Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çoğu espri sonradan kararlaştırıldı zaten. :D Mesela Luffy'nin kadınlara kayıtsız olması da sonradan. Arabasta'da Nami memesini gösterince Luffy'nin de burnu kanamıştı. :D İlk zamanlar Sanji ve Zoro arasında pek atışma olmazdı bir de.
Sanji ile Zoro arasında direkt Arlong Arc'ta atışma oluyor zaten :D

Oda o olayı arkadaşlarına uyum sağlamak için orada Luffy etkilendi falan diye açıklamıştı da, yemedik yani :ehe:

Son gelen bilgilerden sonra sağ kol edeceğini iyice kesinleştirdim ben ne 3. adamı.
Kral ve kraliçe şimdiden tanıtılıyor.Shogun hala piyasada yok en kötü bir sağ kol çıkacak bu adam.Ve Shogun Kaido'nun ortağı.Ortaklık böyle birşey zaten.Kaido gibi birisi bir sağ kolu bile etmeyen adamla ortak mortak olmaz.Seninle ortaklık edeceğim der aynı masaya oturur sonra suikast düzenler Judge olayı gibi. :D

Yani şimdi sen düşün.Sen imparator olsan ayak işleri yapan Jack ile ortak anlaşma yapar mısın ? Adam her işe kendi koşturuyor Dof ailesi gibi işini yapacak gönderecek birilerine de sahip değil.Bu da zaten liderlik karizmasından h.haki gibi etmenlerden ileri geliyor.Aynısına Shogun da sahiptir yani liderlik vasfı ve kendine çok sadık adamları vardır. O açıdan ben Jack gibileriyle ortaklık yapmam açıkçası.Doffy ve Orochi gibi adamlarla yaparım.
Valla o kadar güç unsuru varken Kaido'nun ortaklık yaptığı kişiden yola çıkarak Mingo sağ kol demek pek doğru bir yaklaşım değil MW'ciğim. Hele hele Katakuri gibi bir sağ kol görmüşken bu mümkün değil. Marco gibi bir sağ kol varken mümkün değil. King, Shiryuu ve Beckmann da ortaya çıksın yine aynı şeyleri söyleyecez büyük ihtimalle. Ama Dof güç olarak olmasa da karakter tasarımı ve kalitesi olarak tüm seride ilk 5'tedir diyerek toparlıyım durumu :flaugh: :D

Düşünenler var.
Önceden de yazmıştım. Mihawk ve Wb'nin unvanı yoruma açık değil. Wb için dünyanın en güçlü adamı diye mangaka bilgisi olarak belirtildi ve bitti gitti. Kaido içinse bilinir/söylenir/paranı Kaido'ya yatır tarzında tabirler kullanıldı. Bizzat mangakanın resmi bilgisi değil de halkın kanaatiymiş gibi belirtildi mangada. Belki bundan dolayı diğer imparatorların az da olsa şansı vardır bilemiyorum. Ha benim fikrimi sorarsan yonkou içerisinde bu işi yapabilecek potansiyelde tek bir karakter var şu anda, o da Teach.

Bu arada harbiden de Dof'un karakter tasarımı çok çok iyi ha. :/ Hal hareketler, psikolojik durumu, geçmişi... İyi ya işte, özel birisi.

Valla o kadar güç unsuru varken Kaido'nun ortaklık yaptığı kişiden yola çıkarak Mingo sağ kol demek pek doğru bir yaklaşım değil MW'ciğim. Hele hele Katakuri gibi bir sağ kol görmüşken bu mümkün değil. Marco gibi bir sağ kol varken mümkün değil. King, Shiryuu ve Beckmann da ortaya çıksın yine aynı şeyleri söyleyecez büyük ihtimalle. Ama Dof güç olarak olmasa da karakter tasarımı ve kalitesi olarak tüm seride ilk 5'tedir diyerek toparlıyım durumu :flaugh: :D
Ortak dediğin adamın en azından dişlerini göstermesi lazım belli bir güç şart bence.Judge ne oldu anında suikast düzenlediler.Hem akıllı hem güçlü olması gerek.Shogun'un bu vasıflara sahip olacağını düşünüyorum.

Hadi bunları geç bu Orochi niye tanıtılmadı ve sona saklandı.Jack ayarı falan çıkacağını düşünüyormusun hala King bile tanıtılmışken ?

Ortak dediğin adamın en azından dişlerini göstermesi lazım belli bir güç şart bence.Judge ne oldu anında suikast düzenlediler.Hem akıllı hem güçlü olması gerek.Shogun'un bu vasıflara sahip olacağını düşünüyorum.

Hadi bunları geç bu Orochi niye tanıtılmadı ve sona saklandı.Jack ayarı falan çıkacağını düşünüyormusun hala King bile tanıtılmışken ?
ne saçma bir düşünce big mom ortaklarını öldürüyor. Doflamingo olsa onuda öldürür kaldı ki judgeyi öldürmek istemesinin sebebi farklı.

Önceden de yazmıştım. Mihawk ve Wb'nin unvanı yoruma açık değil. Wb için dünyanın en güçlü adamı diye mangaka bilgisi olarak belirtildi ve bitti gitti. Kaido içinse bilinir/söylenir/paranı Kaido'ya yatır tarzında tabirler kullanıldı. Bizzat mangakanın resmi bilgisi değil de halkın kanaatiymiş gibi belirtildi mangada. Belki bundan dolayı diğer imparatorların az da olsa şansı vardır bilemiyorum. Ha benim fikrimi sorarsan yonkou içerisinde bu işi yapabilecek potansiyelde tek bir karakter var şu anda, o da Teach.

Bu arada harbiden de Dof'un karakter tasarımı çok çok iyi ha. :/ Hal hareketler, psikolojik durumu, geçmişi... İyi ya işte, özel birisi.
Bakalım BM gelince neler olacak. Az çok oradan bir şeyler çıkarabiliriz belki.

Mingo çok özel bir adam. Gülüşü yeter :)

Mingo'nun dişini göstermesi gereken bir durumu yoktu pek. Denizciler ve hükümet tarafından zaten rahattı. X bir korsanın işlerini bozmaya çalıştığını ya da Mingo'yu indirmeye çalıştığını ise zaten görmedik. Abi ki belli bir güçte olmalı ki zaten o güce sahip. Ama bu güç sağ kol seviyesi değil. Orochi sağ kol yada üstü biri çıkar ama burdan Mingo'ya pay biçemeyiz. King gözüksün anlayacaksın.

ne saçma bir düşünce big mom ortaklarını öldürüyor. Doflamingo olsa onuda öldürür kaldı ki judgeyi öldürmek istemesinin sebebi farklı.
Kaido neden Sezar'ı ben alayım da meyveyi ben üreteyim demedi madem.Al sana teknoloji al sana bilimadamı,zaten dolu da fabrikası var.Mom bir şekilde kandırdı öyle getirebildi ayağına ki onda bile suikastle halletmeyi düşünüyordu.
Bakalım BM gelince neler olacak. Az çok oradan bir şeyler çıkarabiliriz belki.

Mingo çok özel bir adam. Gülüşü yeter :)

Mingo'nun dişini göstermesi gereken bir durumu yoktu pek. Denizciler ve hükümet tarafından zaten rahattı. X bir korsanın işlerini bozmaya çalıştığını ya da Mingo'yu indirmeye çalıştığını ise zaten görmedik. Abi ki belli bir güçte olmalı ki zaten o güce sahip. Ama bu güç sağ kol seviyesi değil. Orochi sağ kol yada üstü biri çıkar ama burdan Mingo'ya pay biçemeyiz. King gözüksün anlayacaksın.
Yahu herkese Luffy üstünden değer biçiliyor sorun orada.Sizin gördüğünüzden daha güçlü bir ana karakter var aslında ama adam bize zayıf algısıyla gösteriyor.G3 ile Kaido'nun dövüleceğini aylar önce desek kimse inanmazdı değil mi ? Ama oldu.Luffy üzerinden değer biçmemek gerekiyor karakterlere mangaka senaryoya göre istediği şekilde çizebilir.

Kaido neden Sezar'ı ben alayım da meyveyi ben üreteyim demedi madem.Al sana teknoloji al sana bilimadamı,zaten dolu da fabrikası var.Mom bir şekilde kandırdı öyle getirebildi ayağına ki onda bile suikastle halletmeyi düşünüyordu.
Kaido Sezar'ı biliyor mu ki? ikincisi kimin ürettiği farkeder mi Arlong üretse ondan alacak burada bir ticaret var dof para kazanıyor kaido meyve win win durumu yani .Üçüncüsü doflamingonun sağ kol seviyesi olması önemli değil ortaklık denk güçler arasında olur mesela kaido ile big mom ittifak yapabilir denk güçteler dof ile kaido yapamaz denk güçte değiller.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık