. Fakat Crocodile 1 defa bile WB korsanlarıyla beraber savaşmıyor. Adam tek başına geldi kurtardı ve daha sonrasında Marco'lar geldi. Adam ise düşmanları gelince kendisi gitti.

O bölümlere tekrar bakarsan asıl Crocodile'ın Luffyleri hapisten kurtardığını görürsün. Zehirli gaz sebebiyle Luffy'ler 6. kat da mahsur kalıyorlar. Orada kaldıkları sırada Crocodile ortaya çıkıyor ve beni çıkarırsanız tavanda koca bir delik açıp sizi burdan çıkarırım diyor. Ivankov da eğer MF'ye gitmek istiyorsan onu serbest bırakmalıyız diyor. Yani karşılıklı bir anlaşma oluyor.

MF'ye gelindiği ise anlaşma son buluyor. Çünkü iki tarafta birbirine yardım etmiş oluyor, Luffy Crocodile'ı hapisten çıkarırken, Crocodile da Luffyleri hapsoldukları 6. kat'dan çıkarıyor ve MF ye gelmesine yardım ediyor.

WB Squardo'dan kılıç yeyince üzülmüyor. Ona üzülmek değil sinir olmak denir. Çünkü kendisi gençliğinde WB'ye meydan okuyup yeniliyor. Geçmişte aralarında geçen bir münasebet var ve WB'nin böyle saçma bir hasar almasını kaldıramıyor. ''Ben böyle zayıf bir adama mı yenilmişim?'' diyor. WB de Crocodile'a karşı o çok kullanılan ünlü cümleleri söylüyor. ''Beni canavar veya farklı bir şey diyebilirsiniz fakat ben tek kalbi olan bir insanım, her zaman en güçlü olarak kalamam'' tarzında konuşuyor. Demem o ki Crocodile WB'ye müttefik olmuyor, bazı hareketleri ona karşı, bazı hareketleri ise hükümete karşı işliyor. Savaş Hükümet vs WB korsanları arasında olduğu için otomatikman WB'ye yardım ediyor olarak görünüyor. Fakat Crocodile Ace'i kurtarmasında bile olayı net açıklıyor. Zaten o kin sebebiyle Sengoku Crocodile'a bir şeyler diyor.

Edit: Ne kadar düşman olsa da Crocodile WB'ye saygı duyuyordu fakat düşmandı da bunu WB öldükten sonra çizilen karakterlerde görebiliyorsun zaten. Crocodile'ın başı eğik vaziyette üzülmüyor ama farklı bir duygu içerisinde.
Croco önce Ace'i idamdan kurtarıyor, sonra Dof gelip hayırdır WB'ye mi katıldın diyor, Croco'da buna saldırıp Dof ile dövüşmeye başlıyor, haliyle Dof orada WB korsanlarına düşman sayıldığından WB korsanları için dövüşmüş gibi sayılıyor, orada Dof belki WB korsanlarına saldıracakken Croco'ya saldırmak zorunda kalıyor, bunu kabullenemiyorsun derken bundan bahsediyordum, sürekli aynı şeyleri yazıyorsun ama kendi açından yazıyorsun Croco bakış açısından yazıyorsun haliyle ben okusamda etki etmiyor, Croco bakış açısı lazım senin bu yazdığını anlayabilmek için kusura bakma. Dövüşmüyor falan tamamen senin açından olan bahaneler, dövüşmediğini iddia edemezsin, sonuçta WB korsanları Croco'nun kendilerine yardım ettiğini görünce ona dokunmuyorlar, ve Denizcilerde Croco'yu durdurmaya çalışıyor haliyle Croco WB korsanları tarafında savaşmış oluyor. Dof olayı yetmezmiş gibi bir de hükümet için savaşan Mihawk'ı da durduruyor, daha ne yapsın WB korsanlarına yaranmak için.

Luffy'nin orada olması nasıl dezavantaj olabilir ben anlamış değilim, Luffy aşırı hızlı ve Haki kullanabilen bir karakter, eğer Hawkins Zoro'dan sıyrılıp Luffy'ye doğru saldıracak kadar hızlıysa zaten Zoro'dan da hızlı demektir. Bu ufak çatışma sonucu iki tarafta tam güç kullanmıyor ama Zoro yaralı bir şekilde ayrılıyor. Hawkins bana göre üstün gözüktü.
3 canı gitmiş. Bence denk gittiler. Zoronun canı gitmeyeceğine göre kanı gitmesi normal. Kanı gitmesi de dert değil. Zira zoronun slashlarından kaçamıyor Hawkins. Tüm canlar gittiğinde mefta olacak.

Luffy'nin olması onun işini kolaylaştıran bir şey zorlaştıran değil, tam tersine Hawkins hem Luffy hem Zoro'ya dikkat ederek dövüşmek zorundaydı, Zoro ise sadece Hawkins'e yoğunlaşıyordu.

Hawkins bütün yeteneklerini göstermeden Zoro'ya üstün gözüktü.
Nasıl zorlaştırmış oluyor anlamadım. Nasıl bir taktik izledi de zorlaştı işi Hawkins'in? Bir cümle kuruyorsan altını doldur bari. Karışısına Zoro çıktı o da ona saldırdı.

Şimdi önce tırpanla saldırdı, Zoro karşıladı. Rakibinin gücünü doğruladı kabul. Bir üstünlük yok. Sonra çivi attı, hem Luffyleri korumak için hem de hayvanın üstünde hareket alanı dar olduğu için direkt karşıladı. Hepsini savuşturamadı. Bu bir dezavantaj değil. Birebir kapışmada ondan kolaylıkla sıyrılırdı. Korkuluğu da ne kadar kolay kestiğini gördük. Zoro iki cana mal oldu Hawkins'e yaptığı iki saldırıda. Hawkins nasıl üstün gözüküyor bu durumda?

Hani bazen ben mi Zoro fanlığı yapıyorum diyorum ama Hawkins'in Zoro'ya üstün gözükmesi tamamen dayanıksız bir söylem. Açıkladım sana yukarda dövüşü.

Herhangi bir sıkıntım yok yorumlama konusunda.

Crocodile üzülmüyor aşırı bir sinirlenme durumu var verdiği tepkinin nedeni bu.Doğru yorumlayalım.
Çünkü adama gidip zamanında yenilmiş ve gücünü kendi gözleriyle görmüş.Allah'ın Squardo'su öylecene kılıç sokunca kafayı yiyor Crocodile.Marco bile yemezdi ona kimin saldırdığı önemli değil diyor Croco da biliyor bu kadar yorumu yapacak kadar iyi tanıyor.Fakat Wb saldırıyı yiyor.Crocodile da ben o kadar hapisten kalkıp eskiden yenildiğim dönemdeki güçlü beyazsakalın kafasını almaya geldim şu hale bak diyor kısaca.Şu haliyle kellesini alabilmiş olsa bile bu onun için yeterli olmayacak zayıflamış olduğunu her şekilde düşünecek şu manzaradan sonra.

Crocodile sonuç itibariyle Wb tayfasının ve Luffy'nin işine gelen şeyler yapmış olabilir.Fakat bunu hükümet ve denizci nefretinden yapıyor.Akainu'ya ettiği laflardan Akainu'dan nasıl iğrendiğini görebilirsin.Hükümete karşı çıkmasına neden olacak bir geçmişi var.Devrimcilerle yakından ilişkisi var zaten belli ki benzer amaçlar için bir zamanlar biraraya gelmişler.Savaştaki pislikleri görünce bu adamların istediklerini alıp güle güle gitmesini hazmedemiyor.Zira Akainu bir kardeşi öldürüp diğerinin peşine düşünce iyice pislik olduğuna kanaat getiriyor.Ve bir ihtimal benim düşüncem Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu öğrenince onu koruma emri veriyor Daz'a.
Hayal kırıklığı, sinirlenme haliyle üzülme var. Bu adam normalde buna gülüp WB'nin sonunu görüyorum diye sevinmesi lazımken aşırı tepki gösteriyor, bu sebepten Iva ve Jinbe buna şaşırıyor. Yani bu adamların bile şaşırdığı bir şeyi sen normal kabul etmişsin, Croco bildiğin WB'yi umursuyor.

Kaido veya Big Mom aynı durumda olsa inan ki kılını kıpırdatmazdı Croco boy, hiç öyle denizcilere falan saldırmazdı, bunlar sadece bahane kusura bakma.

Manga sayfasını da atıp seni bilgilendireyim bari,

Jinbe ve Iva'nın şaşırması, Croco'nun WB'yi fazlasıyla umursaması ve haline üzülmesinden ötürüdür, Croco küçümser bir tonla değil, endişeli ve hayal kırıklığı içinde bunu ifade ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık